עזרה בבניית מחשב באזור ה6500 למטרת גיימינג ותכנות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבניית מחשב באזור ה6500 למטרת גיימינג ותכנות

trocker

Recommended Posts

שלום לכולם,

לפני כמה חודשים רשמתי פה שאני רוצה מחשב, אבל בסוף זה לא קרה, גם כי רציתי לחכות לכרטיסי מסך החדשים וגם מבחינת תקציב (שגדל גם)

אני אשמח אם תגידו לו אם המפרט שבניתי טוב

זה מה שאני לוקח איתי מהמחשב הישן

4-5 כוננים מגנטים

מסך:Dell UltraSharp U2410

ועכשיו לשאלון :)

1. מה התקציב המקסימאלי?  עד 6600

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?  עד 6600 פלוס מינוס

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? בלי חריגות

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, עבודה משרדית/תכנות , תכני HD

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: מאפיה 3 , planet coaster 

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 24 אינץ 1920X1200

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? עדיפות לגבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. - אין צורך בציוד הקפי

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? תלוי בשאלות שרשמתי למעלה :)

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מתכנן OC.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? כנראה הרכבה בחנות וכולל WIN10 באנגלית

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. באזור השרון, כפר סבא, רעננה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בספטמבר

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? חשוב שיהיה FUTURE PROFF

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אני רוצה מארז עם חלון, האם האור שהכרטיס מסך והלוח אם מספקים מספיק? או שצריך להוריד עוד איזה תאורה? ראיתי באמזון חוט לד כזה ארוך, שווה להוסיף?

זה המפרט שבניתי:

logo-dark.png
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 1379 ₪ - * מבצע * - Quad i7 6700 3.4Ghz S1151
לוח אם: 589 ₪ - * מבצע * - GA-H170-D3HP (DDR4 3.1) S1151
זכרון: 678 ₪ - * מבצע * - 16G Kingston HyperX FURY 2133Mhz CL14 (כמות: 2)
כרטיס מסך: 2290 ₪ - * מבצע  * - Gigabyte GTX1070 8G D5 1594Mhz G1 Gaming
דיסק קשיח: 369 ₪ - * מבצע * - SSD 750 EVO 250GB SATA III
באנדל (מארז + ספק): 720 ₪ - * חדש במבצע * - Source 340 Glossy Black + Seasonic X-Series 560W Gold
קירור אוויר למעבד: 119 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2
תוכנה: 399 ₪ - * מבצע * - 10 64 bit Hebrew OEM

מחיר סופי: 6543 ₪ למזומן  
 6673 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול אני חושב שהמפרט נראה טוב.

יש לי כמה הצעות בשבילך:

1. אני לא חושב שאתה צריך 32 ג'יגה של ראם, לפחות לא בשנתיים הקרובות. וגם כשתצטרך, תמיד אפשר להוסיף.

2. הייתי לוקח זיכרונות עם תזמונים טובים יותר (CL12). במשחקים אתה לא תראה הבדל משמעותי, אבל בעתיד, כהמחשב יזדקן וירוץ קצת פחות טוב בעבודה שוטפת אתה לא תתחרט על זה שהשקעת עוד קצת בזיכרונות. שים לב שההבדל במחיר הוא לא גדול בכלל, והוא מאריך את חיי המחשב. (ראה מפרט).

3. אני אישית מאוד אוהב את הלוחות 170Z של , מהסיבה שהם תומכים גם בזיכרונות 2400MHz (שמתי במפרט לוח כזה), מה שמאפשר לך לשים זיכרונות מהירים יותר. גם זה כמו מה שכתבתי בסעיף הקודם פחות ישפר את הביצועים במשחקים, אבל יאריך את חיי המחשב וישפר את המהירות בעבודה השוטפת עליו. ההפרש במחיר בין זיכרונות CL15 במהירות 2133 לבין זיכרונות CL12 במהירות 2400 הוא 150 שקלים. אני חושב שזה מאוד שווה את ההשקעה. שיקול שלך.

תוכל לראות את הפרט עם השינויים שעשיתי:

logo-dark.png

לוח אם: 619 ₪ - Z170-A PRO S1151
זכרון: 470 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Kingston HyperX SAVAGE XMP 2400Mhz CL12
כרטיס מסך: 2290 ₪ - * מבצע  * - Gigabyte GTX1070 8G D5 1594Mhz G1 Gaming
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III
באנדל (מארז + ספק): 720 ₪ - * חדש במבצע * - Source 340 Glossy Black + Seasonic X-Series 560W Gold
קירור אוויר למעבד: 119 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2
תוכנה: 399 ₪ - * מבצע * - 10 64 bit English OEM

מחיר סופי: 6425 ₪ למזומן  
 6553 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

אגב, בזה אני לא כלכך מבין, אבל אני לא בטוח שהספק הזה יספיק לך, ממליץ לך להתייעץ על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדל בביצועים בין הזיכרונות בפרטיקה של היום-יום שואף לאפס גם עכשיו וגם בעתיד. להבנתי הסיבה היחידה לקנות זיכרונות יותר מהירים היא ל OC וזה לא המקרה.

בבחירה בין יותר לזיכרון לזיכרון יותר מהיר , יותר מנצח למרות שאני מסכים ש 32G היום זה די מיותר אלא אם אתה מריץ VM או עוסק בתוכנות גרפיות כבדות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

הבדל בביצועים בין הזיכרונות בפרטיקה של היום-יום שואף לאפס גם עכשיו וגם בעתיד. להבנתי הסיבה היחידה לקנות זיכרונות יותר מהירים היא ל OC וזה לא המקרה.

בבחירה בין יותר לזיכרון לזיכרון יותר מהיר , יותר זיכרון מנצח למרות שאני מסכים ש 32G היום זה די מיותר אלא אם אתה מריץ VM או עוסק בתוכנות גרפיות כבדות. 

יותר גם עולה יותר.. יש הפרש של 120 שקלים בין המפרטים שלי ושלו, שההבדל היחיד הוא בזיכרונות ובלוח..

כמו שאמרת 32 ג'יגה של זה קצת מיותר במקרה הזה. אז לא משנה כרגע מה עדיף, כמות או מהיר יותר.

הדבר היחיד שכן משנה במקרה הזה, זה אם עדיף להוסיף 150 שקלים ולקבל זיכרונות טובים יותר.. לא אמרתי שזה בוודאות כן, השארתי את זה לשיקולו. לי נראה שזה שווה את ההשקעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה רבה לשניכם.

כן אני מבין את מה שאתה אומר ובאמת שקלתי את זה, אבל נראה לי שאני אלך על ה32 גיגה, כי גם חשוב לי תמיכה עתידית, וגם כי אני רוצה שהזכרונות יהיו מאותה סדרה מספר וכו'. 

אח"כ צריך לקנות סט חדש של 32 גיגה.

ואם מישהו באמת יכול להגיד לי אם הספק והמארז טובים ?

אני מחפש מארז טוב עם חלון. ולגבי הספק,זה מספיק כח? אני יודע שהוא כבר לא משווק, אז בטח השנת ייצור שלו היא לא עכשווית. מה אתם אומרים?

תודה רבה למגיבים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט מעולה, ה32GB מיותר לגמרי, הSSD מסדרה איטית יותר, הכרטיס מסך הייתי הולך על הFTW של , חבל שיהיה לך בלוק כזה מכוער במארז היפה הזה כשאתה לא חייב.

לוח אם: 529 ₪ - * מבצע * - GA-H170-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 359 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Kingston HyperX FURY 2133Mhz CL14
כרטיס מסך: 2379 ₪ - * חדש במבצע * - GTX1070 8G D5 1607MHz-1797MHz FTW ACX 3.0
קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - * מבצע * - Alpine 11 Rev.2 
תוכנה: 399 ₪ - * מבצע * - 10 64 bit Hebrew OEM

מחיר סופי: למזומן 6243 ₪ | לאשראי עד 10 תשלומים 6367 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט חביב. כמה הערות: לוחות של בררנים בזכרונות שהם עובדים איתם, אז כדאי לבדוק ולוודא שהזכרונות שאתה בוחר אכן ברשימת התאימות של הלוח ושהם עוברים מבחני מאמץ. (MEMTEST)

לגבי זכרונות אכן עדיף שני סטיקים בלוחות S1151. אם אתה היית שוקל לוח מתקדם יותר דוגמת לוחות x99 עם מעבדי -E החדשים, כבר עדיף לעבור לתצורה של ארבעה סטיקים.

כמו כן, שים לב שאף על פי שהלוח תומך ב- 3.1 אין לו את החיבור הדו-צדדי (type c) וזה אומר קצת פחות FUTURE PROOF. אבל אני לא יודע כמה או אם זה משנה לך.

אני הלכתי על היברידי - כלומר ה"כיפה" על המעבד מחוברת בצנרת ליחידה מסיבית של רדיאטור ומאווררים שמוציאה את האויר החם אל מחוץ למארז. צריך בשביל זה מקום קצת, אבל זה עובד נהדר (מעבד i7-6850k בלי מאמץ על 42 מעלות).

אה, והספק קצת גבולי. אני אמנם עם GTX1080 אבל עברתי לספק 750 וואט. ככה עוברים בצורה בטוחה קפיצות מתח באתחול המחשב וברגע שהכרטיס עובר לביצועים מוגברים במשחקים וכיוב'.

שיהיה בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט בזבזני למטרות שלך...

מסך 1080P עם כרטיס 1070 ? מספיק 1060 ב-OC מהמפעל לצרכים שלך.

32GB אתה עורך ואנימציה, כי אם לא אז מש מספיק 16GB אפילו 8GB.

ממליץ לך לרכוש דיסק HD מכאני 2T

SSD לבד במערכת לא יספיק לך.

אגב, המושג: "FUTURE PROOF" סתם מטעה וגורם לבזבז כסף, קנה מה שמתאים לך עכשיו.

הטכנולוגיה טסה קדימה, ככה שממש לא משנה מה תקנה זה כבר מאבד את הערך שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שלום לכולם ושבוע טוב!

בגדול, זה לא ביומיום שלי אבל כן קורה לי לעבוד לפעמים עם VM, במידה ואני צריך לבדוק איך אתרים מסויימים עובדים בMAC או . (הייתי עושה את זה גם עם המחשב שיש לי היום וחונק אותו ואבל הוא היה מאמץ את כל החושים שלו)

או כשאני מנסה ללמוד לכתוב באנדרויד ומתייאש :) וגם לפעמים מתעסק עם עריכת ווידאו, כי זה נישה בסוג עבודה שלי.

אם נכניס את זה לאחוזים, ב5 שנים הבאות , זה יהיה בין 5-20 אחוז...

אני מבין לגמרי את ה"בזבוז" שלי ואתם מצליחים להכניס אותי לקרקע, שזה לא באמת נכון, גם לגבי הכרטיס מסך, יש לי פס4. העדיפות היא לשחק בקונסולה בגלל שזה יותר כיף לי לשחק בטלויזיה.

אבל יש כמה משחקים שהם רק למחשב כמו planet coaster שאני יודע שהוא ממש לא צריך 1070 ו שהוא אולי יאהב כרטיס מסך טוב.

המחשבה שלי היא שאני לא אצטרך לגעת במחשב, אני קונה מחשב פעם ב5-7 שנים, הקטע למשל עם הזכרון, הוא כי אני יודע שאם אני ארצה להרחיב בעוד כמה שנים ל32, אני אצטרך לקנות 32 מחדש לגמרי. כי הם חייבים להיות אותו דבר.

@shapin - תודה רבה על המפרט, כן אני יודע שEVGA גם מאד טובים, רק בגלל ההיסטוריה שלי עם גיגהבייט אני בעדם. שידרגתי את ה SDD והחלפתי את הקירור

@mulderfox - אני אלך על הלוח אם של GBT שיש לו TypeC, היום יש לי גיגהבייט מאד מרוצה מהם, גם הכרטיס מסך שלהם. בגלל זה אני רוצה להמשיך איתם.

@urib - כן אני מבין את מה שאתה אומר והרבה מקומות אומרים שלP1080 כדאי 1060, אני גם יודע שהמחירים מאד גבוהים, אבל הם מתחילים לאט לרדת. ולגבי כוננים, ה יהיה רק לעבודה, ואולי איזה משחק.

יש לי בנוסף עוד 3-4 כוננים, שביחד הם 4.5TB, למרות שהם כבר דיי זקנים. אבל הם מכילים יותר סדרות וסרטים שגם ככה אין לי כח לראות כבר, כי למי יש זמן לזה :)

אם אני מסיק את המסקנות ממה שכתבתם לי, זה המחשב שכדאי לי לקנות, נכון?

לגבי הספק, זה לא אמור להספיק? ואם לא, מה כדאי לי?

logo-dark.png

לוח אם: 589 ₪ - * מבצע * - GA-H170-D3HP (DDR4 3.1) S1151
זכרון: 359 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Kingston HyperX FURY 2133Mhz CL14
כרטיס מסך: 1559 ₪ - * חדש במבצע * - Gigabyte GTX1060 6G D5 1594Mhz-1847Mhz G1 Gaming
קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - * מבצע * - Alpine 11 Rev.2 
תוכנה: 399 ₪ - * מבצע * - 10 64 bit English OEM

מחיר סופי: 5483 ₪ למזומן  
 5592 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...