מצלמה "מקצועית" ראשונה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה "מקצועית" ראשונה

dans41

Recommended Posts

היי, אני מעוניין לקנות מצלמה "מקצועית" (חשבתי על DSLR או חסרת מראה).

אני לא רוצה להשקיע יותר מידי כסף לכן החלטתי להשקיע 1000$ לתחביב החדש בשביל ציוד כניסה לעולם הצילום, חשוב לציין שיש לי ניסיון עם ציוד מקצועי (בעיקר במצלמות וידאו פחות ברפלקס).

חשבתי על מצלמת חסרות מראה כיוון שהיא נותנת לי חיישן איכותי ואפשרות להחליף עדשות במחיר זול יותר מDSLR עם אותו חיישן.

המצלמה מיועדת לצילום סטילס ווידאו, צילומי פנים וחוץ, טיולים בחו"ל וכו', ולכן חסרת מראה נראת לי מתאימה יותר בגלל הקומפקטיות.

חשבתי על ה Sony α6000 ביחד עם עדשת פנקייק ועדשה של 50-200 בשביל זום. הדגם שציינתי נותן מענה לרוב הבקשות שלי והביקורות מהללות אותו, החסרון הגדול שלו זה שאין אפשרות מובנית לחיבור מיקרופון חיצוני אלא צריך לקנות מיקרופון שמתאים לחיבור האקסלוסיבי של סוני ורק ממנו אני אוכל לחבר מיקרופון חיצוני לבחירתי (נגיד בום לצורך העניין), דבר שמייקר את הקניה ומסרבל את ההקלטה.

אני יודע שבדרך כלל נהוג להקליט במכשיר חיצוני אבל אני מעדיף שהוידאו והקול יהיו מסונכרנים ביחד וגם מקלט חיצוני יצא מגבולות התקציב.

חיסרונות נוספים הם מחסור בעדשות בארץ ובמחירן ןמחסור בGPS אבל זה פחות קריטי לי.

אשמח לקבל המלצה לדגם שלא נופל ממנה אבל מאפשר לי להקליט קול בצורה פחות מסורבלת וגם המלצה על עדשות וציוד נלווה.

הקנייה כרגע מתוכננת ליהיות ממנהטן דרך חנות בסגנון בסט ביי ודומיה.

במסגרת התקציב אני מתכנן גם להוסיף חצובה, תיק, סוללה נוספת ואולי גם פילטרים או עזרים קטנים.

ראיתי את הבאנדל הזה בבסט ביי: http://www.bestbuy.com/site/sony-alpha-a6000-mirrorless-camera-with-16-50mm-and-55-210mm-lens-kit-black/4322004.p?id=1219752551467&skuId=4322004&productCategoryId=pcmcat234200050001

נראת לי חבילה משתלמת מאוד בשבילי מלבד החסרונות שציינתי, לכן אני שואל האם יש או חבילה שנותנת לי מענה יותר טוב מהאלפא 6000?

תודה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת שבמסגרת התקציב אתה יכול לקנות את החסרת מראה הזו פלוס 2 העדשות? (שלא לדבר על כל הציוד הנלווה)

1000$ זה הרבה כסף אבל גם מהר מאוד יכול להגביל אותך כשאתה נכנס לתחום הזה ורוצה איכות ודברים נלווים.

לי יש D5300 שהיא מצלמה מעולה לכניסה לעולם המקצועי, ועדיין החסרות מראה מאוד קורצות ויש להן יתרונות טובים.

בכל מקרה, אני לא יודע אם שקלת את העניין של לקנות גם יד שנייה, זה דבר פופולרי בעולם הצילום,

ורוב הצלמים לפחות המקצועיים שומרים ממש על הציוד שלהם ככה שאפשר למצוא דברים טובים במחירים מעולים.

אני קניתי את העדשה שלי (Sigma 17-50) ממישהו ולא היו לי איתה בעיות (אפילו עדיין יש לי אחריות עליה)

אם אתה רוצה אני אפנה אותך (או שפשוט תחפש בפייסבוק) יש כמה קבוצות לציוד יד שנייה של צילום.

השאלה גם מה אתה מחפש בדיוק, מה אתה אוהב לצלם. אני חושב שאתה יכול להסתפק בעדשה אחת בתור התחלה ולהשקיע באחת איכותית על פני שתיים שהן עדשות KIT

באופן כללי יש לך את הסוני Alpha A7 שהיא מצלמה עם חיישן Full Frame וכנראה שרק היא תכסה לך את כל ה 1000$,

אז למה אני בכל זאת מציין אותה? כי יכול להיות שזה שדרוג משמעותי ממה שחשבת עליו (לא בדקתי הכל לעומק אז אני לא בקיא בכל ההבדלים בניהן)

והיא יכולה לתת לך עוד אופציות שונות של הרחבה.

וסתם אם מעניין אותך כל הפיצ'רים מסביב, זו כתבה מעולה: http://briansmith.com/sony-a7-a7r-accessories-guide

(אני מאמין שרוב הדברים שם יתאימו גם ל A6000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתתי קישור לחבילה של שנותנת לי את מה שאני רוצה ב800$ וכוללת גוף, 2 עדשות ותיק. החיסרון הגדול זה החוסר חיבור למיקרופון כמו שציינתי, האביזר לחיבור מיקרופון עולה עוד 150-200 דולר לכן רציתי לדעת עם יש אפשרות יותר טובה לצרכים האלה.

אגב חסרת מראה תיהיה יותר טובה בגלל שהמחירים זולים יותר לעומת DSLR עם אותו חיישן.

אני לא נגד יד 2 אבל הקנייה כמו שציינתי לא מתבצעת בארץ לכן בארה"ב יהיה לי יותר מבחר ובמחירים די טובים אז אני לא רואה יתרון ליד שניה במצב כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא מה שכתבתי בעריכה לגבי השימושים שלך ומה אתה מתכוון לצלם.

אגב בנוגע למיקרופון, אתה בטוח שאי אפשר לחבר? כי אתה טוען שיש אביזר כזה והוא פשוט עולה עוד כסף (מן הסתם)

אני מצאתי שאתה יכול עם החיבור Hot Shoe במצלמה.

[ATTACH=CONFIG]9811[/ATTACH]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי הסוני a7 מעולה אבל לא בתקציב שלי, הגוף בלי עדשות הוא מעל התקציב שלי כמעט פי 2.

אני יודע שאפשר לחבר לשם מיקרופון אבל המתאמים לשם יקרים כי הם מגיעים עם מיקרופון משלהם והמחיר מתחיל מאזור ה150$.

ראיתי עכשיו שיש מתאם שמיועד לשימוש שלי אבל הוא לא נמכר יותר בשם VMC-K100 והוא נראה כך:

[ATTACH=CONFIG]9826[/ATTACH]

אני לא מוצא אותו באיביי וגם לא משהו שדומה לו.

לכן האפשרויות שלי זה רק מיקרופונים של , בתקציב גבוה יש מן פרהאמפים מוזרים כאלה להקלטת קול אבל שוב זה מעבר לתקציב ורובם נכנסים ליציאת מיקרופון ששוב, אין במצלמה.

אגב הקישור שנתת לי תקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני שוקל להגדיל את התקציב כך שאוכל לרכוש את הsony a7, יש בה את מה שאני צריך והרבה מעבר אבל אני לא סגור לגבי עדשה.

אני מניח שאני יעלה את התקציב ככה שעל הגוף בלבד אני יוציא באזור ה1000-1200$ לעדשה כמה להוסיף?

חשוב לי שהיא תיהיה ורסטילית (אחרי הכל אני יכול להרשות לעצמי כרגע רק אחת, אז כמו שציינתי גם וגם סטילס, צילומי פנים וחוץ ושתיהיה סבבה בתנאי תאורה לא אופטימלים (אני מניח שהחיישן עושה את רוב העבודה בתנאי תאורה).

חשוב לי שלא יהיה צוואר בקבוק (לפחות לא אחד משמעותי) כיוון שאין לי תקציב לעדשת carl ziess (עדשות מצויינות אני בטוח בכך) הייתי רוצה באמת למצות כמה שיותר מהחיישן הזה בלי לשבור עוד קופות חיסכון.

עוד דבר, מאחר והגדלתי את התקציב יש המלצות למצלמות אחרות בתקציב דומה? (nikon, canon, lumix וכו').

כמובן לפי הדרישות שציינתי.

ואם אפשר המלצה למונופוד או טריפוד קטן ונייד אני אשמח לאחד (גם לא יקר מידי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

ראשית רציתי לציין כי אני צלם חובב 7 שנים. צלמתי עם Nikon D80 כשהיא רק יצאה (עם 3 עדשות) ובנוסף (!!!) קניתי Nex-6 עם שלוש עדשות.

אז לגבי שאלותיך, מכיוון שאינך בטוח כרגע מה אתה הולך לצלם יותר אי אפשר לדעת מה לקנות. לכן, אני ממליץ לקנות גוף מצלמה יד שניה שמור. תוכל להסיג אחלה מצלמה ב-1500 ש"ח.

הכי חשוב זה עדשה. אני חוזר על האמירה הזאת כ"כ הרבה שלא יאמן. יש לי כרגע 2 מצלמות: ה-D80 מעלת 10MP וחיישן די ישן וה- החדישה עם 15MP חיישן טוב יותר. חשוב לציין לשתיהן גודל חיישן APSC. ויש לי שתי עדשות פריים: 50 מ"מ F1.4 של ניקון ו-50 מ"מ F1.8 של . ניסיתי את שתיהן על ה-NEX ואין מה להשוות. התמונה עם 50 של ניקון הרבה יותר טובה.

בקיצר, תשקיע בעדשה. אם תוכל להיות יותר ספציפי לגבי מה אתה הולך לצלם (portrait, landscape) זה יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

goidoi תודה על ההמלצה, אשמח אם תתן לי דגמים ספציפים, אני לא פוסל יד שנייה אבל בגלל שזאת ראשונה ואני לא מכיר את שוק המצלמות אני חושש שיהיו מוכרים שינסו לנצל את זה, וגם אחריות זה דבר שחשוב לי בציוד יקר שכזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני מציע לך בחום זה להשאיל מהחברים שלך את ה-DSLR/MIRRORLESS ליום-יומיים. תשחק איתה. תבין, מה יותר נוח לך. מה יותר חשוב ביחס מחיר/גודל(משקל)/איכות. פשוט אין את העדשות למירורלס באותה רמה כמו DSLR במחיר סביר. הפנקייקים למיניהם זה אומנם נוח מבחינת גודל, אבל האיכות (distortion, chromatic aberrations ...) לא משהו. אם אין לחברים DSLR, לך לפה: http://photolight.co.il/forum/theme5.html זהו פורום צילום הפופולרי ביותר במדינתנו. שם מוכרים המון ציוד יד שניה. תפגוש את המוכרים, תחזיק ביד את המצלמות. מאוד חשוב שיהיה לך כמה שיותר התנסויות (למרות שברור שלא יהיה הרבה אפשרויות).

אם יש לך חברים אם יצרן מסוים של מצלמות (Canon, Nikon, , You name it) עדיף לקחת אותו יצרן כדי שתוכל להשאיל עדשות באתיד. בגדול אין הבדל של ממש באיכות בין הפירמות השונות. יש Holy Wars, אל תבזבז על זה זמן.

ממש אין טעם לקנות DSLR אם אתה לא הולך להשקיע בעדשות ובלימוד (הכוונה היא לזמן שלך ולא איזה קורס). תכלס בחודשים הראשונים אני עשיתי חארא של תמונות עם ה-D80. וזאת כי למדתי להשתמש בה. אח"כ כבר יכולתי לצלם יותר טוב.

כאשר אתה תהיה סגור לגבי יצרן, אפשר לחפש דגם ספציפי. ב-DSLR הייתי הולך או ל-CANON או ל-NIKON. לשתיהן יש המון עדשות. ב-MIRRORLESS היתי הולך ל-.

אם יש באפשרותך לייבא באופן כזה שלא תשלם מיסים (הדבר מבורך מבחינתי) - לך על זה. תקנה חדשה. בארץ הייתי קונה רק יד שניה. ממש כמו אוטו.

אגב, אם אתה יכול לקפוץ למת"מ בחיפה או לכרמיאל אני בשמחה אתן לך את שתי המצלמות להתנסות + כמה הסברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולגבי העדשה הראשונה. בניגוד להרבה אנשים אני ממליץ דווקה ללכת לכיוון הפריים. כלומר לא זום (את הזום תעשה עם רגליים :)). הפריים המעולה והזול שישמש אותך שנים הוא 50 מ"מ. 1.4 יותר טוב מ-1.8 ולא בגלל הבוקה (bokeh) המשגע או יכולת לצלם בחדר חשוך יותר, אלה פשוט תמונה טובה יותר. לנופים תקנה אח"כ עוד פריים (אני הלכתי ל-19מ"מ F2.8 של סיגמה - די בסדר, הייתי רוצה שאשתי תסכים למשהו יותר טוב אומנם).

אם תרצה תמונה עם הגדלה, תוכל תמיד לעשות CROP אם החיישן והעדשה נותנים לעשות אותו. דוגמה:

[ATTACH=CONFIG]9941[/ATTACH]

זה לא שצלמתי עם עדשה מטורפת - פשוט CROP, ועדין יצא סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...