בדיקת ספק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדיקת ספק

mano4now

Recommended Posts

מדידת המתחים דרך הביוס והלוח אם לא אמינה.

המכשירים הפשוטים של ה100-200 שקל לבדיקת ספק, לא מספיק טובים כי הם לא בודקים בעומס, במידה והם מדווחים על תקלה אז סביר שהספק לא בסדר במידה והוא מדווח תקין זה לא אומר שהספק בסדר כי הבדיקה לא בעומס.......

הבדיקה הבסיסית שסוקרים עושים לספקים (יש עוד בדיקות) זה בדיקה של יציבות המתחים בעומסים שונים ובטמפ' שונות, ובדיקת ריפל, אלו כבר מכשירים יקרים שביחד עולים אלפי שקלים, הבדיקה הכי בסיסית שאתה יכול לעשות זה בדיקת מתחים עם מולטימטר ביציאות של הספק, למשל מולקס ולבדוק את המתחים בעומסים שונים שאתה יכול לבצע בעזרת החומרה שלך, ז"א העמסה של המעבד והכרטיס ביחד, אחר"כ ביחד עם הדיסקים ועוד ציוד שיש אחר"כ רק הדיסקים וכו', זה לא יתן תמונה מלאה מהרבה סיבות, כי לא נמדד ריפל, לא נמדד עומס מלא, לא נמדד מתחים במקביל בהעמסה שונה על כל מסילה. יש גם ציוד שאפילו אתרי סקירות מובילים לא קונים.... כזה שמבצע העמסה רגעית כמו שצריך......

בגלל המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם קראית מתח בBIOS לפעמים לא אמינה.

הדרך הכי טובה , לבודק ע"י וולטמטר את המתח ב3.3V,5V,12V( מותרת סטייה של פלוס מינוס 5% מהמתח הנקוב)

השיטה הכי מקיצועית לבדוק ספק, ע"י חיבור נגד הספק שמסוגל לעמוד בעומסים עד 300W לפחות, ובעומס הנ"ל לבדוק האם המתח נישאר יציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שרציתי לבדוק את היציאות מתח של הכרטיס מסך.

יש לי כרטיס GTX580 וספק זלמן 1000W.

שאלה נוספת , אני מתעניין בכרטיס 1060 שאני מבין שיש לו רק חיבור אחד לספק. זה אומר בוודאות שהוא צורך פחות מהכרטיס 580 שלי שיש לו 2 חיבורי מתח לכרטיס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...