הצצה נדירה למוח של שמאלני: הפוסט של אחינועם ניני - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצצה נדירה למוח של שמאלני: הפוסט של אחינועם ניני

vic07

Recommended Posts

לאחר שהעיתונאי עמית סגל העלה לפייסבוק תמונה בה ניני מופיעה לצד וואליד סאלם, מנכ"ל המכון הפלסטיני לדמוקרטיה ופיתוח, זכתה ניני לתגובות זועמות. בסטטוס של סגל מצויין כי סאלם שלח הודעה שתומכת בטרור ומחזקת את ידי המחבלים הפלסטיניים ובני משפחותיהם. וכך כתבה ניני בתגובה:

העיתונאי עמית סגל פרסם תמונה שלי מלפני שנתיים, מביקור בכנסת, באירוע חשוב של השדולה למען שתי מדינות לשני עמים, יוזמתו המבורכת של ח"כ חיליק בר. בתמונה אני מצולמת עם חברים מהרשות הפלסטינית שבאו לתמוך בשלום, ובפתרון שתי מדינות. אנחנו מחייכים, היתה הרגשה טובה מאד של רצון עז וכנה לשיתוף פעולה. אחד האנשים בתמונה הוא ווליד סאלם. בשנתיים שמאז, המצב הידרדר,בלשון המעטה. החיוכים נמחקו מפניו, ואנו חוזים בהידרדרות נוראית ומסוכנת. לאחרונה שלח ווליד סאלם מייל, שהגיע גם לעמית סגל כנראה, בו הוא מברך את השהידים ומחמיא להם על היצירתיות שלהם באמצעי הרג. האמירה הנוראית הזאת, המזעזעת, הראוייה לכל גינוי, מעידה על הטרגדיה העצומה שאנו מצויים בה. אדם שהיה במצב כל כך מתון יחסית, כל כך פתוח להידברות ופשרה, שיביע עתה כזו עמדה כבל עם ועדה, אומר דרשיני באותיות קידוש לבנה. מה גרם לו לשינוי כה רדיקלי, הגובל באובדן שפיות?

אני מגנה את האלימות הקשה, את הטרור שמדיר שינה מעיניי ביתי, את ההפחדה על כל רבדיה, ובאותה נשימה ממש, לא מפחדת לומר בצורה ברורה: בהיעדר תקווה, בהיעדר יחס מכבד ורצון אמיתי לפשרה ופתרון הוגן לסכסוך, בהיעדר הכרה , תהיה אלימות, יהיה טירוף, כל השדים הנוראיים יצאו מכל פינה. מפתיע רק שזה קורה רק עכשיו. המכשולים האין סופיים ומתוחכם יותר או פחות המוצבים בפני ההידברות, הבנייה הבלתי פוסקת בהתנחלויות, יריקה בפרצוף של מהוייהם של שכנינו ומנהיגים תוך הפרת הסכמים, הזלזול הבוטה בשכנינו בכל דרך אפשרית, היהירות, הגזענות החריפה שבאה לידיי ביטוי בכל אמירה ובכל אקט כולל בחקיקה!! ... אין שום דרך שתוביל לדבר אחר חוץ מקיצוניות מטורפת מכל הצדדים, ובעיקבותיה מרחץ דמים. בנימין נתניהו, האיש החזק בזירה, יכול עוד לעצור את זה. כמו שרבין שינה עמדתו מ "שברו את ידיהם ורגליהם" להידברות ובסוף הסכם, כך גם נתניהו יכול, עם כל עוצמתו הגדולה וממקום של כח, להתפקח ולהוביל את מדינת לשלום, לפני שיהיה מאוחר מידי. ואולי כבר מאוחר מידי? את מעשיו תשפוט ההיסטוריה.

במילים אחרות: ערבי תומך טרור גילה את פרצופו האמיתי אחרי שנים שבהם הוא הוליך שולל את ניני וחבר מרעיה. האם זה הוביל להתפכחות כלשהי? הבנה ששיקרו לה? הבנה עם מי יש לנו עסק? חלילה! היא בטוחה שבזמנו הוא היה איש עדין ותומך שלום נלהב, ושרק לאחרונה חל אצלו שינוי - באשמת , אלא מה, וישראל בלבד.

כל פוסט כזה שאתם נתקלים בו, קראו והפיצו בין חבריכם. אנשים צריכים לדעת את עומק הטירוף השמאלני. אולי בזכותכם אנשים יבינו לבסוף שמדינת לא תשרוד אם לא יושמד הנגע השמאלני בקרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם היא, אם לא שמת לב, "נגד הטרור".

והימין הקיצוני אינו "מוכן להבעיר את המדינה בשביל הר הבית". הוא מוכן להבעיר את המדינה בשביל הזכות של המדינה לקבוע למי מותר ולמי אסור להכנס לשטח שנמצא בתחומה הריבוני שלא משיקולים של נחמדות לערבים או פחד מפני תגובתם או תגובת העולם, אלא משיקולים של האינטרס של אזרחיה, גם אם מקורו בסיבה מטופשת (במקרה הזה, דת). לי אין שום אינטרס אישי בהר הבית לכשעצמו, אבל ועוד איך יש לי אינטרס לזרוק משם את הערבים שהכריזו עליו בעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי קורא לזה הצצה "נדירה". :) בעניין זה שאתה מדגיש פה, כל ההתבטאויות של מי שמזהה עצמו עם השמאל דומות. ההבדלים בתוכן נובעים ממידת הקיצוניות, אבל בבסיס הכל ניזון מהמאפיין המרכזי - חוסר יכולת להתנתק מדוגמות ותפיסות מקובעות, גם כאשר המציאות מפריכה אותן פעם אחר פעם.

קח למשל את הטור האחרון של שלום ירושלמי בNRG:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/731/390.html

הרעיון של מסירת שטחים הוא כנראה הרעיון המרכזי והדומיננטי ביותר של השמאל הישראלי בעשורים האחרונים. ובחודשים האחרונים, מה לעשות, היה מאוד קשה למצוא סיבות לגיטימיות להעלות את הרעיון על סדר היום. אז מה עושים? נאחזים בכל קש שאפשר, גם קלוש ביותר, והופ - מצאנו סיבה "להיפרד" מירושלים המזרחית. איזה כיף. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים כמוה מגעילים אותי, לא בגלל העמדות שלה, אלא בגלל שהיא עצלנית מידי ללמוד את הבסיס הכי פשוט של האיסלם ושל ה"מאבק הפלסטיני" ומטרותיו.

המוסלמים אומרים לה במפורש מה הם רוצים לעשות והיא מתעקשת לא להאמין להם, היא מזלזלת גם בהם וגם בנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשותף לשמאלנים הוא "ראיית האחר". השמאלנים מאמינים שצריך להיות טוב לכולם לפני שיהיה טוב גם לנו. הם לא מוכנים לקבל את זה שיכול להיות טוב רק ליהודים ושיהיה לא טוב לאחר.

זה נשמע מאוד מרושע לרצות שיהיה רק טוב ליהודים ורע לאחר, אלא שהאחר הוא לא בדיוק מעוניין בטובת היהודים ואילו לרוב הוא מעוניין בטובתו עצמו על חשבון היהודים או ברעתם של היהודים.

מאוד קל לזהות שמאלנים. במקרה ומחבל הרג יהודי, כל שעלייך לעשות הוא לשאול אם אתה מסכים שצריך בתגובה להרוג אותו ואת משפחתו.

מהר מאוד תשמע תדהמה מצד השמאלני איך אתה יכול להותיר את דמם של משפחתו כל כך בקלות, שהרי היא לא אחראית ישירות לפיגוע.

במדינה דמוקרטית אני מסכים שאסור להעניש אדם שלא ביצע פשע, אבל הבעיה היא שמדינה דמוקרטית עושה הגיון רק אם האזרחים שלה בתוכה לא מנסים להפיל אותה בעצמם ועושים ניצול ציני של החוק בכל דרך אפשרית כדי להרע למדינה עצמה.

דמוקרטייה לא ממש מתמודדת עם גרעין קשה של אזרחים שרוצים להפיל אותה.

במדינה שנאבקת על קיומה אל מול איום מתוך אזרחייה עצמם קשה לה להשאר דמוקרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כלוא בתוך המסגרת שקבע השמאל - בפרט, העניין הזה שאין לפגוע בכוונה תחילה ב"חפים מפשע" (אני מקווה שאתה מבין למה המרכאות) בשום מקרה. אני מסכים שזהו צעד קיצוני, אבל רק אדיוט גמור (כלומר, שמאלן) ישרטט לעצמו גבולות שהוא לא יסכים לשקול אפילו, גם כשחייו וחיי משפחתו תלויים בכך. אפשר, כמובן, לטעון שזהו לא צעד הכרחי אפילו במצבנו, אבל עצם הטיעון הזה מצריך שקילה של השלכות הצעד הזה כנגד האלטרנטיבות במקום קביעה אוטומאטית שזה ברברי.

על כן, צודק סרגון. אמנם יש הרבה ימנים שלא יסכימו שמדובר בצעד הכרחי או מתבקש, אבל כל מי שמגיב אוטומאטית ב"איך אתה בכלל יכול לחשוב כך" הוא אכן שמאלני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחינועם ניני, מקבלת המון תמיכה כספית מהגופים הבזויים האלו.

הקטע השמאלני פשוט מכסה את האמת של אמנית עלובה.

האמת? אם אני אגלה שהיא עושה את זה רק בגלל שהיא מקבלת על זה המון כסף אז אני אבין אותה.

זה מאוד מקובל היום שאנשים דופקים אחד את השני בשביל כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי זאת לא רק היא, המון ארגוני שמאל מקבלים תמיכה כספית נדיבה מהגופים האלו.

הם מוכרים את המולדת שלהם לטובת כסף קל, למה לעבוד קשה? אם יש מי שממן את העצלנים האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהוצאה להורג של משפחות ועד לרצח עם והקמת הרייך היהודי שאתה מייחל לו במהרה בימינו, הדרך קצרה. אבל אתה יודע את זה כי אתה הכי שפוי פה בפורום.

אתה יודע מה... אתה צודק... טעיתי...

תמיכה ברצח חפים מפשע תוביל בסופו של דבר לרצח עם...

אם כך הפלסטינים שקוראים לרצח יהודים חפים מפשע ותומכים בטרור לא רק מעוניינים בלשחרר את פלסטין. הם למעשה מכוונים להשמדת מדינת ורצח העם היהודי.

תודה שהראת לכולנו מה באמת הפלסטינים רוצים.

אם כך לא נותר אלא להלחם מלחמת קיום ויש להכות באויב בעוצמה ובאכזריות כלל שניתן.

והנה לכם בדיוק הדוגמא שדיברתי עליה. כל כך קשה לו לתפוס את צה"ל מעניש משפחות מחבלים אבל לפיגועי טרור הוא כבר התרגל. לפעולות הרצחניות של הפלסטינים הוא התרגל ועכשיו הוא מחפש איך לעשות איתם שלום. אותם אנשים שמעוניינים ברצח העם היהודי.

וגם אם לא נלך לכיוון של רצח "חפים מפשע" או "רצח עם". למה אתה חושב שזה בכלל מזיז לי אם ירצחו את כל הפלסטינים?

למה טובתם של הפלסטינים צריכה להיות איזשהו שיקול בבחירות שאני עושה?

עוד דבר שמפריד בין שמאל לימין, השמאלנים מכניסים את טובתם ורווחתם של הפלסטינים לתוך כל השיקולים והבחירות שהם עושים.

תענה לי בבקשה, למה לאזרח הישראלי הממוצע צריך להיות איזשהיא סיבה שיהיה אכפת לו מזה שמחר ימחקו את כל הפלסטינים?

מה הסיבה? כי זה מעניין אותי לדעת.

במה טובת הפלסטינים עוזרת לי אם ימחקו אותם והם לא יוכלו להרע לנו עוד?

מה האינטרס שלנו שיהיה לנו איזשהוא ערך לחיי הפלסטינים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...