ייעוץ למפרט בתקציב של עד 8K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ למפרט בתקציב של עד 8K

JustNo

Recommended Posts

שלום לכולם, 

אני מחפש מחשב חדש בתקציב של עד , כמובן שעדיף פחות כמה שאפשר.

אני עובר משימוש בלפטופ כמחשב עיקרי למחשב נייח לאחר התלבטויות מכיוון שהגעתי למסקנה שהחלק הכי חשוב לי הוא אופציות השדרוג שהרבה יותר מגוונות בנייח.

המחשב ישמש לתכנות כבד כולל וירטואליזציה וכו' , לכן המעבד שנבחר יהיה i7 6700K (הK לאו דווקא בגלל ה OC אלא בגלל תדר הבסיס הגבוה יותר). כמו כן אני יודע שאצטרך 16GB זכרון (DDR4 כמובן) , בגודל של עד 250GB וכונן קשיח בגודל של לפחות 2TB (אם נשאר תקציב אז 7200rpm,אם לא זה פחות חשוב) .

- אין לי מושג לגביי קירורים למינהם - לא למעבד בפרט ולא למחשב בכלל,לכן אני אשמח אם תסבירו את הבחירה שלכם

1. מה התקציב המקסימאלי?   8K

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? לא ניתן (אין צורך גם)

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? הכל 

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). שימוש כבד, אולי גם פרנסה

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא גיימינג כמטרה ראשית , אבל כן להריץ כל משחק חדש באופן טוב מאוד

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). המסך הוא U2412M

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 8 - אבל במידה ויקר מדיי אשמח לשמוע חלופות כמה שיותר שקטות במחיר נמוך יותר

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא ידוע כרגע

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? , הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה, רק שיהיה מחיפה 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? ימים/שבוע הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).  כמה שיותר כניסות , ועדיף שכמה שיותר USB3 . כמו שאמרתי אופק השדרוגים חשוב לכן גם אפשרות לחיבורי M2 ,ESATA וכו' יתקבלו בברכ

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? מאוד חשוב. 

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

תודה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכנות בכל שפה עדכנית / שימוש בסביבות עבודה מרובות במקביל, קצת עריכת אנימציה וגרפיקה והרצת משחקים .

אני לא יודע להגיד מעכשיו אם ארצה לעשות אוברקולק או לא, אני יודע שאני רוצה שכרגע המחשב יהיה מהיר ככל האפשר במסגרת התקציב ושתהיה אפשרות לשדרג אותו כמה שיותר. ההבדל במחיר בין K לרגיל הוא כ400 שקל שזה לכל היותר 5% מערך המחשב כולו, אז התוספת במחיר דווקא עבור המעבד פחות חשובה לי. אם יש סיבה אחרת שבגללה תמליץ על מעבד ללא K אשמח לשמוע (כמו trusted computing שקיים ברגיל ולא בK ואין לי מושג מה זה אומר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש 2 אפשריות תבחר אתה.

הראשונה היא לקחת כרטיס מסך חיה שיריץ כל משחק בצורה מדהימה אבל ינצל את כל התקציב

השנייה היא לקחת כרטיס מסך יותר חלש אבל המפרט יעלה בערך 4500 ועדיין יעשה את העבודה בצורה טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התכנון שלך הוא ללכת על ה-6700K בגלל הפרשי התדר מה-6700 ללא ה-K אז כבר תשדך לו לוח וקירור מותאם, ותעשה

OC זה ממש פשוט היום ויש כל מיני פיצ'רים מובנים בביוס שעושים את העבודה כמעט בצורה אוטומטית לגמרי.

אם לא גם זה יענה על הדרישות:

מעבד: 1590 ₪ - * מבצע * - Quad i7 6700 3.4Ghz S1151
לוח אם: 569 ₪ - GA-H170-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 438 ₪ - * מבצע * - 8GB Hynix 2133Mhz (כמות: 2)
כרטיס מסך: 1679 ₪ - * מבצע * - GTX970 4GB WindForce3 OC 1114Mhz 4G DDR5
דיסק קשיח: 829 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 500GB SATA III
דיסק קשיח: 249 ₪ - 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
באנדל (מארז + ספק): 970 ₪ - * מבצע * - Define R5 Titanium + Seasonic 620W 80 Plus MODULAR
קירור אוויר למעבד: 119 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2

מחיר סופי: 6443 ₪ למזומן
 6571 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

מפרט מותאם ל-OC יעלה כ-500 שקלים יותר.

אפשר לחסוך 500 שקלים בבאנדל מארז\ספק שלא עם דגש מיוחד על שקט, עדיין יהיה סביר בהחלט בזמן שהכרטיס מסך לא

תחת עומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nadavs2310 איזה , ואיזה מפרט יעלה 4500 בלעדיהם? 

@Roy.T איזה מפרט יתאים יותר ל OC ? ויש כרטיסי gtx970 שהמאווררים שלהם לא פועלים מתחת ל65 מעלות - אני לא יודע איזה מהסוגים,האם הסוג שכתבת הוא כזה? . וגם - במפרט הזה אין ,ואני מעדיף להמנע מסיגייט,וSSD של 500 אולי זה קצת הרבה.האם עדיף לקחת מארז וספק נפרדים שעדיין ישמרו על שקט?

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שסדרת הווינדפורס של גיגבייט היא כזו,  וזה גם משיש במפרט שקיבלת.  אני אישית לא ממש אוהב את זה ו מילא המאוורים של הכרטיס מסך סופר שקטים במנוחה,  אבל זו העדפה אישית בגדול. 

סיגייט זו חברה מצויינת אם אתה רוצה להמנע מהם בגלל הפדיחה שהייתה להם בעבר אז זה כבר long gone ואין שום בעיה איתה כיום,  בכל מקרה שינויים של קשיח מחברה אחרת,  ssd בנפח קטן יותר מאותה החברה והוספת וינדוס זה משהו שאתה יכול לשנות בלי בעיה לבד המפרט הוא רק המלצה כללית. 

בשביל מחשב כמה שיותר שקט צריך מארז ששם דגם על כך במיוחד עם יכולות לבידוד והשתקת רכיבים, וכן ספק איכותי עם מרווח ביטחון.  מה שקיבלת בבאנדל זו אופציה כמובן שישנם עוד אופציות בשוק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...