** לאן הולך מיזם הסיבים (UNLIMITED)? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** לאן הולך מיזם הסיבים (UNLIMITED)?

Cheif

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מבין על מה אתה מיללים .

לפחות באזור שלי הם הקדימו את לוח הזמנים שהם בעצמם הצהירו עליו לפני מספר חודשים  והתשתית ברחוב שלי ובכול השכונות האחרות באזור כבר מוכנה עד הבתים ממש . אני לא מספר סיפורים ,אני רואה את הפריסה במו-עייני .אני מאמין שאחרי שרוב האזורים העירוניים הצפופים יחוברו והשיבר המרכזי  של הכסף יפתח סוף סוף ויוזרם לטובת המיזם ,אז גם האזורים היותר נידחים יחוברו יותר מהר . לא צריך רק להסתכל רק על חצי הכוס הריקה ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omrij

אתה סתם מגבב מילים, אין לך באמת מושג על מה אתה מדבר.

יש לך טענה ספציפית לגבי משהו?

כי אם לא אז... back at you

בנתיים כל מה שאמרתי לגבי UNLIMITED והוט ובזק רק מתברר כנכון ככל שהזמן עובר.

UNLIMITED נוצרה ע"י משרד התקשורת מתוך לחץ ציבורי, כדי להראות שהמדינה מקדמת אלטרנטיבה.

אבל יש כמה מטרות שמצאו דרך לרכוב על הפרויקט בכל שלביו.

ואחד מהם הוא להשתמש במיזם כדי למשוך כמה שיותר את המודל הקיים.

ברור לכל אחד שבכך מעוניינים ובזק וכל שאר המספקים תשתיות ופס רוחב.

אפשר לראות לאורך כל הדרך איך שחקנים של הקבוצה היריבה(לאינטרס הציבור כולו) מתערבים בכל שלב עם דמגוגיה ומלחמה על טרמינולוגיה ורטוריקה.

וכך בדיוק הם מצליחים להיכנס לתוך הפרויקט ולנסות להפיל אותו מבפנים.

כך בדיוק הם מצליחים לשכנע גורמים במשרד התקשורת לתמוך באינטרסים שלהם כל הזמן.

אין דבר שאוהבים יותר בפוליטיקה מלרכוב על הצעת חוק בשביל להשיג מטרה אחרת.

ושתדלנים של טייקונים יש הרבה במזדרונות הכנסת ומשרדי הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ASI89

אני לא מבין על מה אתה מיללים .

לפחות באזור שלי הם הקדימו את לוח הזמנים שהם בעצמם הצהירו עליו לפני מספר חודשים  והתשתית ברחוב שלי ובכול השכונות האחרות באזור כבר מוכנה עד הבתים ממש . אני לא מספר סיפורים ,אני רואה את הפריסה במו-עייני .אני מאמין שאחרי שרוב האזורים העירוניים הצפופים יחוברו והשיבר המרכזי  של הכסף יפתח סוף סוף ויוזרם לטובת המיזם ,אז גם האזורים היותר נידחים יחוברו יותר מהר . לא צריך רק להסתכל רק על חצי הכוס הריקה ....

אם לא הייתי מפתח למרחק רב יותר את משחק השחמט שמתרחש כאן, גם אני הייתי יכול לחשוב כמוך.

להאמין בCRITICAL MASS שתשנה את המציאות הכללית.

ואני עדיין מאמין שזה יקרה, רק לא בשנים הקרובות.

אולי עשור יעבור עד שזה יקרה.

אל תטעה לחשוב שזה סוף הסיפור.

שאין עוד כלים על הלוח.

שאין עוד מהלכים ואסטרטגיות מגירה כבר מוכנות כדי לחסל את UNLIMITED.

יש הרבה וראיתי אותם הרבה לפני שהם קרו/יקרו.

מי שרואה למרחק קצר פשוט יגלה את כל מה שאני רואה מאוחר יותר.

ואולי אנחנו יכולים להתווכח על האופן, ועל ההגדרות המדוייקות.

לא מפריע לי הגדרות לא מדוייקות.

אי אפשר לדייק בכל דבר.

בטח לא בדברים שבינם לבין מיסטיקה יש הרבה מהמשותף, שהרי גם כאן רב הנסתר על הגלוי, למרות שכל הסימנים שם לאורך זמן.

כשאני משחק פוקר לא מעניין אותי התוצאה.

מעניין אותי לעשות את ההחלטות הנכונות בכל שלב.

אני מודאג לפרויקט UNLIMITED דווקא בגלל שאני רוצה שהפרויקט יצליח.

ואני מאוכזב בכלל שאני מבין שלא רק שזה יקח שנים עד שזה יגיע אלי, יש סבירות לא קטנה שזה גם יפול בדרך ונמצא עצמנו ממשיכים להיות לקוחות שבויים של מודל גרוע, ללא תהליך משנה משחק באופק.

נחיה ונראה.

בנתיים הציבור אוכל עולם שלישי.

UNLIMITED בקושי חיברו כמה מאות, לכל היותר כמה אלפים בודדים סך הכל.

כמה שנים זה לקח?

יש גראף?

לך תבדוק את הגראף.

תעשה ספקולציה לגבי המשכו.

מתי זה יסתיים?

תחזור ותגיד לי אחרי זה אם אתה עדיין מרוצה מהתנהלותו וקיומו של הפרויקט.

לי ולהמונים! אחרים זה מרגיש כאילו עובדים עלינו.

אולי לך זה יקח עוד כמה שנים להרגיש ככה.

הדבר היחידי שאפשר לעשות כרגע למי באמת רוצה UNLIMITED זה לעבור דירה לעיר/איזור בו כבר יש תשתית(ואין הרבה ערים/איזורים כאלו).

חשבתי לעבור דירה לעיר/שכונה בה כבר יש UNLIMITED, אבל הכל היה מוצף מהגשמים בכפר סבא באותם יומיים בהם הייתי צריך להחליט על סגירת חוזה.

אולי שנה הבאה זה יקרה.

דרך אגב, שמו תשתית סיבים אופטים לא רחוק ממני בחיים עוזר בפתח תקווה.

כולם היו שם בשביל להניח יחד כבלים.

לפחות 3 חברות שונות כולל UNLIMITED.

אבל למרות שאני רק כמה מאות מטרים משם, ויחסית במיקום ראשי וגדול שקל יחסית להניח שם תשתית, הסיכוי שזה יגיע אלי בשנים הקרובות לא גבוה בכלל ממה שראיתי עד היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של MiniMizer

איזו פניית פרסה במדיניות? ומה הקשר בין הכתבה הזאת לאנלימיטד? מדובר על הקלות רגולטוריות שבזק והוט יקבלו בתמורה להגדלת ההשקעה שלהן בתשתיות. זה לא בא על חשבון אף אחד. בטח לא על חשבון ספק תשתית שעדיין לא קיים.

עידוד והוט זה פגיעה בכל מתחרה פוטנציאלי בעיקר באנלימטד. עד היום והוט ניצלו היטב את היותם קרטל (או דואופול), אפשר לראות זאת במחירים ובסירובן לשחרר את קצב העלאה ללקוחות פרטיים. יש להן כבר זמן רב תשתית מתקדמת שהן לא מפעילות (או מפעילות בצורה חלקית) כי אין תחרות והמצב כרגע מתאים להן. ככל שהתמיכה תהיה גדולה יותר במתחרות כמו אנלימטד כך התחרות תהיה גדולה יותר, באופן טבעי מחירים ירדו ויושקע כסף בתשתית ושירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציינתי את העובדה באחת התגובות שלי בדיון.

גם אמרתי זאת בעבר בדיונים אחרים.

כל הסימנים מראים על פרויקט שמטרתו מראית עין של מגמה חיובית ומתן תקוות שווא לציבור ושקט תעשייתי לחברות התשתיות/אינטרנט לעשור הקרוב.

ולא מאתמול.

ציטוט

נחיה ונראה.

בנתיים הציבור אוכל עולם שלישי.

UNLIMITED בקושי חיברו כמה מאות, לכל היותר כמה אלפים בודדים סך הכל.

כמה שנים זה לקח?

יש גראף?

לך תבדוק את הגראף.

תעשה ספקולציה לגבי המשכו.

מתי זה יסתיים?

תחזור ותגיד לי אחרי זה אם אתה עדיין מרוצה מהתנהלותו וקיומו של הפרויקט.

לי ולהמונים! אחרים זה מרגיש כאילו עובדים עלינו.

אולי לך זה יקח עוד כמה שנים להרגיש ככה.

אז לכל מי שמנסה להיות אופטימי לגבי הפרויקט.

אתם חמודים.

באמת.

אבל זאת לא גישה ריאלית למציאות שאותי די מזעזעת כי היא מכה בנו שוק על ירך ומפזרת מלח על הפצעים.

נמאס כבר להיות ממורמר על האינטרנט ולאכול כמויות מצטברות של עוגמת נפש מהנושא.

אני באמת לא מחפש להתעצבן על דברים קטנים.

גם לא על דברים גדולים אם הם לא משפיעים עלי במציאות הפיזיקלית.

מה לעשות שיש השפעה ממשית על דברים שאני עשיתי/עושה באינטרנט או לא יכולתי/יכול לעשות בגלל שהם הגזימו יותר מדי עם טבעות החנק.

הוט , ,טאמארס, MEDNAUTILUS, בזב"ל, 012, הוטנט, נטוויז'יוןו(שתמותו הלוואי), ועוד...

עשו לי הרבה לא טוב במשך השנים.

כולל נזקים כספיים של ממש(שמטעמי סודיות אני לא אפרט איך ולמה).

לא סתם אני רואה זאת כשליחות במידה מסויימת לחשוף את האויב ולחזק התודעה הציבורית.

התודעה הציבורית כבר מלאה בהמוני אנשים שממש לא מרוצים מהאינטרנט שלהם.

כך שיש בסיס גדול בכדי להפעיל לחץ אפקטיבי על הממשלה.

אם רק נצליח להעלות את הדברים באופן שיגייסו את הציבור נגד אותן חברות והמודל הקיים המסנדל אותנו.

לחשוף את השקרים ולהוקיע את כל מי לו אחריות חלקית אפילו למצב.

מבחינתי כל מי שעוזר למונופוקרטלים הם כמו קאפויים ויודנראט שאוספים את הציבור ומגישים אותו לנאצים ששולחים למחנות ריכוז ותאי הגזים.

חוק גודווין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של LazyCat

עידוד והוט זה פגיעה בכל מתחרה פוטנציאלי בעיקר באנלימטד. עד היום והוט ניצלו היטב את היותם קרטל (או דואופול), אפשר לראות זאת במחירים ובסירובן לשחרר את קצב העלאה ללקוחות פרטיים. יש להן כבר זמן רב תשתית מתקדמת שהן לא מפעילות (או מפעילות בצורה חלקית) כי אין תחרות והמצב כרגע מתאים להן. ככל שהתמיכה תהיה גדולה יותר במתחרות כמו אנלימטד כך התחרות תהיה גדולה יותר, באופן טבעי מחירים ירדו ויושקע כסף בתשתית ושירות.

ממש לא. המציאות היא הרבה יותר מורכבת ממה שאתה מציג. המיזם של אנלימיטד כושל ושורף כסף בגלל משכורות מנופחות ששולמו לעובדים ואי הסכמות בין השותפות בפרויקט (כאמור למדינה יש 40% במיזם, אין לה שום אינטרס להכשיל אותו). זה שתמשיך לזרוק ססמאות שאין מאחוריהן שום דבר לא ישנה את המציאות.

בנוסף:

א) אנלימיטד היא לא מתחרה של והוט כי היא פשוט לא חברה שקיימת בשטח. היא תהיה מתחרה כשהיא תוכל אשכרה לשרת לקוחות; נכון להיום, הברירה שעומדת בפני המדינה היא לעודד את חברות התשתית הקיימות ולחכות להתקדמות הפריסה של אנלימיטד או... מה בדיוק? להפקיע את התשתית של ולתת אותה במתנה לאנלימיטד?

ב) יכול להיות שלא כתבתי את זה ברור מספיק. המדינה השקיעה באנלימיטד 150 מיליון ש"ח (חצי מהסכום הזה הועבר ממש לפני כמה חודשים, באוגוסט). זה hard cash שיצא מקופת המדינה כעידוד ישיר למיזם הזה. קשה לי לחשוב על הרבה דרכים אחרות שבהן המדינה יכלה לעודד את אנלימיטד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזק כבר פרוסים עם תשתית סיב במעל מליון בתים בארץ. ברגכ שמשרד התקשורת יאשר להם את ההפרדה המבנית- למכור חבילות שכוללות טלפוניה, טלויזיה, סלולר, הם יפעילו את הסוויץ'.

הצפי הוא 2016.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדינה?

איזו מדינה?

זה סך הכל כמה אנשים לחיצים בממשלה שמגיעים להחלטות הלא נכונות מהסיבות הלא נכונות.

והטייקונים אחראים לכך ישירות כי הם מאכילים אותם ברטוריקה ולוגיקה מעוותת בה הציבור לכאורה מרוויח מהמהלכים, בעוד שמה שבאמת קורה זה רוח גבית להמשך שוק קלוקל ברמות ריקבון מחרידות.

גם מונופוליזם, גם דואופוליזם, גם קרטליזם, קצת אוליגופוליזם.

והכל מתרחש בשלושה!!!! קומות שונים של תשתיות .

חוץ, פנים, וספקיות .

אותם בעלים, להם אינטרס לשמר רווחיות בכל שלושת הקומות, מחזיקים את השוק ואת הציבור כבני ערובה במשך עשורים.

ושום דבר לא נעשה חוץ מ"רפורמה" סיטונאית שאין בה כלום, ואשליה של תהליך פריסת סיבים שלא מוביל לשום מקום.

אי אפשר לעשות DOWNPLAY למה שקורה.

זה חד וחלק עבירה על החוק בקנה מידה עצום ובתמיכת הממשלה שלא עושה סדר בדברים.

ולמרות שאני מעדיף להימנע מלנגח את ביבי בדרך כלל כי אני מעדיף אותו על כל שמאלן מצוי, האיש כבר הרבה זמן לקח אליו את תיק התקשורת, באחד הזמנים הכי קריטיים בהיסטוריה של ההיסטוריה.

אם לא יפעלו עכשיו חזק, אנחנו נדשדש בבוץ עוד 10 שנים בלי שיקרה כמעט כלום.

עכשיו זה הזמן לקום וללחוץ.

אין אחר כך.

משחקי אחר כך זה משחק בו הטייקונים מנצחים, לא אנחנו הציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה בדיוק אתה מבין מהכתבה?

שדברים טובים קורים?

כי אני מבין בדיוק ההיפך מאותה הכתבה. (מבחינה אובייקטיבית)

ההבנות המתרקמות בין משרד התקשורת לבין   (	850	 		 	-0.11%	)
הפכו לדרך פעולה. המשרד מבכר שיתוף פעולה עם החברות עליהן הוא מפקח במקום דרישה לפעולה באמצעות הוראות.

זאת בדיוק הבעיה.

זאת הסיבה שהגענו למצב הזה.

הם מברכים שיתוף פעולה עם הטייקונים.

הטייקונים שולחים נציגים שמשכנעים את נציגי הציבור ומשרד התקשורת ברטוריקה מהונדסת להגיע לפשרה בה הדברים הכי מהותיים להמשך ניצול הציבור ממשיכים כמו כלום ואפילו מגדילים להם את הכוח והרווח.

יש לך מושג מה אומרת ביטול ההפרדה המבנית?

שהם יוכלו להציע חבילות משולבות ולחסל תחרות עצמאית בכל פריט ופריט.

מה שיטרפד חזק את האפשרות ליצור כאן מודל של תחרות אמיתית.

גם בתחום תשתיות הפנים.

גם בתחום תשתיות החוץ.

גם בתחום הטלפוניה.

גם בתחום שידורי הטלוויזיה והזרמת תכני .

כאילו המצב לא היה מסובך ברמות על עד עכשיו, הם עוד מוסיפים קשרים נוספים לפקעת החוטים?

לאן זה יוביל?

פחות ופחות אנשים ירצו ויוכלו לעבור למי שנותן יותר ומתמקד ספציפית בכל אחד מהדברים הללו.

ונמשיך לדשדש באותה המתכונת עם חרא שלא מתקדם לשום מקום.

אתם צריכים להבין שאנחנו הציבור במלחמה על אותם דברים כל הזמן.

עוד למשוך זמן.

עוד להוציא ממשרד התקשורת הסכמים גרועים לנו.

עוד ועוד.

זה לא נגמר.

אותו תרגיל שוב ושוב.

כמה טמבלים צריכים להיות כדי לקנות את אותם השקרים שהם מוכרים לנו בשיטתיות כל פעם בלבוש אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיזם הסיבים האופטים היה אמור(מבחינה תאורטית, לא מבחינה מעשית, כי שם יש מטרות אחרות שרוכבות על המתרחש) ליצור תשתית חופשית עליה יוכלו לפעול כולם באופן עצמאי ותחרותי ולא כובל.

לעבור בין ספקים באופן חופשי על בסיס חיוב יומי זה אחד הדברים היפים של UNLIMITED.

כמובן שהוט ובזק לא יתנו לנו את האפשרות לעשות זאת באופן כל כך פשוט וקל, כי אז נוכל לברוח מהספקיות שלהם בקלות רבה מדי.

בזק לא רוצים זאת, וגם מטרפדים באופן שיטתי במשך שנים ארוכות+++ את איכות השימוש באינטרנט שלהם על גבי תשתית במהירויות גבוהות(שממילא הפכו להיות הכי משלמות כי כמעט אי אפשר לרדת מזה בלי להפסיד הרבה יותר באחוזים).

גם הוט פעלו כדי לדפוק את מהבחינה הזאת.

כך שאנחנו אוכלים חרא בכל שינוי שאנחנו רוצים לעשות, ורובינו אפילו לא מבינים מה קורה ולמה כשהשילוב בין תשתית וספק מטייקונים שונים מתברר כגרוע במיוחד(באופן מכוון ומהונדס).

רק חיסול ממוקד באלימות יכול לפתור את הדברים האלו.

משרד התקשורת צריך לשבת על כל פרט ופרט ולכפות עליהם התנהלות נכונה ותקינה.

עם קנסות ועונשים כבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omrij

איזה שקרים? יש כבר תשתית למליון וחצי בתי אב, זה רק ידרבן את לפרוס יותר מהר. אף אחד לא יכריח אותך לקנות חבילה, זאת תהיה אופציה.

הוט פורסים כבר בערך עשור סיבים אופטים, אולי יותר.

והם ממילא הוציאו על זה מיליארדים, ותיכננו להוציא על זה עוד מיליארדים.

אבל הם לא עושים זאת כדי לספק לך סימטרי.

הם לא עושים זאת כדי לספק לך גישה מהירה יותר לאינטרנט.

הם גם לא עושים זאת כדי לשפר את האמינות של הקו.

הם לא מעוניינים שתוכל לעבור ספקיות תוך רגע ולשלם את האחוז היחסי היומי על כל יום בו התחברת לספק , שהרי כך פתאום כולם יוכלו לבדוק אם הגורם לכל הצרות שלהם זה ספק האינטרנט.

הם מעוניינים להגביל לך את הUPLOAD עד הקרסוליים.

הם מעוניינים לצמצם לך את השימוש החופשי באינטרנט, שהרי אם זה יעבוד ממש טוב אנשים ישתמשו בזה יותר חס וחלילה.

הם מעוניינים שיהיו תקלות בקווים הפרטיים כי זה משפר את הערך השיווק והמכירות של הקווים העסקיים.

הם מעונייים שלא תוכל לעבור בקלות ספק, כדי שיוכלו להדק חגורות על חשבונך ועוגמת נפשך ולחלק דיבידנדים לקבוצת חזירים חסרי יראת שמיים(לא במובן הדתי, במובן של זה שיש מעליך דברים שאתה צריך לכבד ולחשוש מהם לגבי התוצאות של מעשיך, קצת כמו שיש לי למנהלי הפורום שאני משתדל לא לחרוג יותר מדי מהחוקים והטעם הטוב).

אז מה עשינו פה?

נתנו להם עוד כוח לחזק את השליטה שלהם על לקוחות שבויים במודל ניצול מחפיר?

הסיבות הראשיות שהוט ובזק פורסים סיבים אופטים הם:

1) כי זה יותר יעיל וחסכוני לטווח הארוך.

2) כי הם לא רוצים להיות בעמדת חולשה אחד מול הטייקון השני, או מול משהו אחר שאולי הם יצטרכו לחסל בהמשך הדרך(כמו UNLIMITED).

אבל הם לא יעשו זאת בתחרות בריאה ומועילה לציבור אם UNLIMITED יתחילו להוות איום הולך ומתממש.

זאת תהיה מלחמה ממנה הציבור רק יפסיד.

כי הם לא מתכוננים להציע סיבים אופטים עד הדלת עם חיבור סימטרי.

הם ימשיכו למכור את אותם החבילות החרא עד שיכריחו אותם אחרת.

לכל היותר הם יציעו איזו חבילה יקרה ולא משתלמת כדי "להראות" שהם "משפרים" מהירויות.

הם משחקים במראית עין נטו.

לא זזים מטר בלי שזה משפר להם רווחים.

מכינים כבר מראש מהלכי שחמט לטווח רחוק ומפעילים הרבה מאוד כלים להשפיע על המשחק לטובתם.

המשחק מכור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...