התייעצות | חידוש שלושת הרכיבים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות | חידוש שלושת הרכיבים

DimRah

Recommended Posts

היי לכולם,

הסיפור הוא כזה, להורים יש מחשב מאוד ישן (כמעט 10 שנים), ואני חשבתי על קנייה חומרה משולשת (מעבד, MB ו-זיכרון) בשביל שאוכל לשדרג את עצמי ואת ההורים.

כ.מסך מסך לא מזמן שידרגתי מ- של GTX570 ל-GTX970 G1, כך שאין צורך.

כלומר הרעיון הוא, לשים אצלי רכיבים חדשים ובמחשב הישן של ההורים לשים את החומרה הנוכחית שלי (2500K, P8Z68-V, 8GB 1,600MHZ)...

כעיקרון הקטע היחידי שאני עדיין חושב מה לעשות עם הקולר של המעבד. על המעבד שלי יושב DH-14 (אם אני לא טועה), ואצל ההורים TT V1.

מבדיקה ה-V1 תומך בתושבת 1155, צריך רק למצוא את המתאם. אני רוצה להשאיר את ה- אצלי בשביל ה-OC שאני מתכנן לעשות.

אני חשבתי על הרכיבים הבאים:

i5 6600K

ASUS Z170-A

G.Skill Ripjaws-4 2x8GB 2400Mhz CL15 Kit

יש לי עדיין התלבטות בין PRO ל-A, מה יותר כדאי...?

האם כל הפרוצדורה הנ"ל משתלמת ושווה את זה?

האם הנ"ל משתלם לא רק מבחינה כלכלית, אלא גם מבחינת דורות חומרה חדשים שיוצאים בקרוב וכדומה..

אם שווה לחכות עוד כמה חודשים או חצי שנה... ;)

תודה לעצות!

ערב טוב,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא כתבת איזו חומרה יש במחשב של ההורים, אבל לאור העובדה שמדובר במחשב בן 10 שנים, אני מניח שמדובר במעבד פנטיום 4, פנטיום D או לכל היותר - באחד ממעבדי ה 2 Duo הראשונים.

2. מחשב המבוסס על מעבד i5 מהדור השני, למרות שהוא יחסית ותיק בשוק, בהחלט מתאים לשימושים מודרניים, כך שהעברת מחשב כזה להורים תהווה שידרוג עבורם. מצד שני, יכול להיות שלשימושים שלהם (אני מניח שמדובר בגלישה באינטרנט ושימושים משרדיים) גם מחשב כזה יהיה יותר ממספיק (שלא לומר overkill) ולכן יכול להיות שהם ירוויחו דווקא משידרוגים כמו הוספת כונן והרחבת הזיכרון.

אני רוצה לציין שהמחשב הנוכחי שלך אמור להתאים גם לשימושים שלך (אני מניח שמדובר בעיקר במשחקים), במיוחד לאור השידרוג של כרטיס המסך, כך שאתה לא ממש חייב לקנות חומרה חדשה, שכן לא בטוח שתרגיש בשיפור משמעותי בביצועים. מצד שני, זה מאד תלוי בשימושים שלך.

3. בנוגע לקירור ה Thermaltake V1 - בעמוד הקירור כתוב:

ציטוט

Clips for LGA1366 and LGA1156 included

כלומר הקירור הזה מגיע עם מתאמים לתושבת 1156. היות ואמורה להיות תאימות בין התושבת 1156, 1155, 1150 ו 1151 (צריכה להיות תאימות בין כל תושבות ה 115x) לא צריכה להיות בעיה להעבירו למחשב עם הנוכחי (המבוסס על ה i5-2500K) או אפילו למחשב החדש (כזה המבוסס על מעבד לתושבת 1151) מבחינה התושבת הפיזית, כל עוד יש לך את המתאמים (הקליפסים) המתאימים.

מבחינת פיזור ההספק הסיפור יכול להיות קצת שונה - ה V1 מתאים למעבדי ה Pentium D, מה שמבטיח שהוא מתאים ל TDP של 130W (זהו ה TDP של מעבדי ה Pentium D 960 שעבורו הקירור מתאים). היות וה TDP של מעבד ה Core i5-2500K הוא 95W לא צריכה להיות בעיה. העניין הוא שאתה כנראה מתכנן לבצע המהרה (יש לך מעבד בעל מכפלה פתוחה ולוח האם P8Z68-V נראה דיי מתאים להמהרה), אז אני לא יודע עד כמה הקירור הזה יתאים לך. בביקורת הזו שמצאתי נראה שמדובר בקירור דיי טוב להמהרה, אך יש לציין כי ההמהרה נעשתה על מעבד E6600, שהוא בעל TDP של 65W.

הערה: יכול להיות שיש מגבלות פיזיות (גודל המארז, קירבה לזיכרון וכד') שימנעו ממך להתקין את הקירור V1 במחשב עם המעבד Core i5-2500K - אני פשוט לא יודע. לאור זאת אני מציע לך להתייעץ בפורום קירור או בפורום אוברקלוקינג בכדי לוודא שאכן תוכל להשתמש בקירור הזה עם מעבד ה i5-2500K עם .

4. מבחינת הלוחות Z170 PRO GAMING ו Z170-A של - הכנתי לך השוואה בין התכונות שלהם:

56b044b077677.png

בגדול שני לוחות האם נראים דיי טוב מבחינת התכונות שלהם ושניהם נראים מתאימים להמהרה, אז אתה תצטרך להחליט אילו תכונות חשובות לך יותר ולשקלל זאת מול המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

1. לא כתבת איזו חומרה יש במחשב של ההורים, אבל לאור העובדה שמדובר במחשב בן 10 שנים, אני מניח שמדובר במעבד פנטיום 4, פנטיום D או לכל היותר - באחד ממעבדי ה 2 Duo הראשונים. צודק, מדובר במעבד E6400 עם P35-DS3L Rev.2. כרגע עומד על OC של 3.2GHz, אבל גם זה כבר לא מספיק, המחשב פשוט איטי להחריד (בסטנדרטים הנוכחים)!

2. מחשב המבוסס על מעבד i5 מהדור השני, למרות שהוא יחסית ותיק בשוק, בהחלט מתאים לשימושים מודרניים, כך שהעברת מחשב כזה להורים תהווה שידרוג עבורם. מצד שני, יכול להיות שלשימושים שלהם (אני מניח שמדובר בגלישה באינטרנט ושימושים משרדיים) גם מחשב כזה יהיה יותר ממספיק (שלא לומר overkill) ולכן יכול להיות שהם ירוויחו דווקא משידרוגים כמו הוספת כונן SSD והרחבת הזיכרון. מותקן כבר SSD של M4, והמחשב לא רק בשבילם... ;)

כאשר אני בא לבקר, אני מידי פעם משחק על המחשב שלהם ובנוסף רוצה גם לבצע עריכות סרטונים (כפי שאני על שלי) אבל לא יכול, עקב החומרה האיטית והמתסכלת!

אני רוצה לציין שהמחשב הנוכחי שלך אמור להתאים גם לשימושים שלך (אני מניח שמדובר בעיקר במשחקים), במיוחד לאור השידרוג של כרטיס המסך, כך שאתה לא ממש חייב לקנות חומרה חדשה, שכן לא בטוח שתרגיש בשיפור משמעותי בביצועים. מצד שני, זה מאד תלוי בשימושים שלך. את זה אני יודע. :) בהתחלה התכנון היה לקנות להורים מחשב חדש לגמרי, אבל אז חשבתי על שדרוג "המשולש הקדוש" אצלם, שהביא אותי לרעיון של לשדרג אצלי ולהביא להם את החומרה שלי (שהיא יותר ממספיקה עבור ההורים שלי וכמובן בשבילי, מאחר ואני משתמש בה עכשיו).

3. בנוגע לקירור ה Thermaltake V1 - בעמוד הקירור כתוב:

כלומר הקירור הזה מגיע עם מתאמים לתושבת 1156. היות ואמורה להיות תאימות בין התושבת 1156, 1155, 1150 ו 1151 (צריכה להיות תאימות בין כל תושבות ה 115x) לא צריכה להיות בעיה להעבירו למחשב עם הנוכחי (המבוסס על ה i5-2500K) או אפילו למחשב החדש (כזה המבוסס על מעבד לתושבת 1151) מבחינה התושבת הפיזית, כל עוד יש לך את המתאמים (הקליפסים) המתאימים.

מבחינת פיזור ההספק הסיפור יכול להיות קצת שונה - ה V1 מתאים למעבדי ה Pentium D, מה שמבטיח שהוא מתאים ל TDP של 130W (זהו ה TDP של מעבדי ה Pentium D 960 שעבורו הקירור מתאים). היות וה TDP של מעבד ה Core i5-2500K הוא 95W לא צריכה להיות בעיה. העניין הוא שאתה כנראה מתכנן לבצע המהרה (יש לך מעבד בעל מכפלה פתוחה ולוח האם P8Z68-V נראה דיי מתאים להמהרה), אז אני לא יודע עד כמה הקירור הזה יתאים לך. בביקורת הזו שמצאתי נראה שמדובר בקירור דיי טוב להמהרה, אך יש לציין כי ההמהרה נעשתה על מעבד E6600, שהוא בעל TDP של 65W. כעיקרון, לא תוכנן OC על 2500K אחרי ההחלפה אל ההורים. כפי שציינת שה-V1 מותאם ל-130W של D, ככל הנראה יספיק גם ל-2500K עם OC מזערי.

עכשיו נשאר רק למצוא את הקליפסים... :)

הערה: יכול להיות שיש מגבלות פיזיות (גודל המארז, קירבה לזיכרון וכד') שימנעו ממך להתקין את הקירור V1 במחשב עם המעבד Core i5-2500K - אני פשוט לא יודע. לאור זאת אני מציע לך להתייעץ בפורום קירור או בפורום אוברקלוקינג בכדי לוודא שאכן תוכל להשתמש בקירור הזה עם מעבד ה i5-2500K עם עם המארז לא אמורה להיות בעיה, זה מארז של TT דגם Armor+/

4. מבחינת הלוחות Z170 PRO GAMING ו Z170-A של - הכנתי לך השוואה בין התכונות שלהם:

56b044b077677.png

שאלה:

שבב הקול - אחד SupremeFX והשני של Realtek (שנראה רגיל כפי שיש על לוחות אחרים).

יש הבדל משמעותי בין שניהם מבחינת קול? האחד מיוחד מהשני? יותר טוב מהשני?

ציטוט

בגדול שני לוחות האם נראים דיי טוב מבחינת התכונות שלהם ושניהם נראים מתאימים להמהרה, אז אתה תצטרך להחליט אילו תכונות חשובות לך יותר ולשקלל זאת מול המחיר.

אני מודה לך על התשובה המפורטת והמעמיקה!
כמו כן, אודה לך אם תוכל להתייחס לשאלה שבסוף: "האם כל הפרוצדורה הנ"ל משתלמת ושווה את זה?

האם הנ"ל משתלם לא רק מבחינה כלכלית, אלא גם מבחינת דורות חומרה חדשים שיוצאים בקרוב וכדומה..

אם שווה לחכות עוד כמה חודשים או חצי שנה... ;)"

תודה!

נ.ב.

עכשיו חשבתי על זה, ספק ENERMAX Liberty ELT400AWT 400W ATX12V, יספיק ל-2500K+P8Z68-V+GTX570?

כי זה הספק שיושב אצלם כרגע במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DimRah

שבב הקול - אחד SupremeFX והשני של Realtek (שנראה רגיל כפי שיש על לוחות אחרים).

יש הבדל משמעותי בין שניהם מבחינת קול? האחד מיוחד מהשני? יותר טוב מהשני?

בעיקרון ה SupremeFX אמור להיות כרטיס קול איכותי יותר, אבל אני לא יודע - זה לא התחום שלי ומבחינתי הכל נשמע אותו הדבר. מצד שני, אני בטוח שיש אנשים שיגידו לך שיש הבדל באיכות הקול. בסופו של דבר זה עניין סובייקטיבי ולכן אני אישית לא הייתי מייחס חשיבות גדולה לכרטיס הקול המובנה.

ציטוט של DimRah

האם כל הפרוצדורה הנ"ל משתלמת ושווה את זה?

אם שווה לחכות עוד כמה חודשים או חצי שנה...

א. שידרוג מ E6400 ל i5-2500K עם 8GB של למטרות משחקים ועריכת בהחלט יהווה שידרוג מורגש.

ב. השידרוג מ i5-2500K עם 8GB של זיכרון DDR3 ל i5-6600K עם 16GB של זיכרון DDR4 לדעתי יהיה פחות מורגש, לפחות כאשר זה נוגע למשחקים, שכן ברוב המקרים מעבד i5 מהדור השני עם 8GB של מספיקים בכדי להריץ כל משחק מודרני ברזולוציה סבירה. כל מה שאני יכול לייעץ לך הוא לחפש מבחני ביצועים המשווים המעבדים הנ"ל ביחס לשימושים שלך - יכול להיות שתראה שעבורך יהיה הבדל של אחוזים בודדים, ובמקרה כזה לא בטוח שההשקעה תהיה משתלמת, או להיפך - שתראה הבדל של עשרות אחוזים, דבר שיהפוך את השידרוג למשתלם.

מבחינת ה"שידרוג הטכנולוגי" - לעומת לוח האם הנוכחי (ה P8Z68-V של Asus), בלוח אם מקביל בעל תושבת 1151 אתה תמצא שכל חיבורי ה SATA הם מסוג SATA3, יהיו יותר חיבורי USB 3.0 וכנראה גם חיבורי USB 3.1, יעשה שימוש ב PCI Express 3.0 וכמובן - הזיכרון יהיה מסוג (ברוב הלוחות). מעשית - לא מדובר בהבדלים משמעותיים, ואם זהו כל ההבדל לדעתי שידרוג כזה יהיה מיותר, אלא אם כן אתה צריך דברים שרק מודרני מסוגל לספק לך (בעיקר חיבורי M.2 או SATA Express).

ג. מעבדי ה Skylake שוחררו בחודש אוגוסט 2015. להבנתי, בחודש יוני 2016 אולי תצא סידרת ריענון למעבדי ה Skylake, שלא אמורה להוות שידרוג משמעותי (בדומה לסדרת Refresh לעומת סדרת ה Haswell). סדרות חדשות המהוות שלבי מיזעור (ה Kaby Lake - מיזעור ל 10nm) וארכיטקטורה חדשה (ה Cannonlake) צפויות להיות משוחררות רק ב-2017. היות ולא צפוי שיחרור משמעותי של בתקופה הקרובה, אני לא חושב שהמתנה של מספר חודשים תעזור לך אם אתה צריך מחשב חדש עכשו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכבתי לפני כמה שנים מחשב מחלקים עם e2160

2GB . לאחרונה התחלתי להשתמש בו,

מקרטע עם windows 7. בקיצור התקנתי mint ממשק דומה לשל והמחשב טס, במידה ואין תוכנות מיוחדות שעובודות על שווה לנסות.

גם ההתקנה היתה פשוטה ואוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

בעיקרון ה SupremeFX אמור להיות כרטיס קול איכותי יותר, אבל אני לא יודע - זה לא התחום שלי ומבחינתי הכל נשמע אותו הדבר. מצד שני, אני בטוח שיש אנשים שיגידו לך שיש הבדל באיכות הקול. בסופו של דבר זה עניין סובייקטיבי ולכן אני אישית לא הייתי מייחס חשיבות גדולה לכרטיס הקול המובנה. טוב, סבבה. אז איפה אני יכול לשאול פה בפורומים לגבי הכ.קול SupremeFX?

א. שידרוג מ E6400 ל i5-2500K עם 8GB של למטרות משחקים ועריכת בהחלט יהווה שידרוג מורגש.

בהחלט, מובן מאליו.

ב. השידרוג מ i5-2500K עם 8GB של זיכרון DDR3 ל i5-6600K עם 16GB של זיכרון DDR4 לדעתי יהיה פחות מורגש, לפחות כאשר זה נוגע למשחקים, שכן ברוב המקרים מעבד i5 מהדור השני עם 8GB של זיכרון מספיקים בכדי להריץ כל משחק מודרני ברזולוציה סבירה. כל מה שאני יכול לייעץ לך הוא לחפש מבחני ביצועים המשווים המעבדים הנ"ל ביחס לשימושים שלך - יכול להיות שתראה שעבורך יהיה הבדל של אחוזים בודדים, ובמקרה כזה לא בטוח שההשקעה תהיה משתלמת, או להיפך - שתראה הבדל של עשרות אחוזים, דבר שיהפוך את השידרוג למשתלם. המחשב שלי הוא בעיקר למשחקים ועריכות . ראיתי מבחני ביצועים למשחקים וראיתי שיש שיפור של 20FPS. אין שיפור ניכר. אבל אני לא מצליח למצוא מבחני ביצועים לרינדור סרטונים. לנסות להשוות אם אחוזי השיפור שם יותר גבוהים.

מבחינת ה"שידרוג הטכנולוגי" - לעומת לוח האם הנוכחי (ה P8Z68-V של Asus), בלוח אם מקביל בעל תושבת 1151 אתה תמצא שכל חיבורי ה SATA הם מסוג SATA3, יהיו יותר חיבורי USB 3.0 וכנראה גם חיבורי USB 3.1, יעשה שימוש ב PCI Express 3.0 וכמובן - הזיכרון יהיה מסוג DDR4 (ברוב הלוחות). מעשית - לא מדובר בהבדלים משמעותיים, ואם זהו כל ההבדל לדעתי שידרוג כזה יהיה מיותר, אלא אם כן אתה צריך דברים שרק לוח אם מודרני מסוגל לספק לך (בעיקר חיבורי M.2 או SATA Express). מאוד הייתי רוצה שכל חיבורי ה-SATA יהיו 3, כי אצלי יש 4 כוננים (SSD ו-HDD תופסים שתי SATA 3, ועוד שני HDD תופסים SATA 2). כמו כן אני מתכנן לרכוש בעתיד עוד כונן HDD 4TB. בהחלט אין שיפור ניכר בין ו-. חיבור M.2 יכול להיות משהו טוב לעתיד (לפי מה שאני רואה זה תופס תאוצה). עוד דבר שראיתי בלוח של אסוס שיש פיצ'ר כזה שאתה יכול להקצות שנמצא פנוי למען העברת קבצים יותר מהירה או באופן כללי לשיפור העברת מידע דרך מודולים של הזיכרון ישירות. אני צודק?

ג. מעבדי ה Skylake שוחררו בחודש אוגוסט 2015. להבנתי, בחודש יוני 2016 אולי תצא סידרת ריענון למעבדי ה Skylake, שלא אמורה להוות שידרוג משמעותי (בדומה לסדרת Refresh לעומת סדרת ה Haswell). סדרות חדשות המהוות שלבי מיזעור (ה Kaby Lake - מיזעור ל 10nm) וארכיטקטורה חדשה (ה Cannonlake) צפויות להיות משוחררות רק ב-2017. היות ולא צפוי שיחרור משמעותי של בתקופה הקרובה, אני לא חושב שהמתנה של מספר חודשים תעזור לך אם אתה צריך מחשב חדש עכשו. הבנתי. כעיקרון אין טעם לשדרג עד 2017. החומרה שלי תחזיק עד אז בלי בעיה. כל הקטע שאני רוצה לשדרג את עצמי בגלל שאני רוצה לשדרג את ההורים שלי... :)  אני פשוט מתחרפן עם המחשב שלהם כשאני בא לבקר (אחרי השימוש במחשב שלי)!!!

ציטוט של none77

הרכבתי לפני כמה שנים מחשב מחלקים עם e2160

2GB . לאחרונה התחלתי להשתמש בו,

מקרטע עם windows 7. בקיצור התקנתי mint ממשק דומה לשל והמחשב טס, במידה ואין תוכנות מיוחדות שעובודות על שווה לנסות.

גם ההתקנה היתה פשוטה ואוטומטית.

You can't teach old dogs new tricks חחח

סתם... אני מעדיף שלא לנסות עכשיו ללמד את ההורים משהו חדש (עד שלקח לי זמן ללמד אותם להשתמש בוינדוס)...

עד כמה שזה מפתה, מעדיף להשאר עם וינדוס. אבל תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DimRah

טוב, סבבה. אז איפה אני יכול לשאול פה בפורומים לגבי הכ.קול SupremeFX?

אתה יכול להמתין עד שמישהו שמבין יותר בתחום ייתן לך תשובה או שאתה יכול לנסות לשאול בפורום אודיו.

ציטוט של DimRah

מאוד הייתי רוצה שכל חיבורי ה-SATA יהיו 3, כי אצלי יש 4 כוננים (SSD ו-HDD תופסים שתי SATA 3, ועוד שני HDD תופסים SATA 2).

עבור דיסקים קשיחים מכניים אין ממש הבדל בין SATA2 ו SATA3 - ההבדל הוא משמעותי רק כאשר מדובר על כונני , שכן רק הם יכולים לנצל במלואו את רוחב הפס שמציע ממשק ה SATA.

ציטוט של DimRah

עוד דבר שראיתי בלוח של אסוס שיש פיצ'ר כזה שאתה יכול להקצות שנמצא פנוי למען העברת קבצים יותר מהירה או באופן כללי לשיפור העברת מידע דרך מודולים של הזיכרון ישירות. אני צודק?

אני לא מכיר את זה, אבל יכול להיות שאתה צודק.

ציטוט של DimRah

הקטע שאני רוצה לשדרג את עצמי בגלל שאני רוצה לשדרג את ההורים שלי... :)  אני פשוט מתחרפן עם המחשב שלהם כשאני בא לבקר (אחרי השימוש במחשב שלי)!!!

אתה יכול לקנות להם שילוש מודרני בסיסי עם מעבד Pentium G או אפילו i3 בכ-1000 ש"ח או פחות (תלוי בחומרה ובחנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

גדול שני לוחות האם נראים דיי טוב מבחינת התכונות שלהם ושניהם נראים מתאימים להמהרה, אז אתה תצטרך להחליט אילו תכונות חשובות לך יותר ולשקלל זאת מול המחיר.

@smalul - סתם מסקרנות, כמומחה ללוחות - למה לדעתך מוציאה שני לוחות בשמות ותמחור שונה אם הם זהים כמעט 1 ל-1?

(בהנחה שעוד 2 חיבורי SATA, שני חיבורי נוספים שצריך בשבילם כבל קטן ועוד 2 פאזות של מתח ושבב אחר שנותן אותה תוצאה בסאונד, זה לא באמת הבדלים שמצדיקים מודל שונה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

אתה יכול להמתין עד שמישהו שמבין יותר בתחום ייתן לך תשובה או שאתה יכול לנסות לשאול בפורום אודיו.

OK, אני אשאל שם. תודה.

עבור דיסקים קשיחים מכניים אין ממש הבדל בין SATA2 ו SATA3 - ההבדל הוא משמעותי רק כאשר מדובר על כונני , שכן רק הם יכולים לנצל במלואו את רוחב הפס שמציע ממשק ה SATA.

הבנתי.

אני לא מכיר את זה, אבל יכול להיות שאתה צודק.

קוראים לזה RAMCache, לדוגמא כאן:

אתה יכול לקנות להם שילוש מודרני בסיסי עם מעבד Pentium G או אפילו i3 בכ-1000 ש"ח או פחות (תלוי בחומרה ובחנות).

משום מה לא נראה לי שהשילוש הנ"ל מסוגל להריץ רינדור סרטונים או להריץ משחקים עם הגדרות נורמליות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DimRah

משום מה לא נראה לי שהשילוש הנ"ל מסוגל להריץ רינדור סרטונים או להריץ משחקים עם הגדרות נורמליות...

רינדור סרטונים ועוד איך אפשר לעשות עם i3 (קח בחשבון שזה מעבד של 3.7GHZ!)

לגבי משחקים מודרניים, אפשר לשחק על i3, אבל אם אתה רוצה ביצועים טובים ממש לך על i5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

@smalul - סתם מסקרנות, כמומחה ללוחות - למה לדעתך מוציאה שני לוחות בשמות ותמחור שונה אם הם זהים כמעט 1 ל-1?

קודם כל - לכל היצרנים יש מספר לוחות שמציעים תכונות דומות ומיועדים לאותו פלח שוק, כך שלא מדובר במקרה חריג.

דבר שני - הלוחות לא ממש זהים. מבחינת התכונות יש דברים שיהיו בכל לוחות האם ברמה הזו - 4 חריצי הרחבה לזיכרון, חיבורי USB 3.1, תמיכה ב וכד', אבל יש הבדלים בדברים אחרים כמו דגם כרטיס הקול, מספר שלבי ייצוב המתח למעבד, מספחר חריצי ההרחבה מסוג PCI, גופי הקירור בהם נעשה שימושו, סידור הרכיבים על הלוח ואפילו ערכת הצבעים של הלוח. בנוסף יכול להיות שיש הבדלים בין הלוחות גם מבחינת יכולת ההמהרה שלהם (סביר להניח שנעשה שימוש בביוסים שונים), אבל את זה צריך לבדוק.

דבר שלישי - ההבדל במחיר בין שני הלוחות הנ"ל הוא דיי קטן ואף זניח (בפלונטר לדוגמא, ה Z170-A נמכר ב-827 ש"ח וה Z170 Pro נמכר ב-837 ש"ח).

בגדול הייתי מעדיף אם כל יצרן היה משחרר רק 3-4 דגמי לוחות (אחד לכל פלח שוק), אבל זה לא ייקרה מאותה הסיבה שכמעט בכל תחום (ולא רק בתחום לוחות האם) לכל יצרן קיימים מספר דגמים המיועדים לאותו לפלח שוק.

ציטוט של DimRah

קוראים לזה RAMCache, לדוגמא כאן:

זה לא בדיוק משהו חדש ואני לא בטוח שזה משהו ייעודי ללוחות של . בעיקרון אם יש לך מספיק זיכרון פנוי, אתה יכול להשתמש בו כרמת cache לכונן ה או אם אתה ממש רוצה - אפילו ליצור ממנו כונן נוסף (ע"י תוכנה של צד שלישי) שבו תוכל לשמור קבצים באופן זמני (כל עוד המחשב פועל) ולגשת אליהם במהירות.

אגב, למי שמעוניין - ההסבר על ה RAMCache בסירטון הנ"ל מתחיל רק בדקה ה-21 בסירטון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

רינדור סרטונים ועוד איך אפשר לעשות עם i3 (קח בחשבון שזה מעבד של 3.7GHZ!)

לגבי משחקים מודרניים, אפשר לשחק על i3, אבל אם אתה רוצה ביצועים טובים ממש לך על i5.

אז במקרה כזה, לא עדיף לשים חומרה יושנת אך מצויינת במחשב של ההורים, ולשים אצלי את החומרה החדשה...? ככה WIN WIN, לא?

ציטוט של smalul

זה לא בדיוק משהו חדש ואני לא בטוח שזה משהו ייעודי ללוחות של . בעיקרון אם יש לך מספיק זיכרון פנוי, אתה יכול להשתמש בו כרמת cache לכונן ה או אם אתה ממש רוצה - אפילו ליצור ממנו כונן נוסף (ע"י תוכנה של צד שלישי) שבו תוכל לשמור קבצים באופן זמני (כל עוד המחשב פועל) ולגשת אליהם במהירות.

אגב, למי שמעוניין - ההסבר על ה RAMCache בסירטון הנ"ל מתחיל רק בדקה ה-21 בסירטון.

ובכן, אחרי 4 שנים שאני לא מעודכן מה קורה בעולם החומרה אחרי שחפרתי על חומרת דור 2... בשבילי זה חדש... :D

בכל מקרה, אני עדיין בהתלבטויות איך לעשות את השדרוג הזה...

אולי עדיף בכל זאת להמתין ל-"טוק" של ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DimRah

אז במקרה כזה, לא עדיף לשים חומרה יושנת אך מצויינת במחשב של ההורים, ולשים אצלי את החומרה החדשה...? ככה WIN WIN, לא?

כן.. זה מה שאני הייתי עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

כן.. זה מה שאני הייתי עושה.

OK, לפני שאני עושה את זה, ישנה עוד שאלה שלא נענתה:

ספק ENERMAX Liberty ELT400AWT 400W ATX12V, יספיק ל-2500K+P8Z68-V+GTX570?

כי זה הספק שיושב אצלם כרגע במחשב של ההורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DimRah

OK, לפני שאני עושה את זה, ישנה עוד שאלה שלא נענתה:

ספק ENERMAX Liberty ELT400AWT 400W ATX12V, יספיק ל-2500K+P8Z68-V+GTX570?

כי זה הספק שיושב אצלם כרגע במחשב של ההורים.

...לא.

פשוט חפש בגוגל... ה-570 לוקח 220W (כרטיס זולל חשמל), המעבד 95W, בהערכה זהירה שאר המחשב 100W - כבר עברנו את ה-400W, שלא לדבר על מקדם בטחון של עוד 100W שכדאי לשים.

אבל בשביל מה ההורים שלך צריכים GTX570, הם ישחקו משחקים? חבר להם את המסך ליציאה של לוח האם, בטל את הכרטיס והרווחת גם שקט מהמאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...