מודיפיקציה של ספק 110 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מודיפיקציה של ספק 110

kdani

Recommended Posts

ציטוט של kdani

הי, שאלה עבור חבר - 

יש לו ספק 110 (של כנראה - x819574-003) 

האם ניתן לבצע בו מודיפיקציה כדי שיעבור ישירות מול מתח 220  ?

תודה

אולי... למה ישר "לא"? גש לחשמלאי ותבדוק אם אפשר להתקין בפנים שנאי.

מצד שני, כמה זה יעלה לך? ספק חדש וטוב עם אחריות לכמה שנים יעלה 300-400 ש"ח ואולי פחות. אז זה שווה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Diabetus

(לא יודע בוודאות)

אני דיי בטוח שכל שנאי נורמלי יצליח לתת לך 15W

אחת הנוסחאות בחשמל: P=U*I, כלומר הספק = מתח * זרם. לכן זרם זה הספק חלקי מתח.

ואם יש לנו 15=220*I - אז I יהיה בערך 70 מיליאמפר. רוב השנאים יתנו את זה בקלות.

קבל, שנאי 50W מאיביי:

http://www.ebay.com/itm/50W-Voltage-Adapter-AC-110V-to-220V-EU-Plug-Transformer-Regulator-Converter-/331314516432?hash=item4d23e251d0:g:MlMAAOSwd4tUDnkC

ואותו דבר, רק בכיוון ההפוך:

http://www.ebay.com/itm/50W-US-AC-Power-220V-To-110V-Voltage-Travel-Converter-Adapter-/380891303806?hash=item58aee40f7e:g:QN4AAOxy4YdTWKjg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנוסחה שלך נכונה חלקית, כי היא עובדת בעיקר במתח ישר. 

במתח חילופין יש לך בנוסף לה גם הספק מדומה שצריך להתחשב בו בבחירת שנאי. זו הסיבה שהספק שנאים נמדד בVA ולא בוואטים. לא רלוונטי כמובן למקרה שכאן, כי ל15W גם השנאי הכי קטן (30VA נפוץ כמדומני) יספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ZiggyMan

תראה, אני לא חשמלאי והנוסחה מגיעה מזכרון ומלפני הרבה שנים, וההסבר שלך נכון כי מן הסתם אתה יותר בקיא, אבל ...

V - וולטים - יחידה של מתח, U.

A - אמפרים - יחידה של זרם, I.

U כפול I נותן הספק, P. איפה אנחנו? בנוסחה שלי... הידועה גם כנוסחת (...שיט, שכחתי את השם. מישהו?)

בקיצר, אני די בטוח שאתה צודק ויש הבדל כלשהו במתח חילופין, רק שצריך להסביר אותו קצת יותר נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו... אז ידעתי.

ידעתי שזה מסובך! :)

..בכל אופן, אם המקדם בישראל הוא 0.92 (לפי ויקיפדיה), אז הזוית היא 23 מעלות, ולצורך העניין אפשר להתעלם מהטעות ולומר שההספק המדומה (ש-"הולך לאיבוד") הוא לא הרבה ביחס ל-15W.

ספק 50W שקישרתי אליו באיביי יותר מיעשה את העבודה, מן הסתם אפשר לקנות משהו כזה גם בכל חנות חשמל בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...