דרך סופר יעילה אך רדיקלית לנקות כרטיס מסך - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרך סופר יעילה אך רדיקלית לנקות כרטיס מסך

Screw_Master

Recommended Posts

רציתי לשתף פה צורה די רדיקלית לנקות כרטיס מסך, מיותר לציין שאין לראות במה שאני כותב פה המלצה - כל אחד מתעסק עם המחשב שלו על אחריותו בלבד.

כבר תקופה שמשחקים נתקעים לי על Sapphire HD 4870 XT, אפילו כשאני על 100% מאוורר שלו, פשוט כי לפי התוכנה שלהם, Trixx, ה-VRMים של הכרטיס עולים על 100 מעלות והליבה הגרפית על 90 מעלות. מה שפתר את הבעיה (והפיתרון היצירתי והרדיקלי) היה לשטוף את הכרטיס כמו שהוא בזרם חלש של מים, את כולו, ואחר כך לשים אותו באוטו שלי להתייבש (הרי הטמפרטורה באוטו בשמש די חמה, מעל 80 מעלות לפעמים, והכרטיס ממילא בנוי לעבוד בטמפרטורות האלה) כמה שעות. אחר כך, בשביל הביטחון הנוסף, עברנו על הכרטיס עם מפוח לחץ אוויר, הכנסנו למחשב והוא עובד.

התוצאות הן 20 מעלות פחות במייצבי המתח, ו-10 מעלות פחות בליבה הגרפית (100% מאוורר, כמובן). המסקנה שהגעתי אליה היא או שאחד מהמאווררים תקולים, או שלא מדובר בגוף יעיל במיוחד מלכתחילה. ככה או ככה אני עכשיו יכול לשחק בכיף בחודשים שיעברו עד שאני אקנה מחשב חדש שיכיל GTX 1070.

אע כן, אם הדיון הזה שייך לכרטיסי מסך ולא לתמיכה טכנית, אשמח אם הוא יעבור לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זאת שיטה מקיצועית להרוס ציוד אלקטרוני. לעולם אין לשטוף כרטיס במים , אף לא לשניה.

הלוח PCB יכול להיתנפח ולהינזק, מעבר לכך שהכרטיס יספוג לחות שתקצר את חייו.

אם כרטיס מסך מתחמם מהר מהרגיל, סימן שGPU פגום חלקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מים הם מוליך חשמלי מעולה לצערנו, ונצמדים אליהם יונים חשמליים (מטענים)
לא מומלץ לעשות את מה שעשית בטח ובטח לאחר מכן לשים באותו שמגיע ל80 מעלות. לא בריא לרכיבים אלו.

מאוד יכול להיות שמפסיק היה להחליף משחה תרמית לכ. מסך ולנקות אותו בלחץ אוויר והעניין היה מסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רואה שום בעיה בשטיפה במים ויבוש. לפחות בקייץ לא צריך אוטו ליבוש פשוט מניחים בשמש לכמה שעות.

לא כולם ערים לכך שרוב הרכיבים מתקררים על ידי האויר שזורם ע"י המאווררים והאבק על הרכיבים מהווה בידוד

לקרור האויר הזה. אין כמו שטיפה במים כדיל נקות את האבק הזה. זה טוב גם ללוחות אם בתנאי שמוציאים את

הבטריה של לוח האם לפני השטיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההיגיון לנקות במים?

יש לך אלכוהול מיוחד לדברים כאלה,

וגם אותו צריך לייבש בסיום הנקיון.

חבל שמישהו מהפורום ישמע את השטויות שלך ויהרוס לעצמו את המחשב!

בכל אופן,

כדי לנקות כרטיס מסך שנמצא במצב כמו של פותח הדיון,

צריך לפרק לגמריי את גוף הקירור, לנקות בעדינות עם מברשת כמו מברשת שניים, לנקות גם את כל האזורים שבהם נמצאת המשחה הטרמית בעזרת נייר בד או מגבון יבש, ולמרוח משחה טרמית חדשה.

זאת הדרך הנכונה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לגבי קורוזיה? לייבש את המים לא ימנע את זה. זה באמת נשמע דרך להרוס את הכרטיס.

אני הייתי מפרק את הקירור מנקה אותו יסודית (ואם כבר אותו ורק אותו שוטף במים אחרי שניתקתי ממנו את המאוורר) ואז מחליף משחה/פדים טרמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הפכת את זה לענין אישי, כך שאין קשר למספר התגובות שלי.   תלמד להגיב נכון ובטעם  ובפעם הבאה תרשום

"לדעתי" או "מנסיוני"   ולא "שטויות" גם אם אתה בטוח שזה שטויות ו/או תביא קישור/ים שמסבירים את הנושא, כמו למשל

https://www.google.co.il/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=cleaning+mobo+with+water&gws_rd=cr,ssl&ei=LhWwV9zjMMnoUsDYv8AB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...