מתלבט אם לשדרג מ8 ל16 GB RAM - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט אם לשדרג מ8 ל16 GB RAM

elikh

Recommended Posts

היי, אני מתלבט אם שווה לשדרג מ8 ל16GB .

בכל מקרה עוד שנה בערך כבר יהיה צורך להרחיב (או שלא?), ואני רואה שהמחיר על הזכרון שמתאים לי לא יורד בתקופה האחרונה.

מה אתם אומרים? שווה לשדרג, ולהנות ממנו כבר עכשיו? או שלא יהיה אפילו הבדל מינורי בביצועים?

זה המפרט שלי:

intel i5 3470 3.2GHz

Gigabyte H77-D3H

Vengence Corsasir 8GB 1600MHz

Samsung EVO850 500 GB (חדש, לפני חצי שנה) + HDD של 1 טרה.

Gigabyte 660GTX

Seaonic S12II-620 620W

עריכה: המחשב מיועד לגיימינג.

תודה!

(אני מתכנן גם לשדרג את הכרטיס מסך למשהו בסגנון של 970GTX וצריך לוודא שהספק יעמוד בזה - אבל זה כנראה לפורום אחר?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה לא תחוש בהפרש ביצועים בגיימינג,אבל בגלל שעכשיו הDDR4 הופך להיות ה''מיינסטרים'' המחירים של הDDR3 יעלו.

סתם דוגמא של ו-DDR2

אותה כמות (2GB)

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=6849

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=6685

שניהם מאותה סדרה ואותו יצרן וה- יקר (לא בהרבה-50 ש''ח) מה- וזה מה שיקרה בעתיד הקרוב עם ה- וה-4.

אם אתה רוצה לקנות אף אחד לא יעצור אותך,אבל בשביל גיימינג אני לא רואה למה.אם אתה באמת צריך את ה16 האלה אז תקנה עכשיו כי בעתיד המחיר יעלה.

לסיכום,אני לא רואה משחק שבאמת צריך אליו 16GB עכשיו או בעתיד הקרוב,אולי עוד 2+ שנים,אם אתה לא מתכנן לשדרג את המחשב לSKYLAKE ואתה תשאר עם המחשב עוד הרבה זמן אז הייתי ממליץ לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנטר את שימוש הזכרון ותראה אם נדרש להוסיף או לא.

מצד אחד במידה וחסר זה הרכיב שמשפר הכי הרבה יחסית למחיר, מצד שני במידה ולא חסר כשמוסיפים זה לא משפר כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

תנטר את שימוש הזכרון ותראה אם נדרש להוסיף או לא.

מצד אחד במידה וחסר זה הרכיב שמשפר הכי הרבה יחסית למחיר, מצד שני במידה ולא חסר כשמוסיפים זה לא משפר כלום.

זה כמובן הדבר הראשון שעשיתי, נראה שלפעמים אני מצליח להגיע לנצילות של כ85% מהזיכרון.
אבל הבנתי שאם הOS רואה שהRAM מתקרב לסיום הוא יתחיל לחסוך, מה שיגרום להאטה בלי שבכלל מודעים אליה.

יש לך דעה על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

15 אחוז פנוי מתוך 8ג'יגה זה מעל 1ג'יגה, ככה שעדיין יש לך מרחב נשימה מכובד. למרות שיש לציין שאתה אכן משתמש בהרבה ... 

לפי דעתי אין צורך להוסיף כרגע עוד זכרון במיוחד אם אתה מגיע ל85 אחוז נצילות רק בפיקים שלך. חסרון נוסף הוא שזכרון שתקנה כרגע, כנראה לא ימשיך איתך למערכת הבאה שתהיה מבוססת כנראה לפחות.

למרות כל זאת, זו לא תהיה טעות נוראית להוסיף לשקט הנפשי רק בגלל שהמחירים של הזכרונות נמוכים יחסית, ואפשר להשיג יד שנייה בקלות ובזול עוד יותר.

בקשר לקטע עם המערכת הפעלה, לא יודע מה הסיפור אבל אני יכול להגיד לך בביטחון שאין לך מה לדאוג בכלל מ"האטה בלי שבכלל מודעים אליה", אני תוהה אם זו בכלל נחשבת האטה או לא אבל לצורך העניין אני מאחל לך רק האטות שלא תהיה מודע אליהן.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@elikh

למרות שכרגע לא נראה שיש לך צורך ביותר מ 8GB, אני אישית הייתי שוקל להוסיף עוד מודול של 8GB ולו רק בגלל שהמחירים כרגע יחסית נמוכים (ניתן למצוא מודול של זיכרון DDR3 בנפח של 8GB בפחות מ-200 ש"ח), וסביר להניח שהם יעלו בעתיד, כפי ש @d3mo-killer כתב.

יש לציין כי לא ניתן להבטיח לך ב-100 אחוז שכל מודול שתקנה יעבוד במחשב שלך, שכן תמיד יש סיכוי שתהיה בעיית תאימות בין מודולי הזיכרון או בין מודולי הזיכרון ולוח האם.

מבחינת ספק הכח - ספק כח איכותי בעל הספק של 550W אמור להספיק ברוב המוחלט של המקרים בהם מותקן כרטיס מסך אחד במחשב, גם אם מדובר בכרטיס מסך "חזק" שדורש הספק רב. במקרה שלך הספק הוא איכותי בעל הספק של 620W ואילו דרישת ההספק של ה GTX970 היא לא גבוהה במיוחד (פחות מ 150W), כך שלא צריכה להיות בעיה מבחינה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

@elikh

למרות שכרגע לא נראה שיש לך צורך ביותר מ 8GB, אני אישית הייתי שוקל להוסיף עוד מודול של 8GB ולו רק בגלל שהמחירים כרגע יחסית נמוכים (ניתן למצוא מודול של זיכרון DDR3 בנפח של 8GB בפחות מ-200 ש"ח), וסביר להניח שהם יעלו בעתיד, כפי ש @d3mo-killer כתב.

יש לציין כי לא ניתן להבטיח לך ב-100 אחוז שכל מודול שתקנה יעבוד במחשב שלך, שכן תמיד יש סיכוי שתהיה בעיית תאימות בין מודולי הזיכרון או בין מודולי הזיכרון ולוח האם.

מבחינת ספק הכח - ספק כח איכותי בעל הספק של 550W אמור להספיק ברוב המוחלט של המקרים בהם מותקן כרטיס מסך אחד במחשב, גם אם מדובר בכרטיס מסך "חזק" שדורש הספק רב. במקרה שלך הספק הוא איכותי בעל הספק של 620W ואילו דרישת ההספק של ה GTX970 היא לא גבוהה במיוחד (פחות מ 150W), כך שלא צריכה להיות בעיה מבחינה זו.

הזיכרון שמתאים לי לפי KSP עולה 450 :( (CL10)
http://ksp.co.il/?select=.1038..392..112..347..127.&list=1&sort=2&glist=1&uin=15011&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

(לא אקנה יד שניה)

שוב, אין לי בעיה לקנות עכשיו אם זה יהיה שימושי בעוד בערך שנתיים והמחירים יעלו.
השאלה אם לפי דעתכם הוא אכן יהיה שימושי בעתיד הקרוב? או שזה בזבוז כסף טוטאלי?

@Ivan הגעתי לזה באמת בפיק כשהרבה דברים היו פתוחים והרצתי WITCHER3. משתמש בWindows10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעתיד הקרוב שזה אומר בערך שנה-שנתיים כנראה לא תזדקק לזה,יכול להיות שלעתיד הרחוק יותר אכן יהיה צורך בזה. אם אתה לא מתכוון לשדרג את המחשב לskylake,אולי כדאי שתשקול לקנות את הזכרון עכשיו כי המחיר שלו לא ירד יותר מדי (אולי רק במבצעים מסוימים).

בתכל'ס לגיימינג אני לא חושב שזה ישנה משהו,אבל בשביל השקט הנפשי לעתיד למה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@elikh

1. אני לא יודע איך הגעת למסקנה שזה הזיכרון היחיד שמתאים לך, אבל המחיר ב KSP (מעל 450 ש"ח) הוא מוגזם ביותר - דגם הזיכרון הספציפי הזה (ה CMZ8GX3M1A1600C10) נמכר ע"י Corsair בכ-50 דולר (קישור), שזה קצת יותר מ-200 ש"ח (בתוספת מע"מ ואולי גם משלוח), כאשר באתרים אחרים כמו Amazon אפשר למצוא את אותו הזיכרון אף בפחות (קישור).

אם אתה מעוניין לקנות מחנות בארץ, אפשר לקחת את זיכרון ה Kingston FURY שעולה בסביבות ה-200 ש"ח (גם ב KSP וגם בחנויות אחרות).

2. שוב - אי אפשר להבטיח לך שהזיכרון שתקנה יעבוד בוודאות מוחלטת עם הזיכרון הקיים או עם לוח האם שלך, שכן תמיד יש סיכוי לבעיית תאימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

@elikh

1. אני לא יודע איך הגעת למסקנה שזה הזיכרון היחיד שמתאים לך, אבל המחיר ב KSP (מעל 450 ש"ח) הוא מוגזם ביותר - דגם הזיכרון הספציפי הזה (ה CMZ8GX3M1A1600C10) נמכר ע"י Corsair בכ-50 דולר (קישור), שזה קצת יותר מ-200 ש"ח (בתוספת מע"מ ואולי גם משלוח), כאשר באתרים אחרים כמו Amazon אפשר למצוא את אותו הזיכרון אף בפחות (קישור).

אם אתה מעוניין לקנות מחנות בארץ, אפשר לקחת את זיכרון ה Kingston FURY שעולה בסביבות ה-200 ש"ח (גם ב KSP וגם בחנויות אחרות).

2. שוב - אי אפשר להבטיח לך שהזיכרון שתקנה יעבוד בוודאות מוחלטת עם הזיכרון הקיים או עם לוח האם שלך, שכן תמיד יש סיכוי לבעיית תאימות.

בדיוק בגלל זה אני רוצה לקנות בדיוק אותו כמו שכבר יש לי.

בKSP זה המחיר שלו :(

אנסה לחפש בעוד חנויות, תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...