מחפש תוכנת גיבוי חינמית טובה - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש תוכנת גיבוי חינמית טובה

Animor

Recommended Posts

אני מחפש תוכנת גיבוי חינמית טובה, שתגבה מידע באופן ידני מכונן לכונן חיצוני. הכוונה היא מדי שבוע לחבר את הכונן החיצוני ולגבות מידע מתיקיות מסוימות שנמצאות בכונן .

הבעיה היא שהתוכנה שמגיעה עם הכונן החיצוני (elite data management של transcend) גרועה ויש בה באגים שמקפיצים הודעות שגיאה מדי פעם. היא גם מאוד לא ידידותית בבחירת התיקיות לגיבוי.

אשמח להמלצה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה, במידה ואתה לא צריך מעבר למה שבחינם.

http://www.2brightsparks.com/welcome/backup/freeware.html?gclid=CN_2iumK2s4CFasp0wodPP4EUw

פחות נוחה כולל גיבוי אינקרמדלי ודיפרנצילי.

http://www.areca-backup.org/

מומלצת ברשת....

cobian backup

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

התוכנה הראשונה נראית הכי מתאימה מבין השלוש. 

לגבי השנייה, הממשק באמת מסורבל, אני מעדיף משהו פשוט יותר. חוץ מזה, הבנתי שאם רוצים גיבוי של  locked files צריך לשלם. מה זה בעצם אומר?

האתר של cobian נראה כמו פרויקט של תלמיד תיכון. הוא גם כתב שם שהוא מכר את הקוד למישהו אחר והמשך הפיתוח והתמיכה לא ברורים כרגע.

מצאתי את המאמר הזה ב-techradar מלפני חודשיים. 

http://www.techradar.com/news/software/applications/best-free-backup-software-11-programs-we-recommend-1137924

בפרט, התוכנה הזו הזו שהומלצה שם נראית טובה:

http://www.backup-utility.com/free-backup-software.html

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו תוכנות לגיבוי מערכת, זה מה שאתה מחפש?

לפי מה שתארת לא.
הראשונה מעולה מנסיון, בגירסא החינמית יש המון אפשרויות, סורקת מהר, ניתן להגדיר גיבוי מכמה מקומות עם קבוצה, סנכרון, גיבוי מראה, כל עוד אתה לא צריך גיבוי אינקרמדלי ודיפרנצילי תנסה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה היתרון של גיבוי אינקרמנטלי ודיפרצניאלי? ההיסטוריה אינה קריטית - במקרה של אובדן מידע, השחזור יתבצע מהמידע האחרון שגובה.

מכיוון שלא אני זה שישתמש בתוכנה (אלא אבי), אני מחפש משהו עם ממשק פשוט וידידותי. אני רוצה להגדיר פעם אחת את רשימת התיקיות/כוננים לגיבוי ושמאותו רגע הגיבוי יתבצע בלחיצת כפתור שבועית.

מה הכי מתאים לזה לדעתכם מבין האפשרויות?

Sent from my m2 note using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Animor

מה היתרון של גיבוי אינקרמנטלי ודיפרצניאלי? ההיסטוריה אינה קריטית - במקרה של אובדן מידע, השחזור יתבצע מהמידע האחרון שגובה.

מכיוון שלא אני זה שישתמש בתוכנה (אלא אבי), אני מחפש משהו עם ממשק פשוט וידידותי. אני רוצה להגדיר פעם אחת את רשימת התיקיות/כוננים לגיבוי ושמאותו רגע הגיבוי יתבצע בלחיצת כפתור שבועית.

מה הכי מתאים לזה לדעתכם מבין האפשרויות?

Sent from my m2 note using Tapatalk

בלי שמירת מספר גרסאות אחורה, אתה די חשוף למשל למחיקה בטעות של קבצים, וירוס כופר וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

התקנתי אתמול את Cobian במשרד של אבי בהתאם להמלצות.

גיליתי להפתעתי חסרונות מאוד גדולים - ראשית, אין בתוכנה הזו אפשרות שחזור מובנית. בעצם מה שצריך לעשות זה להעתיק ידנית את הקבצים, להתחיל ב-full ואחר כך את ה-incremental אחד אחרי השני. 

כמו כן, גיליתי שאם רוצים לשמור גיבויים באופן אינקרמנטלי או דיפרנציאלי, שמות הקבצים והתיקיות שנבחרו לגיבוי משתנים ומתווסף להם ה-timestamp. כלומר, אם אני בוחר מספר תיקיות או קבצים לגיבוי, לכל אחת מהן מתווסף בשם הקובץ זמן הגיבוי. כשארצה לשחזר, אצטרך לשנות את השם לכל אלה על מנת לחזור לשם המקורי! יישום מזעזע לדעתי. לא פשוט יותר ליצור תיקיית אב לכל ריצת task שהשם שלה יכיל את ה-timestamp, ובתוכה יהיו הקבצים והתיקיות בשמם המקורי? הייתי בטוח שיש אופציה כזו, אבל לא מצאתי.

שני החסרונות האלה יחד הופכים את תהליך השחזור, במקרה הצורך, למעיק מאוד. 

ישבתי על זה שעתיים בערך וניסיתי למצוא דרך לעקוף לפחות את בעיית השמות. מצאתי דרך מאוד לא אלגנטית ודי בזבזנית - הכנסתי את כל הכונן כתיקייה לגיבוי ובטאב ב-filter הוספתי את התיקיות והקבצים שאני באמת רוצה לגבות. הבעיה היא שזה מסרבל את ריצת הגיבוי, ובנוסף גרם לתקיעה כל פעם מחדש באחד ה-task שאמור לגבות כמה תיקיות וקבצים מתוך כונן C. כדי לשחרר את התקיעה, לחצתי על Pause ואז על resume. זה לא היה מקרה יחיד, אלא קרה בכל פעם שה-task הספציפי הזה פעל.

אשמח מאוד לעצה, פתרון או כל רעיון אחר :)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...