מחשב חדש וחזק נתקע בצורה לא הגיונית - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש וחזק נתקע בצורה לא הגיונית

nachum37

Recommended Posts

נקנה מחשב לגרפיקאי (פרסומים והפקות דפוס, דו מימד), בחלקו ע"פ הנחיותיי, ובמהלך העבודה ישנן תקיעות מוזרות וארוכות, בעיקר בעבודה על וגם שאר תוכנות אדובי, בצורה שלא הולמת כלל את הביצועים של המחשב... העכבר פשוט נתקע. בלי קשר העבודה על גם לפני שנתקע תקועה כאילו מדובר בפנטיום 4. סימון טקסט נתקע, הגדלתו או החלפת פונט - נתקע, וכן הלאה.

בעיה נוספת היא שהמחשב עולה לאט בצורה לא הגיונית (כמה דקות טובות. כמובן שמותקן על UEFI עם אתחול מהיר). 

הוחלף כ. מסך מ GTX 750 Ti לדגם הנוכחי והבעיה נותרה. 

המארז והמעבד מקוררים היטב ואין עליית טמפרטורות משמעותית במאמץ. 

המחשב כבר בשימוש זמן מה אבל הבעיות התחילו מהרגע הראשון.

אודה מאוד למי שיוכל לעזור להניח את היד על הבעיה.

מפרט: 

Operating System
        10 Pro 64-bit

CPU
        Intel i7 5820K @ 3.30GHz    29 °C

RAM
‎        32.0GB @ 1332MHz (16-18-18-35) 
        8192 Mbytes -2133 (1066 MHz) CMK16GX4M2A2666C16 X4

Motherboard
        X99 Extreme4 (CPUSocket)    32 °C

Graphics
        2047MB NVIDIA GTX 960 (EVGA)    30 °C
        U2412M (1920x1200@59Hz)
        U2412M (1920x1200@59Hz)

Storage
        232GB 850 EVO 250GB (SSD)    34 °C
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)החשוד הראשוני שלי זה הקשיח, תוודא שהוא במצב ahci, תעשה לו בדיקה עם as בלי הרפיד ותעלה תמונה, תראה שהערות למעלה עם o.k. אפשר גם עם hdtune.

תבדוק עדכון ביוס וfirmware לקשיח.

2)אחר"כ תבצע ניטור רציף למחשב (בעבודה רגילה) עם log ניתן עם hwinfo יש להם באתר תוכנה להצגת הלוג בצורה גראפית, תנטר אחוזי שימוש , מעבד, כרטיס, טמפ', שימוש קשיח תדרי עבודה וכו'.

3)בנצ'ים סינטטים תוכנות בדיקה ומאמץ.

למשל ungine heaven עבור הכרטיס.

יש לאינטל כלי בדיקה בסיסי למעבד.

מאמץ רציף עם prime95 ובדיקת טמפ' עם real temp.

3d mark.

בדיקת עם memtest86 וכו'.

4)בדיקה איזה פעולות קובץ מסויים למשל הexe של אדובי, מצריך קצת למידה איך להפעיל כדי שיקליט מה שאתה רוצה, אם לא מגדירים נכון את המסנן הוא יבדוק הרבה דברים ויתקע רק מזה.

תבחר tools , process tree ותגדיר פילור משם.

https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/processmonitor

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@none77,

1. כמובן שזה היה החשוד הראשוני שלי, מצורפת בדיקה. על פניו הכל בסדר. גם הביוס *היה* מעודכן נכון לזמן שבדקתי. אבדוק אם יש עדכון נוסף.

2. אבדוק, תודה. 

3. כנ"ל. 

3D Mark עשיתי כשהחלפתי את הכ. מסך והיה בסדר גמור.

4. אבדוק.

פעם אחת בדקתי במנהל המשימות בעת תקיעה של הפוטושופ את מה שהם קוראים שם "ניתוח שרשרת המתנה" והיישום שהמתין היה משהו שקשור לכ. ... לא הצלחתי לפענח.

@אביב גפן, גם את זה נבדוק. תודה. 

@multicore נראה לי שזה הכיוון. אנסה להחליף לוח כמו שכתב @Oren electronic ונראה אם זה יפתור את הבעיה. בפרט שה SSD והכרטיס הגרפי נראים תקינים, ולא סביר שהמעבד לא תקין. (בנוסף לבדיקת שאבצע). 

@elchanan, בדקתי את זה פעמים רבות. הכל מותקן. 

שוב תודה לכולם.

WhatsApp-Image-20160531.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קורה במצב בטוח ?

במנהל המשימות הוסף את הטור cpu time . הוא מציג כמה שימוש היה במעבד לכל הליך (כפול מס הליבות..)

מאז האיתחול, אולי יתן אינדיקציה להליך חשוד.

התוכנה Process Lasso  מאפשרת להגביל את ניצול המעבד להליכים ולכן מאפשרת לרוב לראות

במנהל המשימות בזמן אמת מי זה שנועל את המעבד תוך כדי התקיעה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון.

ungine heaven עבר עם ציון טוב. בדיקת מעבד של עברה בלי בעיות. RealTemp הראה עם Prime95 מינ' טמפ' של 30 ומקס 65 במאמץ ממושך, בלי בעיות.

@Ivan בדקתי CPU Time, לא נראה שיש משהו חשוד. מצב בטוח לא בדקתי, אבל אני לא יודע עד כמה הוא יצליח לעבוד על כך אזי לא יודע כמה ארוויח מלבדוק את זה. 

Process Monitor, HWinfo ו Process Lasso, כמו"כ עדכון ביוס ו Memtest אבדוק בהמשך. אבל עד כאן הכל נראה תקין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה דומה שקרתה לי בעינין של תקיעות , הסתברה בגלל בעיה בזכרונות . 
לגבי ביצועים , אני מניח שהגדרת ב POWER OPTION  על תוכנית מקסימום ביצועים , ושלא יכבה את הכונן ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש לשאול שאלה קטנה - האם התקיעה היא בעכבר ובעכבר בלבד? משמע דברים אחרים עובדים (מקלדת\רשת\משימת עיבוד וכיוב')?

אם כן - האם מדובר במקרה בעכבר לוג'יטק מסדרה G?

ממתין לתשובתך,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK

אני לא סתם שואל - יש לי בבית עכבר G5 - שגרם אצלי לכל מיני תקיעות משונות (לקח לי זמן עד שהגעתי למסקנה שבו האשמה) - זה לא עניין של דרייבר זה משהו בערכב עצמו - ולכן המלצתי שיבדק.

כך או כך - אנחנו בסה"כ מנסים לסייע :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gabriel6

OK

אני לא סתם שואל - יש לי בבית עכבר G5 - שגרם אצלי לכל מיני תקיעות משונות (לקח לי זמן עד שהגעתי למסקנה שבו האשמה) - זה לא עניין של דרייבר זה משהו בערכב עצמו - ולכן המלצתי שיבדק.

כך או כך - אנחנו בסה"כ מנסים לסייע :)

"גבריאלה" אתה עולה פה על נקודה.

בזמנו היה לי עכבר של רייזר (לקסיס) והיה להם באג מזוויע עם התוכנה של העכבר. בזמן שהיא הייתה מותקנת ברגעים רנדומליים זה פשוט תקע את המחשב והעכבר הפסיק לעבוד עד שניתקתי אותו פיזית וחיברתי מחדש.

פתרתי את התקלה על ידי הסרת התוכנה של רייזר.

פותח הדיון,

אני מציע לך לפתוח את הכלי הבא (במידה והמחשב באנגלית): תתחיל להקליד בחיפוש REL ואז תבחר View Reliability History, זה יתן לך תצוגת לוח שנה ולפי היום שתבחר תוכל לראות הודעות\תקלות ושגיאות שונות.

אני מוצא את הכלי מאוד נוח כאשר צריכים לגשש באפילה ואין כיוון מדויק למציאת הגורם לתקלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@gabriel6, התקיעה היא כללית. הדוגמה מהעכבר היתה להמחיש שלא מדובר בעומס או בעיית ביצועים אלא בתקלה. (עם Prime95 בעומס מלא הסמן זז יופי). בלי קשר, יש לו קומפורט חוטי כלשהו של מייקרוסופט.

בכל אופן תודה. 

@Oren electronic מדובר ב i7 5820K, לא i5 (שלא קיים לתושבת הזו). כל הפלפול לא רלוונטי, צריך את המעבד הזה (וממילא לוח X99) לצורכי פרנסה. Time is Money. 

עשיתי Memtest כמה שעות ולא היו Errors. מכיוון ששללתי גם SSD, כ. מסך ומעבד כנראה שזהו הלוח. אין לי כח וזמן לבדוק איזה פרוסס בדיוק נתקע ולמה, החלפתי את הלוח ל MSI X99A SLI Plus (ועל הדרך גם משחה תרמית ל Silver 5, למרות שבבדיקות נראה לי שזו שהגיעה עם ה DH-15 היתה מעט טובה יותר). אני מחכה שהבחור יעבוד כמה ימים כדי לקבל תמונה מלאה האם הבעיה נפתרה. כרגע הדבר היחיד שאני יכול לומר בוודאות הוא שזמן האתחול התקצר לכמה שניות כמו שסביר לווינדוס 10 ו SSD (ומחשב כזה). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...