עזרה בבחירת מקרן קול - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מקרן קול

dvido

Recommended Posts

שלום רב,

אני רוצה לקנות קול. מדובר על סלון גדול יחסית - השטח מול הטלוויזיה הוא כ 5X5 מטר, ויש גם מטבח בצד.

אני מחפש איכות ועוצמה סבירה, אין צורך במשהו מיוחד אבל שיהיה אפשר לראות סרט או לשמוע בכיף. היום אין לי חוץ מאלה של הטלוויזיה, לפעמים אני יושב מול הטלוויזיה ולא שומע כלום (כי הרמקולים חלשים ומופנים לצדדים).

אם אפשר לקבל הדמיה של 5.1 אני בהחלט מעדיף את זה על פני 2.1, אלא אם ההפרש במחיר הוא מאוד משמעותי.

יהיה נחמד לקבל חיבור לסמארטפון. ראיתי שיש גם מקרני קול עם WIFI - למה צריך את זה? אלו עוד פרמטרים/פיצ'רים קיימים בבחירת קול?

ראיתי 2 המלצות פה בפורום:

1. לקנות YAMAHA ולא LG/Samsung וכד' - מסכים (אלא אם מישהו יגיד אחרת)

2. המלצה על SoundForLess - נראה too good to be true. האם מישהו התנסה? איך יכול להיות שהכל שם כל כך זול, משלוח עד הבית ואין בעיות?

בהנחה ששתי ההמלצות הנ"ל נכונות, אשמח לקבל המלצה לדגם ספציפי של YAMAHA להזמנה מ SoundForLess.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את הYamaha אבל אני יכול להגיד לך שאלו של סמסונג וLG לא רעים בכלל. יש להם גם דגמים עם סאב ככה שלא צריך אפילו למשוך כבלים. רצוי מאוד לקנות דגם שכולל סאב, בין אם אלחוטי או ובין אם לא כי ממנו תגיע לך ה"איכות". אחרת זה ישמע רזה מאוד ובלי נמוכים בכלל.

דבר נוסף, מקרני הקול שעושים הדמיה ל5.1 עושים את זה על ידי שליחת הסאונד של הרמקולים בתוכם שאמורים לדמות את הסראונד ימינה ושמלאה לכיוון הקירות. הסאונד שפוגע בקיר בזוית אמור לחזור אליך ולהישמע "כאילו" מאחורה. אם צד שמאל או ימין של הסלון שלך פתוחים לכיוון המטבח, לא יהיה לך סראונד באותו צד וזה עשוי להציק לך כשתראה תוכן עם אודיו רב-ערוצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה. אצלי צד אחד פתוח, ובצד השני יש זכוכית (יציאה לגינה). זה אומר שלא כדאי לי להשקיע ב 5.1? האם 2.1 יהיה בסדר, או שאף קול לא יעבוד טוב במצב כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי הולך על 5.1 אם הסלון שלי היה פתוח בצד אחד. לכל הפחות זה קצת יפריע ובמקרה הכי גרוע זה יהיה בלתי  נסבל.

אבל:

1. אני לא יודע כמה היצע יש למקרני קול בסטריאו ומה האיכות שלהם.

2. סביר להניח שכל קול של 5.1 יודע לעבוד גם בסטריאו כמו שלכל רסיבר יש מצב "סטריאו".

3. אל תשכח את הסאב, הוא חשוב כמעט כמו המקרן קול עצמו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבדיקה חטופה אצל דוד נראה שרוב האתרים נותנים לו ציונים טובים.

https://www.google.co.il/search?q=YAS-203+review&gws_rd=cr&ei=1UMsV4eQHouWgAbu5Y7wAw

צר לי אבל אין לי מושג בדגמים של Yamaha, במקום שאני עובד לפעמים צריך לשדך סאונד-בר למסכים גדולים שמוכרים ללקוחות קצה, לרוב אני אבחר בסאונד-בר של יצרן הטלוויזיה, סמסונג או ואז אני פשוט משדך את ההכי יקר. בכל מקרה, אני אעדיף לשים אמיתיים אם ניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

soundforless לא מוכרים את המוצרים ולא סולקים לך את הכרטיס, הם רק מפנים אותך לאתר שמוכר את המוצרים, ככה שהאמינות שלהם לא ממש רלוונטית.

במקרה האתר שהם מפנים אליו הוא , שהיא חנות האלקטרוניקה הגדולה בעולם.

אז שאלת האמינות צריכה להישאל לגבי .

פה יש שרשור בנושא האמינות של מפורום שכן

http://www.hometheater.co.il/vt237364.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

אני קניתי את הSB250 של לבית של ההורים שלי. יחסית זול ונותן איכות ועוצמה מדהימים.

לגבי , לא ממליץ בכלל. למוצרים זולים ולא חשמליים זה סבבה אבל למוצרים יקרים או כאלו שעלולים לדרוש אחריות אני קונה רק בארץ. בנוסף המחיר יכול להיראות זול אבל המכס יכולים להכניס לך חזק ועמוק.

דבר שלישי ואחרון, כשחיפשתי קול פשוט הלכתי לחנויות ושמעתי. שמעתי דגמים של ב3000 שקל שנשמעו זוועה ואז אמרו לי שהSB250 מגיע לארץ בשבוע שאחרי. הגעתי ושמעתי אותו ובמקום לקחתי.

אז ההמלצה הכי נכונה באשכול הזה היא שפשוט תלך ותשמע תצוגות. קח איתך בפלאפון שיר באיכות באמת טוב ( FLAC או 320 אמיתי ) ותבקש לשמוע את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאמרת על לא מדויק ונכון רק למוצרים שלא נמכרים ע"י עצמה.

בכל מה שקשור למוצרים שאמזון עצמה מוכרת:

אחריות - 12 חודשים כולל החזר כספי מלא אם יש תקלה. אף אחד בארץ לא ייתן לך כזאת אחריות (באחריות :)).

מקרה שקרה לחבר שלי לפני שבוע: הוא הזמין כיס מאמזון ספרד והגיע עם שלט מקולקל (לא משנה מה עשינו, השלט לא הגיב). הוא שלח את המקרן חזרה לאמזון ומשום מה הדואר החזיר את החבילה חזרה לחבר שלי. הוא יצר אתם קשר במייל ושאל אותם מה לעשות. התשובה הייתה, תשאיר את המקרן אצלך ואת ההחזר הכספי תקבל תוך 7-10 ימי עסקים.

מסים - המחיר שאמזון נותנת לך הוא סופי ואם יש בעיה היא של . בנוסף, רוב האנשים (כולל אני וחברים שלי) קיבלנו החזר כספי מאמזון לאחר חודשיים בערך בגלל שאמזון גובה את המסים בעודף.

מה שכן, מצטרף בחום להמלצה ללכת ולשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המוצרים לא יוצאים מאמזון עצמם. לרובם המוחלט אין שילוח לארץ ואתה חייב להיעזר בחברה פרטית כדי לייבא את המוצר.

לגבי האחריות, אם יש לך בעיה בסאונדבר, רק לשלוח אותו אליהם יעלה כסף, לא קשור למה שיקרה בתיקון ולמה שעוד עלולים לבקש ממך בחזרה מחו"ל. תוסיף על כל אלו את דואר ( יימח שמם ) ואתה יכול לחכות למוצר יותר מחודש אחרי ששילמת כבר על משלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...