DDR4 VS DDR3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DDR4 VS DDR3

PuppEDogg

Recommended Posts

רציתי לדעת האם כדאי מבחינת גיימינג להשקיע עכשיו בזיכרון כהשקעה לעתיד כדי שהמחשב שלי יחזיק עוד כמה שנים ויוכל להריץ בצורה טובה משחקים עתידיים או שזה מיותר כרגע.

אני מדבר מתפיסת זמן של כ3 שנים קדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי עדיף להשקיע במערכת העושה שימוש ב DDR4 ולא ב מהסיבות הבאות:

א. DDR4 הוא העתיד והוא יחליף את זיכרון ה DDR3 בדיוק כפי ש DDR3 החליף את זיכרון ה . אמנם זיכרון ה DDR3 כנראה "יישאר בשטח" עוד כמה שנים, אך בדומה ל - בשלב מסויים מחירו יתחיל לעלות והמלאי שלו יתחיל להצטמצם. אם אתה חושב על השקעה לטווח הארוך (והמחשבים המודרניים אמורים "להחזיק מעמד" יותר מ-3 שנים), אז לדעתי עדיף ללכת על .

ב. DDR4 הוא בעל רוחב פס גדול יותר לעומת זיכרון (אני מתייחס ל"מהירויות הסטנדרטיות" של 1600MHz ב לעומת 2133MHz ב DDR4), ולמרות שמבחינת הביצועים באופן מעשי אין כרגע הבדל גדול בין ל ברוב היישומים זה לא אומר שיישומים עתידיים לא ייהנו מרוחב פס גדול יותר לזיכרון.

ג. רוב לוחות האם בעלי 4 חריצי הרחבה לזיכרון מסוג תומכים בנפח זיכרון מקסימלי של 64GB לעומת 32GB בלוחות עם 4 חריצי הרחבה מסוג DDR3. למעשה, עבור זיכרון ניתן למצוא כבר היום מודולי בנפח של 16GB, מה שאומר שאם מסיבה כלשהי אתה תצטרך נפח גדול במיוחד, תוכל להשיג אותו עם DDR4.

הערה: כיום נפח של 8GB אמור להספיק לרוב השימושים, כך שאין לייחס חשיבות גדולה מדיי לסעיף זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...