שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין

nec_000

Recommended Posts

שרשור שמתעדכן בהמשכים

איך קוראים לכרטיס מסך שעד לא מזמן (ליתר דיוק במרץ 2012 הוא הושק), והיה המלך של הביצועים דאז ?

תזכורת מהירה: קראו לו ה- GK104 Kepler , הידוע בכינויו GTX680.

כרטיס שלמעשה אפילו עד היום מסוגל להריץ ולהחזיק את מרבית הכותרים המודרניים בכבוד  (בדומה אגב ל- HD7970/7950 המקביל לו)

כאשר אולי רק חלקם של הכותרים הבאמת מאד כבדים מ- 2015/16, מצריכים הורדת הגדרות גראפיות לבערך אחת מתחת למקסימום,

(כמו למשל witcher 3) וזאת על מנת לשמר frame rate ראוי (באזור חיוג 60). עד כאן זו ההקדמה למה שיבוא בהמשך.

במעבר מהיר למהות:

איך קוראים למאיץ גראפי שהוא בדיוק מחצית מ- GTX680, קרי בדיוק חצי משבב Kepler GK104 ?

ולמה אנו שואלים זאת, משום שהיום (ומחר נמשיך זאת) נקבל שעור מעניין לצרכנים בתחום המחשוב הגראפי,

לעד כמה "כח חישובי של חצי", אינו אומר "חצי איכות", אלא אומר, סביבות 80 אחוז איכות "מבחינה מעשית/פרקטית".

מה זה אומר מבחינה מעשית פרקטית:

זה אומר שהפשרה בגראפיקה לעינו של הצופה (על מנת לשמר את אותה רמת FPS), אינה כזו גדולה על המסך

(וכרגע נשאיר טענה זו פתוחה ללא פירוט מעמיק, אשר יובא בהמשך - אל חשש).

כידוע ל- GTX680 מבוסס השבב GK104, יש מבנה של 8 יחידות SMX (המורכבות כל אחת מ- 192 ליבות עיבוד) לכדי סך כולל

של 1536 . הליבה הזו משודכת לזכרון ברוחב פס 256 סיביות, ובנפח כולל של 2GB.

נוידיאה הוציאה בשעתו (באוקטובר 2012) "כרטיס חצי" מ- GTX680 וקראה לו   GTX650Ti. כרטיס זה הכיל הכל כמו

ב- GTX680 רק בדיוק חצי:

4 יחידות SMX (במקום 8), קרי 768 סה"כ (במקום 1536) ששודך לזכרון ברוחב פס 128 סיביות (במקום 256)

ובנפח כולל של 1GB (או 2GB) תלוי בגרסא. מחירו המקורי של כרטיס זה אגב עמד בשעתו על כ- 150$ בגרסאת 1GB,

וכ- 170$ בגרסאת 2GB.

בשרשור זה אנחנו נראה כמה דברים:

אחד מהם הוא שמבחינה פרקטית/מעשית, לא רק ש- GTX680 הוא עדיין כרטיס שימושי (גם היום), אלא שאף אם מקצצים את כח

העיבוד שלו לחצי בדיוק, הפשרה שיש להגדיר בכותרים (כולל מודרניים) היא אינה כזו גדולה לעינו של הצופה (זו הדגשה

חשובה, לעינו של הצופה). קרי שעדיין מקבלים frame rate טוב/סביר/פרקטי/מעשי/שימושי, ובתנאי שמדברים על גרסתו של ה- GTX650Ti

אשר מגיע עם 2GB (נפח זהה לזה שב- GTX680), ולכן מסוגלת להחזיק תמונה באיכות גראפית סבירה יחסית ברזולוציה FullHD.

סיכום ביניים:

כרטיס GTX680 חלקי 2 בהכל, למעט הזכרון שנותר על כנו בנפח 2GB , יוצא כרטיס מפתיע משהו, ובתנאי שמתנתקים לרגע

מהמקדם הפסיכולוגי של שחקן מחשב ממוצע, ובודקים את העסק באופן חקירתי = עם העיניים.

נקודת המחיר:

השאלה המעניינת הראשונה שתעלה - "נו nec, אז כמה הצעצוע הזה, סליחה - הצעצועון הזה עלה ביד 2 .... ? "

מי שמכירני כאן בפורום כבר יכול לשער (עוד טרם שעניתי לשאלה זו) שעבדכם הנאמן שילם לא גרוש אחד מעל לשוויו הראלי.

הפעם ליתר דיוק, נשים לב שבשעה שכרטיסי GTX680 עוברים ידיים כיום בין מוכרים לקונים באזור חיוג של כ- 400 ש"ח (בפועל)

עבדכם שילם בגין "כרטיס חצי 680" הלו הוא GTX650Ti 2GB, ואני מתבייש כרגע לומר ומבקש שאף אחד לא יסקול אותי,

משהו כמו מחיר דו-ספרתי בשקלים (אין טעות כתיב). מי שמכר את הכרטיס הבין (את מה שמרבית הצרכנים מבינים) וזה שגיימרים

לא ממש מתענינים כיום בכרטיס שכזה והביקוש לו הוא אפס, שכן הסטיגמה שלו היא של "כרטיס חלש מדי".

בקונטרסט לסטיגמה הזו שמחזיק אותה הציבור הרחב, או הגיימר הממוצע, אנשי מחשוב המבינים בחישוביות, בדגש על חישוביות

של עיבוד גראפי, יודעים שזוהי הטעיה אופטית, וכי כח "חישוב של חצי", הוא בפרקטיקה 80 אחוז כח חישוב מעשי באיכות התמונה

שהעין רואה (ואולי אף מעל ל- 80 אחוז, רציתי להיות זהיר מקודם).  *מבטיח שבהמשך נראה זאת (סבלנות).

נראה זאת על ידי כך, שנדגים הפחתת איכות הגראפיקה בכותרים שונים, למשל נרד מהגדרות hi להגדרות mid, שינוי כזה שלא קל

להבחין בו בעין, אם לא אומרים לנו שהגדרנו אחרת, ומצד שני רמת ה- FPS תחזור להיות גבוהה מספיק עבור המאיץ .

אולי לומר כך: שאחרי שרואים את הירידה באיכות בעין שאותה הגדרנו בהגדרות הכותר, למשל ירדנו מהגדרות hi ל- mid,

מי שיתייחס לשינוי שנוצר בפועל על המסך בראציונאליות ירים גבה, ויאמר: " זו כל הצעקה ? "

כתמורה נשמר רמת FPS גבוהה דיה, שאינה נופלת מהצורך הפרקטי להרצת הכותר.

**בטכניקה זו למעשה ממחישים בנקל לכל אדם כי "כח חישוב של חצי", אינו אומר "חצי איכות בתוצר הנראה לעין".

ומראים כי מספיק שקצת יורדים ברנדור של התמונה, ובכך מעמיסים את המאיץ הגראפי במחצית עומס, השינוי שנוצר לעין לא רק

שאינו נראה או מרגיש חצי איכות, אלא אפילו לא קרוב לירידה של חצי (והנה תיכף יצרני החומרה הולכים להוציא עלי חוזה...)

אז הנה הכרטיס:

Gigabyte GTX650Ti OC 2GB WIndforce, כרטיס "פרימיום" מהסדרה הזו, שמגיע עם איכותי (תמונות מטה),

ומה שעוד יפה, וזה כמובן לוטו אקראי לחלוטין, שהכרטיס הפרטני הנדון בשרשור הגיע עם באיכות ASIC מרשימה (מטה תראו תמונה).

משמעותה היא קבלת אקזמפלר שמכיל ליבה באיכות כזו, שמאפשרת בתורה מכובדת (בלי משחקים במתח ליבה),

ועם משחקים במתח אפילו עוד יותר. שהיא בקצה העליון שסדרת ה- kepler מסוגלת לה.

**בהמשך נראה ביצועי של הכרטיס -> מבקש סבלנותכם לימים הקרובים כשאמצא את הזמן הנחוץ להתעסק עם זה.

שמרתי לסוף:

עבדכם שילם 99 ש"ח בלבד תמורת כרטיס זה (מוצג כך כדי להראות מחיר שהוא בגובה שתי ספרות בלבד),

או בעצם מחיר "של כלום אחד גדול", וזאת עבור ביצועים מכובדים "ביחס למחיר". (שימו לב להדגשה -> ביחס למחיר).

למעשה לכרטיס זה יש כשישית הכח החישובי והביצועי של GTX1080.

וכמה עולה כיום GTX1080 חדש בחנות רגע נזכר לשם קבלת פרופורציה ?  משהו כמו 3600-3800 ש"ח (בישראל).

אז הנה, קבלנו שישית מביצועיו של GTX1080, קרי משהו שהיה צפוי לעלות כ- 600 ש"ח אילו היה חדש (אם להשאר רגע על אותה עקומת יעילות לכסף)

ואנחנו קיבלנו אותו ב- 100 ש"ח בלבד. זה value for money שלא זכור לי כדוגמתו כבר הרבה מאד שנים (ברכישה אקראית מהלוחות).

**מקרה זה מביא לי מחשבה יצירתית על הרמת "פרויקט מחשב בגרוש", פרויקט שבו נרכוש חלקים משומשים בלבד בגרושים מפה ומשם

וכך בכמה מאות שקלים ננסה להרים מערכת גיימינג סבירה. אעדכן בהמשך - זה יהיה מעניין.

רצ"ב התמונות הבאות:

1. הדגם המדויק של הכרטיס

2. איכות ה- ASIC שלו

3. פרטים טכניים אודות הכרטיס מתוך GPU-Z

**להתעלם כרגע מערכי ההמהרה שמופעים בתמונה זו, אלו ערכים ראשוניים בלבד ששמתי בלי לגעת עוד בכלום והכל כדי להתחיל בדיקות יסוד.

(בפועל מגיעים בהמהרת אמת מעליהם כמובן ואדווח מפורט בהמשך).

650ti.jpg

asic quality.jpg

gpuz.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 248
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המשך,

בנתיים הגדרות הבסיס שנתתי לכרטיס הגראפי, אלו הם:

א. תדר עבודה של 1100mhz (כי ראיתי שההמהרות ברשת כולן מגיעות מעל לכך ואפילו הרבה מעל)

וזאת עדיין ללא נגיעה במתח בסיס שעימו הכרטיס נולד, זה עומד על רק 1.05volt 

(מדהים, עכשיו אני מבין גם מדוע הוא לא עולה מעל 40 ומשהו מעלות צלסיוס,

ממצאים אגב שתואמים לסקירות של סוקרים אחרים ברשת).

ב. תדר על 6000mhz - שהוא התדר התיקני לסדרת kepler "במובן הכללי", אסבירה מיד:

במקור הכרטיס מגיע מקונפג על 5400mhz וזאת כדי להתאים לרפרנס של לסדרה GTX650ti.

אך היות והשבבי הזכרונות שעימם מגיע הדגם הספציפי הזה 650ti 2gb oc הם של וזהים במק"ט לאלו

של אחיו הגדולים GTX660/670/680 ,הם מותאמים מהמפעל לעבודה בתדר 6000mhz, אז זה מה ששמתי.

כבר עתה ותחת הגדרות (יחסית) שמרניות אלו, נתוני הרצת Firestrike Verion 1.0 נראים מכובדים, רצ"ב תמונה.

קיבלנו 3830 נקודות גראפיות, ולשם פרופורציה במבחן זה GTX1080 מקבל כ- 21 אלף נקודות גראפיות.

קרי שאנחנו כבר עכשיו מגרדים אזור חיוג של 18% מביצועיו.

**מניח שאחרי שנסיים אף המהרות רציניות כולל העלאת מתח, נעבור את רף ה- 20% מביצועיו - שזה כבר חמישית.

אסב את תשומת הלב לכך שכרטיס זה מורץ במחשב בסיסי ודל תקציב, שמורכב מלוח אם mini ITX, רק 4GB זכרון ,

ומעבד אינטל בסיסי G3260 (בעל שתי ליבות, בתדר 3.3Ghrz ) ומערכת הפעלה מיושנת כיום  7 64bit.

**מערכות זהות שרצות עם 10, וגרסאת fire strike 1.1 מקבלות ציון גראפי קצת יותר גבוה כדי כמה אחוזים.

מרוב התלהבות שכחתי רגע כמה הכרטיס הזה עלה לנו היום משומש בלוחות... |אייקון של מגרד את הראש|

אז נזכרתי, ופתאום צחקתי...

firestrike 100.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים שהפרופוציה של מחיר\ביצועים בין הדורות החדשים לישנים היא מגוכחת (לטובת הדורות הישנים), אבל מוכנים לשלם יותר כי הם כן מבחינים בהבדלים בין כרטיס חלש לחזק. מאותה סיבה שאני יעדיף לצפות בוידאו בקצב של 4MBPS מאשר 2MBPS למרות שהשני חותך את הגודל ומקריב רק "20 אחוז" מאיכות התמונה.

פוסט מרענן בכל מקרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע שניתן להוריד באיכות הגראפית ולקבל ביצועים נוספים אך כאן בדיוק ההבדל בין גיימרים של לגיימרים של .

אתה מתייחס באופן מאוד מדעי לנושא אבל נדמה שאתה שוכח לרגע שיש כאן הרבה גורמים שהם מעבר לקו מחשבה ריאלי. עבור אנשים רבים מעורב רגש והרבה פסיכולוגיה בסיפור. כמו שאני אדגים עכשיו באמצעות מחקר שאין כל חשיבות לסדר את החדר בצורה כזו או אחרת ותוכל למצוא כל דבר ביעילות ובמהירות אבל עדיין תמצא מספיק אנשים שמעוניינים שהחדר שלהם יהיה מסודר בצורה מסויימת ולא מוכנים להתפשר על סדין מקומט. גיימרי pc שמשדרגים כרטיסי מסך ומוציאים מעל ל5 אלף שקל על מסך עם 144hz לא מוכנים להתפשר על הגדרות med או אפילו high ואלו הם האנשים שאתה צריך בתור נסיינים. אותם אנשים שטוענים שמרגישים את ההבדל בין 60 ל120 ל144 hz ומזהים מייד כל הבדל קטן באיכות.

פוסט מעניין בהחלט :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יגיב רק פעם אחת כדי לא להיגרר לויכוח מיותר, מאחר ומה שאני יגיד פה זה עובדות פרקטיות.

המירוץ, הגניבה, העבודה בעיניים, התמימות של הצרכנים - או איך שנקרא לזה בכל הנוגע לרכישת כרטיסי מסך

לא יכול להימדד על ידי כך שלוקחים כרטיס מלפני שלושה-ארבעה דורות אחורה - אומרים ככה בסבבה - בואו נוריד

קצת הגדרות בחלק מן המשחקים ונבין שהכרטיס עדיין יכול לתת בראש. לא ולא. זה מדד אידיוטי.

אין טעם אפילו להיכנס לכל הצד הטכני, כי גם אם זה מאה אחוז מדויק לחלוטין זה לא משנה את מה שתיכף נתייחס אליו.

בדיקה פשוטה.

1. אני לא נכנס לפן הטכני. אני מתמקד פרקטית.

2. אני יניח שהפער ביצועים בין 670 ל 680 הם לא שנות אור הבדל.

עכשיו אחרי שתי הנקודות האלה אני ימשיך בקצרה. לי היה 670 תקופה יפה, עבר לא מעט משחקי מחשב.

האם היום ה 670 יכול להחזיק לי ? כמובן. בהגדרות בינוניות ואפילו בחלק מהמשחקים גבוהות ? כמובן.

האם יש משחקים שמכבידים עליו מאוד לעומת 970 נניח ? כמובן ובהחלט. האם ההתפשרות על הגדרות במשחקים

כבדים היא משמעותית ? כמובן, למי שזה מדבר אליו.

עכשיו פרקטית - מי שמשחק מספיק משחקים יכול לדעת שלשחק עם 970 ולשחק עם 670 בכל הכותרים הבולטים

שיש נכון להיום אין סיכוי ואין מצב ולא ייתכן שבאותם הגדרות משחקים מסוימים יעבדו אותו דבר. מספיק שמשחק

או שניים שצרכן שחשוב לו פריימים אל מול הגדרות יעבדו בצורה אחרת על שני הכרטיסים כל המדד הזה הוא

דבילי לחלוטין. באמת.. אין לי מילה אחרת מאחר והמדידה הזו יכולה ללכת גם אחורה לכרטיסים כמו 5850 ולבוא

ולהגיד שאם הגדרות נמוכות בריצפה אפשר להנות גם מ 5 על כרטיס בן שש שנים. מה עשיתי בזה אם

אני מחשיב את עצמי כמישהו שנהנה מלשחק על הגדרות כבדות במשחקים כבדים ?

680GTX לא מצליח ולא יצליח היום לעבוד במשחקים כבדים\מודרניים ב 1080P על הגדרות גבוהות. יש משחקים

שהוא יעבוד יופי. מספיק שיש כמה משחקים שזה לא קורה והם רלוונטיים בשביל מישהו - נגמר הסיפור.

מניסיון אישי שלי אפילו ה 970 שלי מראה סימנים של פריימים מינימליים לא משהו בחלק מהמשחקים על הגדרות

קיצוניות.

מה עשינו בזה שהורדנו הגדרות למטה ? אפשר לקנות קונסולה ולהסתדר יופי בלי שדרוגים.

קצת דיוק וקצת יותר פרקטיקה פעם הבאה כי יכול מאוד להיות שאדם שלא משחק מספיק משחקים לא מגלה את

הבעייתיות במה שהוא אומר. הוויצ'ר 3 זו דוגמא אחת. אני יכול לתת לך לפחות עשרה משחקים שהיום ה 670 הענתיקה

שלי שהוא עדיין אצלי נאבק עם הגדרות כבדות ב 1080P. אבל זה יקרה מחר במידת הצורך כי אני בדרך למיטה.

וכמובן שכל מה שאמרתי.. זה נראה לעין. שאני משחק במשחק X עם 670 והפריימים המינמליים לא דומים אפילו

לפריימים המינימליים ש 970 נותן לי באותם הגדרות.. אין בכלל מה לדבר - זה ברור לעין לגמרי. מרגישים את זה.

זו אחת הסיבות שהבאתי 970 במקום ה 670 אגב. אז על מה אתה מדבר ? מה כל הצד הטכני שווה אם בפועל

העין מרגישה באיטיות משמעותית וגם המספרים אומרים את זה ?

אני לא מתווכח על זה שאולי עובדים עלינו בעיניים.. אני כן מתווכח על זה שלבוא ולטעון ש 680GTX

עדיין נותן בראש... תלוי במה אתה משחק, באיזה הגדרות אתה משחק.. לא מסכים אם מה שאמרת

בכלל על כל העניין ההגדרות\משחקים. זה שיש משחקים שרצים עליו חלק.. אז מה... אם הייתי

משחק על הגדרות בינוניות ומטה אז אולי זה כרטיס מעולה גם לעכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"המירוץ, הגניבה, העבודה בעיניים, התמימות של הצרכנים "

הצרכנים לא תמימים, אתה פשוט לא מבין חשיבה של הארד-קור. 

שהגיימר נאלץ ללכת ולהוריד הגדרה מULTRA ל HIGH, זהו, נהרס לו.

זה מציק לבנדם תבין. הוא יעדיף לשלם על הדור החדש מאשר להוריד כמה הגדרות. 

זה ראש של כבד. שאליו נועד הכרטיס הכבד של 2500 שקל צפונה ( מה שהיום כבר לא נחשב כרטיס כבד ועל זה הגדרתי כ "פראירים" את הגיימרים שקונים את הדור החדש).

שאר ההסברים שלך לגטימים לגימרים קלים-בינוניים. שלהם לא נועדו כרטיסי ה-80/TI.

ואף אחד לא גונב, צא מהסרט. יש מבחני ביצועים באתרים, המחיר גלוי - זה שהגיימרים הכבדים פראירים לשלם 2500 לכרטיס שהוא לא "אולטרה" זה בעיה שלהם. אף אחד לא גונב אותם הם מתנדבים לזה מרצונם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yoram_gini

"המירוץ, הגניבה, העבודה בעיניים, התמימות של הצרכנים "

הצרכנים לא תמימים, אתה פשוט לא מבין חשיבה של גיימר הארד-קור. 

שהגיימר נאלץ ללכת ולהוריד הגדרה מULTRA ל HIGH, זהו, נהרס לו.

זה מציק לבנדם תבין. הוא יעדיף לשלם על הדור החדש מאשר להוריד כמה הגדרות. 

זה ראש של כבד. שאליו נועד הכרטיס הכבד של 2500 שקל צפונה ( מה שהיום כבר לא נחשב כרטיס כבד ועל זה הגדרתי כ "פראירים" את הגיימרים שקונים את הדור החדש).

שאר ההסברים שלך לגטימים לגימרים קלים-בינוניים. שלהם לא נועדו כרטיסי ה-80/TI.

ואף אחד לא גונב, צא מהסרט. יש מבחני ביצועים באתרים, המחיר גלוי - זה שהגיימרים הכבדים פראירים לשלם 2500 לכרטיס שהוא לא "אולטרה" זה בעיה שלהם. אף אחד לא גונב אותם הם מתנדבים לזה מרצונם.

רדוד...  הגיימרים הכבדים לא פראיירים באותה מידה שגיטריסטים שקונים גיטרה ב-20 אלף שקל שנשמעת כמו גיטרה ב-5 לא פראיירים. זה מה שהם אוהבים והם מוכנים להשקיע פרימיום כמו כל אחד שיש לו תחביב.

חוץ מזה, קניתי כרטיס מהדור החדש (1070) ב-2000 שקל כי אין שום כרטיס אחר בשוק היום שיכול להריץ את הרזולוציה שלי (2560X1440) אפילו על high (לא ultra) במשחקים כבדים בלי לרדת מ-50 FPS. אבל אולי אתה יודע משהו שאנחנו לא יודעים ועשיתי טעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Yoram_gini  אני חושב שלא הבנת את התגובה שלי. אני כבד. אני עניתי בציניות בשימוש במילים האלה לפותח הדיון..

כנראה שלא ירדת לדעתי שאני אחד מהגיימרים הכבדים האלה שלא מורידים הגדרות ושמחליפים כרטיסים שהם מרגישים צורך.

כל הפתיחה שלי בתגובה הראשונה הייתה צינית כי אני בטוח שפותח הדיון התכוון לכך שאנחנו קצת פראיירים..

כנ"ל zippoxer.. לא הבנת את התגובה שלי - מצטער אם לא הייתי ברור מספיק בזה שאני כבד.

לא קרה כלום.

פעם הבאה תשתדלו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nec, מה ששמרת לסוף זו הוכחה לניגודיות של ההבנה שלך איך דברים בנויים ואיך העולם מתנהג. תמיד היו לך הסברים הזויים לכל מה שאתה עושה, כי אתה חושב שזה הגיוני לחלוטין. כמו שתפוז הוא כתום. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכבדיי,

סבורני שמישהו (או כמה חברים) הבינו לא נכון את מטרת השרשור. שרשור זה אינו בה במטרה להטיף לעבוד עם חומרה בסיסית.

ומי שסבור שזו היתה כוונת הדברים, פיספס את התמונה או המטרה.

השרשור בה להראות, שניתן תמורת פשרות לא גדולות מדי במישור המעשי, קרי מה שהעין רואה וחשה בו בפועל, לקבל איכות
משחקית סבירה במחיר אפסי - הא ותו לא. מטרתו הנוספת היא להראות גם פרופורציה: שבשביל שיפורים הולכים וקטנים בתוצר,

אנו נזקקים לשלם סכומי כסף הולכים וגדלים באופן אינפלציוני, עד שיוצאים לחלוטין מאיזון סביר במשוואת התמורה למחיר.

השרשור אינו אומר לחובבנים המושבעים שמוכנים לשלם ממרצם ומכספם ממונים רבים (כי זהו ה- hobby שלהם) שלא לעשות כן,

אלא מראה שניתן להנות ממכונת משחקים (למי שבוחר בכך) גם בעלות מאד זולה ולשחק בכיף. אגב, לא כל מחשב ולא כל צרכן

הוא צרכן גיימינג, ולחלק לא מבוטל של קהל היעד למאיצים, ישנו צורך במאיץ גראפי זוטא גם שימושים כגון האצת אינטנרט,

ופריסת איכותית וחלקה. על הדרך השרשור מראה גם, מה קורה לעקומת התמורה לכסף בקצוות.

ומי שמפרש את השרשור חלילה אחרת, זוהי בחירתו שלו והשרשור אינו ממוען אליו.

התייחסות פרטנית לידידי coch.

אם הבנתי נכונה את דבריך, הנני מבין שהנך סובר שדבריי בפתיחת השרשור מכוונים טכנית, שתחת כותר מסוים נותיר את ההגדרות

הגראפיות על כנן, ובתמורה נתפשר על כמות הפריימים הממוצעת לשניה. נאמר למשל הגדרות כאלו שירוצו על 60fps באמצעות

מאיץ GTX680, יהפכו הרי לכ- 30FPS תחת מאיץ חצי ממנו, הלו הוא GTX650ti.

אך לא זו היתה כוונתי. כוונתי היתה שנוריד בהגדרות הגראפיות של הכותר את האיכות במדרגה אחת (או שתיים אם צריך),

ונחזיר בחזרה את רמת ה FPS ל- 60 הכה שימושיים מבחינתנו.

ואז עולה השאלה שזרקתי לחלל האויר, שהיא אולי "אם השאלות" וכזו שהתשובה עליה מובילה לתובנה אקוטית בנושא:

עד כמה הפשרה הזו בהגדרות הגראפיות, שאנו מיישמים על מנת לשמר רמת FPS גבוהה ופרקטית, 

תהיה פשרה כזו, שהיא מציקה לעיין הצופה.

על מנת להמחיש את הפשרה באיכות הגראפית, נראה מס' דוגמאות בהמשך (מקווה שעוד הערב אספיק לבצע זאת),

ובהם רמת FPS תשאר על כנה (ההגדרות הגראפיות תרדנה כדי לאפשר זאת) והפער בתמונה יהיה מוצג לעין כל לשיפוט אוביקטיבי.

הדגמה שכזו (מנסיון עבר) תעלה גבה רמה אצל כל קורא מצוי שלראשונה נתקל בכזו.

יתרה על כך, ישנו הבדל בין בחינת פערים גראפיים בתמונה סטטית, לבין היכולת להבחין בכאלו תחת אנימציה נעה, זאת משום שעיניו

של הצופה אינן מסוגלות להתרכז בפרטים הקטנים באנימציה נעה, ומתרכזים הם בעיקר באוביקטים העיקריים והגדולים שנעים על המסך.

זה מדהים, תהייה מוכן להפעתה כשתגלה כי בוידאו נע וזז ולכשאתה מרוכז במשחק, אין לך יכולת ממשית לשים לב לכל הפרטים שמסביב

מעבר ל- 20% שבמרכז התמונה. אז מה זה משנה שרנדרנו במאיץ הגראפי כל כך הרבה מסביב למרכז, אם בפועל כל העבודה הזו ירדה לטמיון

מבחינה מעשית/פרקטית.

הדגמות שכאלו אם אצליח לארגן היטב, לצופה מהצד שלא אומרים לו מה הן ההגדרות ששונו, לא מיד יהיה נהיר לו, או שהוא יהיה מסוגל

לשים לב לפערים תחת אנימציה מהירה.

מרבית הפערים באיכות גראפית (ממחקר אני מספר), הם מבוססים על מצב שבו הצופה יודע מה הן ההגדרות הגראפיות ברגע נתון.

אך ברגע שעורכים לו מבחן עוור תקני, קרי לא אומרים לו מה הן ההגדרות ששמו תחת אנימציה זזה, הצופה לא אחת מתקשה לומר

או לאבחן מה נראה לעיניו כעדיף. ולעיתים אף נהפוכו, כתלות במימוש, דווקא אנימציה מהירה עם פחות פרטים נראית לעין האדם עדיפה,

שכן ריבוי פרטים מקשה על מיקוד ראייתו של האדם (צורך לנתח יותר מידע ליחידת זמן במוח).

את הדברים הללו לומדים כאשר עוסקים בתחום מחקרי בעולם האנימציה, כמו למשל בפיתוח סימולטורים לצרכי אימון .

לא בכדי גם מקצועיים ומנוסים למדו זאת על בשרם, ולא אחת מורידים הם את ההגדרות של הכותר למינימום, משום שבתחרות

רשמית דווקא מיעוט הפרטים הוא מה שמאפשר להם להתרכז טוב יותר, ולהגיב מהר יותר לשינויים המשמעותיים בזירת המשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zippoxer

רדוד...  הגיימרים הכבדים לא פראיירים באותה מידה שגיטריסטים שקונים גיטרה ב-20 אלף שקל שנשמעת כמו גיטרה ב-5 לא פראיירים. זה מה שהם אוהבים והם מוכנים להשקיע פרימיום כמו כל אחד שיש לו תחביב.

חוץ מזה, קניתי כרטיס מהדור החדש (1070) ב-2000 שקל כי אין שום כרטיס אחר בשוק היום שיכול להריץ את הרזולוציה שלי (2560X1440) אפילו על high (לא ultra) במשחקים כבדים בלי לרדת מ-50 FPS. אבל אולי אתה יודע משהו שאנחנו לא יודעים ועשיתי טעות.

גיטרה ב 20 אלף כן נותנת את ההרגשה שגיטרה ב 20 אלף אמורה לתת. פריט ייחודי עבודת יד צליל הכי טוב שאפשר להוציא מגיטרה. 

GTX1070 לא נותן את ההרגשה שכרטיס ב 2500 שקל אמור לתת שזה מקסימום הגדרות ברזולוציה הכי גבוהה שזמינה היום שזה
אתה יכול להגיד שהיציאה של הקדימה את הטכנולוגיה של הכרטיסי מסך, אבל זה תרוץ לא מתקבל כי היא קיימת כבר 3 שנים שזה זמן שבו היצרניות יכולות להדביק פער. לא מצליחות להדביק פער? סבבה שימו 2 שבבים על הכרטיס ותמכרו באותו המחיר. 

ופה כל הטענה שלך נופלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec אם כל הכבוד לשרשור מה זה צופה אובייקטיבי.. אני יכול לבד ללכת ולשחק עם הגדרות במחשב הנוכחי שלי

ולהגיד לך שאני כן רואה הבדל בין Ultra ל Medium גם במשחקים ישנים יותר. הרי עם הטענה שההבדל לא שווה את השדרוגים האלה

אז למה שכולנו לא נעבור לקונסולה ? זה הרי פתרון לכל הכאבי ראש של הקניות האלה.

שאני משחק עם 4MSAA במשחקים שתומכים בזה וגרפית הם נחשבים טובים - ההבדל בכלל משמעותי. אני מקבל

פגיעה בביצועים אבל גם אני רואה בעין את השיפור. איך אפשר להתווכח על דבר כזה ? מי שגיימר כבד מחפש את זה..

מי שלא שיוריד הגדרות.

אני לא מבין מה הנקודה שלך מצטער  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^coch הי שוב,

קרא שוב את הפוסט הקודם שלי שכן ערכתי אותו מאז שקראת, והסברתי את הנושא לטעמי טוב יותר ועם עוד מידע.

שנית ולטענתך החוזרת מזה עתה, אחזור:

ישנם פערים בתמונה ללא ויכוח - באם מורידים הגדרות גראפיות. כאן כולנו תמימי דעים, אלא ש:

א. אם ננתח את ירידת האיכות באחוזים, קרי ירידת האיכות שנתפסת על ידי גיימר/צופה ממוצע מהצד שחווה את דעתו,

נגלה שתמורת "חצי כח חישובי", כנראה שממוצע המשתמשים (ואתה ואני בינהם) יסכימו שהפשרה באיכות תמונה פסיכולוגית תפיסתית

יורדת כדי 10% עד 20% (מציג זאת כדי להעביר מסר, אל תתיחס לאחוזים כערך אמפירי).

ב. בחלק לא מבוטל של המקרים, כמו למשל כותר FPS מהיר שמחפשים דווקא תגובתיות משופרת ויכולת ניתוח תמונה משחקית

מהירה (בדומה לסימולטור קרבי) על מנת להצליח טוב יותר במשחק יריות מול אדם אחר, דווקא הפחתת הפרטים משפרת את ביצועי

השחקן ולא ההפך. שכן הגדרות גראפיות גבוהות יותר, באות לרועץ כנגד השחקן התחרותי: אלו מסיחות את דעתו מהחשוב

המהותי והרלוונטי לתגובתו בזירה, ומסיטות את דעתו אל עבר דברים שוליים בתמונה שאין להם חשיבות לקרב.

ג. אינני חלילה וחס מטיף בשרשור זה, לגיימר חובב או כל צרכן בתחום, שלא לצרוך את הטופ שכיסו, או רצונו, מאפשרים לו.

השרשור בה במטרה אחרת לחלוטין, והיא לבחון אופציה זולה, על גבול הגיחוך וודאי תסכים,  ולהראות, שהפער במחיר 1 חלקי 36

לעומת GTX1080 חדש, משהו כמו בקושי 3% עלות, לא יקנה עבורנו 3% תמורה בביצועים (מכל זווית שרק נבחן זאת) 

אלא הרבה מעל לאותם 3 אחוזים. 

זאת כוונת השרשור בין השאר - להראות שיש יכולת גם בזול (ואפילו בזול מאד), לקבל תמורה לא רעה כלל למה שהמכונת משחקים

אמורה לתת לנו. **אישית לא הייתי מכניס כאן לדיון השוואה לקונסולות, משום שלטעמי זה אינו תחום בר השוואה מתאימה.

אך למי שמתעקש כן להכניס קונסולות להשוואה, יוכל לבחון את הנושא גם מהזווית הזו (אם ירצה).

ד. אגב, החיים זה לא שחור או לבן, הם לא הכל או כלום. החיים מורכבים ממרחב לינארי ורציף של אפשרויות בין שתי קצוות.

כל אחד בהתאם לתקציבו או לחשיבות שהתחום הזה תופס בקרבו, יבחר איפה הוא רוצה להיות על העקומה, בכללה גם תגזר

התמורה למחיר (כמה שיותר גבוה התמורה יורדת ולהפך).

את אותו רעיון ניתן להמחיש, בכל תחום צרכני או תחביבי אחר.

הרי לא כולם רוכשים את הטופ בתחום מסוים, ליתר דיוק - הרוב אינו רוכש את המוצרים היקרים ביותר באותו סגמנט או פלח שוק.

הרוב רוכש את ה- mainstream level, ורוב גדול עוד יותר את ה- value level שבתחתית הפרמידה (כך מתפלגות רכישות צרכניות).

ראה דוגמא מעשית:

חובב מושבע לבטח יחשוק בפרארי או פורשה, אך למרבית החובבים בתחום זה אין בכיסם לא הפרוטה ולא היכולת הפיננסית

לממש חלומם, ולכן יסתפקו ברכב אמנם ספורטיבי שמספק משהו מחלומם, אך הרבה יותר ראלי וכזה שיכולים להרשות לעצמם.

על כל פרארי אחת בעלות רבע מיליון דולר (מחיר ארה"ב), נמכרות מעל 1000 מכוניות שברולט קאמרו או פורד מוסטנג בעלות

25-35 אלף דולר היחידה. פער התמורה וההנאה שבין נהיגה על הפרארי ברבע מיליון דולר, לבין מכוניות הספורט העממיות,

הוא הרבה יותר קטן בסדר גודל לעומת פער המחירים שבינהם.

הנני מקווה שבאמצעות דוגמא זו מעולם הרכב דווקא, הצלחתי להעביר איך שהוא את המסר שבה להסביר, מהיא אחת הזווית

שהשרשור הזה ייתן וימחיש לנו. 

-------------------------------------------------------------------------------------

התייחסות פרטנית "למתכת כבדה":

הנך טועה - כותב שרשור זה אינו , לא כבד ולא קל - למעשה אינו גיימר מאומה. נסה לקבל את האפשרות, שישנו חובב

בתחום שכיום איננו משחק במחשב או כלל בגזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...