צריך עזרה בבנית מעגל לדים - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבנית מעגל לדים

shani_yakov

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי תודה

מחכה למעגל

עריכה: קראתי קצת באינטרנט והבנתי שעם ניתן לבצע את זה בצורה קלה יותר, הזמנתי את זה מהאיביי יחד עם לדים לוח הלחמה וברדבורד לבדיקות, יש עוד משהו שצריך בשביל לבצע את זה בצורה הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בסיבוך של החומרה - הרבה דברים שיש במעגל הזה יישארו במקומם גם כשיש את הארדואינו - מייצב המתח, לדים, נגדים, ואם אתה מפעיל את הלדים בעוצמה גבוהה - אז גם כל מערך הטרנזיסטורים

ההבדל יהיה אם כן - כמה רכיבים "פשוטים" נוספים שצריך לחבר וזהו, או שצריך לחבר (בערך באותה צורה) וגם לתכנת

ואז אני לא בטוח שעדיין הוא הפתרון הקל יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת התיכנות אני לא מאמין שתיהיה בעיה, יש לי ידע בסי, אז נראה לי שאני אסתדר...וגם ראיתי שיש קודים ברשת.

ולגבי שאר הדברים אני מקווה שתעזור לי, איזה נגדים(כמות,עוצמה), איזה טרנזיסטורים ומייצב מתח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש לך הערכה של באיזה בהירות אתה רוצה להדליק את הלדים ?

היציאות של (ממה שמצאתי ברשת) יכולות להחזיק עד כ 40mA (זה באמת מקס', כלומר במציאות אנחנו לא רוצים לעבור את ה 10mA..20mA). אם אנחנו רוצים להפעיל את הלדים ישירות מהארדואינו, זה יהיה במתח של 5V, כלומר את ה 4 לדים שמרכיבים קו 1 של מספר נצתרך לחלק ל 2 מעגלים טוריים : כל מעגל יעבוד ב 5mA..10mA מקס'

אם האור שלד כזה נותן ב 5mA..10mA מספיק לך, זה יהיה המעגל בצורה אחת (ופשוט יותר, בלי מערך הטרנזיסטורים - יציאות הארדואינו ילכו ישירות ללדים)

אם אתה רוצה בהירות גבוהה יותר, תצתרך את מערך הטרנזיסטורים ואז כל ערכי הנגדים יהיו שונים

לניסיון של כמה בהיר זה 5mA או 10mA, תחבר לד 1 כזה לשנאי 12V שלך דרך נגד :

5mA - דרך נגד 2K (אפשר למשל 2 נגדים של 1K בטור)

10mA - דרך נגד 1K

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על לד אדום נופל מתח כ 2V. היתר נופל על הנגד, ועל ידי בחירת ערך הנגד קובעים את הזרם (שיהיה בנגד ובלד)

להפעלת לד אדום 1 מ 5V :

5V - 2V = 3V

3V / 10mA = 0.3K = 300ohm

אכן - 300 אום

אבל ב 5V "נכנסים" 2 לדים של 2V. זה אומר שניתן להפעיל אותם בטור - נניח ב 10mA, כשאותם 10mA עוברים ב 2 הלדים, כלומר הזרם שהם מושכים ביחד יהיה 10mA ולא 20mA. כלומר, מ 20mA ניתן להפעיל 4 לדים, ב 10mA כל אחד

להפעלת 2 לדים אדומים מ 5V :

5V - 4V = 1V

1V / 10mA = 0.1K = 100ohm

אבל, ככל שהמתח שנופל על הנגד קטן יותר, כל הרגישות של המעגל לעליות/ירידות מתח גבוהה יותר. על 5V מיוצבים אין בעיה לרדת ל 1V. על מתח לא מיוצב, רצוי להשאיר יותר מתח שייפול על הנגד

קיימות מגבלות גם של כמה זרם כולל ניתן להעביר בציפ של הארדואינו - כתוצאה ממגבלות על חוטי החיבור הפנימים בין רגלי הציפ והסיליקון, כתוצאה מאזורים פנימיים של מערכות על הסיליקון, וכדומה

נניח שיש לנו לדים שעובדים ב 10mA והתצוגה מראה "88" - הזרם יהיה 14 * 20 = 280mA - אם אנחנו מחברים את הלדים בין רגלי הציפ והאדמה - זה מעל היכולת המוחלטת של פין vcc. אם אנחנ מחברים את הלדים בין vcc חיצוני ורגלי הציפ - זה לא מעט בכלל גם בשביל אדמה, וכנראה עדיין מעבר לגבול הטוב של הספק שיתפתח על חיבורים בציפ...

גם בפחות מזה - 5mA ללד, 140mA כשמוצג "88" - זה הרבה מאוד בשביל זרם כולל. גם אם ניתן להעביר את זה בציפ, צריך לחלק את זה לאזורים שונים של I/O ועדיין זה מעבר לגבול הטוב

כל המגבלות השונות : http://playground.arduino.cc/Main/ArduinoPinCurrentLimitations

לכן בכל מקרה הייתי משאיר את הטרנזיסטורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול יש אפשרות, אבל תצטרך לסדר לו מתנד- משהו שיהווה שעון, שיתזמן את הפעולות בשבב, ועוד כמה דברים:

https://www.arduino.cc/en/Main/Standalone

מה שנאמר פה על מטריצה נכון גם ללוח פרוטוטייפ. בגדול זה פשוט לסדר כמה מעגלים שחיוניים לפעולת השבב בנוסף, לא ביג דיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...