צריבת מספרים סריאליים בלוחות אם של ASUS/GIGABYTE/MSI או כל לוח אם גנרי אחר - כיצד? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריבת מספרים סריאליים בלוחות אם של ASUS/GIGABYTE/MSI או כל לוח אם גנרי אחר - כיצד?

Fat Bastard

Recommended Posts

שלום

יש לי מספר מחשבים שהגדרתי שהם יעלו משרת PXE, ומשם עולה סקריפט, שמזהה כל מחשב לפי מספר סריאלי שצרוב בלוח אם, ולפי זה שם לו אימג' לפי מחשב ספציפי.

יש לי מחשבי מותג של HP/דל/לנובו ומחשבים שהורכבו במעבדה עם לוחות אם של אסוס/גיגהבייט/MSI.

עם מחשבי מותג אין בעיה, עושים wmic get serialnumber, מוציאים סריאלי וממשיכים.

עם מחשבי מעבדה, כשעושים את זה, מופיע במקום סריאלי כיתוב System Serial Number או To be filled by OEM. אני רוצה לשים לכל מחשב סריאלי ייחודי שלו, כמו של מחשבי מותג.

חפרתי בהגדרות ביוס שלהם, ולא מצאתי מקום להכניס סריאלי. תמיכה של לא הצליחו לעזור לי.

האם יש, בדומה לכלי צריבה של טכנאי שירות של HP/דל, כלי שיכול לצרוב סריאלי בלוחות אם גנריים?

תודה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המספר הסיריאלי הזה נמצא בביוס והוא לקריאה בלבד דרך .

לא ברור לי (עדיין) למה הוא בביוס, למה הוא משמש, ומה קורה איתו בעדכון הביוס. יתכן והעדכון דואג

לשמר אותו.

ניתן כמובן לערוך אותו בביוס ולצרוב את הביוס מחדש, לא בטוח שזה שווה את המאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

לא יותר פשוט לשנות את הסקריפט שילך לפי המספר המזהה של כרטיס הרשת?

לא, היה לי ככה מקודם, וזה לא עבד טוב.

ציטוט של Ivan

המספר הסיריאלי הזה נמצא בביוס והוא לקריאה בלבד דרך .

לא ברור לי (עדיין) למה הוא בביוס, למה הוא משמש, ומה קורה איתו בעדכון הביוס. יתכן והעדכון דואג

לשמר אותו.

ניתן כמובן לערוך אותו בביוס ולצרוב את הביוס מחדש, לא בטוח שזה שווה את המאמץ.

מה הכוונה שמור בביוס? אם אני מעדכן ביוס באחד ממחשבי מותג, הסריאלים שם לא משתנים, וזה ביוס אחד לכמה מחשבים מאותו דגם.

שאלה נוספת - האם יש דרך לצרוב סריאלי דרך דוס/לינוקס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...