1070 נחת במחשב שלי היום - עמוד 5 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

1070 נחת במחשב שלי היום

coch

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של coch

יש ל NV כרטיס אחר שעולה כמו הטיטאן או אולי יותר.. אני לא זוכר את השם, טעות - בטוח עשיתי. אני פשוט עכשיו מבין שהתבלבלתי.

זה לא הכרטיס שדיברתי עליו, יש להם אחד יקר אחר שלא נועד לגיימינג. לא יודע למה עירבבתי בין השניים. הכנסתי לתגובה אחת

שני כרטיסים.. הטיטאן כן מאבד מהערך שלו, אבל לא התכוונתי לכרטיס הזה. אני כבר לא זוכר את השם של מה שדיברתי עליו.

סליחה על הטעות.

יש ל- את סדרת כרטיסי ה- לתחנות עבודה, וכמובן את סדרת ה- (לחישובים מתמטיים בלבד).

https://www.scan.co.uk/products/24gb-pny-nvidia-quadro-m6000-maxwell-3072-cores-384bit-317gb-s-70-tflops-singlep-4xdp-dvi-i-dl-dual-

https://www.microway.com/hpc-tech-tips/nvidia-tesla-p100-price-analysis/

השוואת ביצועים (Double-precision (64-bit) Floating Point):

https://www.microway.com/knowledge-center-articles/comparison-of-nvidia-geforce-gpus-and-nvidia-tesla-gpus/

Batnun

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

coch  לטעמי אתה טועה בענק.

אני משוכנע שתוך שנתיים או מקסימום שלוש כמעט כולם ישחקו במחשב ב- כולל אותך...

אפילו כבר כיום יש פה ושם קצת נגיעות של אנשים שמשחקים ברזולציה הזו, לכן אין שום סיבה שבעולם שעוד 2-3 דורות של כרטיסי מסך זה לא יהיה נפוץ אצל כולם.

כך עובד העולם מאז ומתמיד וכך ימשיך לעבוד.

אז בטוח לא עשור, ואפילו הרבה פחות מ-5 שנים קדימה.

ההודעה הזו תשאר לעד...

אתה יכול לחזור בעתיד ולרשום לי שצדקתי :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אני דווקא סבור בדומה ל- coch שאפילו יהיה מסך זול, ואפילו יהיה כרטיס מסך בקצה העליון (מה שעדיין אין כיום)

שיריץ את הרזולוציה הזו היטב, עדיין ימצאו מספיק אנשים בעלי הבנה ושכל לבדוק את השיפור המתקבל, ויראו שהוא זניח ולכן יוותרו עליו.

אך ברגע ש- יעלה מעט מאד גם מבחינת מסך וגם מבחינת מאיץ, משהו שאמור להתכנס לבערך עוד 10 שנים (3 דורות מאיצים),

אז כולם כבר יעברו לזה. לא בגלל שצריכים, אלא משום שזה ייהפך לסטנדרט, בדיוק כמו שכיום 1080P הוא הסטנדרט העממי וההמוני.

ואגב, עוד הרבה לפני שיעברו אותם 10 שנים, טכנולוגיית ה- תכנס חזק ותעיף את הצורך במסך גדול ואיכותי לכל הרוחות הצידה.

משום שחווית משחק וסימולטורים בתלת מימד עולה למדרגה אחרת לחלוטין בשימוש בקסדות . אצלנו בתעשייה כבר יש כאלו מכונות

עובדות וכשאני חוויתי מה זה נותן, אין מסך או או כל אמצעי תצוגה דו-מימדי המסוגל כלל להתקרב לחוויית המשתמש ולאילוזיה ש- VR

מביא עימו.

חלק גדול זה לא רק בראיה שהיא תלת מימדית אמיתית, חלק מאד חשוב שהוא בכך שהקלט ממשק הופך להיות הראש שמאפשר מבט

לכל זווית בספרה של 360 מעלות, כפונקציה של היסט הצוואר. מעבר לכך גם עמידה במקום והסתובבות הצידה עם הגוף מסיטה את מבט

הראיה. אלו דברים שלא ניתן לבצע או לדמות טוב ללא מערכת סנסורים מרחביים. ועם כל הכבוד, ויש כבוד, input מעכבר זה פסה.

הכוון הוא ומסכי 4K דו מימדיים אינה אלא אפיזודה זמנית בעולם הגיימינג, עד ש- ירד במחיר ויכנס בגדול. להערכתי בתוך 2-4 שנים

סדר גודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה נחמד אם יהיה דיון אחד בפורום הזה בו לא תנסה לבאס אנשים :)

בנוסף, , עם כל היתרונות שלו, לא נותן מענה להרבה מאוד ז'אנרים של משחקים ולכן מסך גדול יהיה דבר שימושי גם ב-10 שנים הקרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי, ההבדל בין 1080p ל4K מורגש עד מאוד, גם בטלוויזיות וגם במסכי מחשב. 

הסיבה העיקרית שבגללה יקח הרבה זמן עד שיכנסו מסכי למיינסטרים, היא בעיקר כי מסך זה הרכיב הכי פחות מוחלף במחשב. אתה קונה מסך נורמלי כדי שיחזיק מעמד כמה שיותר ודרך כמה שיותר מחשבים. 

מסך מחשב לא מתיישן או נהיה איטי יותר, משחקים לא מפסיקים לעבוד עליו עקב תמיכה לקויה או גיל מתקדם, הוא פשוט מתפגר מתישהו ואם יש מזל זה לוקח מספר מכובד של שנים. אותו הדבר לגבי טלוויזיות. 

היחידים שמחליפים מסך כל שני וחמישי הם משוגעים לדבר שחייבים את הכי טוב. אני די מרוצה מהסידור הנוכחי של GTX 1060 על מסך 1200p של דל ולא מרגיש איזה רצון עז ללכת מעבר. למרות שכמות הFPS ש1060 מוציא היא מרשימה למדי, אני לא מרגיש צורך לקנות מסך טוב יותר כדי להוציא ממנו את המקסימום (120hz, או איזה מילת גנאי שמוכרים בימינו). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם יהפוך באמת למשהו שימושי והמוני , עדיין אני לא רואה את זה כתחליף לשימוש במסך רגיל.

לvr יש יתרון עצום בסימולציה מהסיבות הברורות , אבל להרבה אנשים שמשחקים במחשב אחרי איזה יום עבודה מתיש , אין את הרצון להתאמץ.

במיוחד שעם או כל חיישן תנועה אחר (wii , ועוד ) , אתה מוגבל בשטח שיש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אני טועה - זה מעולה. אני יבוא עוד שנתיים, יקפיץ את הדיון ויגיד שעברתי ל בשילוב כרטיס מודרני ואני מאוד שמח שזה נהיה סטנדרט.

2. בטח שיש הבדל משמעותי בין ל 1080P.. ובטח ובטח שבמשחקים רואים את זה בבירור. לא טענתי אחרת.

3. אולי הטעות שעשיתי עם הטיטאן זה באמת הכרטיס הזה שפירסמתם באחת התגובות שכנראה אליו התכוונתי. טעות תמימה עם כוונה טובה.

לגבי - יש לי ויכוח עם אחד החברים הטובים על ההנאה ממשחקי מחשב. מאז ומתמיד הוא טען שמשחק מחשב אמור להיות - נטו משחק מחשב.

לא מעניין עלילה, לא מעניין דמויות ולא מעניין לשרוף עשרות שעות על משהו שאפשר למצוא בסרטים\סדרות. משחק מחשב אמור להיות נטו

מה שהעולם מציע לך לעשות ( כמה שיותר גריינד ) ושהקומבט מבחינת איכות זה הדבר הכי חשוב. אותו חבר הוא כמוני מהדור של פעם מהימים של דום 1,

דיאבלו 1 - ואולי אפילו לפני זה שם נכנסנו למשחקי מחשב. עכשיו בגדול אני מבין מה הוא אומר למרות שאין לנו הסכמה. יש עוד מילונים שחושבים כמוהו,

שחקני דיאבלו, שחקני WOW, שחקני Dota, שחקני FPS שונים בעולם.. יש המונים שרוצים לשחק ולא מעניין אותם סיפור איכותי ומשחקי סינגל מושקעים מבחינת תוכן.

הדימיון ל זה שהדבר הזה הוא בעצם לקחת את הדבר האקטיבי עוד צעד קדימה. מבחינת שוק של משחקי מחשב ( וזו דיעה אישית שלי בלבד ) -

- זה לא יתאים להמון המון אנשים שהם קהל שרוצה לשחק נטו מבלי להיות "אקטיבי" בכלל. כמו שאמרתי אפילו משחקי תוכן גומרים אותם.

- זה לא יתאים למשחקי תוכן עמוסים בעלילה כמו ה Witcher \ Mass Effect.

- זה הופך את החווית משחק למשהו שונה שמצריך פעולות מוטוריות שיכולות להיתפס כמשהו שיוותרו עליו

ויש עוד דברים, האמת שיש עוד הרבה דברים להגיד על אבל זה כבר לא שייך לדיון. אני לא חושב שזה הופך מתישהו לסטנדרט. זה מבחינתי יהיה

כמו מסכי גיימינג.. זה \גימיק\תוספת לחבילה\ איך שלא תדפקו לזה שם.. אין סיכוי שאני יושב עם הדבר הזה ומשחק ככה בלי קשר למחיר.

זה נחמד, זה מגניב וזה מדבר לקהל מסוים. הרעיון של והמחשבה מאחורי זה היא מאוד מוצלחת אני פשוט חושב שבמשחקי מחשב זה

לא יתפוס כסטנדרט ממלא סיבות. דיעה שלי.

אגב ערכתי - פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה עם דרייבר של NV. עידכנתי אתמול בלילה קצת באיחור לדרייבר האחרון שלהם שיצא לפני כמה ימים ( 37X.XX )

ונהיו לי ארטיפקטים מטורפים על כל המסך בזמן IDLE על השולחן עבודה. משחקים עבדו בסדר גמור, בדיקת מאמץ עברה כרגיל עם תוצאה כמעט זהה

לדרייבר הקודם אבל כמה וכמה פעמים שניסיתי התקנה נקייה לגמרי - סתם ככה שהמחשב בשולחן עבודה יש על המסך ארטיפקטים נוראיים עם מריחות וכו' וכו'.

העניין הוא שבמאמץ אין כלום. חזרתי אחד אחורה ( 369.09 ) שזה הדרייבר שיצא עם ה Anniversary update ל Win10 וזה נעלם לגמרי.

פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה עם דרייבר.. o.O

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@coch

זה כבר באמת מוזר. דרייבר WHQL עובד סדרת בדיקות QA רצינית ובדר"כ אין עימו בעיות.

תבדוק ברשת, בטח ישנה כבר התייחסות לנושא, סביר להניח שבפורומים של נוידיאה.

אגב, נסיון חיים ארוך שנים ומתודה מקצועית מקובלת מאד, היא לעולם לא להוריד עדכון של תוכנה ביום שבו

הוא מושק, אלא להמתין זמן מה, לפחות שבוע. המקפידים (אני בינהם) ממתינים חודש. במיוחד בעדכוני .

כל הפשלות הגדולות אפילו של מיקרוסופט המכובדת והענקית על עדכוניה למערכת , כאלו שהרסו למיליונים רבים 

את המערכת במקרים הקיצוניים, הם שפני הניסוי. אני ושכמותי רצים אחרי העדכונים רק חודש לאחר שהעדכון הוכיח

את עצמו ברמה עולמית ויש פידבק חיובי לגביו. ממליץ לעשות כך גם עם זה הי נוח.

משתף בהזדמנות זו שאצלנו בארגון (אחד מהארגונים הגדולים שעובד במתודולוגיה זהירה וקפדנית), המערכות מוגדרות

לעדכון delayed update ל- 30 יום. יש מערכת test שרצה בצד ועליה עובד אחד מאנשי אבטחת המידע. עדכונים ראשית עולים

עליה ורק אם הוא מאשר אותם, ולא לפני שחולפים 30 יום, הטריגר מורם וההפצה יוצאת לארגון.

והיו כבר הרבה פעמים שהתגלו בעיות במערכת test בצד, והעדכון בוטל. רק כדי לגלות כמה ימים אחרי זה שמקרוסופט אכן פישלה

ומוציאה תקון מחדש לעדכון הפגום. ואז שוב התיקון נבדק למשך 30 יום במערכת test בצד, ורק אם זה עובר מסך וגם עולמית

אין תלונות, אז התיקון מופץ ארגונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לגבי עדכוני ?  הארגון בוחר לשמר פירצת למשך חודש ימים מרגע שתוקנה ?

בכל אופן, אני סבור כי coch יכול להרשות לעצמו להתקין גם דריבר בטא ו-hotfix ביום השחרור. הבדיקות WHQL ($) של שוות לתחת.  

בעיות המדווחות ברשת בדר"כ אינן משתחזרות לכל המשתמשים. ופידבק חיובי תמיד מלווה בבעיות לחלק מהמשתמשים..  תמיד אפשר לעשות rollback, לא סיפור גדול לאדם יחיד שמבין דבר.

@coch  ראיתי דיווחים דומים.  הייתי מנסה לעבוד ב Power management mode: Adaptive, או אפילו prefer maximum performance,  במקום ברירת המחדל החדשה "Optimal power".

זאת בהנחה שיש לך אינטרס להתקין את הדריבר הזה.  בנוסף ממליץ לדווח על הבעיה (אפשר גם מתוך GE, יותר נוח שם)

* זו רק הצעה. אני על Optimal Power עם אותו הכרטיס ולא נתקלתי בארטיפקטים במנוחה (קצב רענון גבוה).  הכיוון הכללי ל-troubleshooting הוא כנראה מתח ומהירויות שעון ב-power state נמוך \ P0.

ציטוט

What does the new Power Management option "Optimal Power" means? How does this differ from Adaptive? The new power management mode is related to what was said in the GTX 1080 keynote video. To further reduce power consumption while the computer is idle and is changing on the screen, the driver will not make the GPU render a new frame; the driver will get the one (already rendered) frame from the framebuffer and output directly to monitor

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה אחד הדברים שחשבתי עליהם לגבי האופציות של השימוש בניצול אופטימלי. הבעיה היא שגם בדרייבר

הנוכחי שאני משתמש והכול עובד פיקס ( 369.09 ) הברירת מחדל היא - Optimal Power ואין בעיה בדרייבר.

אני בכל מקרה מעדיף לעבוד תחת Adaptive כי בפורומים של NV יש כאלה שטוענים שיש עם Optimal עניינים

משונים. זה בטוח בעיה מהדרייבר עם הכרטיס הספציפי שלי, כנראה חוסר מזל או משהו.

היה גם עדכון משמעותי למערכת הפעלה שבוע לפני +- שהדרייבר הזה יצא, בכל מקרה זה אחד הדברים המשונים

שנתקלתי בהם.. פעם ראשונה שיש לי בעיה שמצריכה אותי לוותר על סט של דרייבר רישמי ועוד ב IDLE ללא

בעיה במאמץ.

אני פשוט מוותר על הסט הזה שהוא בעצם ה 370 הרישמי הראשון ואני יתקין את הבא בתור שיצא בטח בחודשים

הקרובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@SyndromE

הערתך לגבי "חשיפות המערכות" מובנת, אך מתודולוגיה ארגונית בכל מקום רציני וממוסד שראיתי (לא רק אצלנו) היא שלא לבצע עדכונים בזמן אמת,

אלא תמיד delayed. ממחקרים בתחום נמצא, שהתועלת המתקבלת במתודת עדכונים בזמן אפס, היא נמוכה מהתועלת התוחלתית לאורך השנים

שמתקבלת כשהיא מבוצעת באמצעות delayed update.

ראיתי זאת כהתוויה מקצועית של מומחי אבטחת מידע ומומחי סיסטם שנתקלתי בהם, כחלופה העדיפה בבחינת כלל השיקולים לרוחב הגזרה.

על זאת אוכל להוסיף את המשנה הקטנה מהזוית שאני לפחות מבין בה לא רע, כאלגוריתמיקאי וככותב קוד (בעבונותיי), ומנהל פרויקטים "מספיק גדולים" כיום,

שהמתודולוגיה הזו היא נכונה גם בהיבטים אלו ולא רק של אבטחת מידע.

*משתף את מי שזה מעניין, שבטקטיקה זו מעולם לא חדרו את מחשביי הן בבית והן במקום העבודה, ומעולם לא נפלתי בשגגה על שדרוג תוכנה דפוק

משום שהצלחתי לחמוק ממנו תמיד, והיו הרבה מקרים שכאלו בהם ראיתי בדיעבד כי מזל שלא מיהרתי.  נראה כדוגמא טרייה מהשטח - את העדכון הגדול

האחרון של מקרוסופוט לחלונות 10 והפיאסקו העולמי בנושא (טרי מלפני שבועיים).

המקרה היחידי שאעז להצטייד בדרייבר כרטיס מסך טרי מזה עתה, הוא רק במקרה שמדובר ב- hotfix מתחייב לכותר חדש אשר בלעדיו הכותר אינו מתפקד כשורה.

כל אחד שיבצע במחשבו את מה שהוא רואה לנכון ועל כך אין בכלל ויכוחים. את משנת אנשי המקצוע בתחום סיסטם ואבטחת מידע (בתוספת דעתי

הצנועה שלי ולאור נסיוני) פרסתי לעיין כל, כך שכל אחד יבחר כרעות עיניו מה שנראה לו הכי נכון לבצע. נראה שבזאת מיצינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם סינדרום בקטע הזה. WHQL חשוב כקליפת השום. סטטיסטית הם יציבים כמו דרייברי ביטא ואפילו פחות, בעוד שביטאות מכילות שיפוצים שמתקנים תקלות

ההסטוריה של דרייברי WHQL בעיתיים היא אינסופית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...