בעיית ניתוקים ב3 מודמים שונים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית ניתוקים ב3 מודמים שונים

udist

Recommended Posts

לפני חודש בערך התחילו לי ניתוקים ברשת, תשתית 15 מגה של עם ספק בינלאומי.

יש לי מודם aztec dsl 600e (כחול קטן), ראוטר של TPLink.

הניתוקים קורים במהלך כל שעות היום, אחת לכמה שעות, אבל בימים האחרונים בשעות הלילה (23:00 צפונה) ניתוקים כל 5 דקות.

ברשותי עוד שני מודם-ראוטר אחרים,

siemens sl2-141 דיי ישן אבל השתמשתי בו עד לפני שנתיים ללא תקלות.

אורנג' או-בוקס שזה siemens gigaset 604 il.

כל המודמים סובלים מאותה בעיה - נורית הDSL נכבית, אחרי כמה שניות מתחילה להבהב וכשהיא חוזרת חוזר גם האינטרנט (מן הסתם)

הזמנתי טכנאי שטען שכל הציוד שברשותי לא טוב ושאני צריך להחליף למודם-ראוטר חדש של (בהשכרה).

הוא "הוכיח" לי את הטענה שהמודם של בזק שהוא חיבר השיג מספרים הכי גבוהים באיזה שהוא השתמש בה (של בזק).

לצערי הוא לא הסביר טוב מה המספרים מציינים אז אני רק יודע שהמודם הכי טוב שלי (aztec) השיג 18000~ והמודם שלו 24000~.

הוא הסביר את התופעה בשעות הלילה שהרבה אנשים גולשים ושיש הרבה רעש במרכזיה ושהמודם צריך לסנן את כל זה אז הציוד שלי כבר ישן/לא מתאים/לא תקין.

איזה אפשרויות אחרות יש לי לפני שאני שוכר/קונה מודם אחר? 

זה לא ברור שיש בעיות בקו? למה שלא יתקנו את הקו במקום להכריח אותי לקנות ציוד?

עדכון:

לא יודע למה בדקתי רק עכשיו (אולי זו הבדיקה שעשה הטכנאי) אבל המהירות המקסימלית שאני מצליח לקבל בכל מודם היא-

aztec - 9.8 MBit

seimens gigaset - 10.5 MBit

seimens sl2 - 9.6 MBit

אז יכול להיות שבאמת כל הציוד שלי דפוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שהציוד שלך לא טוב. זה הציוד בצד של השתנה.

מה שהטכנאי בדק הוא נתוני סנכרון מול DSLAM או DLC שאתה מחובר אליו.  הטענה לגבי שעות הלילה כמובן דיי מפגרת.

מה הבעיה להחליף לציוד יותר חדש מבחינתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא כמובן כסף.

במידה ואני רוצה להשתמש במודם-ראוטר שבזק נותנים צריך להשכיר אותו מהם וזה מייתר את הציוד שעבר קניתי וכמובן מעלה את מחיר החבילה.

במידה ואני רוצה לקנות ציוד לעצמי, אף אחד לא מבטיח לי שהם לא יאשימו שוב את הציוד שלי במידה והקו באמת בעייתי ולא רק הציוד בצד שלהם. וכמובן שזה שוב מייתר את הציוד שקניתי.

בכל מקרה, גם אם הם שינו את הציוד בצד שלהם, למה הם לא "תומכים אחורה" בציוד שלי? אני בטוח לא האחרון בעולם שיש לו 15 מגה עם הציוד הזה... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...