[ביקורת] מטען TRONSMART TITAN עם 5 יציאות QuickCharge 2.0 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[ביקורת] מטען TRONSMART TITAN עם 5 יציאות QuickCharge 2.0

iakovl

Recommended Posts

על החברה

חברת TRONSMART היא חברה חדשה יחסית בעולם אבל אחת שהצליחה ליצור קהל מעריצים לא קטן במיוחד בתחום מחשבי המדיה מבוססי האנדרואיד ועכשיו גם מחשבי מיני מבוססי (אחד מהם, הBJ19 יעלה לביקורת בקרוב)
בין שאר המוצרים של החברה הם גם מייצרים מטענים שיצרו גם לעצמם קהל משתמשים, הפעם אני בודק את הTITAN, עמדת הטענה בעלת 5 יציאות QC2 לטעינה מהירה.

logo.png

מה בקופסא
החברה עשתה שינויי בעיצוב האריזות שלהם ועברה לאריזה לבנה ופשוטה יחסית, על החלק הקדמי ניתן לראות את 

Tron1s.jpgTron2s.jpg

בקופסא עצמה אפשר למצוא:

מאחר ומדובר על מטען שולחני אין הסברים מיוחדים שמצורפים, דבר אחד שבולט בחסרונו הוא כבל מיקרו .
בעוד שהוא כן מצורף במטענים אחרים של החברה, בעמדת הטעינה הזו הוא חסר.

• המטען עצמו
  • כבל חשמל 
  • דף על VoltIQ
  • דף על השירות של החברה

מפרט טכני
הTITAN מגיע עם מפרט טכני מכובד למטען, כאשר גולת הכותרת היא השימוש ב5 יציאות USB שתומכים בטעינה מהירה QC2

עמוד מוצר 
כמו שאפשר לראות מהמפרט הטכני, לא מדובר על המטען הכי קטן או קל שיש, אבל בהתחשב שיש לו 5 יציאות שתומכות בQC2 אני חושב שזה נתון שולי יחסית.
הTITAN כראוי לשמו יכול לספק עד 18W לכל יציאה ובניגוד לכל מטען אחר בקטגוריה של "עמדות הטענה" הוא היחיד שאני מודע לו שיש לו 5 יצאות QC2.

• דגם : TS-UC5F
  • גודל:5.9 x 2.9 x 8.4 סמ
  • משקל: 290 גר'
  • יציאות: 5 * QC2
  • מתח : DC 5V/2A, 9V/2A, 12V/1.5A
  • הספק: 90W
  • צבע : שחור/לבן
  • טכנולוגיה : QC2 , VoltIQ

החברה בחרה לשלב 2 טכנולוגיות במטען:

• VoltIQ - המטרה של הטכנולוגיה הזו הוא לספק את הזרם הדרוש באמצעות זיהוי של המכשיר המחובר וההספק הדרוש לו, הדבר נועד לשם מניעה של זרם מגדול מדי שיכול לפגוע במכשיר. מידע רשמי - VoltIQ
  • QuickCharge 2.0 - טכנולוגיית ההטענה המהירה מבית קוואלקום בגרסה השניה שלה, הרעיון המרכזי הוא שימוש במתח גבוהה יותר מה5V הרגילים, כאשר בQC2 המטען יכול לספק 9V ו 12V בשביל להגיע לקצב טעינה מהיר מאוד שאמור לספק 60% סוללה בחצי שעה, נתון שיבדק בהמשך. מידע רשמי - Quick Charge

חוץ מה2 טכנולוגיות הללו, חברת TRONSMART שילבה הגנה שאמור להגן מטעינת יתר, התחממות יתר וזרם גבוהה מדי. כל זאת בשביל למנוע מפגיע במכשיר הנטען.

מבט מקרוב
הTITAN עצמו מגיע בצבע שחור כאשר רוב החלק העליון מגיע בטקסטורה מחוספסת שלא תופסת טביעות אצבע מלבד שם החברה והשוליים שבאים בטקסטורה חלקה.

בחלק הקדמי מוצאים 5 חיבורי בצבע ירוק, שנועדו להבהיר שמדובר בחיבורי QC כאשר במוצרים אחרים של החברה החיבורים האלו מצויינים בצבע כחול או ירוק בניגוד לחיבורים הרגילים עם VOLTIQ בלבד שבאים בצבע שחור.

בתחתית המטען ישנם 4 רגליות גומי קטנות שמונעות ממנו לזוז יותר מדי על השולחן ובצד האחורי אפשר למצוא את כפתור ההלדקה/כיבוי והחיבור לכבל החשמל.

בנוסף בחלק העליון ישנו לד קטן בצבע ירוק שדולק כאשר המטען דלוק.
Tron3s.jpgTron4s.jpgTron5s.jpg

Tron6s.jpgTron8s.jpgTron9s.jpg

בדיקות הטענה
את בדיקות הטעינה ביצעתי עם מכשירי הנוט4 והנוט5 של שיש לי שתומכים בטעינה מהירה, והשוותי מול המטען המהיר המקורי של שיכול לספק עד 9V ולא 12V כמו הTITAN.
הנוט 5 זה המכשיר החדש שיש לי כרגע בשימוש ולכן הבדיקות בוצעו במצב "חי" כאשר הוא מחובר לרשת ועובד.
הנוט 4 זה המכשיר הישן שלי ובו בוצעו בדיקות במצב "קר" כאשר הוא מנותק מהרשת והWIFI.
בשני המקרים האחוזי סוללה נרשמו על ידי תוכנת BATTERY LOG שעוקבת אחרי השינויים בטעינת הסוללה בזמן הטעינה.

charge_test_heb.png

מהבדיקות של הנוט 5 אפשר להתרשם בצורה די פשוטה, הTITAN זהה כמעט במדויק לטעינה של המכשיר עם המטען המקורי ובשני המקרים הם עומדים בציפיה של הQUICK CHARGE ומטעינים את הסוללה ממצב של 3% ל 60% ב35 דק', למרות שזה חורג מהטענה של מ0% ל 60% ב30 דק', עדיין מדובר על סטיה קטנה יחסית ומאחר והמכשיר היה "חי" בזמן הבדיקה הוא גם צרך בתפקוד השוטף, בכל מהבדיקה ניתן לראות שהTITAN טוב כמו המטען המקורי של .

בבדיקה של הנוט 4 על אף 2 טעויות קטנות (התחלה ב5% ופספוס הזמן של ה70%) עולה הבדל לא קטן בין שני המטענים. בעוד ששניהם די זהים יחסית עד הטעינה של 60% אח"כ ההפרש גדל במהירות מ10 דק' ב70% עד לכמעט שעה ב100%. הבדל שיכול להיות מוסבר בצורה בה הטעינה בQC מתרחשת כאשר אחרי 60% הטעינה עוברת מזרם גבוהה לזרם 5V רגיל. מה שאומר שבטעינה רגילה הTITAN מביס את המטען המקורי של .

בכל מקרה המסקנה העיקרית מהבדיקות היא שהTITAN לא נופל בשום דבר מהמטען המקורי שמסופק על ידי החברה ובחלק מהמצבים עולה אף עליו. 

בדיקה נוספת שביצעתי אבל לא אפרט עליה יותר מדי היא בדיקה של טעינה במקביל בכל חמשת החיבורים של הTITAN, מבדיקה זריזה שלי בנושא הגעתי למסקנה שהTITAN לא מתרגש גם כשכל החיבורים שלו היו פעילים, למרות שבבדיקה שלי לא כל המכשירים שלי היו עם טעינה מהירה. 

סיכום
רבים ודי ישאלו את עצמם למה מישהו צריך עמדת טעינה של 5 חיבורים, רבים אחרים ישאלו למה צריך שכל ה5 יהיו חיבורי טעינה מהירה QC2.
התשובה לשתי השאלות הללו די פשוטה, פשוט כי לרוב המשתמשים יש יותר ממכשיר אחד שצריך טעינה בו זמנית והרבה מהם מתחילים לתמוך בתקן הQC2.
תחנת טעינה כמו הTITAN היא פתרון מושלם למשפחה מרובת מכשירים (או משתמש מרובה מכשירים) שרוצים מטען "קבוע" במקום מסויים בשביל להטעין את המכשירים שלהם בבית. הTITAN מספק את הפתרון הזה כאשר הוא לא מצריך את המשתמש להיות קרוב מדי לתקע החשמל אלא מאפשר להעביר את המטען עצמו הרחק מהתקע למקום נוח יותר.

המטען עצמו עם חמשת החיבורים שלו מספק די ויותר אפשרויות טעינה למשתמש נורמלי, העובדה שכל החיבורים הם QC2 היא בונוס גדול לדעתי מאחר והקצב כניסה של התקן גבוהה מאוד במיוחד שיש חברות שמשתמשות בתקנים חופפים (לדוגמא הBoostMaster של כפי שבדקתי בביקורת של הZEN2)

המחיר האטרקטיבי של כ150~ ש"ח באתרי האינטרנט בחו"ל נותן לו בוסט רציני כפתרון טעינה זול (לא לשכוח... מטען 5 יציאות) כאשר מטענים מקוריים בארץ עולים הרבה יותר.
נוסף על כך הTITAN הוא המטען החזק ביותר שTRONSMART מייצרים, קיימים דגמים אחרים עם טווח רחב של מס' יציאות כאשר כולן או חלקן תומך בטעינה מהירה.

חיובי

• ביצועי טעינה זהים וטובים יותר מהמטען המקורי
  • 5 יציאות
  • יציב על השולחן
  • תומך בQC2 בכל היציאות
  • מחיר
  • כפתור כיבוי
  • עיצוב

שלילי

• גדול במקצת
  • מגיע ללא כבלי מיקרו USB

ציון סופי 9.5/10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לבדוק אותו כאשר מחוברים אליו 5 צרכנים של QC ואז לראות את קצב ההטענה וההתחממות שלו.

הבעיה היא להשיג 5 כאלו....

אמרתי בסיום החלק של הבדיקה שנבדק בחיבור של כולם. נוט 4 נוט 5 g4 וסוללה (זה מה שהיה זמין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...