עזרה עם אקסס - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם אקסס

yotam.m

Recommended Posts

אהלן חברים

מקווה ששייך לפורום אם לא מוזמנים להעביר :)

התחלתי פרוייקט קטן תוך כדי למידת התוכנה הגעתי לתוצאה מסוימת שאני מעוניין לשמור כקובץ מסודר וסופי.

ראיתי שהרבה פעמים כשאני מפעיל קובץ אקסס איני רואה את כל הטבלאות הטפסים והשאילתות אלא דף אחד "ראשי" שממנו אני מנווט ע"י פקדים וכו'.

קראתי לגבי עניין הפקאג' שלהם אך לא הצלחתי להגיע לתוצאה שאיני רואה או יכול לערוך את הפרוייקט.

אשמח להסבר או לתנאים הדרושים על מנת שאוכל לבצע זאת, מדריכים, מאמרים או כל חומר בנושא.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אאל"ט ואם הבנתי אותך נכון, אין אפשרות להסתיר לגמרי את כל הפרויקט ולהציג רק את טופס הניווט. אני גם לא רואה סיבה לזה האמת... אולי בקבצים שראית פשוט הגדירו שבפתיחה יהיה טופס הניווט וה-navigation pane מוסתר?

אם אתה רוצה למנוע גישת עריכה למשתמשים מסוימים (שוב לא לתפוס אותי במילה), בגרסאות היותר חדשות של אקסס (accdb) זה כבר לא אפשרי, והפתרון הוא ברמת מערכת ההפעלה עם הרשאות read/write. אם אתה רוצה לחלק הרשאות מסוימות לטבלאות שונות למשתמשים שונים, אני חושב שהדרך היחידה היא פיצול לקבצים והגדרת עדכונים בקובץ הראשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותי חצי נכון.

הכוונה היא שבעת פתיחת הקובץ הוא נפתח כמו EXE ורואים אותו משהו מסוג windowed על חלק מהמסך כביכול מתפקד כמו תוכנה לכל דבר רק שמדובר במסד נתונים.

היה לי דבר כזה בצבא שבוודאות עבד תחת אקסס חבל שאין לי מאיפה להביא תמונה הנושא יותר עקרוני ועיצובי מאשר למנוע ממשתמשים לגשת לטפסים וכו סהכ ראיתי דבר כזה ומאוד התלהבתי מהנושא שהכל מתנהל ברקע תחת טופס ראשי אחד שממנו אני מנווט ע"י פקדים ולחצנים אבל לא רואה מצד ימין שאילתות טבלאות וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהיכן הדירוג? בכל מקרה, גם בו אפשר לראות שהיא בירידה מתמדת, ובהפרש עצום משלושת השולטים. 

גם אם זו תוכנה חיה ובועטת, השימושים שלה כ DB די מוגבלים בשטח. אתה מכיר אתר שמשתמש בה?

היא נחמדה לבניית טפסים ללא תכנות כבד, וממילא אם כבר מתעסקים בצורה רצינית עם VB בכלל לא ברור מה היתרון שלה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בדיוק הכוונה 0 תכנות מדובר על טפסים ומעבר ביניהם עם פקדים ולחצנים ומסד נתונים של כ-300 ערכים בטבלה לא יותר.

אפילו קשרים בין טבלאות כנראה לא יהיו.

מדובר על תוכנה שאמורה לשמש סוכן ביטוח על מנת לאחסן את הלקוחות שלו ולהוציא ע"י שאילתות מידע כזה או אחר בהתאם לצורך, לא נתקלתי במשהו שהיא לא הצליחה להציג לי.

עם שאר הדברים אני לא משוכנע שאני יודע איך לעבוד. הכוונה גם היא משהו לוקאלי ולא חיבור לשרת כזה או אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בדיוק המטרה של Access - עצמאיים\עסקים קטנים שמחפשים פונקציונאליות רבה בתמורה למעט (מאוד) כסף וכוח אדם (לא חייב להיות מהנדס כדי להשתמש בה, VB זה מותרות) - בדיוק מה שיותם תיאר. זה בסופו של דבר מחולל יישומים מסחרי עם יחס עלות\תועלת גבוה, שזה כנראה מה שמשאיר אותו רלוונטי גם היום. ברור שלמטרות בקנה מידה גדול (אפילו בקצת יותר) זה כבר יהיה מעיק להשתמש ב-Access.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב סתם בשביל הכוונה

כשהייתי חייל (5 שנים +-) גם במחלקה שלנו בחיל האוויר התבססנו על מסד נתונים של אקסס לניהול תקלות והיה מדובר על משהו "קצת" יותר גדול מהמתוכנן במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בהמשך למה שדובר קודם צריך עזרה קטנה בהגדרת שאילתה.

אני כנראה מפספס משהו אתן את הדוגמא:

Month([תאריך לידה]) Or Month([תאריך לידה 1])=Month(Date())

טוב אסביר כי לא הצלחתי לגרום למשפט להיראות כמו שצריך.

"תאריך לידה" ו"תאריך לידה 1" הם תאריכים מ-2 טבלאות שונות.

הכוונה להציג את אחד או שניהם במידה ועונים על התנאי שמתאים לחודש הנוכחי כמובן.

הבעיה היא שלא הצלחתי למצוא שום אופרטור מתאים ביניהם, & חייב לאמת את שניהם ו-Or הוא אחלה אבל כאשר החלק הראשון של הביטוי אמת הוא אינו ניגש לבדוק בכלל את החלק ה-2.

איך אפשר לשלב ביניהם ולהציג את אחד מהם או שניהם בהתאם לעמידה בקריטריון? מניח שמדובר בפיתרון פשוט שאני מפסס אבל אני משקיע על זה כבר יותר מידי זמן :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה לא מובנת. מה התנאי? מאיפה לקוח ה"חודש" המדובר? אתה יכול להוסיף קוד בצורה נורמלית בתווית הקוד של הפורום.

אגב, ה-support של מייקרוסופט יכול לעזור המון בלימוד אקסס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה

ניסיתי כל דבר אפשרי אך תמיד רק תוצאות מטבלה אחת מוצגות או ששום תוצאה לא מוצגת כנראה בגלל טעות בתחביר.

תכף אנסה להשתעשע עם האתר כבר לא ככ זוכר איפה כל דבר, בינתיים אסביר בפשטות.

מדובר על 2 עמודות של תאריכי לידה מ-2 טבלאות שונות.

אני מנסה ליצור שאילתה שתדע להציג בהתאם לחודש הנוכחי (פברואר) או כל חודש נוכחי אחר כמובן שלקוח מהחלק של החודש בתאריך הנוכחי. (בלתי אפשרי לכתוב עברית ואנגלית בלי להסתבך ע"ג הפורום)

הכוונה היא להציג למי יש ימי הולדת לפי החודש הנוכחי אך התשובה צריכה לבוא מ-2 הטבלאות במקביל.

אני משתמש ב-datepart לכל אחד מהשדות בטבלאות השונות אבל לא מצליח לחבר אותם ביחד כמו שאמרתי קודם.

נ.ב

מתנצל לא מצליח להכניס את הקוד כל דבר שאני מכניס יוצא בצורה לא קריאה (מאמין כי משולבת עברית כשמות השדות) אם יעזור אוכל לצלם מסך.

צילום מסך בהחלט גורם להבין טוב יותר:

דוגמא.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שחסרה לך ההשוואה בביטוי הראשון לפני ה Or. מעבר לזה, השימוש הוא נכון בפונקציה DatePart אבל זו פונקציה שמחזירה לך int בהתאם. תצטרך להגדיר ב-Criteria שה-int יהיה <0 כי 1- זו התוצאה לשוויון שהגדרת בביטוי.

מה שכן בעייתי זה באמת השילוב של 2 הטבלאות. אני אמנם לא מומחה גדול אבל אני חושב שתצטרך להשתמש פה בטבלת ביניים ולהגדיר קשרי גומלין כדי שתוכל לעשות שאילתה מסודרת שתקח משתי הטבלאות נתונים ותציג אותם. במקרה יש לי בסיסון נתונים דומה, עם טבלה אחת של אנשי קשר וטבלה נוספת של אנשי קשר מסוג אחר (כמו לקוחות וילדים במקרה שלך), ניסיתי ליצור שאילתה שכזו ואז באמת עלה הצורך לטבלת ביניים עם קשרי גומלין, אחרת זה פשוט לא מסתדר.

בקיצור, הפתרון התיאורטי:

• יוצרים טבלת ביניים עם מפתחות זרים רלוונטיים משתי הטבלאות
  • מייבאים אותה לשאילתה חדשה
  • מוסיפים את השדות הרלוונטיים
  • עמודה חדשה, ובבונה הביטויים לכתוב כמו שכתוב אצלך בתמונת המסך, אבל מכיוון שיצרנו טבלת ביניים ישנה רק עמודה אחת של ימי הולדת, אז לא יהיה פה Or (מקווה שהבנת את התהליך). רק לא לשכוח להשוות את הביטוי (כי את הביטוי הראשון שכתוב לך לפני ה-Or לא השוות לכלום).
  • להוסיף Criteria: <0
  • להוריד סימון מ-Show כי אין באמת צורך שזה יראה 1-...

ואתה צודק, הוספת קוד פה נוראית. מקווה שהצלחת להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...