איך יתכן שכרטיס של 4000 שקל עושה רעשים? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך יתכן שכרטיס של 4000 שקל עושה רעשים?

Zeev86

Recommended Posts

אני מתקשה להבין איך כרטיס שעולה 4000 שקל עושה coil whine. איך מאפשרים לדבר כזה לצאת מהמפעל?

איך כרטיס כזה מגיע לבית של הלקוח לאחר שעבר שלל בדיקות במפעל, בחנות, ועדיין כשאני מריץ את המשחק הראשון אני שומע רעש של טרקטור מהמחשב החדש שלי. (הרעש במציאות הרבה יותר חזק מבסרטון).

איזו בדיקת 24 שעות עשו בחנות אם אצלהם הם לא מצאו כלום ואני מהמשחק הראשון ועד האחרון שניסיתי רק מקבל את הרעש הזה. 

מה הם הריצו שם, שולה המוקשים?

לפי המידע שיש לי המשלוח הראשוני שהגיע לארץ של כרטיסי GTX1080 Gigabyte G1 כלל את הפאק הזה.

זה כבר היה ידוע. אז איך הכרטיס עדיין הגיע למחשב שלי תקול אם אני לא "המשלוח הראשון"? בכוונה דחפו לי את זה כדי להפטר מהסחורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדגמי ה-G1 יש משום מה בעיות לאורך מספר דגמים, גם הגרסה המקבילה של ה-G1 מדגמי ה-R9 390/X הוא דגם נוראי

שקיבל אלפי תלונות שונות ומשונות ברחבי הרשת. לא יודע אם זה פאק בעיצוב ובתכנון או סתם משהו מקרי.

בלי קשר עניין ה-Coil whine הוא לא חדש, הבעיה מתחילה שהרעש הוא כבר ברמה מוגזמת ולא תקינה, בניגוד 

לכרטיס שבוא הרעש אינו מורגש כ"כ וסביל.

נסה לדבר עם החנות, לא יודע אם זה נחשב ככרטיס לא תקין (למרות שבהחלט זה אמור להיחשב) תבדוק אפשרות החלפה לדגם

אחר שסביר שיסבול פחות מהבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. דיעה אישית בלבד - אני לא מתקרב לכרטיסי מסך של GB. היה לי איתם רק צרות.

2. יכולים לצאת מהמפעל עם coil. השאלה עד כמה זה חריף. היה פה מישהו בפורום שדאג לפני הקנייה שלו של 1070

ליצור קשר עם ולפי מה שהוא פירסם הם ענו לו שבמידה וזה קורה הם מחליפים לו כרטיס. אין לי מידע לגבי איך GB מטפלים בזה.

3. תמיד אבל תמיד אם יש לך coil במאמץ ( זה מניסיון אישי, לא משהו מדעי שחקרתי ) - זה לא משהו שייפתר. לי היו שניים-שלושה

כרטיסים שהיו אצלי +- מעל שנתיים שסבלו מזה במאמץ של משחקים, אי אפשר היה לפתור את זה. הרי אתה לא תפרק את כל הכרטיס ואת הגוף

קירור ותסתכן באיבוד אחריות בשביל לנסות ( וסביר להניח לא להצליח ) לפתור משהו שנחשב ברמה המכנית "תקין". אני לא מאמין "בהרצה" של הכרטיס

היה לי מספיק זמן את הכרטיסים שעשו לי coil סביר\נסבל ברמה מסוימת וזה היה קיים שנים והם עבדו באופן תקין וזה פשוט היה קבוע.

4. הצעה שלי. אם זה משהו חריף וקבוע שמפריע - שלח מייל ל GB תראה מה הם טוענים בעניין.

לגבי השאלה של איך זה יוצא ככה מהמפעל.. ? זה לא שונה כל כך ממעבדים שיוצאים מהמפעל ובאותו דגם ובאותה תקופה עם מעבד א' אתה מגיע ל OC מסוים,

ועם המעבד השני אתה לא מצליח כי הוא יותר "לימון". יש דגמים של G1 שבטוח שאין להם את ה coil ולפעמים זה מזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נשמע כמו COILWHINE, מתי קנית את הכרטיס ואיפה אם אפשר לשאול?

COIL WHINE לרוב קורה במיוחד במסכי טעינה של משחקים שהFPS לא מוגבל ואז הוא קופץ לשמיים ואז מתחיל הזמזום.

נשמע כמו מאוורר אצלך, או משהו רוטט במארז (לא מחוזק).

פתח את המארז, נסה להקשיב ולאתר מאיפה מגיע הרעש, נסה לעצור את המאווררים דרך התוכנה תראה אם הרעש ממשיך וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שמתי לרגע. אם הדבר הזה מגיע מהכרטיס - להחליף מיד. לא בצחוק אפילו.. רעש של טרקטור בהילוך נמוך בשילוב של פיקים קטנים.

אם הדבר הזה קורה לך סתם ב IDLE אז כמו שאמרו לך ובצדק - זה לא coil. זה אמור לקרות שאתה מפעיל משחק מודרני או בדיקת מאמץ.

בכל מקרה אם תגלה שהרעש מגיע מהכרטיס מסך ולא משאר המחשב תחליף אותו, אי אפשר להישאר עם דבר כזה.

זה coil קלאסי. הכי נפוץ שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את ה 1070 g1 ואין לי שום רעש, גם לא במאמץ.

ולפניו היה לי את ה 980 g1 , וגם הוא היה חרישי לגמרי, שלפניו היה לי את ה 780 של גיגאבייט וגם הוא היה חרישי לגמרי.

אז לבוא ולהגיד שהכרטיס של החברה הנל לא מומלצים זה לא מדוייק בכלל!

כנראה עניין של מזל, באותה מידה גם היה יכול ליפול על כרטיס תקול של חברה אחרת,

אנחנו גם עדיין לא בטוחים שהרעש מהכרטיס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הרעש זה בכלל לא coil whine , הרעש שם זה טרטור בתדר נמוך, שקשור כמעט בוודאות למאוורר כלשהו במחשב שמשהו מתנקש על כנפותיו.

פתח את המחשב, הדלק אור, וחפש אם איזה משהו כמו כבל תקשורת או כבל חשמל מתחכך עם מי מהמאווררים, אולי של כרטיס המסך עצמו.

ורוב הסכויים שזה זה, הרי זה השינוי היחידי שאירע אצלך מאז שהתקנת את הכרטיס מסך החדש, אז סביר להניח שזה הקישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אם הרעש הזה נעשה כשהמחשב בכלל לא מפעיל משחק - זה לא coil whine. נשמע כמו משהו שמגיע כתוצאה מרטט של מאוורר או קשיח

הגיוני מאוד, הרעש של ה coil נוצר רק במאמץ, ובנוסף, כאשר הכרטיס במנוחה גם המאוורים שלו לא פועלים, מה שאומר שבמנוחה לא הגיוני שתשמע רעש מכרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...