התייעצות לפני רכישת MAC - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לפני רכישת MAC

יניב51

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מעוניין לרכוש בחודש הקרוב.

בגדול המטרה תהיה פיתוח ך ( מעוניין להכיר את המערכת, סטודנט שנה ג' למדעי המחשב ) ובכלל להכיר את המערכת.

עקבתי קצת אחרי המחירים בארץ, לא שפוי :bash:

התמזל מזלי ויש לי קרובת משפחה מארה"ב שתגיע בקרוב לארץ, וחשבתי לקפוץ על ההזדמנות ולרכוש משם.

המחיר של ה PRO עולה 1500 דולר, מעל לתקציב שלי ( קצת כבד להוציא 6000 שקל ).

המחיר של ה AIR בגירסה סבירה (256 ג'יגה ) עולה 1200 דולר, איכשהו יותר סביר אבל זה עוד לפני תוספת ל 8 ג'יגה.

צץ לי עכשיו באתר של אפל ה PRO הישן, עם כונן מכני 500 ג'יגה במחיר דיי חביב ( 999 דולר ). בתופסת של עוד 4 ג'יגה זה עדיין זול יותר מ-ה AIR.

http://www.apple.com/us-hed/shop/buy-mac/macbook-pro ( בתחתית העמוד )

כמה האופציה הזו גרועה?

נכון להיום אין לי בעיה עם כוננים מכניים, ממה שאני מצליח להבין גם באופן דיי קל אפשר לרכוש בארץ הקודש ולהחליף למחשב במקרה הצורך, האם יש משהו מורכב בזה? ( זה כמו בכל אחר, פותחים כמה ברגים למטה ומחליפים? ).

ולבעלי ניסיון, עד כמה נורא להשתמש ב 13.3"? בבית אני מניח שלא תהיה לי בעיה ( חיבור ישירות למסך ), אבל עדיין לא תמיד אני משתמש במחשב בבית ( נכון להיום אני משתמש במחשב של ששקל כמעט 2-5 קילו, לא מעט ולא נוח ).

קצת מבולבל מכל העסק ( עדיף את ה PRO הישן עם רטינה ו 8 ג'יגה או שעדיף כבר את ה AIR החדש? )

אשמח ליעוץ.

תודה רבה,

יניב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית לא הייתי ממליץ לקנות את הישנים, כי המסך retina שווה את ההבדל (לטעמי). כמו כן צריך לבדוק האם בדגמים הישנים האחרונים עדין אפשר להחליף דיסק. עד כמה שאני זוכר בשלב מסויים הם שינו את סוג החיבור אז תבדוק את זה במידה ועדין החלטת ללכת על זה. כמו כן אל תשכח ששדרוג כזה יעלה לך נגיד עוד 100-150 דולר.

כמו כן לא ציינת מה התקציב שלך? ניתן למשל לקנות רטינה 13" עם 128 ג'יגה דיסק ו8 ג'יגה ראם כאן באזור ה-1300 דולר אחרי מס מקומי (כ-5000 שקל). באילת אחרי הנחת מע"מ וסטודנטים הוא יעלה לך משהו כמו 5600 שקל, שזה הפרש שלא הכי משתלם להזמין בשבילו מחו"ל.

לגבי כמה נוראי להשתמש ב13.3... זה עניין אינדיבידואלי. בשבילי זה הגודל המושלם למחשב , בשבילך רק אתה יודע להגיד. כנס לiDigital ותבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרוג ל פחות מעניין אותי כרגע, אבל משהו שלא הייתי שולל מאוחר יותר.

מה התקציב?

שאלה טובה. בגדול כמה שפחות שיתן תמורה לכסף :rolleyes:

אני דיי שולל על הסף את גירסת ה 128 ג'יגה, אני חושב שאחרי כמה חודשים אני אתעצבן על עצמי שרכשתי משהו כזה מוגבל ( וזה מוגבל מאוד ) אז אני מעדיף להימנע, למרות שהיא קורצת יותר.

ונניח שבחרתי את ה 128 ג'יגה, ידוע לך( או למישהו אחר ) כמה הפועל נישאר לאחר התקנות של סביבות עבודה שונות? ( כאמור המטרה היא לתכנות, לא למשהו אחר )

לגבי הרכישה מאילת, אכן אחרי הנחת סטודנטים ומע"מ היא מאוד קורצת, הבעיה שבשביל זה צריך לעשות את כל הדרך לאילת ( דלק גם עולה כסף ).

והאמת, כדרך חיים, לא מפריע לי עניין האחריות ( מה גם שתקנו אותי אם אני טועה, אבל עבור ה זו אחריות בינלאומית, לא? ).

ובעצתך ריפרפתי ברשת אודות ה PRO NON RETINA וכן ניראה שלא ניתן לשנות אותו עצמית ( בתוספת לזה שהוא שוקל חצי קילו יותר מהמקביל עם הרטינה ), קצת מוריד מהעסק.

עוד כיוון מחשבה שלי היה לקנות MINI שיהיה בבית במקביל למחשב הרגיל שלי, ובסכום שנותר ( ונותר.... ) לרכוש לפטופ קומפקטי אחר, לא של .

עוד אפשרות שחשבתי עליה היא קניית מחשב יד שניה, אבל קצת מפחיד אותי כי אי אפשר לדעת מי נוכל ומי לא ( ומתי נמצא את הדפקט ).

:huh::huh::huh:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב שעונה לי על כל הדרישות נכון להיות.

קצת מיושן, אבל עושה את העבודה ( I5 750, P55, 8GB RAM, R7 260X ).

קראתי על האפשרות, לא שולל אותה אבל אם זה יהיה המוצא האחרון לא יפריע לי לקנות MINI בזול ולחיות בשקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שהמק מיני לא משתלם בכלל, המחשב הזה מסורס מכל כיוון.

עדיף לך כבר לרכוש מק ביד 2, במשרדי פרסום, ובתי סטודיו אפשר להשיג אפילו pro דור קודם עם מעבדי זאון, המחיר שפוי יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשמתי על האופציה, כרגע סימנתי כמה אפשרויות כאלו שראיתי, אבדוק את זה בימים הקרובים.

מה לגבי המחשב הבא:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1072687-REG/apple_mgx92ll_a_13_3_macbook_pro_notebook.html

הוא MID 2014, מגיע עם 512 וזול יותר מחדש עם 256 .

יש הבדלים מהותיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המק בוק הזה מדור Haswell מק מצוין.

אגב במקבוקים עם כרטיסי מסך של אנוידיה, תרחק כמו מאש.

קח בחשבון שתזדקק ל- Care בינלאומי שיתפוס באיידיגיטל.

מק זה לא פיסי, אם הלוח הראשי מתקלקל ללא אחריות יעלה לך יותר מהמחשב, לתשומת ליבך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבעל מחשב מק, אני אומר לך חבל על הכסף שלך!

תשקיע במחשב PC חזק, ותתקין hackintosh

מעניין. אפשר להתקין את זה בכל מחשב מבוסס מעבד , לפי מה שהבנתי, נכון?

והאם אפשר לעשות לזה multiboot, כלומר, להחזיק גם מערכת הפעלה של וגם של מייקרוסופט במקביל?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

רק לצורך הפרוטוקול,

במסגרת מבצעי ה רכשתי MCP 13" 128GB במחיר של 6400 ש"ח (בארץ כמובן שניתן היה לחלק לתשלומים, למרות שאני שונא).

נכון, הפרש משמעותי לקניה מארה"ב, אבל בגלל שכרגע אני סטודנט ( ואני הולך להתעלל במחשב ) העדפתי לקנות משהו פה עם אחריות בטוחה ומחיר יחסית סביר ( לא יכלתי להביא בסוף מארה"ב בתקופה הקרובה ).

128GB כרגע זה מעט, אבל כחלק מהמבצעים שהיו יש לי בדרך 2 כונני שאחד מהם אני אהפוך לכונן חיצוני עם חיבור ומשם אני מתכנן להריץ ולשים קבצי VM שגם כן שוקלים לא מעט.

ההפרש היה 1200 ש"ח עבור גירסת ה 256, היה ניראה לי יותר מדיי ( רכשתי 500GB של ב 640 ש"ח ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...