מסך חדש של דל - UP2516D מה ההבדל בינו ל U2515 ? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך חדש של דל - UP2516D מה ההבדל בינו ל U2515 ?

יוסףש

Recommended Posts

אני לא יודע עד כמה הוא איכותי רק מהנתונים היבשים. רוב מה שמפרסים מתמקד במגוון הצבעים הרחב.

אתה מבין שיש הבדל של 1000 שקל בין 2 המסכים?

וזה שמסך אחד יותר "משודרג", או יותר "איכותי", לא אומר שהוא אופטימלי לצרכים שלך. 

לגבי איזה מהם מתאים למשחקים: קודם כל אתה צריך לדעת אם הכרטיס/י מסך שלך יכולים להתמודד עם רזולוציות של FHD ומעלה, שלא לדבר על דרישות החומרה/משחק. 

ואתה צריך לדעת שאם המחשב לא יכול להתמודד עם רזולוציית WQHD, אז אתה תספוג את המכה בכמות הפריימים שאתה מקבל ועוד.

לרוב משחקי המחשב, עדיף להישאר עם מסך 24 אינץ' ורזולוציית FHD. 

אלא אם יש לך מחשב חזק במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוד דיברת סינית בשבילי,אשמח לביאור דברך.

מאיר אתה אומר שגם מסך FHD רגיל יתן גרפיקה מעולה ?

אכן חשבתי ללכת על מסך 45/25 אינצ' 

אשמח על המלצה למשהו איכותי (קונה באילת ככה שעד 1700 שקל למשהו איכותי באמת )

חשבתי מקודם על U2415 של ,אבל בא לי משהו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"רחב יותר" כשאתה מדבר על 25 אינץ' בהשוואה ל24 אינץ'...

45 אינץ'.. אתה מתכוון לטלוויזיה? 40 אינץ'-50 אינץ' - 55'?

טלוויזיה כמסך למחשב זה טוב אם אתה מתעסק עם תוכנות פשוטות/סרטים. לא מתאים במיוחד למשחקים, ורק בגלל זמן התגובה של המסך/input lag.

גרפיקה מעולה זה תלוי במשחק, לא במחשב ולא במסך.

אתה עדיין לא אמרת מה כרטיס המסך שלך. אני לא יודע אם המחשב שלך יכול להתמודד עם רזולוציות גבוהות יותר מFHD. 

ואני באמת חושב שאם תישאר עם FHD אז תוכל להפיק את הטוב ביותר מהמשחק. ואם אתה רוצה לשדרג, אז שדרג את המחשב ותוכל לנצל את הphsyx. או שתקנה משחקים חדשים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי בנאדם התבלבלתי, התכוונתי ל 24/25 לא 45 ,מצטער...

אני רוצה לקנות כרטיס מסך איכותי (מאילת-1300 שקל גג) ולהחליף את המסך הישן לאחד חדש ואיכותי (גם מאילת - 1500) ואני די אשמח להמלצה לשניהם ,אל תשאל אותי איזה משחקים אני משחק כי עדיין לא התחלתי,אבל נכנס לי ג'וק לראש ובא לי ככה לנסות,די התלהבתי מהגרפיקה של המשחקים אבל כייון למשחקים אין לי,מה זה  phsyx.  אין לי מושג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שתפתח אשכול חדש. הכותרת של האשכול היה להשוואה בין 2 מסכים. 

באשכול החדש תספים כמה שיותר מידע. החומרה של המחשב, מה אתה מתכוון לקנות, מה אתה משחק ועוד. (כדי שככה אני לא אצטרך לשאול אותך הרבה שאלות.)

לגבי "משהו איכותי", אתה יכול לקנות GTX970. זה כרטיס טוב למשחקים. הבנתי שאמורים לצאת סדרה חדשה של , אז אולי זה גם יוריד מחירים, אם אתה יכול לחכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של David_K

לשימוש כמו וגיימינג (ותכלס אנשים שעובדים על בsRGB) אין סיבה ללכת על מסך Wide Gamut, זה יהיה יותר נזק מתועלת כשכל התוכן שאתה צופה בו הוא sRGB.

עם זאת, כל מסך Wide Gamut נורמלי מכיל מצבי sRGB. לא יודע לגבי המסך הזה ספציפית, יודע רק שלU2410 שלי יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל קצת מבוזבז לקנות מסך יקר משמעותית כשאתה לא צריך את הפיצ'ר המרכזי שבגללו הוא עולה כמה שהוא עולה. כי לsRGB הU2415 שלי מכסה 99% והU2414 מכסה 96% שזה "יספיק" לרוב האנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי יוסףש,

אני אנסה להסביר במילים של משתמשים פחות מקצועיים...

קודם כל, הנה קצת מידע על המסך הזה:

https://pcmonitors.info/dell/dell-up2516d-and-up2716d-wide-gamut-wqhd-monitors/

בתמצית, אתה מקבל מסך שנותן 10 ביט של צבע לכל פיקסל - במקום 6 שיש לחלק גדול מהמסכים ו-8 שיש לאחרים (ובהם ה-U2515H).

השאלה אם תשתמש בתוכנות שיתנו שימוש כלשהו לעומק הזה של צבעים, זה לא משהו שסתם אנשים משתמשים בו ביומיום.

אם אתה לא גרפיקאי, כנראה שהתשובה היא לא.

אה, ויש עוד הבדל. הבסיס של המסך הוא בצבע שחור ולא כסוף... :)

בקיצור, אל תוציא סתם עוד 1000 ש"ח. חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...