שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין - עמוד 13 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין

nec_000

Recommended Posts

• תגובות 248
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של 0TB/s

דבר ראשון סחטיין על הפוסטים האלה NEC. לא שזה עובד על כל האלה שמרגישים שהם מבינים משהו אבל סחטיין.

תודה איש יקר,

אתה ועוד רבים כמותך, כמו stav, כמו shapin, כמו Maor ויש עוד רבים שפספסתי... כמו גם כאלו המתכתבים עימי אישית בנושאים שעולים

כאן, מחזקים אותי שההשקעה הלא מעטה מצידי בפורום, בכל זאת מצליחה להגיע גם לאזנים בוגרות, חושבות, ולא פחות חשוב מכך, מתורבתות ומנומסות.

*חבל שמנהלי הפורום אינם טורחים די על מנת לשמור על כבוד הפורום, התרבות והשפה שפה, דבר שבהחלט היה מסייע ונעים יותר למשתתפים.

ציטוט של StavBN
ציטוט של StavBN

דווקא נשמע מאוד הגיוני שאת הקפיצה מ30 ל60 מרגישים פחות מ15 ל30.

(כמובן שעדיין הקפיצה הוויזואלית מ30 ל60 היא מורגשת, הוא לא טען שלא, פשוט פחות מהמעבר מ15 ל30)

ושמ60 אל 120 זה אפילו פחות מורגש.

ומ120 אל 240 זה כבר ממש לא מורגש באופן מוחשי.

נשמע מאוד מאוד הגיוני.

אגב אותו אפקט מתרחש בכל תחום פסיכוסנסורי:

היכולת באבחנה אנושית מתנהגת כעקומה לוגריתמית. משמעותה, שעבור הפערים הראשונים בגרף (קרוב לנקודת האפס),

האבחנה מאד רגישה. וככל שעולים בסולם הדרגות ומתרחקים מציר האפס, יכולת האבחנה הולכת ומתקמפרסת (מתכווצת)

עד להגעה לרמה של גרף שטוח (מטה דוגמא לגרף לוגריתמי למי שאינו מכיר).

זה נכון לא רק בעיבוד תמונה חזותית, אלא נכון בעיבוד שמע, בעיבוד מידע (מחוש המגע), בעיבוד מידע מחוש הטעם

וכהנה וכהנה.... 

log_graph.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec_000 אתה לא לוקח בחשבון נפילות FPS ומינימום FPS במשחקים.

משחק מחשב זה לא סרט, תחשוב שיש לך נפילה של 5~10 FPS מ-30 מה קורה?

ב-60 FPS הנפילה פחות כואבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אורי ערב טוב,

בתקציב שבו אנו דנים, זהו בהחלט לוקסוס שאנו לוקחים בחשבון ומוותרים עליו :)

כשנרכוש כרטיס באלפי שקלים, נבוא בטענות ליצרן אפילו בגין יתוש שאינו מוצא חן בעיננו בתמונה המרונדרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נפילות FPS לא קשורות ליצרן, זה יכול לקרות מהרבה מאוד סיבות, השאלה מה אתה מעדיף לנהוג ברכב על 100 קמש בהילוך סופי ב6000 טורים, או לנהוג ברכב על 100 קמש בהילוך סופי ב1500 טורים.

יש כרטיסים שאתה קונה והם מתאימים למשחקים החזקים עכשיו די והותר, וגם FUTURE PROOF יחסית, וגם נחמד לדעת שיש לך את הכח סוס הזה בארסנל.

ויש כרטיס שאתה קונה ב200 שקל מוציא לו את המיץ בOC ועדיין הוא לא עולה את העליות של סדום, שלא נדבר על יום כיף בנס הרינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec היקר,

קודם כל, כל הכבוד על ההשקעה, זה יפה לראות שהנושא נוגע ללבך.

אני חייב לומר שאני לא מסכים עם המסקנות העיקריות שהגעת אליהן בדיון הזה. בהחלט ניתן לראות הבדל בין Low לUltra, ובתור אחד שיש לו מסך בעל קצב רענון גבוה ההבדל בין 165hz ל60hz הוא עצום.

יותר מזה, אחרי שאתה טועם מקצב רענון גבוה, לשבת מול מסך ב60Hz זה כמעט כואב.

פעם בשבילי 60Hz נראה מעולה, היום שהקצב יורד ל90fps זה קצת מרגיש כמו מצגת. יכול להיות שזה פשוט עניין של הרגל, ובעתיד 300Hz יראה נורא מול 600Hz, אבל ההבדל קיים.

לטעון שהתוספת הכספית לא משתלמת זה דבר אחד (שלדעתי הוא לא נכון), ולהגיד שההבדל לא קיים ורק פרפקציונסטים רואים אותו זה ממש לא נכון ומטעה את מי שקורא את הפוסטים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן מאוד שזה עניין של הרגל, אבל מה שמצחיק אותי שזה לא אופנה של השנים האחרונות.

האטארי והנינטנדו NES בשנות השמונים הביאו לנו את כל המשחקים בקצב של 60 לשניה.

הסיבה העיקרית שקושרים לנו את העיניים היא קונסולות המשחק שיצאו החל מעידן 2 \ . היום בשונה מסוני ומיקרוסופט, שמה כמה שיותר דגש על 60FPS יציב במשחקים מהירים, וכך SSB החדש רץ על 60, וכן גם Mario למיניהם תמיד ירוצו ב-60 קבוע, עוד משנות השמונים.

Gt3fqu8.gif

אני באמת סקרן לדעת איך זה להיות אדם שלא מבחין בין 30FPS לבין 60FPS. אני סקרן איך זה להיות אדם שלא מבחין בין 60 ל-144FPS, כמשתמש במסך 144FPS שלא יכול לחזור בחזרה ל-60.

את זה אני אומר כמשתמש במערך של 3 מסכים, שבניהם רק האמצעי הוא למשחקים ורק האמצעי רץ ב-144FPS. להוסיף פלפלים לסלט, מסך ה-144FPS שלי הוא 1080P TN, בעוד שיש לי פה דל מדהים של 1440P ואני בכל זאת מעדיף לשחק ב-1080P.

למזלינו, השוק יודע לאיפה להתקדם, ותצוגות של 120 הרץ ומעלה תופסות תאוצה רצינית. שנת 2017 צפויה להיות גדושה בכל טוב, כשמסכי 120HZ יתחילו להפוך למוצר זמין להמונים. או לחלופין, מסכי 1440P בעלי קצב של 180 לשניה ויותר.

שדרוג הקונסולות כרגע מיועד בעיקר לדחוף 60FPS ב-1080P למיינסטרים, כי הבין ש-30 זאת טעות. ישמש בעיקר לסרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של EnerGy

פעם בשבילי 60Hz נראה מעולה, היום שהקצב יורד ל90fps זה קצת מרגיש כמו מצגת. יכול להיות שזה פשוט עניין של הרגל, ובעתיד 300Hz יראה נורא מול 600Hz, אבל ההבדל קיים.

ניסית פעם אחרי שימוש שוטף בסמארטפון של 5.5 אינץ' להשתמש באחד בעל מסך של 4 אינץ' ומטה?

זה בלתי אפשרי בעליל כי זה עניין של הרגל. (אלא אם תשתמש ב4 אינץ' למשך זמן ואז כמובן ההרגל ישתנה)

פעם בתקופה שמשחקים/חומרה איפשרו רק באזור ה30-40 FPS, אז היינו רגילים והכל היה בסדר. (כנ"ל גם היום כמובן, זה תלוי הרגל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים וכמדי ערב הנני משתדל להמשיך את הספור עם עוד פרק (הפעם קצרצר לשם שינוי).

הערב עשיתי מעשה והרצתי גם את BF4 המפורסם על ה- HD7870 על מנת לבחון אותו בהשוואה ל- GTX650Ti באותו כותר.

BF4 הוא אבן בוחן בג'אנר Fast FPS Shooters למאיצים גראפיים עד עצם היום הזה, ומככב בכל סקירת שמכבדת את עצמה

מ- anandtech דרך tomshardware ועד techpowerup.... והיי נחשו מה, ה- HD7870 נותן בראש:

הוא מריץ הכל על Ultra באזור 91FPS מרשימים. וכשיורדים ל- Low הוא כבר טס ממש ב- 163FPS.

רגע, יכול בכלל להיות מצב שזה עובד על מעבד שתי ליבות עלוב וירוד כדוגמתו של G3260 ועוד במהירות תדר ברירת מחדל ?

לא... זו בטח פטה מורגנה...  הייתי חייב רגע לפתוח פיסית את המחשב ולוודא במו עייני, שאין שם מעבד אחר בטעות.

*מוגש כשעור בפרופורציה מספר 2 לכל אלו שבטוחים ממש, מוכנים אפילו לחתוך ורידים, שאם אין מעבד I7 הכי חדש שקיים

אז המשחקים לא זזים.

מטה שתי עם סטאטוס ה- FPS על ההגדרות הגראפיות שנלקחו כל אחת מהן בכותר BF4, באותו מקום בהשוואה ישירה

אחת לאחת לזו שהוצגה בעמוד 10 בשרשור זה על הכרטיס GTX650Ti. שאצלו לשם השוואה הגדרות Ultra העמידו את המחוג

על 52FPS , ותחת Low באזור 103FPS . ממש ניתן לראות כי חל שפור "מסדר גודל" של כ- 70% , מאד לינארי העסק הזה.

נראה כי חלה עליה במצב Ultra מ- 52 ל 91FPS וזו שקולה ל- 75% . במצב Low העליה היא מ- 103 ל- 163FPS וזו שקולה ל- 58%

**כנראה כאן המעבד כבר מתחיל להגיע לתקרת הזכוכית שלו ומתחיל להראות סימני צוואר בקבוק ראשוניים.

כאשר אלו הם התוצרים הביצועיים, אני נזכר לרגע שאכן מדובר במאיץ גראפי לא פראייר בכלל וכזה שב- 2012 עת הושק היה גם לא זול:

עלה לא פחות מ- 350$ לצרכן , שזה אפילו יקר יותר מה- RX480 וה- GTX1060 שנמכרים לנו היום ב 240-300$ .....

ולחשוב שבמעבר מהיר ל- 2016, כרטיס חדש כזה המכונה R9-370 עולה כ- 600 ש"ח, ואנו השגנו אותו משומש עם אחריות לעוד

שנה וחצי ב- 200 ש"ח זוטא. no brainer במלוא מובן המילה.

BF4 Ultra.jpg

BF4 Ultra FPS.jpg

BF4 Low.jpg

BF4 Low FPS.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של danielzy

@nec_000

יש מצב לראיון בחברה בה אתה עובד? גם אני רוצה כל כך הרבה זמן פנוי!

החברה גדולה ומעסיקה כ- 14 אלף עובדים ויש בה מקום לרבים, אך בכפוף לכישורים מתאימים. האם הנך מחזיק שכאלו ?

זמן פנוי אינו מדד, לפחות לא אצלנו אנשי המדע, משום שאנו עובדים עם הראש ולא עם הרגליים.

ציטוט של none77

אף אחד לא משחק בסינגל של bf4, שחק במולטי ונראה מה שלום המעבד.

ומה שלום האינטל 930 שלך מהבחינה הזו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של StavBN

ניסית פעם אחרי שימוש שוטף בסמארטפון של 5.5 אינץ' להשתמש באחד בעל מסך של 4 אינץ' ומטה?

זה בלתי אפשרי בעליל כי זה עניין של הרגל. (אלא אם תשתמש ב4 אינץ' למשך זמן ואז כמובן ההרגל ישתנה)

פעם בתקופה שמשחקים/חומרה איפשרו רק באזור ה30-40 FPS, אז היינו רגילים והכל היה בסדר. (כנ"ל גם היום כמובן, זה תלוי הרגל)

ידידי, באמת שלא יודע מה לענות לך. פעם כשלא היה היה נורמלי שלמחשב לוקח דקה לעלות ואף אחד לא התלונן.

פעם לא היו מחשבים ואף אחד לא מת מזה. הנטייה היא לעלות ברמת החיים, אם אתה לא חושב שזה מצדיק את הכסף, זכותך.

מה שלא נכון בעיני הוא שאומרים בדיון הזה שאין הבדל. לדעתי ההבדל משמעותי ביותר, וכנראה שהרבה יותר מכל פרמטר אחר.

ציטוט של shapin

אני פשוט מסתקרן מהודעה להודעה, אני בטוח שזו הגזמה שיש דרופ ל90 להרגיש שזה כמו מצגת, אבל אני פשוט חייב לנסות מסך 144HZ אחרי השרשור הזה!

ייתכן שבאמת קצת הגזמתי בלקרוא ל90 FPS מצגת, אבל גם כשאני משחק עם בBF4, ואני במקומות ספציפיים והFPS יורד ל90, זה מורגש ביותר וזה פוגע בחווית המשחק. לא סוף העולם, אבל בהחלט פוגע.

תרשה לי להזהיר אותך בלנסות מסך כזה, ואני אומר את זה ברצינות, זה יגרום לך לא לרצות להשתמש במסך בעל קצב רענון נמוך למטרה שהיא לא . כשאני צריך לעבוד עם מחשב אחר זה מרגיש לי לא נעים.

תקראו לי מפונק, אבל אני מאמין שאנשים נוספים יגידו שבאמת קשה מאוד לחזור אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה שלום האינטל 930 שלך מהבחינה הזו ?

לפי מה שזכור לי המורה אמרה ששאלה על שאלה זה לא תשובה.

כאמור כבר שנה אני לא משחק.

ברזולוציה 1680/1050 עם gtx 460x2.

Bf3 המעבד סחב יופי.

ז"א ניצול של כ50-70℅ בכל הליבות כולל הלוגיות בהגדרות גבוהות. יש במשחק פקודת קונסול שניתן לראות בגרף כמה זמן לוקח לכרטיס ולמעבד לרנדר פריים וככה לראות בקלות מה גורם לצוואר בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...