שיפור מחשב קיים - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיפור מחשב קיים

AR74590

Recommended Posts

אני לא יודע אם הייתי מחליף ספק בשביל הכרטיס.

סך הכל כרטיסי NVIDIA צורכים פחות חשמל מהכרטיסים המתחרים של AMD באותם קטגוריות.

והדורות החדשים בעלי ארכיטקטורה ממוזערת בה נעשה דגש על הקטנת צריכת החשמל.

אאל"ט ה970 GTX צורך בסביבות ה145W מקסימום.

למה שספק CHIEFTEC 550W לא יוכל להחזיק אותו?

נראה שהGTX 970 לוקח פחות חשמל מהRADEON HD 6850(שלוקח מעל 200W במאמץ).

כך שהחלפת הכרטיס תקטין משמעותית את צריכת החשמל.

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2010/10/22/ati-radeon-hd-6850-review/9

איך אפשר להמליץ על החלפת בנתונים אלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הוא יכול להחזיק מבחינת ההספק אבל זה ספק שהוא בפירוש LOW END שהיה בשימוש כמה שנים טובות כשידוע שהוא חסר את הגנת OCP במסילות וגם בעל הגנה חלשה מידי מפני עומס יתר וזה כבר סיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שאני המלצתי להחליף את הספק היא בגלל שהספק שלך הוא בעל איכות בנייה ירודה וכבר זקן מאוד לפי התיאור שלך.

באשכול אחר הסברתי מה הצרות שיכול לגרום לא איכותי אתה מוזמן לבדוק שם ולעשות את השיקולים שלך עם עצמך. (סה"כ בכל דבר בחיים יש סיכונים אז אני פשוט אוהב לצמצם אותם איפה שאני יכול)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum

אתה מתבלבל בין צריכה של כ. מסך לבדו לבין צריכה של כל המערכת כולל הכ. מסך.

בקישור שנתת מציגים צריכה של כל המערכת כולל 6850 והיא כ 230W במאמץ. הכרטיס 6850 לבדו צורך בין 90W - 120W.

הכ. מסך GTX970 צורך לבדו בין 170W ל 210W במאמץ שיא כשכל המערכת תצרוך בסביבות ה 300W ואף מעט יותר.

לכן מומלץ להחליף את הספק כוח כשספק איכותי של 500W - 550W יספיק בהחלט. הספקים המשתלמים יותר הם של אנטק וסיסוניק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה אחד חזק טוב יותר?

אין אחד באותו ההספק יותר זול?

להתפשר על באיכות ירודה יכול להתבטא במתחים וזרמים לא תקינים / יציבים שזה אומר חזקים / חלשים מדי ואולי גם משתנים ולא קבועים.

מניין הבעיות שספק נחות יכול לגרום להן מתחילות במחשב שלא מקבל מספיק חשמל לרכיבים ופשוט לא יעבוד בצורה תקינה או לא יעבוד בכלל ויכול גם להגיע למקרים שבהם הספק נותן מתחים גבוהים מדי או זרמים חזקים מדי ושורף רכיבים במחשב! אין שום היגיון בלהתפשר על רכיב שיכול פוטנציאלית לשרוף את כל המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ סביר להניח שמדובר בדגם חלש יחסית וגם לדגמי הגולד שלהם יש הגנה חלשה מפני עומס יתר.

כמובן שצריך לדעת את הדגם המדויק כדי להחליט אבל בסופו של דבר הייתי משקיע את ה 300 - 350 שקלים הנוספים כדי להיות בטוח בספק הכוח. אבל אם פותח הדיון רוצה לחסוך ומדובר בדגם טוב יחסית של צ'יפטק אפשר להשאר איתו, אף אחד לא מכריח אותו להחליף, פשוט כשעולים בצריכה כדאי להיות בטוחים שהספק יחזיק וזה לא בדיוק המקרה. לדעתי הסיכון הזה פשוט לא שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...