צריך להחליף את הקירור של המעבד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך להחליף את הקירור של המעבד

trovlet

Recommended Posts

שלום יש לי את המעבד I5 4690K, עם מאורר STOCK שהגיע ביחד עם המעבד

הגיע הזמן להחליף אותו כי הוא כבר יותר מדי זמן אצלי ואני חושש מהקיץ שיבוא בקרוב 

השאלה איזה מאורר לקחת? אני חשבתי לקחת אחד שעל הדרך ייאפשר לי לעשות OC בעתיד

אני רוצה שיהיה מאורר יחסית שקט, ויתאים למארז שלי מאחר והוא דיי קטן (S340)

בנתים חשבתי על 212X, מה דעתכם?
והאם שווה להשקיע ב D15? המחיר אמנם גבוהה אבל הבנתי שזה המאורר הכי טוב שקיים בשוק, השאלה שהאם יהיה הבדל משמעותי בינו לבין ה 212X?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון: באילו טמפרטורות מדובר שהחלטת שהגיע זמן להחליף? קשה לי להאמין שבימים האלה המעבד מתחמם, אם הכל הותקן כמו שצריך.

מבחינת התאמה של הקירור למארז - לא צריכה להיות בעיה. 212X בגובה 158מ"מ והמארז מאפשר עד 161מ"מ לפי האתר הרשמי. 

לגבי הדגמים  - D15 זו חיית OC, אם אתה מתכנן OC קיצוני, אכן כדאי לשקול. בלי להשתגע (נגיד עד 4.5) 212X או רוב הקירורים בסדר גודל של 180-200 ש"ח יהיו יותר ממספיקים. ללא בכלל הייתי מחכה לקיץ ואז מחליט לפי הצורך. המחירים לא צפויים להשתנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@trovlet

1. אם אתה מעוניין בקירור למטרות המהרה, עדיף שתתייעץ בפורום קירור או בפורום אוברקלוקינג.

2.

ציטוט של trovlet

יש לי את המעבד I5 4690K, עם מאורר STOCK שהגיע ביחד עם המעבד

הגיע הזמן להחליף אותו כי הוא כבר יותר מדי זמן אצלי ואני חושש מהקיץ שיבוא בקרוב 

קירור הסטוק שמגיע עם המעבד אמור להתאים למעבד. הוא אולי לא הכי יעיל ולא הכי שקט, אבל הוא בהחלט יבצע את פיזור החום המינימלי הנדרש בכדי לשמור על המעבד בטווח הטמפרטורות המותר (בהנחה כמובן שהוא תקין ושגוף הקירור לא סתום מאבק). לכן כל עוד הטמפרטורה של המעבד לא חורגת מהגבול הסביר ואתה לא זקוק לקירור שקט יותר, אין ממש צורך בהחלפת הקירור. יש לציין כי קירורי הסטוק בד"כ אינם מתאימים להמהרה, ולכן אם אתה יודע בוודאות שתבצע , אז כנראה תצטרך קירור אחר. אולם אם היא דבר שאתה רק שוקל אולי לבצע בעתיד, כלומר אתה לא מתכנן כרגע, סביר להניח שישתלם לך להישאר עם הקירור הנוכחי, שכן באופן מעשי לא תקבל שום שיפור בביצועים (אם טמפרטורת המעבד כרגע תקינה, אז גם אם היא תרד בעוד כמה מעלות כתוצאה מהחלפת הקירור לאחד "חזק" יותר, מבחינה מעשית המעבד לא יעבוד "מהר" יותר).

אם אתה רואה שהטמפרטורה של המעבד גבוהה יותר מבעבר, אתה תמיד יכול לנקות את גוף הקירור ואף למרות משחה תרמית חדשה ולראות האם הטמפרטורות חוזרות לטווח הנורמלי.

בסופו של דבר צריך להתחשב ברמת ההמהרה שתבוצע (אם בכלל), ברמת השקט הנדרשת וכמובן במחיר.

3. בנוגע לגודל גוף הקירור - לפי העמוד של המארז S340 של NZXT, ניתן להתקין בו גוף קירור עד גובה של 161 מ"מ. גובה גוף הקירור NH-D15 של Noctua הוא 160 מ"מ ללא מאוורר ו-165 מ"מ עם מאוורר, מה שאומר שהוא כנראה לא יתאים למארז שלך. הקירור Hyper 212X של הוא בגובה של 158 מ"מ, שזה גבולי, אבל הוא כנראה יתאים למארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...