שידרוג שילוש במחשב קיים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג שילוש במחשב קיים

Yosef Refaeli

Recommended Posts

שלום 

אני מעוניין לשדרג את המערכת הקיימת שלי, I7 4770, ולוח תואם של גיגה בייט למערכת בתושבת 2011-3

אני משתמש במחשב לצורכי רנדר ועבודה ומעוניין ב

I7 5960X

DDR4 32 GB

ולוח תואם הכי פשוט 

מבחינת תאימות של תוכנות ומערכת ההפעלה האם צפויות בעיות כלשהם ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי (איך במקרה נזכרתי עכשיו ...)

יש לי סריאל של 7 ( קיבלתי ברכישת המחשב, יש מדבקה של על המחשב אבל הדיסק היה צרוב) זה נחשב ... ?

ומה יקרה אחרי ה- 29 לחודש , אצטרך לקנות 10 ולהתקין את כל התוכנות מחדש ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yosef Refaeli

מעוניין ב

I7 5960X

DDR4 32 GB

ולוח תואם הכי פשוט 

זה משהו שלא מובן לי - אם אתה כבר קונה מחשב חזק למה לחסוך על לוח האם? לדעתי עדיף להשקיע בלוח אם טוב שישמש אותך במשך שנים מאשר לחסוך כמה שקלים עכשו.

ציטוט של Yosef Refaeli

הלוח הזה מספיק לי http://www.tms.co.il/product/14358

http://www.tms.co.il/product/14011או זה , מה ההבדל בינהם ?

לפי השוואה שניתן לעשות באתר של Gigabyte בין לוחות האם GA-X99-UD3 ו GA-X99-UD4 (קישור להשוואה) אפשר לראות שההבדל העיקרי, ולמיטב הבנתי גם היחיד, הוא מבחינת מספר חריצי ההרחבה לזיכרון - ב X99-UD3 יש 4 חריצי הרחבה לזיכרון והוא תומך בנפח כולל של 64GB  בעוד שב X99-UD4 יש 8 חריצי הרחבה לזיכרון והוא תומך בנפח כולל של עד 128GB. מכיוון שמדובר כאן על הבדל של כ-70 ש"ח (לפי המחירים ב TMS), אני לא רואה סיבה שלא להעדיף את ה X99-UD4, מה גם שבמקרה שלך אני מניח (אבל אני לא יודע זאת בוודאות מוחלטת) שיש דרישה להרבה ויכול להיות שבעתיד תרצה להרחיבו לאף יותר מ 64GB, דבר שלא תוכל לעשות עם ה X99-UD3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yosef Refaeli

ראיתי באחד האתרים שיש אפילו רק 32 גיגה זיכרון לUD3 אולי זו גירסא יותר ישנה ?

כיום יש מודולי זיכרון מסוג DDR4 בנפח של 16GB, כלומר אם יש לך 4 חריצי הרחבה לזיכרון אפשר להתקין 64GB ואם יש לך 8 חריצי הרחבה לזיכרון ניתן להתקין עד 128GB של זיכרון. כאשר ההשוואה שאתה מתייחס אליה נכתבה כנראה שלא היו מודולי זיכרון DDR4 בנפח של 16GB אלא כאלו בנפח מקסימלי של 8GB (או שמישהו פשוט החליט להתעלם מקיומם של מודולי זיכרון DDR4 בנפח של 16GB). בנוסף, באופן רישמי המעבד Core i7-5960X תומך בנפח מקסימלי של 64GB, כך שלא אמורה להיות בעיה להתקין במחשב בו הוא מותקן לפחות 64GB של (ובאופן מעשי יש מקרים שבהם אנשים הצליחו להתקין עם מעבד כזה בנפח של 128GB).

אגב, אם כבר לקנות מעבד High End ביתי מהחזקים ביותר שיש, למה לא לקנות את המעבד שנועד להחליפו - ה Core i7-6900K? מדובר בהפרש של כ-50 עד 90 דולר (שביחס למחיר של המעבד זה לא נוראי), כאשר ה Core i7-6900K הוא חדש יותר (מבוסס על ליבת ה Broadwell-E) ותומך באופן רישמי בזיכרון בנפח של 128GB. קישור להשוואה בין שני המעבדים הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...