יש הבדל בין המכללות ? - עמוד 2 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש הבדל בין המכללות ?

Emmanuell

Recommended Posts

לרוב מי שעם הסמכת CISSP מתקבל לתפקיד שהוא לא נכנס טכנית לדברים - אלא הוא אחראי על POLICY.

משמע שהוא מתעדכן בדרך זו או אחרת בנושאי - וקובע POLICY שעל החברה לפעול על פיה.

לנו יש צוות INFOSEC או שזה OPSEC...אני תמיד מתבלבל בין השניים - שהם כמו פרופסורים....מכתיבים POLICY - אבל הם לא מיישמים אותו - זה התפקיד של האנשים הטכניים.

לדוגמה הם דורשים מאנשי התקשורת לא לפתוח UDP מנקודה X לY. - הם לא מיישמים את זה....אין להם ידע טכני מעבר למה היכולת/דרישה מכל מוצר (כמו FW או IDS או וכו').

הם בעצם משתמשים בתוכנות סריקה יקרות, לעיתים מנטרים IDS/IPS וכו'.

ככה שמה שאתה מתאר כלל לא קשור לדעתי....החבר'ה פה בחברה שלי עם CISSP כלל לא צריכים לכתוב שום קוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתיבת קוד וכו' זאת נישה שונה לגמרי מהנישה שבה לומדים CISSP.

אבטחת מידע זה תחום אחד קטן ולהגיד אבטחת מידע זה כמו להגיד IT.

יש אפליקטיבי ויש תשתיתי ויש האקינג ל-WEB והאקינג לרשת ויש בדיקות חדירה ויש ארכיטקט אבטחת מידע ויש מיישם ויש ויש ויש ויש.

הסמכת CISSP לא רלוונטית בארץ כי מעוניינים רק בניסיון (תפקיד שדורש הסמכה כזאת זה תפקיד של מקבל החלטות ברמה מסויימת לפחות).

לא יודע מה ההתייחסות בחו"ל, אבל בארץ הדבר היחיד שצריך זה תואר ראשון וגם זה רק לצורך תפקידים ניהוליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר ללמוד בקורס, לא האופציה הכי טובה, 

לא ממש משנה איזה מכללה - תברר מי המדריך של הקורס ותברר עליו. 

קח בחשבון שבוגרי קורסים כאלה יתחילו משכר נמוך יחסית עד שיצברו נסיון של 2-3 שנים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של digitalseeker

לרוב מי שעם הסמכת CISSP מתקבל לתפקיד שהוא לא נכנס טכנית לדברים - אלא הוא אחראי על POLICY.

משמע שהוא מתעדכן בדרך זו או אחרת בנושאי - וקובע POLICY שעל החברה לפעול על פיה.

אההה, אז עכשיו אני מבין מאיפה באים כל הpolicy המפגרים האלה של להחזיק סיסמא נפרדת לכל תוכנה ולכל יום בשבוע, ושכל סיסמא תכיל לפחות 3 אותיות ו3 מספרים ו3 תווי unicode ביפנית, וולהחליף את כולן פעמיים בחודש. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...