יוקר הדירות היא לא בעיה יחודית לישראל... - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יוקר הדירות היא לא בעיה יחודית לישראל...

Sargon

Recommended Posts

אתה יורה לכל כיוון ובסוף אתה פוגע בעצמך.

"

ממשלה היתה כל כך עסוקה בלחשוב איך עושים כסף מהפשרה מצומצמת של קרקעות לקבלנים,

שעסוקים בלחשוב איך לעשות כסף מכמות מצומצמת של בניית משרדים ודירות יוקרה למשקיעים,

שעסוקים בלחשוב איך להשכיר ביוקר את הדירות שלהם לשאר האנשים,

"

אלו הם בדיוק כוחות השוק. השוק מנסה למקסם רווחים בהעדר רגולוציה או התערבות של המדינה. אם אתה מודה שזה הפיתרון הכי טוב למקסם רווחים למען העשירים בישראל אז הריי אתה מודה שזו התוצאה של כוחות השוק כשהמטרה העיקרית היא למקסם רווחים(בהעדר כל שיקול אחר שלא קשור למיקסום רווחים מיידים).

אל תביא את הדוגמא לרכבים כי היא ממש לא רלוונטית, תרד מהעץ הזה... תודה שטעית זה לא בושה.. אתה עדיין יכול להתווכח בדברים אחרים.

אוליי גם תביא לי בתור דוגמא את כל התחנות ביניים של השוקולד עד שהוא מגיע למדפי החנויות פחות טרי ויותר יקר?

התוכנית הזו באמת נהדרת.

כן, אם שמת לב יש בעית חניות במרכז.

כן, זה נהדר שמנסים לתת עדיפות לתחבורה ציבורית על פני רכבים פרטיים. כמות הרכבים הפרטיים תגדל בלי סוף. כי כל משפחה היום יכולה לקנות גם 4 רכבים ברשותה.

אז כן, צריך להקשות יותר על בעלי רכבים פרטיים.

ויש לזה עוד אפקט שאתה מתעלם ממנו ושוב יורה לעצמך ברגל. אנשים בעלי פרטי או מספר רכבים פרטיים ישקיעו פחות בדירות עם פחות חניות ולכן יהיה יותר דירות פניות למי שמעדיף לנסוע באופניים לעבודה או למי שמעדיף לא להחזק ולהסתמך בעיקר על . זה מצויין לאנשים פחות עשירים כי רוב העשירים אוהבים שיש למשפחה שלהם צי רכבים פרטיים כולל ג'יפים ענקיים ומכוניות יוקרה ענקיות. אז מה התלונה בדיוק?

בשלב מסויים אנשים יצטרכו להסתמך יותר על במרכז מאשר רכבים פרטיים, כי אם כולם יסעו ברכבים פרטיים כמות האנשים שניתן לאכלס במרכז תהיה הרבה יותר קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אלו גם כוחות השוק כשהממשלה מגבילה כמותית יבוא מכוניות?
כוחות השוק לא יוצרים מציאות טובה בהיעדר תנאים ראויים להתפתחות תקינה של הענף בהתאם לצרכי הציבור/שוק.

מדובר כאן על הנדסת סינטטית של מציאות, שבתוכה מתקיימים כוחות טבע.

אם לא היה לאנשים מה לאכול, אז היו הורגים אחד את השני ברחובות כל היום.

וזה גם היה "כוחות השוק".

אתה מבין את זה ברוך?!!?!?

לממשלות יש כוח לעצב את השוק להיות מפותח ומאוזן, או לייצר גהנום עלי אדמות בו אנשים גוועים מרעב ואוכלי נבלות סועדים על בשרם המרקיב.

הממשלה שלנו בחרה! לייצר גהנום בתחום הדיור.

והיא עשתה זאת מכל הסיבות הלא נכונות.

אם אתה רוצה לטעון שממשלה מושחתת שמקבלת החלטות בשביל קבוצה מצומצמת של אנשים שרוצים להרוויח על חשבון כלל הציבור, גם היא כוחות השוק, אז כן, אלו כוחות השוק.

אבל מכיוון שרוב הציבור לא מעוניין בממשלה מושחתת שלא רואה את טובת הציבור, ומכיוון שהיה אפשר ליצור מציאות הרבה יותר טובה בקלות!!! עם ניהול טיפה! יותר נכון!, אז לא מדובר בכוחות השוק, אלה בניהול פושע ומעילה בציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטענות החריפות שלך דורשות הוכחות.

מה הפתרון שלך בדיוק? לפנות את כל דרום תל אביב לולבנות שם מגדלים?

אגב כבר ראיתי מספר מגדלים בודדים בדרום תל אביב. כמובן שהדירות עולות ביוקר.

שוב, איך כוחות השוק יגרמו לקבלנים לבנות דירות קטנות בשביל אוכלוסיה שיותר מתקשה לשלם?

אני לא מבין מאיפה ההנחה שלך שכוחות השוק הם בהכרח טובים לכלל האזרחים ולא רק לעשירים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך ללכת לקיצוניות כמו בניית מגדלים לאחסון בני אדם, אבל כן אפשר וצריך לעשות פינוי - בינוי לשיכונים מתפוררים בני 2-3 קומות ובמקומם לבנות בניינים מודרניים בגובה 6-8 קומות. לקבלנים לא משתלם לבנות דירות קטנות מחוץ לתל אביב כי שולי הרווח קטנים יחסית ולכן הרשויות צריכות לקבוע אחוז מסוים של דירות קטנות בכל פרויקט חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שהממשלה עושה עכשיו?

אבל ההבדל הוא שהיא בונה על שטחים פנויים(שזה יותר זול ויותר מהיר)...

אגב יש תמ"א וגם בונים בניינים בתוך שיכונים מתפוררים(בדרך כלל רבי קומות).

אגב מה תעשה עם כל הסודנים בדרום תל אביב? תתן להם דירות חדשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

הטענות החריפות שלך דורשות הוכחות.

הוכחות למה?

שמשבר הדיור על כל גרורותיו הוא תוצאה של מדיניות ממשלה?

בניגוד למה?

הרעיון הטיפשי שמשבר הדיור הוא תוצר טבעי לחלוטין של כוחות שוק?

טבעי כמו שהיה משבר מכוניות אם היו מגבילים את מכסות היבוא ומייבשים את ענף הרכבים בכלל והרכבים הקטנים והזולים בפרט?

גם שם הרי כוחות השוק היו מתבטאים באותה הצורה.

חוסר גדול במכוניות באופן כללי.

חוסר ענק במכוניות קטנות וזולות בפרט.

הרבה מכוניות ישנות במצב ירוד על הכביש.

הרבה מכוניות מחורבנות במחירים גבוהים מאוד.

והרבה מאוד סבל לציבור.

זו המסגרת בה השוק מתנהל שקובעת אילו כוחות שוק יקבלו ביטוי ואלו לא.

מסגרת שהממשלה יוצרת בהנדסה סינטטית לחלוטין.

הרי אם לא היו מאיטים ומעכבים ומגבילים את הפשרות הקרקע ומתן אישורי בניה, ואם לא היו מבטלים את סעיפי הדרישה לאיזון במרקם הבניה, המצב היה טוב פי כמה.

אומרים שבעולם העוורים האיש בעל העין אחת הוא מלך.

אבל אתה לא עוור, אתה דמגוג שמנסה לבלבל.

אתה לוקח דברים כמו "הצפיפות בתל אביב היא טבעית" ומגדיל אותה כאילו רק היא קיימת בתמונה.

ומתעלם מדברים ענקיים! כמו הפשרת קרקעות לבניה איטית ומסורבלת, עיכובים של שנים במתן אישורים, התעלמות מתחזיות וגראפים בהם רואים בבירור משבר שהולך להיווצר.

ובשיא כל זה גם הוסיפו חטא על פשע שהפסיקו(דבר שהיה קיים קודם) לשלב סעיפי בניה משלימה בה יש צורך לאיזון מרקם החיים בכל עיר ועיר.

המשבר שנוצר הוא תוצאה ישירה וברורה של התנהלויות אלו.

והאחריות לכך כולה כרובה של הממשלה/ממשלות שבחרו בתכנון לקוי, ביישום לקוי, בהתעלמות מצרכי הציבור, ובהתעלמות מסימני הזהרה עד שהבעיה גדלה למימדים מפלצתיים.

זו אפילו לא רשלנות פושעת, זה מעשה בעל כוונות זדון.

אין מצב!!!! שאף אחד לא "ידע" מה הולך לקרות.

בטוח!!! שהתריעו.

בטוח!!! שהסבירו וביקשו ודרשו.

ובטוח!!! שחבורת אוכלי חינם מושחתים בעמדות מפתח פשוט המשיכו לעשות את מה שמושחתים יודעים לעשות היטב.

לדפוק קופה על חשבון הציבור.

למשוך את כולם עם שקרים ומריחות כמה שיותר זמן.

ואז לשחק אותה תמימים ומופתעים.

איזה כיף להם שיש אידיוטים שימושיים כמוך SARGON, שעוזרים להם לברוח מאחריות ולשקר לציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדפוק קופה על חשבון הציבור זה תרחיש הגיוני בשוק חופשי.

יכול להיות שבאמת הם לא התנהלו נכון, אבל אני לא רואה איך שוק חופשי זה הפתרון הנכון.

יש לך דוגמא ממדינה אחרת שבה יש שוק חופשי וזה כן עבד? אוליי כמו בארה"ב לפני המשבר ב2008?

ותפסיק להביא את הדוגמא של המכוניות זה כמו לדבר על תפוחים ותפוזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" Cost of living in Germany is 11.75% lower than in Israel (aggregate data for all cities, rent is not taken into account). Rent in Germany is 9.57% lower than in Israel (average data for all cities). "

זהו על ה10% הזה על זה כל ההתבכיינות?

http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Germany

ברלין ממוקמת במקום שישי בעולם בעוליות(1 זה הכי טוב) ותל אביב במקום ה47 מתוך 248 מדינות. לא כזה נורא. תל אביב יותר יקרה מברלין ב23%, לא כזה ביג דיל.

אתה עושה מזה כאילו יש פה שואת דיור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עייף אז תסלחו לי אם אני קצת אוף טופיק ואין לי סבלנות לקרוא כל מילה של כל אחד. לפותח השרשור, אני מניח שאף פעם לא גרת במדינה זרה.

אני בתהליכי חיפוש דירה לקנייה בעיר הכי יקרה בבריטניה (עלות ביחס למשכורת), וצר לי לבשר לך אבל כבר לא מדובר בלונדון. 

בניגוד לישראל, זוג צעיר יכול לקנות פה דירה קטנה בשלווה ובלי שום בעיות תוך שנה-שנתיים חיסכון עם משכנתא ל10 שנים ולא ל30. והתנאים שהם מציעים פה? אפילו למהגר כמוני מדובר בהפתעה.

אני עדיין מנסה להבין איך זה יכול להיות שפה אני יכול לקנות ובישראל בקושי גררתי עם שכירות.  

וכן, אני סמולן עוכר שאנשים כמוך שחושבים ש23% זה לא ביג דיל מייאשים אותי. לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

לדפוק קופה על חשבון הציבור זה תרחיש הגיוני בשוק חופשי.

יכול להיות שבאמת הם לא התנהלו נכון, אבל אני לא רואה איך שוק חופשי זה הפתרון הנכון.

יש לך דוגמא ממדינה אחרת שבה יש שוק חופשי וזה כן עבד? אוליי כמו בארה"ב לפני המשבר ב2008?

ותפסיק להביא את הדוגמא של המכוניות זה כמו לדבר על תפוחים ותפוזים.

צידדתי בשוק חופשי?

אני לא זורק סיסמאות מטומטמות של שטופי מוח.

יש מדינה.

בה מייצרים מציאות ע"י התוויה, במטרה לענות על צרכי הציבור.

ההנדסת שוק צריכה לקחת בחשבון את הצרכים של הציבור כולו, כולל את ה23% וה10% וה5% ואפילו ה1%.

גם ל1% יש זכויות.

גם לאדם עיוור יש זכות לחיים ראויים במדינת .

כל צרכי הציבור הללו אמורים להתבטא בצרכי השוק.

כדי לענות על צרכי הציבור, צריך לתכנן את השוק מבחינה אסטרטגית מדינית, לראות קדימה על פי תחזיות צמיחה וביקושים, ולשלב בהתאם תכנון תחבורתי.

אם המדינה מתווה את התנהלות השוק באופן שחורג מהאחריות של הממשלה לדאוג לצרכי הציבור, אז היא בוגדת בציבור.

וכשהיא מוכרת את הציבור באופן בוטה לחבורת דורסים, ומפקירה עשרות אחוזים מהאוכלוסיה, ומייצרת להם סבל גדול ומיותר, אז היא בוגדת בציבור.

מספיק להיתמם.

אם מהנדסים שוק באופן שיעודד תופעות שליליות, אז יהיו תופעות שליליות.

אם מהנדסים שוק באופן שיעודד תופעות חיוביות, אז יהיו תופעות חיוביות.

יש למדינה מאות אם לא אלפי אנשי מקצוע בכירים בתחום התשתיות האסטרטגיות, כולל דיור ותחבורה.

העובדה שהממשלה איפשרה למצב הקיים להתרחש היא עדות מזעזעת לשחיתות ומעילה בציבור.

כדי להתחמק מאחריות הפוליטיקאים אוהבים להעמיד פנים כאילו הם נאיבים או מופתעים.

הם סתם במקרה נמצאים שם בתוך משהו שקורה כביכול מעצמו, והם לא באמת יודעים מה לעשות עד שמאוחר מדי.
אבל זה בכלל לא נכון.

מזכיר לי תגובה שקראתי בYOUTUBE היום על הילרי קלינטון.

ציטוט

The FBI said she is too incompetent to be held accountable for her crimes, but not too incompetent to run a whole nation.

זה בדיוק סוג ה"מנהיגים" שיש לנו כאן בארץ(מימין ומשמאל).

הנה סרטון על מסע הקלינטונים בעולם והתגיסותם לקידום טייקונים בתמורה לכספים רבים מאוד לעצמם באופן פרטי ולקרן שהקימו שאספה מיליארדים וגם שימשה קידום מטרות של עשירים על חשבון הציבור.

האשמה שלהם ברורה לחלוטין.

צפה בו עד הסוף ותבין איזה עולם רע!

איזה אנשים רעים!

כמה שקרנים יכולים מנהיגים להיות.

כמה בקלות הם מוכנים למכור את העקרונות שלהם.

ואיך אחרי כל זה עדיין חצי מהציבור מאמין להם ובוחר בהם.

אני מסרב להאמין שאין למדינת את הכלים לראות מה קיים.

אני מסרב להאמין שאין אנשי מקצוע שמעדכנים ומציגים את הנתונים לשרי הממשלה ומנכל"י משרדם.

הם פשוט חבורת מושחתים שפועלים מתוך עמימות בירוקרטית וטישטוש אחריות המעניקה להם ביטחון להמשיך ולשקר לציבור.

יש חבורת אנשים טיפשים במדינה שלא משנה כמה הנבחרים שלהם יבגדו בהם, הם ימשיכו להצביע להם.

זה נשמע כמו מה שהשמאל חושב על מצביעי ביבי.

אבל אני רואה בדיוק את אותה ההתנהגות גם בשמאל.

אותם מנהיגים שקרנים ומושחתים.

אותם מצביעים טפשים ומרומים.

הבעיה של אותם אנשים(שאתה אחד מהם כך נראה SARGON) היא שהם לא מסוגלים להסתכל על המציאות שלא דרך תרבות פוליטית וסיסמאות נבובות דו קוטביות של פוליטיקאים חלקלקים.

הם לא מסוגלים לחשוב באופן עצמאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק מה שהממשלה עושה... היא מהנדסת פתרון חיובי.

אמרת שביבי הנדס פיתרון רע ואמר שהוא לא נתן לשוק החופשי לעשות את שלו ועכשיו אתה אומר שהשוק החופשי זה לא טוב? תחליט כבר.

ותפסיק עם הרטוריקה המוגזמת שלך, זה נשמע קצת פאתטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DrShawarma

אני עייף אז תסלחו לי אם אני קצת אוף טופיק ואין לי סבלנות לקרוא כל מילה של כל אחד. לפותח השרשור, אני מניח שאף פעם לא גרת במדינה זרה.

אני בתהליכי חיפוש דירה לקנייה בעיר הכי יקרה בבריטניה (עלות ביחס למשכורת), וצר לי לבשר לך אבל כבר לא מדובר בלונדון. 

בניגוד לישראל, זוג צעיר יכול לקנות פה דירה קטנה בשלווה ובלי שום בעיות תוך שנה-שנתיים חיסכון עם משכנתא ל10 שנים ולא ל30. והתנאים שהם מציעים פה? אפילו למהגר כמוני מדובר בהפתעה.

אני עדיין מנסה להבין איך זה יכול להיות שפה אני יכול לקנות ובישראל בקושי גררתי עם שכירות.  

וכן, אני סמולן עוכר ישראל שאנשים כמוך שחושבים ש23% זה לא ביג דיל מייאשים אותי. לילה טוב.

כן הפתעה, היא לא אמפריה או מעצמת על. אנחנו לא מדינה כזו עשירה. אבל גם לא כל כך ענייה.

אגב אני לא רואה שאירופה מתנהלים כל כך טוב מבחינה כלכלית אז אוליי כל זה זה רק זמני לפניי שהם יפלו. עוד סיבה למה זה טוב שבריטניה עזבה את האיחוד האירופאי.

בארה"ב אנשים לקחו משכנתאות גם 50 שנה. מה הבעיה עם משכנתא ל30 שנה?

משכנתא ל10 שנים נשמע קצת הזוי, או שאירופה עושה משהו ממש טוב או שהיא טיפול בגדול, כי כבר עכשיו היא בצרות גדולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

" Cost of living in Germany is 11.75% lower than in Israel (aggregate data for all cities, rent is not taken into account). Rent in Germany is 9.57% lower than in Israel (average data for all cities). "

זהו על ה10% הזה על זה כל ההתבכיינות?

http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Germany

ברלין ממוקמת במקום שישי בעולם בעוליות(1 זה הכי טוב) ותל אביב במקום ה47 מתוך 248 מדינות. לא כזה נורא. תל אביב יותר יקרה מברלין ב23%, לא כזה ביג דיל.

אתה עושה מזה כאילו יש פה שואת דיור.

אתה רציני? לא פלא שאתה חי עם הלשון בחוץ למשרות המשכורת בהייטק. 12% חסכון בהוצאות שוטפות ו-23% חסכון בשכירות בעיר הגדולה זה המון. ה-מ-ו-ן. אם תיקח בחשבון שגם השכר ממוצע כנראה יותר גבוה תבין למה בישראל מתלוננים על יוקר מחייה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

אבל זה בדיוק מה שהממשלה עושה... היא מהנדסת פתרון חיובי.

אמרת שביבי הנדס פיתרון רע ואמר שהוא לא נתן לשוק החופשי לעשות את שלו ועכשיו אתה אומר שהשוק החופשי זה לא טוב? תחליט כבר.

ותפסיק עם הרטוריקה המוגזמת שלך, זה נשמע קצת פאתטי.

הממשלה היא זו שיצרה את הבעיה מלכתחילה.

ושוב דבר ממה שהם עושים עכשיו לא באמת מחזיר את הגלגל לאחור.

הנזק שהם עשו גדול מאוד.

לגבי שוק חופשי אתה הולך לאיבוד כי אתה דו קוטבי בחשיבה.

אין שוק חופשי כי לא יכול להיות, אבל אם השוק היה חופשי לחלוטין ללא שום הגבלות סינטטיות אז ודאי שצורך של 23% מהאוכלוסיה היה נענה.

אלו רק דיבורים תיאורטים כדי להסביר מהי הנדסת שוק, דבר שאתה לא מסוגל להבין לעומק כנראה.

הרטוריקה שלי לא מוגזמת.

הממשלה מושחתת ופועלת בניגוד לטובת הציבור.

הרטוריקה שלך היא "דברים קורים מעצמם וככה זה".

רטוריקה של ילד שלא רואה את שרשרת הסיבה תוצאה בארגז חול קטן כמו מדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודה מראש שלא היה לי כח לקרוא את התגובות והטענות שעלו פה.

בסופו של דבר משבר הדיור הוא לא תוצאה של פעולה כזאת או אחרת שהמדינה עשתה או לא עשתה.

הפעולות של המדינה אולי לא עזרו או החריפו את הבעיה אבל שורש הבעיה הוא פשוט הריבית הנמוכה במשק.

בסביבת ריבית אפסית אנשים שיש להם כסף מחפשים איפה להשקיע אותו וככה נוצרות 2 בועות אחת בנדלן והשניה בבורסה.

כל עוד יש משבר כלכלי בכל העולם וצמיחה היא אפסית הריבית לא תעלה בשום מדינה והבועות האילו רק ימשכו לצמוח.

וכולנו יודעים מה סופו של כל בלון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...