gtx 1060 \ gtx 1070 , האם יהיה צוואר בקבוק עם i5 2500k? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

gtx 1060 \ gtx 1070 , האם יהיה צוואר בקבוק עם i5 2500k?

ToyMan

Recommended Posts

שלו לכולם :)

אני מעוניין לשדרג את המחשב שלי בכדי לעבוד ולשחק במסך Ultrawide (21:9' 2560X1080)

רציתי לדעת האם I5 2500K (4.4GHZ) הישן והטוב מספיק חזק בכדי לא ליצור בקבוק עם GTX 1070 או GTX 1060.

ובמידה ולא תהיה בעיה, איזה מהכרטיסים כדאי לי לבחור לרזולוציה שציינתי? האם הGTX 1060 יספיק לעבודה (בשביל 60FPS ,60HZ)? 

אני מעוניין לשחק על ULTRA בDX12 בשנה \ שנתיים הקרובות, אין לי בעיה פילטרים כבדים כמו ANTI ALIASING מוגזם (MSAA X2 מספיק לגמרי) . אני מעוניין לעבוד עם תוכנות תכנון הנדסיות כגון SOLID WORKS.

תודה לעוזרים!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלי עם 1070, מעבד 2500k ב4.4ghz ואין שום בעיה. ברזולוציה הזאת לא אמור להיות צוואר בקבוק משמעותי חוץ ממשחקים שמנצלים מאוד את המעבד.

אני חושב שברזולוציה שלך תצטרך 1070 אם אתה מתכנן לשחק על ultra בשנתיים הקרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדרישות שלך הייתי הולך עם 1070 כמו שאלון אמר.

לגבי המעבד זה תלוי במשחקים, אם תשחק במשחקים שצורכים הרבה כח עיבוד מהמעבד אתה תיתקל בצוואר בקבוק.

לדעתי תשדרג ל1070, במידה ותראה שהמעבד נחנק במשחקים אז תשדרג אותו מאוחר יותר, בנתיים אני לא חושב שזה דחוף לשדרג אותם ביחד.

דוגמא למשחקים שצורכים המון כח עיבוד מהCPU:

GTA V

ARMA 3

CRYSIS 3

TOMB RAIDER החדש

JUST CAUSE 3

BATMAN החדש

AC SYNDICATE

THE WITCHER 3

והרשימה ממשיכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים את המעבד באוברקלוק ולא תהיה לך שום בעיה..

הדור השני של Intel core i5 עדיין נחשבים חזקים גם היום, שווים בכוחם למעבדים הכי חזקים שיש ל כיום.

בדרישות מינימום היום ממליצים על דור 3 (בלי OC) ומעלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ToyMan

אני מעוניין לשחק על ULTRA בDX12 בשנה \ שנתיים הקרובות

אני תוהה האם מישהו קרא את ההודעה שלו כמו שצריך?

אני מבטיח לכם שבחלק מהמשחקים הוא יווכח אחרת, לא ירוץ לך מצוין (STAVBN) ובטח לא מדובר על דרישות מינימום (IDANH).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של alont

אני חושב שברזולוציה שלך תצטרך 1070 אם אתה מתכנן לשחק על ultra בשנתיים הקרובות.

אם ככה אוליי עדיף לי להתפשר?:

איך GTX 1060 יעבוד ב1080P@ 60HZ לזמן הקרוב (אני פשוט יעבוד עם שתי מסכים, זה נוח לי ואני יתפשר על ultrawide)

אני מעדיף להמנע מצוואר בקבוק, ברגע שאני קונה את הכרטיס אני לא מתכוון לשדרג יותר את המחשב, הקנייה הבאה תהיה מחשב חדש (לאחר שנה וחצי שנתיים+)

עוד אופציה שחשבתי עליה היא לקחת 480 ולקנות מסך ULTRAWIDE עם FREE SYNC, לפי מה שהבנתי (מהאנטרנט) הארכיטקטורה שלו יותר טובה לDX 12 וVULCAN וכמובן שהוא מאפשר FREE SYNC שנכנס בתקציב מסך שלי.

אבל מצד שני איך הוא יפעל בתוכנות כמו SOLIDWORKS, הרי אין לו מעבדי (השימוש בתוכנה הוא קל יחסית, אחרת הייתי עובד במחשב נפרד עם QUADRO \ FIREPRO אבל בכל זאת מעבדי יכולים לעזור קצת).

מה דעתכם? o.O

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מישהו בסיטואציה דומה מאוד לשלך, אני אישית הלכתי על ה1070. ככל שתעלה ברזולוציה, כך צוואר הבקבוק של המעבד יהיה משמעותי פחות ופחות.

מצד שני, אם אתה בכל מקרה מתכנן לקנות מחשב חדש עוד שנתיים ולהחליף את הכל, 1060 או rx480 אמורים להחזיק לך לא רע ב1080p סטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shapin

לדרישות שלך הייתי הולך עם 1070 כמו שאלון אמר.

לגבי המעבד זה תלוי במשחקים, אם תשחק במשחקים שצורכים הרבה כח עיבוד מהמעבד אתה תיתקל בצוואר בקבוק.

לדעתי תשדרג ל1070, במידה ותראה שהמעבד נחנק במשחקים אז תשדרג אותו מאוחר יותר, בנתיים אני לא חושב שזה דחוף לשדרג אותם ביחד.

דוגמא למשחקים שצורכים המון כח עיבוד מהCPU:

GTA V

ARMA 3

CRYSIS 3

TOMB RAIDER החדש

JUST CAUSE 3

BATMAN החדש

AC SYNDICATE

THE WITCHER 3

והרשימה ממשיכה...

ברוב המשחקים שציינת (לא משחק בחלק מהם) המעבד שלי (I5 4430) לא מגיע רוב הזמן אפילו ל80% שימוש, ככה שאני לא יודע אם הוא באמת צוואר בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shapin

אני תוהה האם מישהו קרא את ההודעה שלו כמו שצריך?

אני מבטיח לכם שבחלק מהמשחקים הוא יווכח אחרת, לא ירוץ לך מצוין (STAVBN) ובטח לא מדובר על דרישות מינימום (IDANH).

meh... כל i5 דור שלישי (לא לפטופים) ומעלה יתן אחלה בחלה של תוצאות, ויתן גם אולטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח השרשור:

לשאלתך לא יהיו שום צוואר בקבוק, משום סוג שהוא, בעבודה עם מעבד מדגם 2500K, ועל אחת כמה וכמה כשהוא מומהר (טיפוסית לאזור 4.4 Ghrz).

ולראיה, עוד לא נולדה האפליקציה, או הכותר ליתר דיוק, שמראה שהוא עובד מצד אחד פיקס באמצעות מעבד הכי חזק בשוק כדוגמתו

של I7-6700K, ומן הצד השני לא עובד תקין/מקרטע באמצעות מעבד 2500K .

הסיבה:

פערי הביצועים בין שני דלעיל הינם אפסיים/זניחים בעולם המחשוב והחישוביות.

רק בשנה הבאה 2017 כשיצאו לראשונה לשוק הבייתי מעבדי 6/8 ליבות, רק אז גם יתחילו להיות מפותחות בשוק אפליקציות/כותרים

שינצלו זאת, ואז יתחיל לראשונה להתגלות פער שמהווה (אולי) צורך בשדרוג ה- CPU. אלא שגם אלו לא יוולדו מיד לאוויר

העולם עם השקת המעבדים החדשים (2017), אלא לכל המוקדם שנה לאחר מכן (אם לא יותר מכך). לפתח כותר זהו תהליך שנמשך

טיפוסית בין 2-4 שנים סדר גודל.

אנשי מחשוב מקצועיים (אלו אנשי אקדמיה בבסיסם מתחום מדעי המחשב והמתמטיקה) שאחראים על הצטיידות ברכש כח עיבודי

למערכות מחשב גדולות וחוות שרתים, אינם מתייחסים כלל לשדרוגי תכן כאשר השיפורים הם מסדר גודל של 0-20 אחוזים.

שיפור שהוא בלתי מורגש, בלתי מובחן, ובלתי רלוונטי במישור המעשי/פרקטי לכל סוג של אלגוריתם/עבודה מבוקשים.

בעולם החישוביות שדרוגים לכל המוקדם כאשר חלה קפיצת דור אחת לפחות כמינימום שבמינימום, שזה אומר שפור של 100%

ביכולות (הכפלת ביצועים פי 2). ואנשי המקצוע היותר קפדניים שמחפשים גם לקבל תמורה הולמת להשקעה המשאבית במונחי הון, אינם

מבצעים שדרוג כח חישובי אם הוא אינו מסדר גודל של שני דורות, או במילים פשוטות 400% (הכפלת ביצועים פי 4).

עד לפני כעשור שיפורים שכאלו (קפיצות דור במעבדי מחשב) התרחשו כמדי כשנתיים טיפוסית, למעשה בכל איטרציה של דור ליטוגרפי

הוכפל כוחו של המעבד פי 2. אך מאז סוף שנות האלפיים ועשרה, חלה סטגנציה בעולם המחשובי בכל הנוגע למעבדי CPU, וכך נוצר 

מצב שבו כבר 6 שנים ברציפות והמעבדים דורכים במקום, עם בקושי 0-20% שיפור.

וגם זה אינו שפור ממוצע, אלא שיפור של פונקציות ספציפיות בלבד אשר ניתן להבחין בהן תחת הרצת פוקנציה מתמטית פרטנית על

המעבד. קרי: לא פונקציה שקשורה במישרין לביצועיו הכלליים של כותר משחק, לא להתבלבל, אלא שאילתה מתמטית שעליה תשובה

ספציפית פרטנית, שרק אותה הצליחו לשפר.

חלק ניכר מהיכולות הגנריות של המעבד אם כן נתקעו עדיין על 0% , משום שלא מצאו דרך אלגוריתמית לשפר אותן בטרנזיסטורים

שבשבב. ובהיעדר שיפור "בתדר" ריצת השבב כגורם שיהיה לפחות מפצה (גם עם זה נתקעו כבר 6 שנים), הביצועים קפאו על מקומם.

וזו הסיבה שהמעבד 2500K שברשותך אשר כלול באותה אצוות דור מודרני של , אינו שונה מבחינת סדרי גודל הכח

החישובי ממעבד טרי מודל 2016. לצערנו (או בעיקר לצערה של אינטל).

התקווה היא שהחל מ- 2017 העסק כאמור יתחיל לזוז קדימה. וגם אז, לא יצריך הדבר רכישה מיידית של מעבד חדש כאמור, אלא רק

כשנה לפחות לאחר מכן, כשלמעשה יהיו בשוק גם שתדענה להשתמש ולנצל את הכח החדש. במקרה שכזה אנו נראה כותרים

שיראו באופן מובהק עבודה חלקה עם מעבד מתומן ליבות, וגמגומים/קרטועים עם מעבד מרובע ליבות. ואם לא נראה את זה, אבוי לאינטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן חד משמעי קיים צוואר בקבוק עם המעבד הזה לעומת חזקים יותר וזה מוכח בדיון (עם הכרטיסים שציינת).

תחילט אתה עם האחוזי שיפור שיכולים להיות משנים לך, תסתכל גם על הוידאו.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-is-it-finally-time-to-upgrade-your-core-i5-2500k

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^נשאיר לך ולא לאחר את האתגר הספורטיבי והוא להיות הסנגור הפעם:

א. להסביר מה הבעיה בחומר המובא בלינק ל- eurogamer, קרי מה הם הכשלים שעלו בו מבחינה פדגוגית (ויש כמה).

ב. ולהסביר באלו שהוא כן הצליח להביא נכונה, מדוע אלו מחזקים את הטענה שכתב nec בפוסט הקודם, ולא מחלישים אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shapin

זה הסרטון מהקישור שהבאתי, נשלחתי לעבודת מחקר.

זה מה שאני רואה, הבדל גם במינימום fps גם בממוצע וגם נפילות גדולות יותר שרואים בft.

בתמונה כולם מומהרים וגם הזכרונות בתדרים גבוהים.

בחלק מהמבחנים לא השוו בנתונים שווים, סבבה-נמחוק.

אני לא ממליץ לשדרג, זה שהוא מחזיק יפה סה"כ זה גם סיפור אחר, להגיד שאין צוואר בקבוק זה טענה מוזרה שלא מתבססת על כלום, כי ברגע שעם מעבד אחר הביצועים של הכרטיס שונים, זה צוואר בקבוק.

AyfLxVJ.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...