אשמח לקצת עזרה בקשר למאווררים של המארז - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אשמח לקצת עזרה בקשר למאווררים של המארז

trovlet

Recommended Posts

היי, יש לי את המארז S340.

בזמן האחרון הוא עושה רעש וזה דיי מטרטר אותי, החלטתי שהגיע הזמן להחליף את המאוררים

יש לי רק 2 שקיבלתי עם המארז, אחד למעלה ואחד מאחורה

לפי  מה שהבנתי, זה שלמעלה מכניס אוויר וזה שמקדימה מוציא, זה נכון או שההפך?
והכי טוב שיהיה 3 מאווררים

2 שמכניסים אוויר ואחד שמוציא, השאלה איך אני מתכת אותם שיעבדו לפי רצוני, והאם זה נכון בכלל?

אשמח לקצת הבהרה, אני ידע בקשור הקשור לקירור המארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

בדר"כ במארזים עד פול טואר לא כולל.

קדימה מכניס, צד מכניס, אחורה מוציא, למעלה מוציא.

במארז שלך הייתי מוסיף אחד מקדימה.

יש לי עכשיו 2 מאווררים אחד למעלה ואחלה מאחורה, זה אומר שאחורה מכניס ולמעלה מוציא?
אם אוסיף עוד אחד מקדימה, ייצא אחד ומכניס ו 2 מוציאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@trovlet

כל מה שאתה צריך לדעת הוא שאוויר חם עולה למעלה ומזה אתה יכול להסיק בדיוק איך זרימת האוויר במארז אמורה לעבוד.

אם בכל זאת לא הבנת, אז באופן אידאלי אתה תרצה להכניס אוויר מהחלק התחתון של המארז, שכן שם נמצא האוויר הקר יותר ולפלוט אוויר חם למעלה.

בנוגע לכיוון זרימת האוויר במארז - טכנית אפשר להכניס אוויר מהחלק האחורי ולפלוט אותו מהחלק הקדמי, אבל בד"כ נהוג להכניס אוויר מקדימה ולפלוט אותו מהצד האחורי, גם בגלל שהמאוורר הקידמי בד"כ ממוקם קרוב יותר לרצפה (בהנחה שהמארז "עומד").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשינוי מיקום/כיוון של המאווררים אין קשר לרמת הרעש שהם מייצרים. דבר ראשון מצא את הגורם לרעש. 

יש לך מאווררים ב:

א)  קירור למעבד

ב) מארז

ג) ספק כח (אלא אם מדובר בספק ללא מאוורר, מה שקשה לי להאמין כי הם יקרים מאוד)

ד) כרטיס מסך

כל אחד מאלה יכול להיות מקור הבעיה. מאחר והמעבד מקורר באמצעות מאוורר סטוק של יש סיכוי יותר גבוה שהאשמה עליו מאשר על מאווררים אחרים, אבל כדאי לודא לפני שרצים לקנות נוסף. 

לגבי כיוון ומיקום המאווררים - קרא שוב מה ש-NONE77 כתב. :D 

אחרי זה תבדוק טמפרטורות. עכשיו באים ימים חמימים יותר, נצל אותם כדי לקבל תוצאות יותר טיפוסיות מאשר בימים קפואים. אם טמפרטורות תקינות, שכח ממאווררי המארז. אם הן מעט גבוהות, אתה מוזמן להעביר את המאוורר מלמעלה קדימה תוך הפיכת כוונו. על הצד של המאוורר בדרך כלל יש חץ קטן שמסמל את כוון כניסת האוויר (ולעיתים קרובות גם כיוון הסיבוב). חבר את המאוור עם החץ כלפי פנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...