קניית SSD למחשב ישן יחסית - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית SSD למחשב ישן יחסית

elad144

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מבחינתי שלושת הSSD 120GB הזולים שמוכרים במחירי רצפה הם לא "קנייה סבירה".

אם אתה רוצה לך אתה תקנה אותם.

אני לא.

ולכן גם לא אמליץ לאף אחד אחר לקנות אותם.

הם מספיק נחותים כדי להוות גורם משמעותי בהחלטה מה כדאי לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאלה שאין להם.

בגזלן משלמים יותר, פה הם משלמים פחות, נכון שלג'יגה משלמים יותר, אבל מי שאין לו ולא צריך מעל 120GB זאת קנייה סבירה.

למשחקים הייתי לא יורד מ250GB.

מערכת הפעלה + VS2010 + שני משחקים ממלאים לי 250 GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציינתי במפורש שרצוי 250 GB.

להבנתי אתה אומר יש זולים במיוחד 120GB לא לקנות. יש סבירים 120GB לא לקנות כי מוסיפים מאה ומשהו ש"ח וקונים 250. ז"א רק 250.

אני לא ממליץ על 120 זול. מבחינתי זה קו אלכסוני 120 זול, 120 בינוני, 250. בהתאם לתקציב. זה לא ספק ג'נרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהכונני SSD 120GB הזולים הייתי ממליץ להימנע.

הטובים יותר כבר 100+ שקל הפרש מ250GB, כך שאין טעם לקנות אותם.

BX100 250GB זה הכונן הזול הכי משתלם.

לדעתי SSD חובה בכל מחשב MEDIUM-HIGH END.

אצלי כבר אין מחשבים ללא SSD בבית.

וכך יהיה מעכשיו והלאה.

לכל מי שאני מכיר המלצתי על SSD.

כולם כבר קנו.

כולם מרוצים.

אילוץ יתר לדעתי.

אני גם ממליץ בדר"כ 250GB ברור שזה התמורה למחיר הטובה ביותר אבל מי שלחוץ מאוד גם ssd מהזולים יורגש הבדל משמעותי לעומת כונן רגיל, קצת יותר ב310-320 ש"ח ניתן לקנות כונן עדיף למשל ultra plus.

מי שצמא מאוד גם יכול לקנות RC קולה מהגזלן ב20 שקל.

בטווח הארוך זאת לא קניה טובה.

יש כאלה שאין להם.

בגזלן משלמים יותר, פה הם משלמים פחות, נכון שלג'יגה משלמים יותר, אבל מי שאין לו ולא צריך מעל 120GB זאת קנייה סבירה.

למשחקים הייתי לא יורד מ250GB.

מבחינתי שלושת הSSD 120GB הזולים שמוכרים במחירי רצפה הם לא "קנייה סבירה".

אם אתה רוצה לך אתה תקנה אותם.

אני לא.

ולכן גם לא אמליץ לאף אחד אחר לקנות אותם.

הם מספיק נחותים כדי להוות גורם משמעותי בהחלטה מה כדאי לקנות.

מערכת הפעלה + VS2010 + שני משחקים ממלאים לי 250 GB.
ציינתי במפורש שרצוי 250 GB.

להבנתי אתה אומר יש זולים במיוחד 120GB לא לקנות. יש סבירים 120GB לא לקנות כי מוסיפים מאה ומשהו ש"ח וקונים 250. ז"א רק 250.

אני לא ממליץ על 120 זול. מבחינתי זה קו אלכסוני 120 זול, 120 בינוני, 250. בהתאם לתקציב. זה לא ספק ג'נרי.

נראה לי אני אחכה קצת ואקנה את הEvo 850 250 GB - יש לי שאלה בנוגע אליו - האם הSSD מגיע עם מתקן לשים אותו במחשב? או שצריך לקנות בנפרד? או שלא צריך בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחור, אולי לא טרחו להסביר לך כשהתחלת להגיב בפורומים, אבל אין שום צורך ושום סיבה לצטט את כל ההודעות של האנשים מעליך ולתת תגובה כללית.

רק אם ברצונך להגיב ספציפית למישהו מסוים, אז תצטט את התגובה שלו בדיוק מעל התשובה שלך. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחור, אולי לא טרחו להסביר לך כשהתחלת להגיב בפורומים, אבל אין שום צורך ושום סיבה לצטט את כל ההודעות של האנשים מעליך ולתת תגובה כללית.

רק אם ברצונך להגיב ספציפית למישהו מסוים, אז תצטט את התגובה שלו בדיוק מעל התשובה שלך. :)

הבנתי =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSD בדרך כלל לא מגיע עם מתאם ל3.5".

במארזים חדשים ומעודכנים יש תושבת מתאימה לSSD, במארזים ישנים ולא מעודכנים(שהרבה מהם עדיין נמכרים) אין תושבת מתאימה.

אפשר לקנות מתאם בחנויות בזול.

אפשר סתם לחבר ולהניח את הSSD במארז בשלל דרכים.

לא חייבים מתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיע הזמן לנפץ את המיתוס המסריח הזה. לשימושים משרדיים בלבד 120GB זה מספיק פלוס.

הקמתי לפני חודשיים משרד קטן עם ארבעה מחשבים שהרכבתי פלוס שנים שכבר היו, בתקציב מוגבל ביותר. בתחילה לא רצו לשמוע בכלל על SSD, עד ששכנעתי שלפחות במקום ה 45$ שיעלה ה HDD של ה 1TB אפשר לקנות SSD מינימלי של 120GB. קניתי כמה Premier SP610 וכמה Sandisk SSD Plus.

כאמור, מדובר בשימוש משרדי, רוב המידע עובר ב Gmail, Drive וכו'. אחרי חודשיים עבודה, התקנת תוכנות, עדכונים וכו', עדיין יש המון מקום פנוי בכוננים ואני לא רואה איך זה הולך להתמלא.

המהירות מספקת בהחלט, אני משתמש ומתקין כל הזמן 850 EVO 250GB, ביניהם אחד מהמחשבים שכבר היו במשרד, וההבדל בינו לבינם בסתם עבודה שוטפת לא מורגש כלל.

יתירה מזו, אני מכיר משרד מסויים בו יש שרת קטן שעובדים עליו בערך 10 אנשים בו זמנית ב Remote Desktop, הכונן הראשי בנפח 120GB בלבד (הפרופילים של המשתמשים על HDD כמובן), יש נפח פנוי מספיק והמהירות טובה בהחלט.

בקיצור - אפשר בהחלט להמליץ על SSD פשוט של 120GB (כמובן שצריך לדעת איזה בדיוק ולא לבחור SSD שהיעילות שלו על פני HDD מזערית), אין שום סיבה ללחוץ סתם ל 250GB אם מדובר על שימוש מינימלי, ובמקום HDD רגיל של 1TB אפשר בהחלט לקנוות SSD כזה בלי להוסיף שקל לתקציב וזה יהיה מורגש מאוד.

ואגב, אמנם כבר ענו על זה, אבל לשאלה האם עם החומרה של פותח הדיון יש טעם ב SSD התשובה ברורה שהחומרה לא גרועה כלל ו SSD יהיה מעולה. אם ניקח דוגמה מאותו משרד, אני יכול לציין ש Core2Duo עם SSD מתפקד מצויין (כמובן שעם ניצול מלא של המעבד - אבל תכלס בגלישה וכדו' המהירות מצויינת), אז ודאי ש i7 750 יהיה מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין מחשב משרדי בו יש תוכנה אחת או שתיים פתוחות כל הזמן או תמיד בזיכרון, לבין מחשב ביתי בו עושים מגוון רחב של דברים כולל משחקים, והרבה יותר מולטיטסקינג באופן כללי.

אתה יכול גם לטעון שבכלל אין צורך בSSD למחשב משרדי.

ממילא הOFFICE נמצא בזיכרון כל הזמן והביצועים מהירים.

אבל איפה זה ואיפה מחשב ביתי MEDIUM-HIGH END לשימוש נרחב ומגוון.

יש הבדל משמעותי ומורגש בין הכוננים הזולים ב260 שקל מכמה דורות קודמים, לבין כונן נורמלי מהדור האחרון.

לא רק בנקודת הפתיחה, גם בהמשך הדרך כשחולשות הכונן עלולות להתפתח לתיסמונת איבוד ביצועים.

כונן 250GB יותר משתלם, יותר מהיר(אפילו ללא קשר לדגם), חי יותר זמן, מאבד פחות ביצועים כשהוא מתחיל להתמלא.

ואפשר להתקין בו חופשי משחקים, אפילו החדשים שתופסים 60GB יכנסו בו אחד או 2(מה שלא יקרה עם כונן 120GB).

יש את כל הסיבות שבעולם לבחור ב250GB BX100 כנקודת ההתחלה לכונן טוב.

ואתה לא יכול לטעון שהכוננים ב260 שקל הם טוב.

כי הם לא.

ולומר שזה לא מורגש?

אולי כשאתה לא עושה איתם כלום, וכשהם לא סובלים מהידרדרות ביצועים אקוטית.

זה שהם יותר טובים מהרדיסק לא הופך אותם לכונן טוב.

ובטח לא הופך אותם כונן אידיאלי לשאוף אליו כמינימום לאנשים שעושים שימוש אינטנסיבי ארוך ומגוון במחשב.

פותח הדיון גם יהיה עם הכונן עכשיו לפחות כמה שנים טובות.

והוא יצטרך להתמודד עם ההשלכות של הקניה.

ההמלצה שלך ל120GB ב260 שקל תסנדל אותו.

ההמלצה שלי ל250GB נורמלי תעשה לו רק טוב.

אותך הוא יקלל.

אותי הוא יברך.

אולי לא היום, אבל בהמשך הדרך אותה אנחנו מנסים לסלול תחתיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בינינו הוא שאני מדבר מניסיון.

ובאחד מהמחשבים השתמשו גם ב Photoshop, InDesign ו Acrobat Pro, כמובן פרוייקטים לא כבדים, עם כרום פתוח והרבה כרטיסיות, והכל עבד מעולה. שלא לדבר על השרת שהזכרתי - כמה אנשים יכולים לעבוד בו זמנית על פוטושופ וכו' עם הכונן של 120GB (כמובן טוב יותר מהנחותים, אבל עדיין רק 120GB), והכל בסדר.

בקיצור, אם מישהו לא צריך את הנפח ואת הפרש הביצועים אלא רק את היתרון הבסיסי של , כוננים כמו ה Plus וה SP610 בנפח 120GB יהיו בסדר גמור. עם זאת למשחקים אני מסכים שכדאי לקחת יותר, ובטח למי שלא אכפת לו ההפרש הכלכלי.

"מסנדל אותו" או ש"הוא יקלל אותי" בטח שלא. תרגיע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.

מסנדל מאוד.

ההחלטה שלו עכשיו תשפיע על שנים קדימה.

ואי אפשר יהיה לשנותה מבלי לשלם קנס יקר.

וכן.

הוא יקלל או יברך בהתאם למה שהוא יוכל או לא יוכל לעשות עם הכונן באותם השנים.

הכל יחזור לאותה הנקודה בה הוא קיבל את ההחלטה.

רק מלהסתכל על המפרט שלו אני יכול לקבוע שהוא לא מהסוג שSSD דור ישן 120GB ב260 שקל יתיישב איתו טוב לאורך זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...