צריך עזרה בהתקנת אובונטו לצד ווינדוס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בהתקנת אובונטו לצד ווינדוס

Gil_T

Recommended Posts

שלום,

רציתי להתקין 14 וראיתי שממליצים להתקין כמה מחיצות שונות, עבור swap, user, boot וכו'.

רציתי לדעת כיצד אפשר לעשות זאת בבטחה באמצעות כוננים לוגיים, אם יש על הכונן הפיזי מידע שאני לא רוצה שימחק.

כמה מומלץ להקצות לכל מחיצה? ואיזה מחיצות חשובות לדעתכם?

כיצד להבטיח שהמידע הקיים על הכונן לא ימחק?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיסק הקשיח כולו הוא התקן חומרה - פיסי

עליו יש מחיצות - שיכולות להיות primary או logical. מחיצות כאלה מוצבות על הדיסק בצורה שונה, אבל הן לא "פחות אמיתיות" או "יותר אמיתיות" אחת מהשניה. כולן מחזיקות מידע, ובכולן הוא יימחק אם תפגע במחיצה

בדיסק שמחולק על פי MBR (החלוקה "הקלאסית") ייתכנו עד 4 מחיצות primary. מתוכן אחת יכולה להיות מחולקת הלאה, במקרה כזה האחת היא exteded ומה שבתוכה logical

למערכות הפעלה מסוימות - וינדוס - יכול להיות קריטי שהמערכת תותקן במחיצה מסוג primary (היה כך ב , לא בדקתי גרסאות חדשות)

ללינוקס זה בגדול לא משנה

בשביל למנוע איבוד מידע, תגבה אותו לפניי שאתה מבצע פעולות על הדיסק שיכולות לשנות את המחיצה בה הוא שמור. בכללי, תחזיק גיבוי תמיד - הדיסק הקשיח תמיד יכול להיהרס מעצמו, בלי קשר להתקנת אובונטו

אם יש כלי ניהול מחיצות שאתה מכיר, ואתה סומך עליו, תוכל להכין איתו מראש מקום לאובונטו - להזיז מחיצות וכדומה. לאחר מכן תוכל להתקין את למקום הזה, מבלי שהיא תיגע במחיצות עליהן יש מידע

המחיצות השונות הן אופציונליות, ואני חושב שבאובונטו יש אפשרות של לעשות דברים על פי ברירת מחדל, בלי שאתה תצתרך לחלק אותן

swap

זיכרון וירטואלי. בוינדוס הוא בקובץ pagefile.sys, בלינוקס מקובל לתת לו מחיצה משלו

usr

תיקיית מערכת שמכילה הרבה ספריות, קבצי התקנה, וגם חלקים מהדסקטופ. בגדול אין בשביל מה לשים אותה במחיצה אחרת בהתקנת ביתית

boot

קבצים שמשמשים להפעלת מערכת הלינוקס. נכון שתמיד ניתן אם ותמיד ניתן בלי, תן למערכת הלינוקס שאתה מתקין להחליט אם צריך או לא

home

תיקיות המשתמשים - כמו תיקיית documents and settings

כמה לתת - תלוי מה גודל הדיסק שלך, כמה דברים אתה הולך להתקין וכו'

אם תיתן 10G..20G המערכת תעבוד (אם כי אפשר למלא מקום כזה בהתקנות) - וזה לא כולל את הקבצים שלך. תוסיף לזה כמה שאתה רוצה לקבצים שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה

ברור לי שהדיסק הוא פיזי. אני אנסה לחדד את השאלה.

יש לי כונן של 1TB, עליו תפוסים כרגע 300GB בערך, ואני רוצה להקצות ללינוקס מחיצה נפרדת של בערך 300GB

בהנחה וגיביתי את המידע הקיים, השאלה היא כיצד להתקין ללא חשש לאיבוד המידע הקיים. המסך של הגדרת הכוננים השונים קצת מסובך ולא מאוד ידידותי.

אני רואה שם את הכונן שלי, ועליו 2 מחיצות שונות שיצרתי בווינדוס, אחת עם המידע הקיים עליה בגודל 700, ואחת ריקה בגודל 300.

אני צריך לדאוג למחוק את המידע על ה300, ואז להגדיר מחיצות שונות בגדלים שונים מתוכה? האם ההתקנה לא תדרוס את המחיצה של ה700?

אמנם העסק מגובה, אבל אין לי חשק להתעסק עם שחזור במידע והזה מפרמט את כל הכונן הפיסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...