האם יש איזה חסרון בולט ברכישה של לוח אם שתומך רק ב DDR 3 ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש איזה חסרון בולט ברכישה של לוח אם שתומך רק ב DDR 3 ?

mrbig

Recommended Posts

1. אם אתה קונה מחשב חדש אז זו כמובן תהיה טעות לבחור בחומרה המבוססת על תושבת 1150 במיוחד לאור העובדה שחומרה המבוססת על תושבת 1151 עולה פחות או יותר אותו הדבר ונותנת ביצועים עדיפים.

2. אם אתה קונה חומרה המבוססת על תושבת 1151 אין שום סיבה לקנות לוח התומך ב ולא ב DDR4 אלא אם כן יש לך זיכרון שמשום מה אתה לא רוצה לוותר עליו.

3. באופן כללי זיכרון DDR4 מציג ביצועים טובים יותר מאשר זיכרון פשוט בגלל שרוחב הפס שלו, גם בתדר המינימלי (שהוא 2133MHz) הוא בד"כ גדול יותר לעומת רוחב הפס שמציע זיכרון ברוב התדרים.

4. מבחינה מעשית גם רוחב הפס של DDR3 בתדר של 1600MHz הוא מספיק לרוב היישומים.

ציטוט של shar00750

ddr4 עובד בתדרים גבוהים יותר אבל בתזמונים גם גבוהים כך שזה מתאזן

על סמך מה בדיוק אתה אומר את זה?

תיזמונים הם בסה"כ צורה אחרת להסתכל על זמן תגובה - במקום למדוד אותו ישירות בשניות (א יותר נכון בננו-שניות) מודדים אותו במספר מחזורי השעון של הזיכרון, דבר שאומר שיש קשיר ישיר בין תדר הזיכרון וערכי התיזמונים. אני מציע שתמיר את התיזמונים לזמנים ואז תשווה בין הזיכרונות - סביר להניח שתראה מדובר בזמני תגובה דיי דומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

על סמך מה בדיוק אתה אומר את זה?

שלום לך שי, אני אומר את זה על סמך ניסיון אישי , אני לא אבל אוברקלוקר (בעיקר אקסטרים)

קח 2133 CL11 , תבצע מבחן CINEBENCH / 3D MARK PHYSICS / PI  

קח אותו עם CL9 ותראה את ההבדל.

דוגמא אישית  עם DDR4: מעבד 6700K בתדר 5000MHZ עם זכרונות 1800MHZ CL16-16-16-36 מבחן Physics ציון של 14600

אותו תדר מעבד וזיכרון בתזמונים של :CL12-12-12-28 ציון Physics של 16050 .

גם בסופר פאי שיפור (בעיקר ב-32m -שיפור משמעותי של 12 שניות).

אני רואה את התגובות  והידע הרב שלך ומאוד מעריך ומכבד אבל אני חושב שאתה מתבסס בעיקר על תיאורטיקה ולא מעשית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shar00750

קח DDR3 2133 CL11 , תבצע מבחן CINEBENCH / 3D MARK PHYSICS / PI  

קח אותו זיכרון עם CL9 ותראה את ההבדל.

א. זה לא שאין הבדל בין ביצועי הזיכרונות, פשוט באופן מעשי סביר להניח שהשיפור לא ממש יורגש.

ב. אתה מדבר על מבחנים סינטטיים שמטרתם לאמץ את החומרה, ובמקרה הזה - הם ירוויחו מזיכרון מהיר יותר (בין אם ברוחב הפס או בין אם בזמן התגובה שלו). אז כן, אני בטוח שזיכרון העובד בתדר גבוה יותר או שהוא בעל תיזמונים הדוקים יותר ייתן ציון גבוה יותר במבחני ביצועים וזה גם הגיוני לחלוטין (הציון תלוי גם במשקל שהתוכנה נותנת לביצועי הזיכרון). עד כמה זה משקף את מה שקורה ב"עולם האמיתי"? אני לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של mrbig

אני מתלבט בין מספר לוחות אם - והלוח שהכי מעניין אותי זה 

Fatal1ty H97 Killer

השאלה אם העובדה שלוח זה תומך רק ב DDR 3 מהווה חיסרון לעומת לוחות חדשים שתומכים ב DDR

דעתכם בנושא ?

איזה דרישות יש לך ללוח אם?

אין לוחות העונים על כל הדרישות ותומכים בDDR4?

אולי אוכל לעזור לך למצוא לוח מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שיהיה ברור - הלוח הנ"ל, כמו כל לוחות האם המבוססים על סדרה 9 של ערכות השבבים של אינטל (ה H97 וה Z97), מתאים לתושבת 1150 בלבד. היות ובקר הזיכרון במעבדים אלו עובד עם זיכרון בלבד לא ניתן למצוא לוח אם לתושבת 1150 התומך בזיכרון .

המקרה ההפוך אינו נכון - בקר הזיכרון של מעבדים לתושבת 1151 תומכים גם בזיכרון וגם בזיכרון DDR4 ולכן עבורם ניתן למצוא לוחות אם התומכים בזיכרון . כמובן שלוחות אם כאלו עובדים עם ערכות שבבים מסדרה 100 של (H110, B150, H170 ו Z170) ולא עם ערכות שבבים ישנות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...