כרטיס ה-GeForce GTX 1060 כבר כאן: המבקרים משבחים, אבל למה אין SLI? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס ה-GeForce GTX 1060 כבר כאן: המבקרים משבחים, אבל למה אין SLI?

Milford Cubicle

Recommended Posts

לפני שהגבתי ראיתי מבחני ביצועים, כאשר במשחקים שמנצלים כראוי, שני 960 משווים ואף עוקפים 980. לא תמיד, אבל ככה זה עם ריבוי ליבות. אני בעבודה כרגע אבל אם תרצה אקשר לך הוכחות. מה לגבי סדרות 700 ו 600, גם עבורם תרצה הוכחות או שאתה מסוגל למצוא ביקורות בעצמך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

לפני שהגבתי ראיתי מבחני ביצועים, כאשר במשחקים שמנצלים SLI כראוי, שני 960 משווים ואף עוקפים 980. לא תמיד, אבל ככה זה עם ריבוי ליבות. אני בעבודה כרגע אבל אם תרצה אקשר לך הוכחות. מה לגבי סדרות 700 ו 600, גם עבורם תרצה הוכחות או שאתה מסוגל למצוא ביקורות בעצמך?

אז במקרה של 960 מול 980, הם קיצצו ל 960 את הזנב משמעותית...

במקרה של 700 ו 600 המצב קצת אחר ואני אסביר מיד... בזמנו זוג X60 עלה יותר מ X80 אחד, אם אני זוכר נכון - זוג של 660Ti עלה 650$ בעוד ש 680 יחיד עלה 500, המקרה דומה גם עם ה 760..

בשני המקרים 660 ו 760 ב SLI גוברים על 680 ו 780 בהתאמה. עם ה 960 קרה דבר מעניין, ניסו בכוח להראות שה 980 שלהם היא הקניה הטובה יותר ולכן צ'יקמקו את ה 960 שלהם לגמרי..

המצב היום שונה לגמרי... ה 1060 נמכר במחיר מצחיק של 250$ בעוד שה 1080 מגיע ל 650$ (זה בגלל ש לחצו אותם לקיר עם כרטיס איכותי במחיר זול)

אין מצב ש היו מוציאים 1060 מצ'וקמק... אין מצב ש היו מוציאים כרטיס יקר... אז מה הם כן עשו? הוציאו כרטיס חזק במחיר מדליק.. עכשיו תעשה חשבון פשוט...

250$ כפול 2 = 500$ שזה פחות מ 650$ (לא כמו המקרה של 680 או 780 ששם זה הפוך!) ופה עשו מהלך חכם (עבורם) וביטלו את ה מהכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Eli236

אין שום סיבה לקנות GTX 1080 כשאתה יכול לקנות 2 כרטיסי 480 וישאר לך מעל ל1000 שקל עודף, וזה עוד עם המחירים בארץ.

בחו"ל אתה יכול לקנות 3 כרטיסי 480 במחיר של GTX 1080 אחד.

כן, במבחן הביצועים הGTX 1080 יעקוף SLI של 2 480. 

אבל מבחינת המחיר, הRX 480 הרבה הרבה הרבה יותר משתלם.

א. צריך תומך שמראש עולה יותר

ב. צריך יותר חזק שגם עולה יותר

זה כבר מצמצם את ההפרש בכמה מאות.

מצד שני אתה מקבל תמיכה לקוייה שרק הולכת ומתדרדרת עם השנים והכותרים.

באלו שזה כן עובר החוויה פחות טובה מבחינת "זרימת" המשחק.

מה שכן, זה מגניב להרגיש שיש לך 2 ולא רק אחד.

ומכיוון אחר, בצורה הכי פשוטה, תמיד ממליצים לקחת נורה אחת של 100W במקום 2 של 50.

ככה גם בכרטיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז במקרה של 960 מול 980, הם קיצצו ל 960 את הזנב משמעותית...

במקרה של 700 ו 600 המצב קצת אחר ואני אסביר מיד... בזמנו זוג X60 עלה יותר מ X80 אחד, אם אני זוכר נכון - זוג של 660Ti עלה 650$ בעוד ש 680 יחיד עלה 500, המקרה דומה גם עם ה 760..

בשני המקרים 660 ו 760 ב SLI גוברים על 680 ו 780 בהתאמה. עם ה 960 קרה דבר מעניין, ניסו בכוח להראות שה 980 שלהם היא הקניה הטובה יותר ולכן צ'יקמקו את ה 960 שלהם לגמרי..

המצב היום שונה לגמרי... ה 1060 נמכר במחיר מצחיק של 250$ בעוד שה 1080 מגיע ל 650$ (זה בגלל ש לחצו אותם לקיר עם כרטיס איכותי במחיר זול)

אין מצב ש היו מוציאים 1060 מצ'וקמק... אין מצב ש היו מוציאים כרטיס יקר... אז מה הם כן עשו? הוציאו כרטיס חזק במחיר מדליק.. עכשיו תעשה חשבון פשוט...

250$ כפול 2 = 500$ שזה פחות מ 650$ (לא כמו המקרה של 680 או 780 ששם זה הפוך!) ופה עשו מהלך חכם (עבורם) וביטלו את ה מהכרטיס.

על פי MSRP בויקיפדיה, פעמיים 960 עלו 150$ פחות מ 980. פעמיים 760 עלו 150$ פחות מ 780. ופעמיים 660 עלו 40$ פחות מ 680.

אני לא מדבר על דגמי Ti. וזה לא בדיוק מתיישב עם הקביעה שלך מדוע nvidia בחרו לבטל ב 1060. הם גם ביטלו תמיכה ב 3way/4way , אז מה גם זה למטרת רווח?

אוקיי שמענו את דעתך אבל אתה מציג אותה כעובדה מוגמרת, ותרשה לי לנחש שלא היית נוכח בישיבות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

על פי MSRP בויקיפדיה, פעמיים 960 עלו 150$ פחות מ 980. פעמיים 760 עלו 150$ פחות מ 780. ופעמיים 660 עלו 40$ פחות מ 680.

וואלה תפסת אותי :)

יאמר לזכותי שרשמתי 660Ti.. זכרתי שהם עלו אז 320$, ה 680 עלה 500$ את זה אני זוכר... מעניין לדעת אם 660 רגיל עוקף את 680 - איפשהו אני מאמין שכן.

לגבי ה 760 מול ה 780 - אתה צודק, אולי זו הסיבה למה צ'יקמקו לגמרי את 960, כנראה היו יותר מדי שהלכו על 760 ודפקו קצת את המכירות של 780.

לגבי ה 960 - לא חידשת לי ממש, ה 960 תומחר נמוך כי הוא באמת היה נמוך, ופעמיים 960 לא גוברים על 980 יחיד... במקרה הטוב משתווים לו.

ברור לי שזה עניין של כסף.... הרי איזו עוד סיבה יש ל לבטל את ה דווקא רק ב 1060? שהיו מבטלים גם ב TITANX, גם ב 1080 וגם ב 1070...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להערכתי יש פה מגמה שהיצרנים מבינים, והיא שנגמר עידן ה- כמו שידענו אותו, והם משאירים אותו רק בדגמים

הגבוהים לזכר העבר... לא מבחינה פרקטית, אלא עבור אלו שמוכנים לשלם והרבה, על משהו שבגדול אפשר לומר לא

ממש תורם.

האם הפיקציה מיצתה את עצמה אחרי עשור... ?

להערכתי אנחנו הולכים לעידן SFR תחת DX12 (וכנראה גם Vulkan) ולא צריך יותר כבלי לחיבור, או כך לפחות

עושה הרושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

להערכתי יש פה מגמה שהיצרנים מבינים, והיא שנגמר עידן ה- כמו שידענו אותו, והם משאירים אותו רק בדגמים

הגבוהים לזכר העבר... לא מבחינה פרקטית, אלא עבור אלו שמוכנים לשלם והרבה, על משהו שבגדול אפשר לומר לא

ממש תורם.

האם הפיקציה מיצתה את עצמה אחרי עשור... ?

להערכתי אנחנו הולכים לעידן SFR תחת DX12 (וכנראה גם Vulkan) ולא צריך יותר כבלי SLI לחיבור, או כך לפחות

עושה הרושם.

האם הפיקציה מיצתה את עצמה? התשובה היא לא.... אחרת למה ב TITAN X החדש כן יש Bridge?

העידן הזה לא נגמר, ויש רשימה ענקית לא קטנה של משחקים שתומכים ב ויתמכו בעתיד ב ...

זה מיועד לאלה שיש להם ים כסף ורוצים את ההכי מוגזם ומטורף שיש.. וזה תכלס נותן להם את זה.

ביום שיודיעו על מות ה SLI המון חברות הולכות לחטוף חזה מזה, יהיה אפשר לזרוק ים של לוחות אם לפח...

אולי איפשהו בעתיד הרחוק זה יקרה, כשימציאו באמת משהו חדש לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אז אולי מתקיים לו פה מצב של המשך למראית עיין, רק כדי להמשיך ולתחזק את מכונת המזומנים

שהדבר הזה מייצר, הן לחברות מאיצי המסך, והן לחברות המיצרות לוחות אם ?

מחשבה מעניינת שעושה שכל (לטעמי לפחות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אז אולי מתקיים לו פה מצב של המשך SLI למראית עיין, רק כדי להמשיך ולתחזק את מכונת המזומנים

שהדבר הזה מייצר, הן לחברות מאיצי המסך, והן לחברות המיצרות לוחות אם ?

מחשבה מעניינת שעושה שכל (לטעמי לפחות...)

עם זה אני מסוגל להסכים...

אבל זה עדיין לא עונה על התשובה למה ספציפית ב 1060 אין ולפי דעתי גם לזה יש קשר הדוק לתחזוק מכונת המזומנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה שלי לעניין: 
ל NV יש עכשיו מספיק ביטחון\וובוס כדי לעשות לגמרי מה שמתחשק להם. יש עוד דוגמאות שתומכות בזה.

ביטול ה עוזר להם לפלוח את השוק בצורה יותר חדה ונוח עבורם וכמובן לעודד קניית 1080 (מה שבעצם גם בא לטובת הצרכן).
בתכלס זה ישפיע על מעט אנשים, אלו שקונים כרטיס זהה נוסף כעבוד שנה-שנתיים, במקום לשדרג לכרטיס חדש. מהלקוחות הללו NV תרוויח בעתיד. הם בהחלט בטוחים בעצמם שתבחרו בהם גם בעתיד (והם אכן מספקים את הסחורה באופן מעולה ובעקביות מרשימה סה"כ). אם מסתכלים על זה בתור אבן דרך שקובעת את הסטנדרט לעתיד, שבו רק לסדרת 70/80/TI/TITAN יש , זה עושה להם יותר סדר ורווח פוטנציאלי.
את אלו שיתעצבנו עליה על המהלך היא לא ממש סופרת, רובם גם כלל לא מתכוונים לקנות 1060.
הסגמנט העליון ישאר עם אופצית בעתיד הנראה אבל גם לו ביטלו את התמיכה ביותר משני כרטיסים (להוציא מבחנים סינטטים ולא רלוונטיים לגיימרים).

קיצר, זה הדבר הכלכלי הנכון לעשות וכעת יש להם את הביטחון לעשות את זה בלי לחשוש מההשלכות. 
AMD תרמה רבות לביטחון זה, כשבמשך שנים לא מעטות ל NV יש יתרון מובהק עליה, בראיה הכללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...