מחשב משחקים לאחי - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב משחקים לאחי

Lin Gal

Recommended Posts

שלום

נרשמתי לכאן כי אחי אמר שפה אדע מה לקנות לו...

אני רוצה לקנות לו לבר מצווה מחשב למשחקים

הוא משחק משחקי יריות

תקציב 2500-500- ( מעבד ולוח )

הוא אמר שיש לו כרטיס מסך, מארז וכל השאר.

צריך רק לוח

האם הלוח הזה מומלץ:

או שזה:

מה עדיף מהם?

מה טווח המחירים שלהם

מצאתי בזאפ השאלה אם יש מקומות שנותנות יותר או פחות אחריות

למרות שאני בת, אשמח להתייחסות. כמו שציינתי, זה לא מחשב עבורי למרות שגם אני משחקת במחשב :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מזל טוב לבר מצווה :D 

שנית, למה את חושבת שנפלה אותך לרעה כי את בת? O_O (אנחנו מחרימים פה רק fanboys :D )

לעניין, אם המטרה היא גיימינג, אני לא חושב שיש צורך ביותר מI5 6500, עם לוח איכותי אך לא יקר מידי.

הלוח הראשון שבחרת אכן מעולה ועולה בסביבות ה1250 שקלים. לדעתי חבל לשלם כל כך הרבה כשלוח שעולה מחצית ממנו, ייתן פחות או יותר את אותה התמורה.

הלוח השני גם טוב, ובמחיר יותר משתלם. לא הייתי מסרב לקבל אותו :P  והוא עולה בסביבות 750 שקל.

מאחר והמעבד שהצעתי הנו ללא מכפלה פתוחה, הייתי מוותר על שניהם, והולך כנראה על לוח עם ערכת שבבים h170, משהו בסגנון :

http://ksp.co.il/?select=.1030..3..52..2682..2712..2626.&list=1&sort=2&glist=1&uin=28339&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

ואולי אפילו משהו יותר צנוע כגון  Gigabyte B150M-D3H .

יש לשים לב שהלוחות הנ"ל תומכים בזיכרונות העדיפים והמהירים יותר מDDR3.

אם יש לו כבר זיכרונות אך מסוג DDR3L, והתקציב דוחק, ניתן למצוא לוחות בעלי תושבת מתאימה למעבדים החדשים (1151) אך התומכים בזיכרונות DDR3L (למרות שחבל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Lin Gal

אני מסכים עם @OvO ולדעתי הלוח המשתלם הוא באמת ה H170 PRO וזה כנראה מה שאני הייתי בוחר לעצמי, אולם עדיין חסרים פרטים בכדי לתת לך את התשובה הטובה ביותר.

ציטוט של Lin Gal

תקציב 2500-500- ( מעבד ולוח )

הוא אמר שיש לו כרטיס מסך, מארז וכל השאר.

א. האם יש לאחיך זיכרון? אם כן האם מדובר בזיכרון DDR4? אם לא, יהיה צורך גם בקניית .

הערה: אם יש לו DDR3L אפשר לקנות לתושבת 1151 התומך בו, אך אני לא הייתי עושה זאת.

ב. איזה מארז יש לאחיך? זה חשוב מכיוון שאם יש לו מארז קטן יכול להיות שלא יהיה ניתן להתקין בו בגודל ATX (גודל סטנדרטי).

ג. האם יש צורך בתכונות מיוחדות מלוח האם כמו מספר חיבורי או SATA מינימלי?

ד. האם יש העדפה לקניית הרכיבים מחנות מסויימת? מיקום החנות יכול להשפיע בעיקר מבחינת היכולת לממש אחריות (לפעמים עדיף לשלם קצת יותר אבל שהחנות תהיה קרובה במידה ותהיה בעיה).

ה. האם המחשב מיועד להמהרה?

ו. האם יש לאחיך למעבד ואם כן - באיזה דגם מדובר? יש לוודא שהקירור בכלל מתאים ללוח אם בעל תושבת 115x, שכן אם לא יהיה צורך גם בקניית למעבד.

ז. האם יש צורך לחסוך כמה שיותר, כלומר שהעלות תהיה כמה שיותר קטנה?

ח. האם אחיך יודע ומסוגל להרכיב את המחשב בעצמו?

הנה מספר מפרטים סבירים שכוללים לא רק לוח אם בסיסי סביר, מעבד i5 אלא גם זיכרון בנפח 8GB וקירור סביר למעבד:

מפרט מ KSP:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core I5 6600 3.3Ghz 6MB Cache s1151 - Tray 1
      מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 11 Pro Rev.2 1
      לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus B150M-C LGA1151, Intel B150, DDR4, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI, DP 1
      זכרונות: זכרון למחשב HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14 1
  הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 1754 שקל
עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר
שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

מפרט מפלונטר:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1151
CM8066201920401 - Intel - i5-6600 Skylake Quad core CPU - 3.3 GHz - Max Turbo Frequency 3.9 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 6MB cache - 65W TDP - Tray...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1028/1007

לוחות אם - Intel LGA1151
B150M-A - ASUS - LGA 1151 - 4x DDR4 up to 64GB at 2133 MHz - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x1 - 6x SATA 6Gb/s - USB 5Gb/s - 4x USB 3.0 - 6x USB 2.0 - HDMI - DVI-D - VGA - mATX (23.4x20.6 cm) ...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 373/366

זכרונות - DDR4 - לנייח
HX421C14FB2-8 - HyperX - 8GB DDR4 2133Mhz PC4-17000 CL14 - 1.2V - 288Pin - HyperX Fury DDR4 Series - HX421C14FB2/8...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 159/156

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים
UCACO-AP110-GBB01-PC - Arctic - Alpine 11 Pro R2 With new PC Only - 92mm - 500-2000 RPM (Controlled by PWM) - Intel LGA 1150, 1151, 1155, 1156, 775...
שנה אחריות - בקניה עם מחשב חדש בלבד
 כמות:  - 1 - 46/45

1606.00 / 1574

המחיר אינו כולל משלוח
עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=72221

מפרט מ StartPC (כאן המעבד הוא i5-6500, שהוא קצת יותר זול):
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 879 ₪ - * מבצע * - Quad i5 6500 3.2Ghz S1151
לוח אם: 409 ₪ - B150M-A S1151
זכרון: 169 ₪ - * מבצע * - 8G Kingston HyperX FURY 2133Mhz CL14
קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - * מבצע * - Alpine 11 Rev.2

מחיר סופי: 1506 ₪ למזומן
 1536 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

מפרט מ TMS (גם כאן המעבד הוא i5-6500):

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
Intel i5-6500 3.2Ghz(3.6Ghz Turbo) Skylake LGA1151 Tray
כמות: 1 - מחיר: ₪949

קירור למעבד:
בקניית מחשב חדש בלבד - Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2
כמות: 1 - מחיר: ₪44

לוח אם:
Asus B150M-A
כמות: 1 - מחיר: ₪405

זיכרון:
DDR4 8G 2133Mhz CL14 1.2V Kingston HyperX Fury Black
כמות: 1 - מחיר: ₪187

סה"כ: ₪1585

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה
מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 1554 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/uf1d3zl5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי לאחרונה i5 6500 ולוח של b150 pro d3. הלוח עלה 500 עד 600 שח. כל לוח מעבר לזה סתם תוספת כסף. בלוח שציינתי יש איכות טובה יותר מאשר בשאר הלוחות וזה גם לוח atx כך שגם הגודל מאוד נוח. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Sween

הסיבה היחידה לקנות לוח לתושבת 1151 התומך ב הוא אם יש לך נפח זיכרון גדול מסוג שאתה לא רוצה "להפסיד". בכל מקרה אחר עדיף להשקיע בלוח התומך ב .

בכל מקרה, בלי תגובה של @Lin Gal אי אפשר לדעת האם יש לאחיה זיכרון או שיש צורך גם בקניית למחשב החדש (ואז עדיף כמובן לבחור ב DDR4).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח קיים גם בddr3 וגם בddr4. 

אני קניתי את הגירסה של 3 בגלל שיש לי מהמחשב הקודם 16 גיגה והעדפתי להשתמש בהם. ההבדל בין 3 ל4 לא כזה גדול שאני אזרוק את שלי לפח ואבזבז כסף על

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sween

אני קניתי את הגירסה של 3 בגלל שיש לי מהמחשב הקודם 16 גיגה והעדפתי להשתמש בהם

בדיוק כפי שכתבתי קודם - זאת כנראה הסיבה היחידה לקנות לוח לתושבת 1151 התומך בזיכרון ולא בזיכרון .

ציטוט של Sween

ההבדל בין 3 ל4 לא כזה גדול

בעיקרון יש הבדל ברוחב הפס לזיכרון - בד"כ זיכרון עובד בתדר של 1600MHz, מה שנותן רוחב פס של 12800MB/s בעוד שזיכרון עובד בתדר של לפחות 2133MHz, כלומר רוחב פס של כ 17000MB/s (תוספת של כ 33%). אני מסכים שברוב השימושים לא היית מרגיש בהבדל, אך היה עדיף אילו בדקת האם היישומים שלך היו מרווחים מרוחב פס גדול יותר לזיכרון או לא.

ציטוט של Sween

שאני אזרוק את שלי לפח ואבזבז כסף על ddr4

גם אם היית קונה זיכרון DDR4 בהחלט היית יכול למכור את זיכרון ה שלך - אין שום סיבה שבגללה יש "לזרוק אותם לפח" (אלא אם כן הם לא תקינים, וגם אז סביר להניח שהיית יכול להחליף אותם במסגרת האחריות).

ציטוט של Oren electronic

לדעתי רצוי להמתין למעבדים החדשים הן מאינטל והן מAMD . וכן בזמן ההשקה ירדו המחירים.

המחירים של מעבדים בד"כ לא יורדים. מה שקורה הוא שמחירי ההשקה הם בד"כ יותר גבוהים מהמחיר הריאלי שלהם (במיוחד בארץ) ולאחר זמן מה (כאשר מתחילה להיות זמינות גדולה יותר של המעבדים החדשים) המחירים שלהם יורדים לאותה רמה כמו של המעבדים אותם הם באו להחליף והמעבדים מהדור הקודם פשוט יוצאים מהמלאי. ניסיון העבר מראה כי אי אפשר לצפות ששחרור מעבדים חדשים יוביל להורדת מחירי מעבדים קיימים - זה אולי קורה עם , אבל נדיר שזה קורה עם .

ציטוט של Oren electronic

הפלוס העיקרי של הינו מתח עבודה נמוך יותר ובכך הוא חסכוני בצריכת אנרגיה. זה לא שינוי משמעותי 1.5V ל-1.35 איני יודע מה הזרם שכרטיס צורך אך יש פה חיסכון של כמה W וכן פחות חום.

כפי שציינתי קודם - הייתרון העיקרי של זיכרון ה DDR4 הוא רוחב פס גדול יותר לעומת זיכרון ה . ההספק הנמוך יותר הוא ייתרון משני.

אגב, בקר הזיכרון המובנה במעבדי ה Skylake מיועד לעבוד עם זיכרון במתח של 1.2V ועם DDR3L במתח של 1.35V. רישמית הוא לא מיועד לעבוד עם DDR3 במתח של 1.5V. למרות שזה אכן אפשרי להפעיל מעבדים כאלו עם DDR3 במתח של 1.5 (עובדה שיש לוחות אם המאפשרים את זה) אין הדבר אומר שבטווח הארוך לא נגרם נזק למעבד בגלל המתח הגבוה, אבל את זה כנראה נגלה בעתיד בעוד כמה שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Oren electronic

אכן נכונים הערות שציינת אך השקה של אכן מורידה מחירים. ממעבד G3260 למעבד G4440 כיום המעבדים מתומחרים באותו מחיר, למרות שמעבד G4400 יותר מהיר אם כי בקצת ולכן יותר משתלם ביחוד שיש לו כרטיס מסך מובנה חזק יותר מG3260 .

מעבד Pentium G3260 הוא מעבד ממשפחת ה Haswell והוא מתאים לתושבת 1150. מעבד Pentium G4400 הוא מעבד ממשפחת ה Skylake והוא מתאים לתושבת 1151. ה G4400 נועד בכדי להחליף את ה G3260 ולכן אינטל מתמחרת את שניהם בדיוק ב-64 דולר (קישור להשוואה בין המעבדים הנ"ל). ה G4400 עדיף על ה G3260 מהסיבות שציינת - הוא קצת יותר מהיר (בגלל הארכיטקטורה, לא בגלל תדר השעון שלו) והליבה הגרפית המובנית בו אמורה להיות קצת יותר טובה. אני מניח שה G3260 כבר לא ממש מיוצר וגם אם כן - אז בכמות הרבה יותר קטנה לעומת מדגם G4400 ובשלב מסויים ה G3260 ייעלם לחלוטין מהמלאי של החנויות.

אני לא רואה סיבה שמחיר ה G3260 יירד פשוט כי מי שמחזיק במלאי של מעבדים כאלו כבר שילם עבורו וסביר להניח שהוא לא יירצה להפסיד כסף. האם יכול להיות שמתישהו חנות כלשהי תעשה ותמכור מדורות קודמים במחירים זולים יותר במטרה "להיפטר" ממלאי ישן? כן, אבל זה כמעט ולא קורה. בהתאם לכך אני לא מבין את טיעונך שהשקת חדשים גורמת לירידת מחירים.

ציטוט של Oren electronic

מעבדים חדשים הינם בטכנולוגיה מתקדמת יותר וצריכת הספק נמוכה כך שעדיף להמתין שכן החודש הקרוב אמורים לצאת מעבדים מ-2 החברות הגדלות להלן וAMD

נכון, ברבעון השלישי של 2016 אמורים להשתחרר מעבדים חדשים - מצד אינטל צפוי שיחרור של מעבדי ה Kaby Lake (שאמורים לעבוד בתושבת 1151) בעוד שמצידה של AMD צפוי שיחרור של מעבדי APU ממשפחת ה Bristol Ridge (מבוססים על ארכיטקטורת ה Bulldozer אך יעשו שימוש בתושבת ה החדשה ובזיכרון DDR4), ואני בספק אם מעבדים אלו יוכלו להוות תחרות אמיתית למעבדי ה Core i5 ומעלה של אינטל. באופן מעשי מעבדים אלו (גם של וגם של אינטל) יהיו זמינים כנראה רק לקראת הרבעון האחרון של שנת 2016. יש לציין כי המעבדים המתקדמים באמת של , אלו המבוססים על ליבת ה , יגיעו כנראה רק בסוף שנת 2016 או בתחילת 2017. לפיכך אני לא חושב שהמתנה של חודש תעזור לקנות מעבד משתלם יותר.

הערה: כמובן שאם אפשר להמתין עם הקנייה מספר חודשים זה יהיה עדיף - המחיר כנראה לא ישתנה, אבל באותו הסכום המעבד שיירכש כנראה יהיה קצת יותר חזק.

ציטוט של Oren electronic

לדעתי תדרי שעון מ1800MHZ ל-2400MHZ לא הפרש משמעותי בביצועים ויש לזכור שזמני ההשהייה בזיכרונות הינם גדולים יותר .

אם אתה מתכוון ב"זמני השהייה" לערך ה CL או לערכים המצויים כסדרת המספרים X-Y-Z על הזיכרון צריך להבין שהערכים האלו מציינים מספר מחזורי שעון ולא זמן בשניות. את זמן ההשהייה האמיתית בשניות ניתן לחשב ע"י חלוקת ערך התיזמון בתדר השעון האמיתי של הזיכרון (שהוא חצי מהתדר המוצהר עליו). חישוב מהיר מראה שזיכרון DDR4 העובד בתדר 2133MHz עם תיזמון של 14 נותן זמן אמיתי של כ 13.12ns כאשר בתדר של 1600MHz זמן זה יתורגם לכ 10.5 מחזורי שעון, כלומר לערך תיזמון של 11 (אני דיי בטוח שזיכרונות ו DDR4 לא עובדים עם חצאי תיזמונים). זה אומר שמבחינת זמן ההשהייה (הזמן שלוקח לבצע פעולה מסויימת בתוך הזיכרון עצמו) זיכרון העובד בתדר של 1600MHz עם תיזמון של 11 יהיה פחות או יותר זהה לזמן ההשהייה של זיכרון העובד בתדר של 2133MHz עם תיזמון של 14.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...