גיבוי system image של לפטופ לפני התקנת לינוקס ווינדוס בdual boot - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיבוי system image של לפטופ לפני התקנת לינוקס ווינדוס בdual boot

shaks

Recommended Posts

היי, אני מעוניין להתקין בdual boot על הלפטופ שלי ביחד עם .

לפי מה שאני יודע אם אני מתקין dual boot אז GRUB דורס את הboot manager הרגיל שיש בלפטופ ואז המצב הוא לא הפיך (נגיד ואני רוצה לעשות restore לווינדוס באמצעות המחיצת ריסטור זה לא עובד כמו שצריך) לכן אני מחפש איך לעשות גיבוי לכל המערכת כולל נboot manager הסטנדרטי כך שאם ארצה יום אחד למכור את המחשב אוכל להחזיר אותו למצב כמו מהמפעל.

אשמח לעזרה?קישור למדריכים

תודה ושבת שלום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר שיטות "חכמות" כלשהן, עשיתי דברים כאלה אם dd - ברוטלי אבל עובד

בדיסק שמחולק כ mbr :

תוריד אימג' dd שמכסה את תוכן הדיסק, החל מ MBR (כולל) עד סוף מחיצת השחזור והמחיצות המיוחדות האחרות :

dd if=/dev/sda of=/media/backup/hd_partitions_dd count=xxx

הערך של xxx הוא הנפח שעליו מעתיק, ביחידות של בלוק (בהתאמה לנתוני הדיסק). יש חישוב שניתן לעשות מה הערך המדוייק של xxx, אבל אין בעיה שתעתיק גם יותר מזה. אפשר להעריך את זה בבדיקה - תריץ אותו אם xxx קטן (נניח 10 100 1000) ותראה כמה זה מעתיק, ותכפיל לכמה שצריך בשביל לכסות את המחיצות (וקצת יותר)

או שתעתיק רק את מה שקורה לפני המחיצה הראשונה (כולל חפיפה לתוך המחיצה) באותה צורה, ואז את התוכן של מחיצות השחזור/המחיצות המיוחדות האחרות בנפרד לקבצים משלהן :

dd if=/dev/sda of=/media/backup/hd_partitions_dd count=xx

dd if=/dev/sda1 of=/media/backup/hd_partitions_dd_part1

dd if=/dev/sda1 of=/media/backup/hd_partitions_dd_part2

ב dd למחיצות לא צריך count כי ברירת המחדל היא כל המחיצה וזה מה שאנחנו רוצים

בדיסק שמחולק כ gpt : לא ניסיתי. נראה לי שהשיטה יכולה לעבוד, אבל ב gpt יש partition table שני בסוף הדיסק שתצתרך לעשות גם איתו משהוא

חוצמזה - יצא לי לשחזר ממצב כזה - הוספתי את מחיצת ה restore ל grub כאילו שהיתה וינדוס, והעלתי אותה. אבל לא הייתי בונה על כך שהפתרון הזה יעבוד תמיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...