כיצד לבנות רמקולים גדולים בעצמך + תמונות ומידע - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד לבנות רמקולים גדולים בעצמך + תמונות ומידע

g_man

Recommended Posts

הנה הרמקולים שאני בניתי לפני משהו כמו שנתיים. הרמקולים כוללים:

3way kenwood 200watt speakers*2

2way pioneer 80watt speakers*2

Akai old speakers box with the speakers*2

jvc reciver (old type but does the job very well)

אחד הרמקולים ממוקדם גבוה מאחורי ואחרי מולי על הכוננית.

יש תמונות של הרמקולים למטה וגם של המגבר

אני אסביר מעט איך אני עשיתי את זה: לוקחים של מכונית שאגב הם מאוד מאוד איכותיים במחירים לא גבוהים (אין להם קוספא לרוב בגלל זה הם זולים) בהשוואה לרמקולים שנמכרים בתוך הכופסאות של החבילות של הרמקולים למחשב אלה חיות באלה שם שמים מאוד קטנים שלא נותנים הרגשה אמיתית. קונים טוויטרים בחנות, הולכים לשוק הפשפשים או איזה מחסן ישן ומוצאים או משיגים מאיזה דודה גודלים, מוציאים את הרמקולים הישנים, עושים חורים יותר גדולים ושמים את הרמקולים הגדולים. כמובן שאת כל העסק הזה צריך להגביר. פה אין הרבה בעיות מה שעושים זה לוקחים גם מגבר ישן (הכסופים הישנים) הם עושים את העבודה באופן מצויין הם מאוד מאוד חזקים ומגיעים לרמות מאוד יפות ביחס למחיר. אם רוצים 4 ערוצים אז קונים עוד אחד - הם לא יקרים לרוב הם סתם זרוקים ברחוב או אנשים שקנו מערכת חדשה זורקים אותם או משהו כזה. לא קשה להשיג. אחרי שמחברים הכל הסאוונד יוצא נהדר! הרבה יותר טוב מכל רגילים בטווח של עד 1000 ש"ח שאפשר לקנות. זה יוצא הרבה יותר זול (לפעמים לא צריך לקנות את הרמקולים של המכונית שהם הדבר הכי יקר כי אותו יש מאיזה חבר או מרכב ישן - גם לא קשה להשיג לכולם יש).וזהו בעצם עשיתם לעצמכם מערכת מצויינת שמתפסת לרמות מצויינות. גם בסרטים זה יוצא את ההרגשה של הקולנוע ואין פה דרקים.

עד לפה היה החלק המאוד חובבני. מה שאני עכשיו מנסה לעשות זה לשדרג את כל העיסקה לדבר מקצועי יותר. אחרי שקבלת את הפורטיסימו ועכשיו יש לי תמיכה ב4 ערוצים אני התחלתי לבנות משהו חדש. התיכנון שלי הוא לבנות 4 רמקולים חדשים מכולם. עכשיו מה שאני רוצה לעשות זה לא סתם קופסא רנדומלית. לאחר הרבה מאוד חיפושים בכל מיני אתרים ובכל מיני מקומות מצאתי שירטוטים עם מידות לבניית קוספאות עם רמקולים וכל החיבורים בפנים למינהים. עד כה אני רכשתי לעצמי את 4 הרמקולים שיהיו אחראיים לקולות הנמוכים( זוג גדול יותר - 6.5 אינץ וזוג קטן יותר משהו כמו 4 אינץ) קניתי גם 4 זוגות של טוייטרים שיהיו אחראיים לקולות הגבוהים. קניתי גם את החיבורים האחוריים לכבלים. כל מה שנשאר לי לעשות זה לתת את השירטוט לנגר והוא יעשה לי את הקופסא על פי המידות.

רציתי לציין שהשירטוט הוא לא סתם אז אל תזלזלו הוא נבנה על ידי מישהו שהוא מומחה באקוסטיקה ולקחו לו הרבה ניסיונות עד שהוא הגיע לתוצאות הזאתץ יש גם הסברטים ודיגרמות המסבירות הכול, זה לא נקלח ונמצץ מהאצבע.

בקשר להגברה אני עדיין לא יודע מה יהיה עם זה. אני רוצה לראות את הרמקולים החדשים יעבדו עם הרמקולים האלה.

רציתי גם לציין שאני עושה את זה כי התחום מאוד מעניין אותי ואני לא רוצה לקנות חבילה מוכנה. אני מאוד אוהב את הסיפוק בלעשות את הרמקולים בעצמך ולתכן את הפרוייטק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זוג גדול יותר - 6.5 אינץ וזוג קטן יותר משהו כמו 4 אינץ)

בשביל באסים יפים ועמוקים וכל השטיות תיקח יותר גדול מ8 איטצ'...

נראה יפה סה"כ.... (חוץ מהרמקולים של האוטו...- משוהא אישי שלי..) ( אני בטוח ששומעים יפה...)

;)

עריכה...:

תביא לינק לדיאגרמות ולסירטוטים.... :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי שאתה אומר מגברים ישנים כאלו.... GET REAL.... תתן דברים שבאמת אפשר לקנות, לא לחפש... לא כולם גרים ליד מגרש גרוטאות של חלקי אלקטרוניקה הצעקה האחרונה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם רציתי להגיד על התגובות. תודה על התמיכה.

רציתי להגיב:

1. כנראה הולכים להיות 6 רמקולים - אלה ישארו. מעבר לכך יש איזה סאב בקוטר 12אינץ בתיכנון אז בקטע של הבאס לא תהיה בעיה. כנראה לא חסר. הרמקולים ההם יהיו אכותיים אז גם הבאס אצלהם יהיה לא רע. אחרי שאני אשים סאב אז יהיה מעל ומעבר (הבעיה בזה שצריך מגבר מיוחד רק לו).

2. הנה קישורים ל2 הרמקולים שאני אישית רוצה והולך לבנות:

זה הקטן (מה שאני בונה הוא לא סנטר כמו שיש פה. יש לי טיפה שינוי אצל אבל זה לא רלוונטי. אותו בסיס)

http://www.geocities.com/vonhofs/Maverick_2C.html

זה הגדול יותר (ממש סוס וממש יפה)

http://www.fys.uio.no/~magnushj/Spring/

תראו את השירטוטים. שלא תשללו את האפשרות של בנייה מראש. זה לא צחוק. אנשים בנו את זה בחו"ל ושלחו ביקורות נלהבות. אם אני לא טועה יש איזה שהוא מגזין לכל הנושא של תעשה זאת בעצמך לרמקולים ומשם השרטוטים נלקחו (באחד מן הרמקולים0 קטנים).

אל תחשבו הענף הזה עם טיפה התעניינות מאוד מפותח בחו"ל. הרבה אנשים עושים את זה.

3. בקשר למגבר ולשאר החלקים אני בטוח שרוב האנשים יסכימו איתי שלא קשה להשיג את החלקים במיוחד. אם טיפה ורצון אפשר.

את המגברים ניתן הרבה למצוא במקומות כמו מקלטים, זרוקים ברחובות. אם אין לך מזל שכזה תמיד אפשר לנסוע ביום שישי לשוק הפשפשים אני מבטיח שאם אתה מביא את משהו חשמלי שלך שאתה לא צריך אתה תצא עם מגבר בלי כסף. למי שזה לא לרמה שלו אז כנראה אין לו עניין בזה ואז בכלל אין בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה טיפה קשה לי לתת לזה השוואה. אני לא שמעתי את הדגם הזה ספציפיץ אתה יכול לראות בעצמך את היתרונות. זה סונאד עם יותר עוצמה לא בהכרח ווליום אלה תחושה כיאלו זה נובע ממשהו גדול יותר, עצמתי, חזק, צלול.

צריך לשמוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה נחמד מאד :o

אבל ואבל גדול יש בעיה אם התנגדויות

רמקולים של הם 4 אום ורמקולים ביתיים הם 6-8 אום הטובים הם 8,כנ"ל לגבי המגברים

מגבר שיכול לדחוף של 4 אום הוא ממש זבל כי בהתנגדות כזו יש המון רעש רקע והספק חוזר למגבר.

חוץ מזה שרמקולים לרכב הם בהספק נמוך מאד בהשוואה לרמקול ביתי.

כך שלדעתי עשית מערכת נחמדה אבל ממש פשוטה ולא עומדת בשום מצב מול מערכת ביתית (לא מערכת מיני).

אני חובב ובאוטו יש לי שני מגברים 800 ואט ושני סאבים ו4 6\9 מאחורה ושני 5 מקדימה ושני טויטרים וזה עלה הרבה מאד

והכל מקצועי מאד(אין לי מקום לכלום בתא המטען),וזה לא מתקרב למערכת שלי בחדר שעלתה חצי.

מגבר תסאב קנווד,וחמישה גדולים של סרווין וגה.

לדעתי לא שווה את ההשקעה מול תוצאה.

בכל מקרה בהצלחה בפרויקט הבא :-/ :-/

חג שמח ושקט :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...