מכללה + ניסיון VS אוניברסיטה? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכללה + ניסיון VS אוניברסיטה?

Or4more

Recommended Posts

אהלן אנשים,

אני משתחרר בקרוב, לא מאמין שאלמד בשנה הקרובה(כנראה בזאת שאחריה), אבל אשמח לשמוע דעות של אנשים אחרים בנושא..

כרגע אני משרת ביחידה טכנולוגית בתפקיד סיסטם(קצת , קצת סטורג', קצת סקריפטים, קצת לינוקס) - הכל מהכל כזה..

אני מאמין שאני ארצה ללמוד משהו בסגנון הנדסת תוכנה / מערכות מידע / חשמל.

ועכשיו להתלבטות - האם כדאי ללמוד במכללה(לדוגמא HIT שנמצאת 5 דק' ממני) ולשלב עם זה עבודה עם הניסיון שרכשתי בצבא, ככה שאני גם אעשה לא מעט כסף בזמן הזה וגם אולי אצבור ניסיון בתחום תוך כדי(פחות רלוונטי להנדסת חשמל)

או ללכת לכיוון של אוניברסיטה - שבמקרה הזה אני כנראה אלמד בבן גוריון מה שגורר עלות שכר דירה בנוסף ללימודים, ולפי מה שהבנתי קשה עד בלתי אפשרי לעבוד תוך כדי לימודי הנדסה באוניברסיטה, לפחות עד השנה הרביעית, ככה שזה כרוך גם בהוצאה כספית גדולה יותר וגם בחוסר הכנסה..

אני מודע ליתרונות שיש לאוניברסיטה על פני מכללה לטווח הארוך, ועדיין משהו קורץ לי באפשרות ללמוד אבל תוך כדי לעשות כסף, לחסוך, לחיות כמו בנאדם, ואולי לצבור גם קצת ניסיון רלוונטי.

אני לא יודע אם היתרון של תואר באוניברסיטה מתעלה על זה..

מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מציע לך לשקול אפשרות ללמוד בטכניון, רבים מהלומדים במדעי המחשב/חשמל משלבים עבודה תוך כדי, במת"מ בחיפה, עוד בשנה הראשונה ללימודים.

כך שניתן גם לצבור ניסיון, לעשות כסף וגם לא לוותר על לימוד באוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Qttp, למדת במכללה במקרה? נשמע כאילו אתה אומר זה בבטחון..

לומדים בטכניון ומשלבים עבודה מהשנה הראשונה? נשמע לי כמו פריבילגיה ששמורה לגאונים בלבד..

ובכלל, שמעתי תמיד דברים הפוכים, שלת"א אין מה להתקרב (מבחינה חברתית) ושבטכניון מאוד מאוד קשה לצאת עם ממוצע גבוה, ושהאוניברסיטה שיש בה את השילוב הכי אידאלי בין רמת הלימודים לבין החברה זה בן גוריון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שכן. את התואר הראשון שלי עשיתי במכללה. אבל לא הלכתי לעבוד מיד אחריו, עשיתי גם תואר שני (לא במכללה). יש כאלה שלמדו איתי שהלכו לעבוד ישר אחרי הלימודים ויש כאלה שעשו גם תואר שני (וחלק גם תואר שלישי). לא מכיר מישהו שלא הסתדר. למצטיינים היה קל יותר, למצטיינים פחות קשה יותר ולקח יותר זמן למצוא עבודה (או שהתחילו בעבודה פחות טובה ושכר נמוך יותר).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן גוריון נחשבת לאוניברסיטה לא רעה אני חושב.

קופסאת צילנדר יכולה להחשב לפח אשפה לפי התוכן שלה. כלומר האשפה היא הסטודנטים שלומדים בה.

לפי הקריטריון הזה הטכניון הוא בהחלט פח אשפה מלא בטינופת אנושית. בן גוריון כנראה לא. אבל למדתי בטכניון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לומדים בטכניון ומשלבים עבודה מהשנה הראשונה? נשמע לי כמו פריבילגיה ששמורה לגאונים בלבד..

ובכלל, שמעתי תמיד דברים הפוכים, שלת"א אין מה להתקרב (מבחינה חברתית) ושבטכניון מאוד מאוד קשה לצאת עם ממוצע גבוה, ושהאוניברסיטה שיש בה את השילוב הכי אידאלי בין רמת הלימודים לבין החברה זה בן גוריון

מבחינתך הכי טוב יהיה לעבוד השנה הרבה ולחסוך, בשנה א' להתרכז בלימודים כי גם ככה די קשה, והחל משנה ב' ללחזור לעבוד.

ממוצע הציונים לתואר אינו חזות הכל, למקום הלימודים ישנו משקל והטכניון בהחלט נחשב למוסד מהשורה הראשונה במסלולים שבחרת.

יתרון נוסף הוא שבמת"מ יש הרבה חברות שרגילות לעבוד עם סטודנטים והמגבולת שלהם (העלמות בתקופת הבחינות).

אם מסלול הסיסטם IT קורץ לך מסלול המכללה בהחלט יכול להתאים, אבל זה עולם אחר ממדמ"ח\הנדסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן גוריון נחשבת לאוניברסיטה לא רעה אני חושב.

קופסאת צילנדר יכולה להחשב לפח אשפה לפי התוכן שלה. כלומר האשפה היא הסטודנטים שלומדים בה.

לפי הקריטריון הזה הטכניון הוא בהחלט פח אשפה מלא בטינופת אנושית. בן גוריון כנראה לא. אבל למדתי בטכניון.

נחשבת זה טוב ויפה. על פי "נחשבת" גם אני נרשמתי לשם. בפועל הדברים שונים לחלוטין מ "נחשבת".

בקיצור, אם חשוב לך גם איכות ההוראה ולא רק העניין החברתי - לא להירשם לבנ"ג (לפחות לא למדעי הטבע)

btw: מהרגע שהפסקתי ללכת להרצאות והתחלתי ללמוד לבד הכל הממוצע שלי עלה פלאים.

עד כדי כך המרצים גרועים - שלא רק שהם לא עוזרים, הם עושים נזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

לך לHIT בלי לחשוב בכלל, אני מסיים שם מכינה ואני גר בצפון

הם חושבים שכל מי שלומד שם גר ועובד במרכז לפי המערכת שעות שלהם, לא מתחשבים בתלמידים שרוצים להיות סטודנטים רגילים  אז כן תתחיל סמסטר אביב שם ותעשה כסף, יש שם הרבה כמוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...