כמה סוללות אצבע AA ניטענות צריך לחבר בטור ,כדי לקבל מתח סופי של 12 וולט ? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה סוללות אצבע AA ניטענות צריך לחבר בטור ,כדי לקבל מתח סופי של 12 וולט ?

ASI89

Recommended Posts

לכאורה התשובה צריכה להיות 8 סוללות .אולם אם מודדים את מתח הסוללה הניטענת ,רואים שכאשר היא טעונה במלואה ,המתח שלה נע סביב ה 1.3 וולט ,וכאשר היא פרוקה ,המתח שלה הוא באזור ה 1.2 וולט , כך שאולי צריך בכלל להשתמש ב 10 סוללות ?  (המטרה היא להפעיל אשר מתוכננת לעבוד על מתח של 12 וולט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התייחסותך , אולם a23 הן חד פעמיות וגם יקרות - כ 30 שח לסוללה בודדת.                                                

אני זקוק לסוללות ניטענות.

אפשרות נוספת ששקלתי ,היא שימוש בסוללת עופרת חומצה ניטענת ,קטנה יחסית.

הבעייה איתן שהן כבדות ובעלות צורה מלבנית שתופסת לא מעט נפח ומסרבלת את השימוש בהן כהתקן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתח הסוללה הוא פונקציה של האנרגיה הטעונה. הטווח משתנה בהתאם לסוג הסוללה; אלקליין מתחילות מ1.6V ויורדות עד למוות המוחלט. מצברי עופרת/חומצה מתחילים מ14.4 ויורדים עד 10.8. ניקל מטאל מתחילות מ1.3~ ויורדות עד 1.1V. תלוי בסוג הסוללה. המתח הנומינלי הוא 1.2 או 1.25 לפי יצרנים מסויימים.

לגבי המצלמה שלך; אם היא חייבת מתח מיוצב של 12V, אתה צריך לחבר ביציאת הסוללות מעגל ייצוב כלשהו. אם יש מעגל ייצוב פנימי בסוללה, לא יפריע לה 2V יותר או פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבחר גם את נפח הסוללה המתאים (mAh). הוא משפיע על כמה דברים :

- ישירות על משך העבודה מהסוללה, בהינתן גודל צריכת הזרם

- על ההתנגדות הפנימית של הסוללה (ככלל, יותר נפח = "חזקה" יותר = התנגדות פנימית נמוכה יותר). המתח שאתה מקבל מהסוללה "מבחוץ" שווה למתח התא (כל המתחים אותם אמרתם בדיון) פחות המתח שנופל על ההתנגדות הפנימית (זרם שהמצלמה צורכת * התנגדות פנימית). בסוללה קטנה שיש לה התנגדות פנימית גבוהה מידי, צריכת הזרם של המצלמה "תמשוך למטה" את מתח הסוללה, ולכן הסוללה במציאות לא תוכל להחזיק את המצלמה המופעלת, גם אם המתח שאתה מודד ללא המצלמה תקין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר כאלו בטור זה לא פשוט. אי אפשר להלחים וצריך ציוד

ריתוך מיוחד, אחרת זאת הדבקה שלא מחזיקה מעמד.

הייתי שוקל להשתמש ב 2 מצברי עופרת קטנים ויבשים של 6V  כמו שיש במנורות חרום.

למשל

http://www.efratgd.com/product/%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8-%D7%A2%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%AA-6v-45ah

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זאת במידה והמצלמה בנויה להתמודד מול מתח משתנה, שיכול לעבור גם אתה  14V במקרה של חומצה עופרת

(איוון, מה העדיפות ל 2 של 6V ? קיים מבחר של כאלה שהן 12V בסוללה אחת)

אם כן, 10 NiMH (למרות שסביר להניח שהמצלמה תוכל לעבוד גם אם 8), או עופרת 12V. בתור מתקן לסוללות - AA - ניתן לבנות כזה מתעלת חשמל מרובעת רגילה - הרוחב שלה (בלי המכסה) מתאים בדיוק להחזקת סוללות AA בצורה שניתן להכניס/להוציא, והן לא נופלות מעצמן. את החיבור בקצה השורה של הסוללות ניתן לבנות על ידיי ברגים/מגע קפיצי כלשהוא שמחוברים לתעלה (אפשר גם לקפל פנימה את הקירות של התעלה עצמה)

אם לא, תצתרך ממיר DC-DC כלשהוא - ואם כבר, אז מתח הסוללות פחות משנה כי הממיר יוכל להתאים את המתח. נפח הסוללות ומהירות הפריקה שלהן הם הפקטורים שיקבעו במקרה זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחנויות אלקטרוניקה מוכרים בית- שמיועד ל 4 aa , ב 6 שקל ,כך שאין שום קושי לקחת 2 כאלו ולהדביק אותם גב אל גב.

הסירבול העיקרי כאן נובע מהצורך בשימוש ב 10 סוללות ניטענות ,כדי לקבל מתח של 12 וולט ,זה מחייב אותי לחבר בית סוללות קטן נוסף של 2 סוללות aa . הפיתרון שהצעת לגבי סוללות עופרת לא בא בחשבון מפני שהמשקל והגודל שלהן הוא עצום באופן יחסי ואינו מתאים לשימוש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתקלתי בחנות אלקטרוניקה בסוללות ליתיום ניטענות דמויות AA ,רק שהן יותר גדולות במשהוא כמו 30 אחוז..

המתח שלהן הוא 3.7 וולט . לכאורה ,אם אני אחבר 3 כאלו בטור ,אני אקבל מתח סופי של 11.1 וולט. בר ביצוע לדעתכם ,או שיש כאן מיגבלות שאני לא מודע להן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...