יוקר הדירות היא לא בעיה יחודית לישראל... - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יוקר הדירות היא לא בעיה יחודית לישראל...

Sargon

Recommended Posts

מה הקשר בין ריבית 0 ולכך שהממשלה יצרה סבך בירוקרטי שלא איפשר הגדלת קצב הבניה בהתאם לצרכי הציבור?

מה הקשר בין ריבית 0 ולכך שהממשלה ביטלה את הסעיפים המאזנים של אחוזי בניה מכל סוג בהתאם לצרכי הציבור?

להיפך, הממשלה היא זו שיצרה את המשבר, וריבית 0 והצורך של אנשים בהשקעות סולידיות זה מה שהחריף את הבעיה.

כשיוצרים מחסור סינטטי, אפשר לשבת ולדבר אין סוף על כל הדברים שמתרחשים בתוך מציאות של מחסור.

המחסור לא נוצר כי אנשים חיפשו דירות להשקעה.

המחסור נוצר כי הממשלה לא השכילה לבנות בקנה מידה גדול יותר על פי התחזיות שהיו לפניהם בכל שלב ושלב.

המחסור יוצר דרישה מוגברת, ודרישה מוגברת יוצרת ניפוח מחירים.

תחום הדירות הקטנות נפגע קודם כל כתוצאה מהמחסור הכללי והעדפה שיש לקבלנים במציאות של מחסור בה ממילא לא מצליחים לענות על צרכי השוק הרווחיים יותר פר פרויקט.

וכתוצאה משינוי מדיניות שאיפשר לקבלנים להתחמק מהאחריות שיש להם לממשלה שהתחמקה מהאחריות שיש לה לציבור, הרי היא לבנות אחוז מסויים של דירות קטנות בכל פרויקט בניה עירונית.

זאת אומרת שהממשלה ידעה שנכנסים למשבר.

הקבלנים ידעו שהם פועלים בתוך משבר.

ושניהם יחדיו שיתפו פעולה כדי למקסם את הרווחים בתוך המשבר תוך כדי התעלמות מוחלטת מאחריות הממשלה לדאוג לרווחת הציבור.

בקיצור: שחיתות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הדברים האילו תמיד היו פה ותמיד יהיו פה,יש במדינה שלנו הרבה דברים מקולקלים והמדינה אף פעם לא עושה מה שהיא צריכה לעשות.

בסופו של דבר אילו לא הדברים שגרמו למחירי הדירות להכפיל את עצמם מאז המשבר ב 2007.

המחירים עלו ככל שהריבית ירדה והם ירדו כשהריבית תעלה ואין מה לעשות בקשר לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lev-27

אתה רציני? לא פלא שאתה חי עם הלשון בחוץ למשרות המשכורת בהייטק. 12% חסכון בהוצאות שוטפות ו-23% חסכון בשכירות בעיר הגדולה זה המון. ה-מ-ו-ן. אם תיקח בחשבון שגם השכר ממוצע כנראה יותר גבוה תבין למה בישראל מתלוננים על יוקר מחייה. 

החישוב מתחשב בהבדל במשכורות יחרטטן.
אגב גרמניה היא אחת הכלכלות החזקות בעולם, אנחנו לא ממש קרובים לזה. אז מה אתה משווה בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון יצא לגמרי מהבסיס המרכזי שהוביל אותי לכתוב מלכתחילה.

האמפטיה לסבל.

ההבנה שלסבל יש סיבות.

שהרשע האמיתי זה האדישות של אלו שלא עושים דבר כדי למנוע או לעזור(SARGON).

שעומדים בצד וממציאים תירוצים כדי לא להצטרך להרגיש רע לגבי זה(SARGON).

אפילו כשהם בעצמם סובלים מכך(SARGON).

השאלה היחידה שמעניינת אותי היא, האם אנשים סובלים ממה שקרה בענף הדיור?

האם הממשלה יכלה למנוע את גודל המשבר ע"י נקידת צעדים נכונים בזמן הנכון?

התשובה היא כן, וכן.

אני רוצה ממשלה שאינה אדישה לסבל של הציבור.

שעושה הכל כדי למנוע אותו כשמציגים לה את הנתונים מראש(והציגו).

לא ממשלה שיש בה מושחתים אנטיפטים שדואגים רק לחברים העשירים שלהם.

לא ממשלה שגורמת לשריפות ואז עושה כמה צעדים לכבותן מתוך אילוץ בלבד.

מי שלא שכר ועבר 5-10 דירות בעשור/עשוריים האחרונים, לא מסוגל להתחיל להבין את כמות הסבל הנגרמת לאנשים כתוצאה ממשבר הדיור.

מי שלא חווה דירות מחולקות עם ביוב מסריח, גג דולף, חשמל מקצר ושורף ציוד, קירות דקים ללא בידוד רעש, חוסר , ומחירים לא שפויים לחרא הזה פר מטרז', לא יכול להתחיל להבין את כמות הסבל הנגרמת לאנשים כתוצאה ממשבר הדיור.

מי שלא חווה מריבות בין שכנים שלא היו נגרמות לעולם בתנאי מחיה סבירים, לא מסוגל להתחיל להבין את גודלה העצום! של המציאות שנוצרה ממשבר הדיור.

אני יכול לשבת כאן ולכתוב שעות!! רק על הסיפורים האישיים שלי עם דירות בעשור האחרון.

ועוד ימים שלמים על הסיפורים של אחרים.

ואם אתה לא מסוגל לראות ולהבין ולהרגיש את כל זה, אז אתה הבעיה.

כי אם אתה ששוכר דירות כבר לא מעט זמן וחווה חלק מהדברים בעצמך לא מפתח אמפטיה, איך פוליטיקאים אוכלי שמנת שחיים במגדל השן מנותקים מהעם יוכלו להבין?

ותחשבו על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה מתאר זה נכון לכל דירה עם שותפים. אתה ממליץ לחוקק חוק שאוסר על שותפים לגור אחד עם השני?

ובעיות של ביוב יש אוליי באזורים כמו דרום תל אביב... כן דרום תל אביב מסריחה... מה אתה מצפה?

יש אגב אנשים שאוהבים לחיות בביבים האלה, כל מיני ילדי שמנת האמת שרוצים להרגיש שהם יורדים אל העם(שמאלנים בעיקר).

שוב, לפי איך שאתה מתאר כל מי שלא גר במרכז בדירה חדשה הוא סובל סבל קיומי.

זה נראה לי רק הנקודת מבט שלך... סבל זה דבר סובייקטיבי.
אגב, מה שאתה מתאר נראה לי יותר רלוונטי לתל אביב ולמרכז\מרכז. אם אתה מתרחק קצת, למשל לרעננה או אפילו השם ישמור נתניה השכירות יורדת משמעותית והדירות יותר טובות... אז לא מבין מה אתה מתלונן בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמגוג.

אני לא מדבר על תל אביב.

וגם לא מדבר רק על דירות מחולקות.

הבאתי דוגמה אחת מתוך הרבה.

התופעה של דירות מחולקות גדלה פי 100 בעקבות המחסור הגדול שנוצר כתוצאה מעיכובי ובניה, וכתוצאה משינוי המדיניות שהובילה לעצירת הבניה של דירות קטנות.

פי 100!!!

אנשים שמעוניינים לחסוך ורוצים דירה קטנה, נאלצים לגור בתנאים לא ראויים למגורים.

זאת עובדה קיימת!

אין! דירות קטנות זולות באיכות בניה ראויה!

לא קיים!!!!!!!!!!!!

לא בתל אביב.

לא בטבעת הראשונה מסביב לתל אביב.

לא בטבעת השניה והשלישית מסביב לתל אביב.

וגם לא כשמתרחקים לגמרי מתל אביב.

דירות מחולקות הם קומבינה אחת גדולה, בה יש טווח רחב ודי עקבי של תופעות שליליות באיכות הבניה ואיכות החיים של הדיירים.

ביוב מסריח כי היו צריכים לחלק אותו ל2-3 דירות בתכנון שחורג מהתכנון המקורי, והשתמשו בקומבינות כדי לחסוך בחומרים וציוד ועבודה, לפעמים מתוך אילוצים טכניים.

גג דולף כי עד שלא מכריחים את בעל הבית הוא לא יוציא על זה כסף.

כל דבר קטן צריך להילחם.

ושום דבר מזה לא חוקי!!

בעלי בתים פרטיים בונים יחידות דיור ומשכירים אותם במחירים לא כל כך זולים אפילו.

התנאים שם לפעמים מחפירים.

דברים כמו לגלות שיש לך מוסך פיראטי כמה מטר מחלון חדר השינה אחרי ששאלת את בעל הבית אם יש רעשים חריגים במקום והוא אמר לך לא.

הכל תוצאה של מציאות שהממשלה יצרה בה אין דירות קטנות, ובעלי דירות להשכרה מנצלים את מצוקת השוק להגדיל רווחים על מטרז'.

זאת אומרת שעשרות אלפי אנשים בישראל נאלצים בלית ברירה לחיות בתנאי סבל כדי שיוכלו לחיות ממשכורת ממוצעת(ואני אפילו לא מדבר על משכורת מינימום).

אלו עובדות!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"באיכות בניה" מה זה באיכות בניה? אתה רוצה דירה עם 0 בעיות? לא תמצא הרבה כאלה... גם בדירות חדשות יש הרבה פעמים בעיות...

אכן קשה למצוא דירות קטנות יותר, למרות שיש גם אם מחפשים.

בשביל זה אתה יכול לגור עם שותפים.

רוב הדירות שמשכירים אלה דירות ישנות שבנו לפני לפחות 30 שנה, גם לפני 30 ואוליי אפילו 50 שנה לא בנו הרבה דירות שני חדרים. מהסיבה הפשוטה שדירת שני חדרים לא מתאימה למשפחות ובעבר אפילו היה יותר ביקוש ממשפחות.

התופעה של רווקים מזדקנים היא יותר חדשה יחסית.

לזוג עם ילד קשה לחיות בדירה עם שני חדרים. ומה לעשות שהמדינה חושבת על זוגות עם ילדים לפני הרווקים.

יש מקום גם לדירות קטנות... גם כי מן הסתם בן אדם שהוא רווק יוכל להיות גם לא רווק יום אחד.

המדינה בונה עכשיו דירות קטנות(2 חדרים) עם שכירות לטווח ארוך.

אבל כל הטיעון שלך הוא שהשוק לא טוב כי הנדסו פיתרון רע.

יש הבדל בין לאמר שאין מספיק דירות קטנות לבין לאמר שהדירות יקרות מדי.

אז מה הטיעון שלך בדיוק?

יכול להיות הרבה דירות קטנות אבל שגם יהיו יקרות.

אגב, אתה מצפה שהמדינה תבנה דירות חדר כמו לפני אוליי 70 שנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשוק השכרת הדירות @Art Tatum צודק ב 100% וזה בכלל לא משנה איפה בארץ אתה שוכר. בכל העולם המערבי

כולל בניו יורק בירת הקפיטליזים השוק הזה הוא בפיקוח עם חוקים מאד נוקשים לטובת השוכרים ופיקוח מחירים.

רק בארץ בעל דירה מעיז לדרוש שכר דירה 3 חודשים או חצי שנה מראש , בטחונות של עשרות אלפי שקלים ,לדרוש ממך לקנות את

ממנו את הריהוט בבית כשאתה נכנס , לצבוע כשאתה עוזב ובנוסף עוד מרשה לעצמו לא לתקן צנרת או דוד שהתקלקל.

בכל מדינה מערבית אחרת זה פשוט לא חוקי ובעל דירה שהיה מעיז לעשות דברים כאילו היה משלם פיצויים דרך האף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשיש מחסור של 5000% בדירות מגורים קטנות, הוואקום הזה מתמלא בקומבינות.

הציבור מאוד סובל מהקומבינות הללו.

ומטבע הדברים במחסור של 5000% חלק גדול מהקומבינות הלא ראויות למגורים הללו גם יעלו יקר מאוד יחסית לחרא שאנשים מקבלים בתמורה.

ציטוט

יש הבדל בין לאמר שאין מספיק דירות קטנות לבין לאמר שהדירות יקרות מדי.

כמה טיפש אתה יכול להיות?

אם אין מספיק דירות קטנות הרי שמחירם יעלה.

גם מחירם של דירות מחולקות מחורבנות יעלה.

אין שום הבדל בין לומר שאין מספיק לבין לומר שהמעט שיש יקר מאוד.

האחד מוביל לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אמרת שהשוק כולו רע. יכול שהמצב בדירות שלושה חדרים הוא מעולה אבל בדירות שני חדרים הוא גרוע. זה לא אחיד על פני כל השוק.

אז אתה יצאת כפכף.

לא יודע אם יש פיקוח במדינות אחרות... אני יודע שגם במדינות אחרות בארה"ב וגרמניה הBABY BOOMERS עושקים את הדורות החדשים. כמו שהציגו בווידאו.

כלומר יכול להיות שלא עושים את אותם התרגילים שעושים פה בדירות קטנות, אבל בדירות שלושה חדרים אוליי כבר אין הבדל כל כך...

גם בניו יורק מחירי הדיור הם אסטרונומים יותר מבתל אביב. אז אוליי אין הזנחה וכל מיני קומבינות בדירות הקטנות... אבל בדירות שלושה חדרים גם בישראל הקומבינות לא יעבדו כי יש לך יותר אפשרויות לבחור מהן.

אז בדירות הקטנות כנראה יש הבדל מהותי, אבל בדירות שלושה חדרים או אפילו שני חדרים קצת יותר יקרות זה נראה לי אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

לא יודע אם יש פיקוח במדינות אחרות...

אז אל תדבר על דברים שאתה לא יודע , גם בארה"ב וגם בגרמניה יש חוקים שמגינים על שוכרים ומאפשרים לשכור דירה לטווח ארוך

של 5,10 ו 20 שנה.

בכל מדינה מערבית יש מנגנונים כאילו ואחרים , החל מחוזה אחיד ועד פיקוח מחירים. ניו יורק  מקצה שטחים עבור בניה להשכרה ולא כל

מחרי הדיור "אסטרונומים" כמו שאתה אומר. כמו שבניו יורק יש דירות במנהטן באלפי דולרים יש אפשריות לשכירות מוגנת לטווח ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בדירות 3 ו4 חדרים יש מחסורים.

מחסורים מעלים את הערך של דירות אשפה.

כמות דירות האשפה במדינת היא עצומה.

כל מי שמחפש דירות כל שנה שנתיים במשך עשור או שניים מכיר את המציאות.

גם בטווח ה2000 גם בטווח ה3000 גם בטווח ה4000.

תתפלא כמה קשה למצוא דירת רווקים איכותית ונעימה ב4000 שקל באיזור המרכז.

ולא, לא בתל אביב.

גם לא בטבעת הראשונה מסביבה.

וגם לא בטבעת השניה מסביבה.

בשלישית וברביעית.

שזה כבר שווה ערך למצב בהמון ערים אחרים במישור החוף בין המרכז לצפון והדרום.

זה מציאות של רוב המדינה.

4000 שקל ועדיין אני רואה דירות חרא.

רובן דירות בינוניות ישנות ומוזנחות בכבישים רועשים ומרעילי אוויר, שהדיירים שלהם מתחלפים כל שנה שנתיים.

בדיוק עכשיו אני מחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח.... וואו.

דירות "בינוניות". מקודם זה היה דירות גרועות, עכשיו גם בינוניות לא מספיק...

ב4000 תוכל למצוא בנתניה בקלות.

באזור רעננה הרצליה קצת יהיה לך קצת קשה למצוא שלושה(!) חדרים במחיר הזה, כי מחיר השוק הוא כרגע בערך 4500.

תמיד יש משכירים שמנסים להשכיר דירות פח, והם יקחו לך על התענוג את אותו המחר כמו דירות טובות. צריך פשוט לחפש, זה יותר תלוי בבעל הדירה שלא משפץ ומזניח את הדירה יותר מאשר בשוק הדירות. אנשים מתעצלים... אבל יש גם דירות "איכותיות".

דירת רווקים איכותית... מה אתה רוצה בדיוק? דירת יוקרה ב4000 שקל? חבר שלי גר במרכז בדירת חדר בפחות מ4000, דירה בבניין ישן ו"לא איכותי" אבל הוא סידר אותה יפה והוא לא מתלונן.

להתלונן אפשר על כל דבר.

על פי האתר שהבאתי מיקוד המדד של השכירות בברלין הוא זול רק ב20%, אז אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה אבל תגבה את זה עם נתונים. וברלין מוקמה כעיר השישית בעולם מבחינת משכורת וכמה שהיא זולה. תל אביב "רק" 47.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינוניות בגודל, לא באיכות. כתבתי בינוניות ישנות ומוזנחות.

אבל למה רווק צריך להוציא 4000 שקל על דירה גדולה ומחורבנת?

עדיף דירה קטנה יותר באיכות בניה טובה.

אבל אין!

באמת שאין.

אז אתה נאלץ לעלות קטגוריות של ביזבוז, וגם שם יש צורך להוסיף כדי לחצות את החרא לדירה גדולה יותר עם איכות בניה טובה.

אז אתה עולה עוד קטגוריה של ביזבוז.

בקיצור אין מקום במדינת למפרנס יחיד לחיות חיים בכבוד.

מצב הדירות בארץ במשבר גדול, שגרם למשבר עוד יותר גדול בתחום הדירות הקטנות.

החוסרים והדירות המחורבנות גורמים לאנשים לרצות לקנות דירות בכל מחיר, והדבר מעלה עוד יותר את מחירי הדירות.

אנשים שמוציאים הרבה על שכירות של דירות מבזבזות שטח, לא מסוגלים לחסוך.

וגם אלו שכן מצליחים לחסוך מגלים שמחירי הדירות גודלים בקצב גבוה יותר מקצב החיסכון שלהם.

באמת תודה לממשלה שעשתה הכל כדי להביא את המשבר למימדים שכאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בארץ"? בצפון יותר זול. אגב אני לא בטוח שבאמצע הדרך בין חיפה לתל אביב אין דירות יותר זולות.

בנתניה אני מניח שהמחירים טיפה יותר זולים מהפעם האחרונה שבדקתי, אוליי בחמש מאות שקל.

אגב, מה עם האזור של רחובות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...