שאלה | חיבור תקין של ציוד מחשוב למינימום שקעים ועם רב-שקע - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה | חיבור תקין של ציוד מחשוב למינימום שקעים ועם רב-שקע

yosi501r

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מוסיף כמה מכשירי חשמל לאחד החדרים בבית (בית חדש יחסית מ-10 השנים אחרונות) ואני רוצה לוודא שתצורת החיבורים שאני מתכנן נכונה ואינה בעייתית באופן מסוים ואם כן מה לשנות בה.

הצרכנים העדכניים יהיו (השאיפה לחברם לשקע אחד שמחובר ל- GPT SC9L):
4 מחשבים בעלי 550W.
1 שרת 1000W
2 מחשבים ניידים
1 מסך מחשב
1 סטנדרטיים למחשב
1 הזרקת דיו/ לייזר 
1 טלויזיה
1 נתב
3 דיסקים קשיחים
3 מטענים לפלאפון (במידה ומטעינים ומחברים אותם)

לא סתם רשמתי את הכמויות, גם אם זה נראה מוזר זה הציוד.
לא כולם בהכרח יפעלו תמיד, למשל 4 המחשבים יהיו כבויים רוב הזמן, ולא בהכרח יעבדו במאמץ כשהם דולקים.

אני בטוח שזה המון ואני לא מאמין שהכל יכול להתחבר לשקע אחד.

בחדר ישנם 3 שקעים רחוקים אחד מהשני.

ברצוני שכל ציוד המחשוב כולל ה-TV יהיו קרובים האחד לשני, ולכן אם אין אפשרות שכולם יתחברו עם מפצלים לשקע בודד בקיר אני יכול להביא מאריך משקע אחר - אבל אולי גם זו בעיה.

דבר חשוב נוסף - ברשותי 5 מפצלים סה"כ (כוללים יותר שקעים למקרה ו..): שניים של 6 שקעים ושלושה של 5 שקעים.

ד"א - בהמשך אני מעוניין לסדר את החיבורים כך שכל ציוד המחשוב: שרת, מחשבים ומסכים יהיו מוגנים עם מגן ברקים כולל השהיה של 4 דקות.

השאלות שלי כך שהיה לנו יותר נוח הן:

1 - כיצד יהיה בטוח לחבר את התצורה הזו עם מינימום שקעים (כרגע בלי לדבר על מגני ברקים)?
2- כיצד לחבר את המפצלים: האחד לשני בשרשור או אחד ראשי (רב שקע 5 שקעים) שממנו יוצאים "השורשים" (לכל שקע ברב-שקע בודד לחבר תקע של רב שקע אחר שאליו מחוברים רק מכשירים בלי מפצל נוסף).
3 - אם אני רוצה שיהיה מגן ברקים פשוט ללא השהייה (ה-GPT הסטנדרטי שציינתי) בקיר ולחבר ל"טור חשמלי" (שכל מי שעליו יהיה מוגן) מגן ברקים עם השהייה כיצד כדאי לחבר אותם? 

אם חסרים נתונים רק תשאלו ואני אבדוק.

מצטער על ההכבדה. העניין חשוב מאוד.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא משנה איך ומה תחבר. מה שקובע זה הזרם הכולל שמחובר למעגל שמגיע מלוח החשמל. בלוח יש

מפסק קופץ שמזין את השקעים ותלוי לכמה שקעים וחדרים הוא מחובר. המפסק הזה הוא בדרך כלל של 16

אמפר שזה בערך הספק מקסימלי של כ 3.5 קילווואט.בדרך כלל מעגל כזה כולל יותר מחדר אחד עם כל השקעים שנמצאים במעגל והתאורה בחדרים.  אופן החיבור הוא רק שאלה של נוחות. כמעט על כל מכשיר יהיה רשום מה כמות הזרם שהוא דורש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הרשימה שרשמת לא מגיעה להספק של שקע כח בודד, 16A. לכן אין מניעה לחבר הכל על שקע בודד.

לגבי מפצלים, עדיף כמה שפחות. קנה שני רב-שקעים של 10 או יותר, וחבר כל אחד לשקע נפרד. לגבי "מגני ברקים", אם אתה לא קונה משהו איכותי במחיר מכובד - אל תחבר כזה בכלל. הם גורמים יותר נזק מאשר תועלת, במיוחד אלו עם ההשהיה. ובכלל למחשבים רצוי אלפסק.

לגבי מגן פשוט ללא השהייה, אתה יכול פשוט לדחוף אותו לאחד השקעים ברב-שקע, אפילו בלי לחבר כלום אליו. אופן הפעולה שלו הוא מקבילי, ולכן אין טעם ליותר מאחד כזה על שקע/מא"ז אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

זה ממש לא משנה איך ומה תחבר. מה שקובע זה הזרם הכולל שמחובר למעגל שמגיע מלוח החשמל. בלוח יש

מפסק קופץ שמזין את השקעים ותלוי לכמה שקעים וחדרים הוא מחובר. המפסק הזה הוא בדרך כלל של 16

אמפר שזה בערך הספק מקסימלי של כ 3.5 קילווואט.בדרך כלל מעגל כזה כולל יותר מחדר אחד עם כל השקעים שנמצאים במעגל והתאורה בחדרים.  אופן החיבור הוא רק שאלה של נוחות. כמעט על כל מכשיר יהיה רשום מה כמות הזרם שהוא דורש..

רק 4 מחשבים שציינתי מגיעים בשיא ל-2000W, שלא לדבר על השרת שאמור לצרוך בשיא 1000W, מכאן שדי מהר אני מגיע לגבול ואף עובר אותו עם שאר הצרכנים. לפחות לפי החישוב שלי. תקנו אותי אם אני טועה.

ציטוט של ZiggyMan

כל הרשימה שרשמת לא מגיעה להספק של שקע כח בודד, 16A. לכן אין מניעה לחבר הכל על שקע בודד.

לגבי מפצלים, עדיף כמה שפחות. קנה שני רב-שקעים של 10 או יותר, וחבר כל אחד לשקע נפרד. לגבי "מגני ברקים", אם אתה לא קונה משהו איכותי במחיר מכובד - אל תחבר כזה בכלל. הם גורמים יותר נזק מאשר תועלת, במיוחד אלו עם ההשהיה. ובכלל למחשבים רצוי אלפסק.

לגבי מגן פשוט ללא השהייה, אתה יכול פשוט לדחוף אותו לאחד השקעים ברב-שקע, אפילו בלי לחבר כלום אליו. אופן הפעולה שלו הוא מקבילי, ולכן אין טעם ליותר מאחד כזה על שקע/מא"ז אחד.

תודה חבר, תראה מה שכתבתי למעלה, לפי מה הגעת למסקנה שזה לא מגיע להספק של שקע בודד? לדעתי זה צריכה מטורפת הציוד שציינתי.

הבנתי לגבי מה שאתה אומר על ההגנות אבל זה שונה ממה שראיתי, בכל מקרה תודה רבה.

אני אחכה לעוד עוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא ונאמר שכל שאר הציוד מלבד המחשבים צורך כ300~400W במקסימום ובו זמנית.

לעניין המחשבים; מחשב שיש לו ספק 550W לעיתים נדירות אכן יפעל במקסימום ההספק (שהוא יותר מ550W, כי לספק נצילות של 80% ביום טוב) למעשה ברוב הזמן הוא יצרוך הרבה פחות. משהו באיזור ה150~200W (תלוי בחומרה).  היחסים דומים לגבי השרת.

אז אם כל 4 המחשבים שלך לא פועלים לפיצוח הקוד הגנטי של הגנום האנושי תוך כדי קידוד , והשרת לא מפענח תשדרות של טלסקופ לגילוי חוצנים - הם לא מגיעים אף פעם למקסימום ההספק, ובטח שלא בו זמנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של ZiggyMan

בוא ונאמר שכל שאר הציוד מלבד המחשבים צורך כ300~400W במקסימום ובו זמנית.

לעניין המחשבים; מחשב שיש לו ספק 550W לעיתים נדירות אכן יפעל במקסימום ההספק (שהוא יותר מ550W, כי לספק נצילות של 80% ביום טוב) למעשה ברוב הזמן הוא יצרוך הרבה פחות. משהו באיזור ה150~200W (תלוי בחומרה).  היחסים דומים לגבי השרת.

אז אם כל 4 המחשבים שלך לא פועלים לפיצוח הקוד הגנטי של הגנום האנושי תוך כדי קידוד וידאו, והשרת לא מפענח תשדרות של טלסקופ חלל לגילוי חוצנים - הם לא מגיעים אף פעם למקסימום ההספק, ובטח שלא בו זמנית.

תודה.

נכון שיש את עניין הנצילות, אבל במקרה שלי - הספק גג יקח מהקיר את הההספק שציינתי.

אני מצין את הדברים האלה שכן מדובר בעמדות למחשבים משתנים שהמקסימום שיתחבר אליהם זה ההספק הנ"ל.

אבל אני רוצה לעמוד בכל מצב שיהיה, גם בכזה שכולם יצרכו מקסימום שאני מגדיר, כי קיים מצב כזה. למרות שהוא נדיר אך קיים.

מצד שני אני יכול לעקוב שאני לא מחבר את כולם בו זמניך אך אני מעדיף עבודה יותר יעילה על כמה מחשבים.

ציטוט של David_K

שרת שצורך 1000W, ומחשבים שצורכים בשיא 550W.. תפרט קצת על החומרה שיש שם... 

תודה על התגובה.

אני פחות מדבר על זה. יותר חשוב לי שלשקע הבודד הזה יש יכולת לעמוד במפרט שתיארתי. בלי קשר לנתונים נוספים שמו מה יש במחשבים. אני לוקח גם מקווח ביטחון וגם את המקרים הכי קיצוניים שבהם יחוברו מחשבים זללניים ואני אבצע משימות כבדות מהרגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה. לקחתי מחשבון וחישבתי הספקי מקסימום, יצא לי 3595W.

גבולי, אבל מספיק לשקע/מא"ז 16A סטנדרטי.

אם לא מוצא חן בעינך, ושאר השקעים בחדר מחוברים על אותו מא"ז, תצטרך לקרוא לחשמלאי שישחיל חוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ZiggyMan

אין בעיה. לקחתי מחשבון וחישבתי הספקי מקסימום, יצא לי 3595W.

גבולי, אבל מספיק לשקע/מא"ז 16A סטנדרטי.

אם לא מוצא חן בעינך, ושאר השקעים בחדר מחוברים על אותו מא"ז, תצטרך לקרוא לחשמלאי שישחיל חוטים.

תודה רבה. תבורך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...