התלבטות: שדרוג או החלפת מחשב משחקים בן שלוש וחצי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות: שדרוג או החלפת מחשב משחקים בן שלוש וחצי

gigmush

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מעוניין במחשב שיאפשר לי לשחק במשחקים עתירי גרפיקה, כמו Witcher 3, 2016 וכו' עם אפשרויות הגרפיקה הגבוהות ביותר בקצב טוב (60fps לפחות, אם ניתן).

בנוסף, אני רוצה שהמחשב יישאר רלוונטי למטרה זו כמה שיותר זמן.

יציאת GeForce GTX 1080 נראית כמו הזדמנות טובה להשתדרג. השאלה היא: האם כרטיסי המסך החדשים מבוססי 1080 שייצאו בקרוב מתאימים בכלל למחשב הנוכחי שלי, ואם כן - האם החלפת כרטיס המסך בלבד תיתן לי את התוצאה הנדרשת לעוד זמן מה, עד שאקנה מחשב חדש סביב הכרטיס, או שישנו צוואר בקבוק אחר (CPU?) שלא ניתן להתגבר עליו?

מפרט המחשב הנוכחי שלי:

Operating System
    10 Pro 64-bit   
CPU
    Intel i5 3470 @ 3.20GHz   
    22nm Technology   
RAM
    8.00GB Dual-Channel @ 798MHz (11-11-11-28)   
Motherboard
    Gigabyte Technology Co. Ltd. H77M-D3H (Intel i5-3470 CPU @ 3.20GHz)   
Graphics
    DELL U2312HM (1920x1080@60Hz)   
    W2042 (1050x1680@60Hz)   
    2047MB NVIDIA GTX 670 (Gigabyte)   
Storage
    111GB SSDSC2CW120A3 (SSD)   
    1863GB ST2000DM001-1CH164 (SATA)   
Case
    THREE HUNDRED   
PSU
    SEASONIC S12II 620W BRONZE   
Fan
    -COOLING FREEZER 13   

תודה רבה,

גיג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלך הפוך, תקנה את הכרטיס ואז תראה אם יש צוואר בקבוק במשחקים שאתה משחק וכמה הוא משמעותי, יכול להיות למשל צוואר בקבוק של 20% במשחק מסויים, ז"א שהכרטיס מנוצל 80% ואם מערכת אחרת הוא היה מנוצל 100% אבל עדיין אתה מקבל 89 פריימים לשנייה במקרה כזה לא הייתי משדרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3470 ייתן לך גב טוב ל1080, מספיק טוב בשביל לסחוב עד שיהיה לך כסף למחשב החדש.

צוואר הבקבוק כן יהיה קיים במצבים מסוימים, אך לא כזה שידרוש ממך לשבור את הכלים.

לי יש בדיוק את אותו המעבד, אך עם OC נחמד ל3.8Ghz (כן אני יודע שזה לא מעבד K, אבל עם z77 אפשר לעשות קצת OC) ומרוצה ממנו מאוד, לא רואה את עצמי משדרג אותו בזמן הקרוב.

בלי שום קשר, לדעתי אינך צריך לכוון כל כך גבוה, אם הרזולוציה בה אתה משחק היא FHD, לך על ה1070 שגם הוא הרבה מעבר למה שאתה צריך ויחזיק זמן רב. (אלא אם כן מתוכנן גם שדרוג של המסך עצמו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

האמת שלא ציפיתי לשמוע שהמחשב שלי יספיק. חסכתם לי הרבה מאוד כסף :-)

כך או כך, אני אכן ארצה לקנות מתישהו מסך יותר גדול ברזולוציה וקצב ריענון גבוה מ-60Hz.

רק רוצה לוודא - האם אתם בטוחים שלוח האם מתאים לכרטיסי המסך החדשים האלה, מבחינת מקום וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת מקום, עליך לבדוק את המארז.

הלוח בטוח יתאים.

אגב, במקומך לא הייתי פוסל אפשרות לחפש מעבד 3770K מיד שנייה במחיר רצפה במקום להחליף שילוש (וזאת כמובן אם בכלל יהיה צורך בכך).

אלה חייתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,  אבדוק התאמה מול כרטיס ספיציפי, כשיגיעו כרטיסים לארץ, ואחזור לדווח (ולהתייעץ לגבי הפירמה והדגם, כמובן :-) ). 

לגבי המעבד - נראה באמת עד כמה יש צורך. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

טוב, אז חיכיתי חודש לראות אילו דגמים יגיעו לארץ. מבדיקה בזאפ נראה שדגמי הגיימינג של GTX 1080 עולים כ-₪4,000 ודגמי GTX 1070 כ-₪2,700.

אני מתכוון לקנות בעתיד הקרוב מסך gaming עם G-Sync, לדוגמה LED S2716DG, והשאלה היא, האם כרטיס 1070 יספיק להחזיק משחקים חדשים ברזולוציה 2560x1440 ומעלה עם אפשרויות גרפיות מלאות בקצב של מעל 60Hz?

המטרה היא לקנות עכשיו כרטיס שיחזיק כמה שיותר זמן - האם ההשקעה של עוד כ-₪1,300 תיתן לי תוספת משמעותית לתקופה בה הכרטיס נותן ביצועים מושלמים?

ולבסוף, איזה דגם של איזו חברה כדי לקנות? הייתי מעדיף את , אבל ראיתי רק את גרסת ה-Founders שלהם.

אז Gigabyte? MSI? EVGA? אחר?

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...