מה עדיף לוח אם ומעבד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף לוח אם ומעבד

sim

Recommended Posts

מה יותר כדאי

ההפרש במחיר זניח

מחשב למשחקים בינוניים 

6 יציאות USB

מעבד  I7 6700K 4GHZ +לוח אם B150B PRO מחיר  = 2053 ש"ח

מעבד  I7 6700 .3.4GHZ +לוח אם GA H170M D3H מחיר  =1938 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@sim

1. רשמית אתה לא יכול לבצע עם הלוחות שציינת - זו "זכות" השמורה ללוחות המבוססים על ערכת השבבים Z170 בלבד. לכן אם המטרה שלך היא , אתה צריך אחר.

2. אם המטרה שלך היא לא המהרה, ברוב המקרים אתה לא תצטרך מעבד בעל מכפלה פתוחה, כלומר מעבד בעל סיומת K. המקרה החריג היחיד הוא אולי ה i7-6700K שבנוסף להיותו בעל מכפלה פתוחה הוא גם בעל תדר עבודה גבוה יותר, ולכן אם אתה צריך כח עיבוד גדול ככל האפשר, זהו כנראה המעבד המתאים. במקרה שלך אני לא חושב שזה המצב.

3. לרוב המשחקים מה שמשפיע בעיקר על הביצועים הוא כרטיס המסך ולא המעבד, כך שלמטרות משחקים, ובעיקר משחקים בהגדרות בינוניות, אתה כנראה צריך להשקיע יותר בכרטיס המסך ופחות במעבד. במקרה כזה אני מסכים עם @OvO שמעבד i5 מהדור הנוכחי אמור להספיק לך.

4. מבחינת "חסינות לעתיד" - כפי ש @jambo222 ציין, תיאורטית אכן רצוי שהמעבד יהיה חזק ככל האפשר, אבל מעשית ההבדל בביצועים בין הדורות האחרונים של מעבדי הוא יחסית קטן, כך שגם מעבד מהדור השני או אולי אפילו הראשון אמור להתאים לדרישות שלך, שהן "משחקים בינוניים".

חוץ מכל זה, לא קיים לוח אם בעל שם דגם B150B PRO באתר של , כך שלא ניתן לבצע השוואה בין הלוחות שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@THE-BIG

לפי חוקים ותנאי השימוש:

ציטוט

קנייה ומכירה:
הודעות קנייה ומכירה על גבי הפורומים או בחתימות אסורות. אם ברצונכם לקנות או למכור משהו עשו זאת במערכת ה-TradeZone אשר נפתחה במיוחד למטרה זו. כמו כן, בפרופיל של כל משתמש ניתן להגדיר לינק למערכת ה-TradeZone אשר יופיע בתור סימן של "$" מתחת לאווטר של אותו משתמש.
הודעות קנייה ומכירה בפורום יימחקו ללא אזהרה!

מעשית מותר לך לציין בחתימה שלך שאתה מוכר רכיב כזה או אחר, אבל אתה לא יכול לכתוב הודעות בפורום (ועשית זאת לפחות פעם נוספת אחת) שמטרתן הן למכור את לוח האם שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סביר שיהיה צורך ביותר מ-4 ליבות עיבוד פיזיות בכדי להריץ את רוב היישומים הביתיים בעוד שנתיים או אפילו בעוד 5 שנים והסיבה לכך היא פשוטה - כיום רוב המחשבים הביתיים שנמכרים היום (ואני מדבר על מעבדים מהדור השישי) הם בעלי מעבדים עם 4 ליבות פיזיות לכל היותר (Core i5 או i7) ומאד לא סביר שהם ישודרגו בשנים הקרובות, שכן השיפור בביצועים יהיה קטן ולא יהיה שווה את ההשקעה הכספית (תסתכל על אנשים עם מעבדי i5 מהדור השני מלפני כ-5 שנים - אין להם צורך ממשי לשדרג את המחשב). אם בעתיד הקרוב ישוחרר יישום הדורש יותר מ-4 ליבות, הרי שרוב המחשבים לא יוכלו להריץ אותו, מה שאומר שכמעט אף אחד לא ייקנה את היישום הזה...

חוץ מזה, לא נראה שאינטל ממהרת לשחרר מעבדים ביתיים עם יותר מ-4 ליבות עיבוד פיזיות - הם שומרים את ה"זכות" הזו למעבדי ה High End ולמעבדים המיועדים לשרתים. אני לא יודע מה יקרה עם המעבדים של , אבל בשנים האחרונות גם למעבדים החזקים ביותר שלהם יש לכל היותר 8 ליבות (שהן אולי 4 ליבות פיזיות המשתמשות בטכנולוגיה הדומה ל hyper threading של אינטל במעבדי ה i3 וה i7), כך שאני לא חושב שנראה ביתיים עם יותר ליבות עיבוד בשנים הקרובות.

הערה: כמובן שיכול להיות שאני טועה בקשר לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

לא סביר שיהיה צורך ביותר מ-4 ליבות עיבוד פיזיות בכדי להריץ את רוב היישומים הביתיים בעוד שנתיים או אפילו בעוד 5 שנים והסיבה לכך היא פשוטה - כיום רוב המחשבים הביתיים שנמכרים היום (ואני מדבר על מעבדים מהדור השישי) הם בעלי מעבדים עם 4 ליבות פיזיות לכל היותר (Core i5 או i7) ומאד לא סביר שהם ישודרגו בשנים הקרובות, שכן השיפור בביצועים יהיה קטן ולא יהיה שווה את ההשקעה הכספית (תסתכל על אנשים עם מעבדי i5 מהדור השני מלפני כ-5 שנים - אין להם צורך ממשי לשדרג את המחשב). אם בעתיד הקרוב ישוחרר יישום הדורש יותר מ-4 ליבות, הרי שרוב המחשבים לא יוכלו להריץ אותו, מה שאומר שכמעט אף אחד לא ייקנה את היישום הזה...

חוץ מזה, לא נראה שאינטל ממהרת לשחרר מעבדים ביתיים עם יותר מ-4 ליבות עיבוד פיזיות - הם שומרים את ה"זכות" הזו למעבדי ה High End ולמעבדים המיועדים לשרתים. אני לא יודע מה יקרה עם המעבדים של , אבל בשנים האחרונות גם למעבדים החזקים ביותר שלהם יש לכל היותר 8 ליבות (שהן אולי 4 ליבות פיזיות המשתמשות בטכנולוגיה הדומה ל hyper threading של אינטל במעבדי ה i3 וה i7), כך שאני לא חושב שנראה ביתיים עם יותר ליבות עיבוד בשנים הקרובות.

הערה: כמובן שיכול להיות שאני טועה בקשר לזה.

אני לא בהכרח מסכים.

לפני 8 שנים (או תשע? מי כבר סופר) כשעמדתי לרכוש מחשב חדש (תקציב 5700 ש"ח) עמדתי מול דילמה דומה.

האם לרכוש את הE8400 ב1000 ש"ח או הQ9300 ב1500 ש"ח - 2 ליבות או 4 ליבות.

כולם אמרו אז ללכת על הE8400. שכיום אף משחק אינו מנצל יותר מכך, ועם OC אפשר להגיע לפלאים.

העובדה שנשארתי עם הQ9300 אפשרה לי לשדרג את כרטיסי המסך והמחשב בראש שקט, בזמן שכל מי שרכש E8400 נאלץ לאחר מספר בודד של שנים כבר לשדרג את המעבד (או להוריד הגדרות)

אפילו אני בשנה שעברה שידרגתי את המעבד קצת לXEON, על מנת לשפר תדרים ולהאריך עוד קצת את חיי המחשב.

מה יקרה בעתיד? אף אחד לא יודע. יכולים רק לנחש. אבל אם היום ניתן לרכוש מעבד כמו הI7 6700 בתוספת של 400 ש"ח, ולוח Z170-HD3P (שמאפשר צריבת ביוס לא רשמי הנותן אפשרות להמרת לא פתוחים), בסכום של 2000 ש"ח, אני חושב שזה מבורך.

כן - הI5-6500 יהיה די ויותר לרוב המשחקים (אם לא כל) המשחקים שקיימים היום בשוק

אבל, התחלתי לראות מגמה של חברות משחקים אשר מתחילות לדרוש את הI7 בדרישות המומלצות של המשחקים.

אני חושב שחוץ מההגזמה שלהן, יכול להיות אמת בדבר - ותתחיל בשנים הבאות מגמה של ניצול יותר מ4 ליבות.

אז לסיכום - אני אישית הייתי משקיע את העוד 400 ש"ח. אבל שכל אחד יעשה מה שלדעתו נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@אור כהן

1. לא מדובר כאן על התלבטות בין מעבד בעל 4 ליבות פיזיות לעומת 8 ליבות פיזיות (ולא קיים מעבד ביתי רגיל כזה) אלא לכל היותר בין מעבד i5 ומעבד i7, שבשניהם יש 4 ליבות עיבוד פיזיות (ב i7 הן רק מוצגות כ-8 ליבות עיבוד לוגיות), כאשר ההחלטה הזו תלויה בידי הרוכש. אני רק כתבתי שלדעתי בשנים הקרובות לא יהיו יישומים שיידרשו יותר מ-4 ליבות עיבוד פיזיות והסברתי גם מדוע. האם יכול להיות שאני טועה? כמובן, אז בשביל לדעת בוודאות נצטרך להמתין כמה שנים.

2. אני מסכים שזה טיפשי לחשוב שבעתיד לא יהיה ניצול של כמה שיותר ליבות עיבוד, ולכן באמת עדיף להשקיע במעבד בעל יותר ליבות עיבוד. אני אציין שוב - מעבדי ה i7 הם לא באמת בעלי 8 ליבות עיבוד פיזיות אלא הם בעלי 4 ליבות עיבוד פיזיות עם טכנולוגיה המאפשרת "לדחוף" 2 פקודות לכל ליבה בתנאים מסויימים, מה שאומר שהביצועים של ליבה פיזית אחת של יהיו קצת יותר טובים מאשר הביצועים של ליבה פיזית אחת של מעבד Core i5 (בהנחה שהיישום יודע לנצל ריבוי ליבות), אבל לא מדובר כאן בכח עיבוד כפול. בקיצור - אם אפשר, עדיף להשקיע ב , אבל זו לא חובה.

3. אני מסכים שהדרישה של חלק מהמשחקים למעבדי כיום היא מוגזמת ובהחלט אפשר להסתדר עם מעבד Core i5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...