האם לספקית האינטרנט מותר להתערב בתוכן הגלישה שלי? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לספקית האינטרנט מותר להתערב בתוכן הגלישה שלי?

אחד שיודע

Recommended Posts

היי,

אתמול גלשתי לי להנאתי בפייסבוק, ופתאום כשאני לוחץ על קישור של פוסט מסויים - אני עובר לאתר של 012 (ספקית אינטרנט) שמודיע לי שיש לי חוב ועליי לשלם (מצ"ב צילום מסך). בדף שנפתח יש גם קישור לתשלום וממש הזנת פרטי אשראי.

חשדתי בהתחלה בפישינג - אבל הדומיין שייך באמת ל - 012, ויש היסטוריה בגוגל על הכתובת הזאת. 

התקשרתי אליהם ובאמת אני חייב להם כסף שאותו אני אשלם (אני לא גנב - זה בגלל טעות של שפיצו אותי על זה כבר).

כששאלתי אותה על הדרך שהם מודיעים לי שיש לי חוב - היא טענה שככה הם עובדים. 

האם זה חוקי? מה עם עקרון של ניטרליות הרשת?

מחר הם יתחילו לשלוח לי פרסומות או למכור את המידע שהם אוספים עלי למפרסמים...

אם נקביל את זה לשירותי טלפון - האם יעלה על הדעת שבאמצע שיחת טלפון פתאום תקבל הודעה קולית שאתה נדרש לשלם חוב?

(אגב, במהלך השיחה שלי עם הנציגה של 012 - היא התחילה להתייאש ושאלה "טוב מה אתה רוצה" אז עניתי לה "שתפסיקו לעשות את זה לכל הלקוחות שלכם + התנצלות" :) )

בקיצור, העניין הזה שהספקית מתערבת לי בגלישה ממש הרתיח אותי.

מה אתם אומרים? חוקי?

Screenshot 2016-06-16 00.10.59.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מתיאורים מוגזמים...

מה הקשר בין ניתוב לעמוד הזה לבין הפרטיות שלך? וכן יש שירותי טלפון שמודיעים לך בזמן שיחה שהקרדיט שלך הולך להסתיים.

עמוד של חוב או חשבון נעול קיים אצל כמה חברות ISP עוד מתקופה דיי ארוכה (אני אישית זוכר את זה מ2007) בתור דרך יותר ידידותית להסביר ללקוח למה הוא לא יכול להתחבר לשירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה multicore זה לא מוגזם, אם אתה לוחץ על סתם קישור באתר חדשות ומגיע לדף שמבקש ממך לשלם - זה ישר מעלה חשד לפישינג. ברגע שהבנתי שזה לא פישינג, הסקרנות הפכה לכעס.

זה שזה קורה הרבה זמן לא אומר שזה חוקי. 

אני עדיין מסרב להאמין שמותר להם להתערב לי בתוכן הגלישה. אחרת, למה שלא יאטו (לא בסתר - בגלוי!) את פרוטוקולי P2P של שיתוף הקבצים? הרי מותר להם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסה"כ לא יותר מcaptive portal.

מה לא חוקי פה?

במקום שתהיה מנותק ולא תוכל להתחבר, תחכה חצי שעה למענה טלפוני במוקד טכני, תועבר למוקד שירות לקוחות, תחכה שהמערכת תעדכן את הפרטים שלך אחרי תשלום פשוט תקבל את המידע ישר אליך ותתוכל לפתור את בעיית החוב בצורה יותר מועליה ומהירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...