ציוד רשתות לבית פרטי ב-44,000 שח - השתגעו?! - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ציוד רשתות לבית פרטי ב-44,000 שח - השתגעו?!

biodome

Recommended Posts

ציטוט של biodome

כמו שאמרתי הם לא טכנולוגיים, הם ביקשו שיהיה WIFI מוצלח בכל הבית והם בונים בית יוקרתי אז דחפו להם את זה.

אז חברים מה הציוד הנכון בשביל לקבל אות חזק ברשת האלחוטית בכל רחבי הבית?

סליחה על התשובה הפשטנית מהדיוט כמוני, בלי כל ים המידע על סוגי ודגמי ראוטרים וסוויצ'ים -

אבל אם הבית חדש, ומעבירים בו כבלים בכל הבית, בשביל מה בכלל צריך WIFI? או מקסימום אחד קטן בסלון לאורחים?

ואם צריך, תשים ראוטר פשוט בכל קומה (לא מודם-ראוטר שעולה 499 ש"ח, ראוטר "רגיל" שעולה 99), חבר לכבל וזהו.

ראוטר עם מודם שים רק בכניסה לרשת.

אני מפספס משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

E71 - כן, צריך WIFI בשביל הטבלטים והסמארטפונים ומחשבים (אם רוצים להתנייד איתם).

נראה לי שאכן אפשר להסתפק בראוטר פשוט ואני מבין שגם ל-AP אין יתרון על פני ראוטר, ולכן אולי פשוט כדאי לשים מספר ראוטרים שיהיו מחוברים בכבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק.. אז מודם-ראוטר אחד טוב בכניסה לבית - 800 ש"ח בהגזמה קשה, עוד 4 ראוטרים בלי מודם בקומות השונות (4 כי אחד גם לחניה!) - עוד 400 ש"ח, סה"כ 1200. וזה כל מה שצריך.

Ruckus Controller Zone Director With license for 12 AP ב-9000 ש"ח? מה נפחי התעבורה שהשרתים של הבית הזה אמורים לעמוד בהם?

רכזת CISCO מקצועית ב-2000 שקל? לבית פרטי?

מה זה, בדיחה?!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קצת פחות חזק בדגמים עדכניים לשוק הביתי, התעסקתי עם מערכות מנוהלות כמו זאת אבל בכל זאת אמליץ בהנחה והתקציב מאפשר (וכמו שאני מבין הוא מאפשר) לקחת מוצרי קצה קצת יותר איכותיים אולי כבר כאלו בתקן AC לפלאפונים וניידים שכבר תומכים היום או יתמכו בעתיד מה גם שעם 4-5 משדרים בבית עלולות להיות הפרעות של 2.4 שה-5GHZ יכול לטפל בהן כשמדובר על כמו סלון וכו'.

בכניסה לבית בהחלט מומלץ לשים משהו איכותי שיכול לטפל בכמה משדרים תחתיו שיחוברו בכבל ויוגדרו להיות נקודות גישה בלבד (ביטול DHCP) אם אתה מתכנן לזרוק שם ראוטרים.

לרוב החברות יש גם נקודות גישה בלבד ללא שילוב של ראוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד בחברה שמשרתת קהל כזה ומוציאה הצעות מחיר דומות.

אנשים שקונים מערכות שליטה ובקרה (Crestron \ AMX) ושולטים על התשתיות של הבית (תאורה, מנועים, מיזוג, אודיו /וידאו, מצלמות / אזעקות וכו') בעזרת שלטים אלחוטיים דורשים איכותית ביותר כדי למנוע ניתוקים בין הAPים ואת הבעיות שנובעות מניתוקים כאלה (ניתוק באמצע העלאת ווליום לדוגמא עשוי להעלות את הווליום למקסימום עד שמתקבלת פקודה להפסיק מהשלט שהתחבר שוב)

אלו לא אנשים שמוכנים שמשהו לא יעבוד להם, בטח כשהם שילמו על הבית / דירה שלהם עשרות מיליונים.

הטעות של החברה שנתנה את הצעת המחיר היא שלא הסבירה ללקוח למה זה כזה יקר ולא הציעה לו לחיות עם "כמה נקודות גישה מחוברות לאיזה ראוטר" כמה שבועות כדי לבדוק אם באמת יש צורך במערכת כזו.

צריך להבין שיוצאות עשרות הצעות מחיר כאלה ללקוחות כל שבוע וחלקן הגדול מתקבל בלי שום בעיה (לא רק אצלנו כמובן, יש עוד חברות שעושות את זה בשוק). יש כמות מטורפת של אנשים עשירים במדינה הזו שמרשים לעצמם את הטוב ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אביב גפן

אני עובד בחברה שמשרתת קהל כזה ומוציאה הצעות מחיר דומות

איש, אם החברה לבתים חכמים שאתה עובד בה תקבל בקשה ל-WIFI בבית פרטי, זה מה שהיא תציע?

אני מתאר לעצמי שלא. וזאת בכלל לא הצעה לבית חכם. בבית ממילא יש כבר כבלים ואת החלון החשמלי / הסטריאו הרי תחבר בכבל ולא ב-WIFI. זו הצעה ל-WIFI. ואפילו אם תרצה ציוד high end, אז בחייך, רכזת CISCO ב-2000 ש"ח בשביל התקשורת ל... מגבר סטריאו?

בכל אופן, אני יכול לנחש (שוב, רק ניחוש) שאם פותח הדיון העלה שאלה של "למה זה עולה 40000 ש"ח" - הבית הזה לא עלה עשרות מליונים, כי אם כן, מה אכפת לו מ-40000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, וזו הטעות של החברה המציעה. הם היו צריכים לברר מה הסיפור כי סתם "קליטה מספיק טובה" באמת אפשר להשיג משלושה AP וראוטר אחד.

בפרוייקטים שלנו שאין בהם שליטה ובקרה אנחנו בכלל לא מתעסקים עם הרשת. אם הלקוחות רוצים, שילכו לאיש מתח הנמוך שעשה להם את האזעקות / טלפוניה.

אגב, בבית החכם כל הצרכנים מחוברים קווית לבקר הראשי של האיזור, הוילוון החשמלי והסטריאו והמנורות וכל שאר הדברים תמיד תמיד מחוברים קווית. התקשורת של השלטים עם הבקר מתבצעת באופן וזו נקודת התורפה של המערכת. יש היום גם פתרונות לתקשורת אלחוטית בין מפסקים ומנועים של תריסים אבל המערכות האלה לא עובדות טוב (ובכל מקרה משרד התקשורת לא ממש מאשר אותן עדיין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות? לדעתי אתה נדיב איתם...

למרות שאני לא באמת יודע. אפשר לתת להם להנות מהספק.

טוב, בכל אופן - לפותח הדיון - נראה לי שבנוסף להצעה שלי כבר יש לך המלצה מאביב גפן שעובד בחברה של בתים חכמים..

ל-WIFI שאתה רוצה קח איזה ראוטר טוב שמתאים לך ותיסיף לו כמה נקודות גישה שבא לך, זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אביב גפן

אני עובד בחברה שמשרתת קהל כזה ומוציאה הצעות מחיר דומות.

אנשים שקונים מערכות שליטה ובקרה (Crestron \ AMX) ושולטים על התשתיות של הבית (תאורה, מנועים, מיזוג, אודיו /וידאו, מצלמות / אזעקות וכו') בעזרת שלטים אלחוטיים דורשים איכותית ביותר כדי למנוע ניתוקים בין הAPים ואת הבעיות שנובעות מניתוקים כאלה (ניתוק באמצע העלאת ווליום לדוגמא עשוי להעלות את הווליום למקסימום עד שמתקבלת פקודה להפסיק מהשלט שהתחבר שוב)

אלו לא אנשים שמוכנים שמשהו לא יעבוד להם, בטח כשהם שילמו על הבית / דירה שלהם עשרות מיליונים.

הטעות של החברה שנתנה את הצעת המחיר היא שלא הסבירה ללקוח למה זה כזה יקר ולא הציעה לו לחיות עם "כמה נקודות גישה מחוברות לאיזה ראוטר" כמה שבועות כדי לבדוק אם באמת יש צורך במערכת כזו.

צריך להבין שיוצאות עשרות הצעות מחיר כאלה ללקוחות כל שבוע וחלקן הגדול מתקבל בלי שום בעיה (לא רק אצלנו כמובן, יש עוד חברות שעושות את זה בשוק). יש כמות מטורפת של אנשים עשירים במדינה הזו שמרשים לעצמם את הטוב ביותר.

אתה צודק זו אותה חברה שאחראית בבית על האודיו וידיאו ועל הבית החכם, ואכן מדובר על CRESTON.

מדובר על בית חדש בכמה מיליונים טובים שעכשיו בשלבי סיום, ואני כאמור רק קרוב משפחה אבל שהראו לי את ההצעה זה היה נראה לי תמוהה.

בכל אופן היום נפגשתי עם הבחור שנתן את ההצעה ודיסקסנו בעניין, אמרתי לו שזה טירוף לצרכים שלהם והוא אמר פחות או יותר מה שאתה אמרת, שמהניסיון שלו אם רוצים שהכל יעבוד כמו שצריך זה מה שהוא ממליץ, אם נלך על פתרון מבוסס TPLINK או משהו דומה זה יתקע ולא יעבוד חלק, ובמקרה כזה הוא לא לוקח אחריות ולא יבוא לעזרתם.

אז אתה בעצם מגבה אותו ואומר שלמערכת של CRESTON כאשר כל האודיו/וידיאו בבית עובר דרך הרשת אכן יש צורך במערכת שכזו?

בוא נגיד ואני מקבל את הרשת הקווית של CISCO (אם כי קשה לי להאמין של-Linksys בחצי מחיר לא יעשו עבודה זהה), האם עדיין יש צורך ברשת האלחוטית של RUCKUS? אני מבין שהשליטה על הטלוויזיות תתבצע בעזרת האייפאד.

הוא טוען שאחד הדברים שטוב ב-POE וה-RUCKUS זה שאם זה תקוע ניתן לנתק רק את הסוויטצ' הבודד וזה יאפס את כל הנתבים בבית בפעם אחת ולא צריך להתחיל לעבור אחד אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, יש פה קצת סלט.

קודם כל אני די בטוח שהאודיו והוידאו בבית של אח שלך לא זז על הרשת עם ציוד של קרסטרון, אחרת הוא היה מוציא רק על זה חמישים שישים אלף דולר, לפני השליטה והרשת.

עיין בלינק הזה כדי להבין מה זו מטריצת אודיו וידאו בתקן HDBaseT שמריצה גם 4K על גבי רשת. http://www.crestron.com/Products/Model/DM-MD16X16

בכל אופi, אני די בטח שאח שלך לא לקח את הפתרון שמריץ את האודיו / בבית ככה, הוא היה יודע מזה אם כן.

אז מה כן יש לנו על הרשת בבית? כנראה שרק השליטה. לקרסטרון יש בקרים ששולטים על ציוד (ע"ג רשת, IR, RS232 ועוד כל מיני שיטות) - עיין בלינק הזה: http://www.crestron.com/products/model/CP3

כל הטלוויזיות בבית (או רק חלק - לא תמיד רוצים שליטה מלאה בחדרי הילדים לדוגמא), כל הDVDים, רסיברים, מקרנים, מעליות וכו' מחוברים אל הבקר הזה (גם החשמל החכם, המיזוג, מצלמות וכו' אבל אלו מחוברים דרך מתאמים כאלו ואחרים ולא ישירות לבקר).

על הציוד עצמו ניתן לשלוט בכמה דרכים. אפשר דרך מפסקים של חשמל חכם, מסכי מגע שקועי קיר שמחוברים קווית גם הם אל הבקר או הצורה הנפוצה ביותר - דרך אייפדים / אייפונים / מסכים אלחוטיים.

ופה נכנס העניין שלנו. בעיקרון כל הסיפור של מערכות השליטה האלו מגיע ממפעלים ורצפות יצור וכתוצאה ישירה מזה השלטים מאוד מאוד לא אוהבים להיות מנותקים מהבקר. הם מתחילים להתריע וכל מיני פעולות לא קורות נכון. בדרך כלל זה לא שומדבר מסכן חיים אבל שוב, לרוב אלו אנשים ששמו הרבה מאוד כסף על המערכות האלו והם לא מוכנים שמשהו לא יעבוד להם כמו שצריך.

נקודת התורפה העיקרית היא המעבר בין נקודות הגישה. ברגע שהאייפד / שלט מרגיש שהוא רוצה לעבור לAP חדש כי הסיגנל יותר טוב יש ניתוק וחיבור מחדש וזה ביג נו-נו במערכות שליטה.

אז מה עושים?

קודם כל, אפשר להחליט שיש שלטים (אייפדים / אייפונים וואטאבר שהם קנו) שלא זזים מהאיזור שלהם. ככה תוכלו לצמצם את הניתוקים.

דבר שני, אפשר תמיד לרכוש רק חלק ולשדרג למערכת יותר טובה בהתאם לצורך. החלק היקר והחשוב כאן הוא ה Zone Director שעושה Mesh ומעלים את הניתוקים (האייפד מתקשר ישירות עם הZone Director וכל הAP נהיים שקופים לגביו)

אפשר באמת לקנות ראוטר נחמד של MicroTic או Draytek או Planet או חברות אחרות טובות ולחבר אליו שלוש או ארבע יחידות AP של ראקאס בלי הZone Director ולראות מה קורה.
אם זה סבבה ולא נתקלים ביותר מדי בעיות, יופי. 

אם זה זוועה ולא מסתדר עם דרך החיים של הבית (נגיד, כל אחד רוצה לשלוט עם האייפון שלו וזז איתו כל הזמן בבית) אפשר להוסיף את הZone Director ועוד APים במקרה הצורך.

נקודה חשובה 1: אפשר לקנות היום Zone Director עם חמישה או שישה רשיונות ולשלם על כל רשיון נוסף שרוצים. לא חייבים לקחת את החבילה של ה12 רשיונות.

נקודה חשובה 2: מכיון שסיכמנו שרוב הסיכויים הם שהאודיו / וידאו לא רץ על הרשת בבית אלא דרך למניהם אתה לא צריך סוויצ' היסטרי, בטח שלא מנוהל. סוויצ' של 16 או 24 פורטים שחלקם PoE יכסה לך גם את הרשת הקווית וגם את הAP שתשים בכל הבית.

נקודה פחות חשובה: תגיד לחבוב הזה שידאג לאח שלך לאפשרות שליטה על ניתוק חשמל לממירים של ויס, הם נתקעים הרבה הרבה יותר מAP של ראקאס.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב זה רק העלות של הרשת (ללא הכבלים בקירות), אני מאמין ששולמו עוד כמה עשרות אלפים או יותר על תשתיות הבית החכם.

על ציוד אודיו-וידיאו הוא דחף להם הצעה ב-120,000 שח לפני הגברה וללא טלוויזיות (מקרן אחד). גם שם קיצצתי אותו.

זה מה שהמתקין אמר לי, שיש מערכת של creston והוידיאו יעבור דרך הרשת ולכן היא צריכה להיות ברמה כזו.

בקיצור אתה אומר שה-ruckus כן מוצדק אם הם רוצים לטייל בבית עם הטבלטים. אגב ראיתי שלקנות חומרה דומה בארה"ב מבחינת הרשת האלחוטית יעלה בערך חצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. זה מה שאני אומר. 

אין סיכוי שהאודיו וידאו רץ על הרשת. אולי דרך Over CAT6 אבל זה לא נחשב על הרשת, סתם הארכה של הHDMI.

תגיד לו להתחיל בקטן כי הם יכולים לשדרג אם הם רוצים ו/או צריכים.

בנוגע למחירים, ככה זה. כולם חזירים בארץ. אני יכול להגיד לך שכמעט על כל המסכים מתחת ל"60-"65 הרווח הוא פחות מעשרה אחוז כי היבואן חזיר. כל דבר שאתה קונה בארץ היבואן חזיר. גם הראקאס וגם הרסיברים.

כשאתה בונה בית במליונים אתה צריך להבין שאתה סוג של חתן וכלה. כ-ו-ל-ם ינסו לעשות עליך סיבוב.

אתה מבין עד כמה עושים עליהם קופה רק כשאיזה מישהו מתוך הביזנס מספר לך כמה הוא שילם על הבית / ציוד / עבודה של אנשי המקצוע. מישהו מקושר מהביזנס יכול להרים פרוייקט בחצי מהעלות ללקוח ולפעמים פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יצא לשמוע על בנייה של תשתיות בבית של אנשים עמידים בחו"ל ואני לא יכול לתאר לעצמי איך אותו עשיר יעבוד עם ציוד בשקל תשעים שדורש כל כך הרבה תחזורה וניהול.

זה ברור שכל ציוד הרשת יהיה enterprise grade.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכל'ס,

לא עדיף כבר לחיות בלי טלויזיה? ככה זה אף פעם לא מתקלקל!

(וחוץ מזה, בינינו.. מה כבר יש לראות כאן... "ארץ נהדרת"? "האח הגדול"?!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...