ושוב פיגוע דקירה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ושוב פיגוע דקירה

Ash Binary

Recommended Posts

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מבלי להכינס לוויכוח האם צריך לתת לאזרחים לשאת , הטיעון של סקונד אדישון הוא מגוכך עד כדי כך שאני תוהה אם הוא חיי בתוך בועה מוגנת עם מעט חשיפה לאנשים ברחוב.

גם אם ניקח בחשבון את הסיכון הלא הגיוני שאזרח יתחיל לירות בשוטרים וכוחות ביטחון ויתחיל להרוג עשרות אנשים בגלל שהוא חושב שהם כולם מחבלים, בלי האזרח הזה המחבל יעשה בדיוק אותו הדבר כך שגם במקרה האבסורדי הזה התוצאה לא תהיה יותר גרועה אם לא היה לו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיעון שלו רחוק מלהיות מגוחך, ואם היית רואה כמה טעויות זיהוי יש באימוני הכשרה של מאבטחים מרמת הקניון עד רמת מאבטחי רכבת/משרדי ממשלה אז לא היית מדבר ככה. אני ראיתי כמה קל להיכנס ללחץ עם אקדח ולהתחיל לירות (כדורי סרק כמובן) גם על חברים שאתה עובד ומתאמן איתם שבועות/חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגמרי! אנשים כןא חיים בסרט. בתור מאבטח לשעבר אני יכול להגיד שממש קשה לפגוע במטרה במיוחד אם היא חיה ונושמת ומאיימת להרוג אותך.

להכניס לכל אזרח אקדח זאת פשוט טעות

אני גם בטוח שכל הערסים מהפייסבוק שמחפשים להרוג את כל הערבים ברגע האמת ישתינו במכנסיים מרוב פחד. קיצר - עדיף שלא.

מספיק הייתה חטיפת לחייל ובמזל אל היה כדורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.מחבל חוטף לאזרח נשק.

איך המחבל יידע ממי לחטוף אם הנשק מוסלק ? אם הוא "מחפש", אנשים יחשבו שהוא גנב והוא ייעצר על ידיהם/על ידי שוטר

אבל האמת שמחבל לא צריך לחטוף נשק מאזרח.... בישראל היום יש חצי מיליון (!!) אקדחים, רוס"ר/רוס"קים, תמ"קים וכו' לא חוקיים שרובם נמצאים במגזר הערבי וחלק קטן יותר בידי ארגוני פשע ישראליים. נראה לך שהמחבל לא יוכל פשוט לבוא לחברים בכפר ולקבל אם הוא רוצה ????

2.אזרח חמוש רואה אזרח חמוש אחר יורה באזרח אחר, אבל הוא לא יודע מהי הסיטואציה. מה עליו לעשות ?.

שוטר רואה מהזווית מישהו יורה. איך הוא יידע מהי הסיטואציה ?.

האזרח/שוטר יוריד את האקדח מהניצרה ויחזיק אותו מכוון למי שיורה. אם היורה מסתובב אליו אם האקדח הוא פתח באש (ללחוץ על ההדק לוקח הרבה פחות זמן מלהסתובב + לכוון + ללחוץ על ההדק). אם היורה לא עושה זאת, הוא לא יפתח באש

אנחנו יכולים להמשיך בדיבייט האם מדיניות החזקת הנשק של ארה"ב מתאימה לנו או לא, אבל לי אין ספק בכך שכללי ההתנהגות המתאימים לכל אירוע שאתה יכול לתאר (אותם מתדרכים לכל שוטר למשל), מפותחים מאוד בארה"ב שם ואותם אנחנו בהחלט יכולים לאמץ

3.אחסון, איפה האזרח יאחסן את הנשק ?.

אוליי השוואה מקרית, אבל בוא נשווה את הנשק למסמך צה"ל ברמת סיווג "סודי". אני לא זוכר את הכללים המדויקים, אבל בגדול שימוש סביר במסמך כזה הוא :

נשיאה על הגוף : בצורה ראויה בתוך תיק, ולא דף נייר או מנילה ביד....

החזקה בתוך חדר כשהאדם המורשה נמצא במקום : אפשר כמובן להחזיק את המסמך גלוי בזמן שימוש בו, אבל כשהוא לא בשימוש, מכניסים אותו לתיקיה או מגירה וכדומה - בשביל שסתם מישהוא שנכנס לחדר לא יוכל לחטוף ולברוח, או נועלים את החדר בשביל שחוטף מסמכים לא יוכל להיכנס

החזקה בתוך חדר כשהוא לא : מאחורי 2 מנעולים

בוא נחיל את זה בדיוק על היוזר הביתי :

- אפשר לשאת את האקדח על הגוף, בתוך נרתיק מתאים שלא ניתן לחטוף ממנו את האקדח בקלות

- בזמן שמחזיק הרישיון נמצא בבית, אפשר להחזיק את האקדח בבית בכל צורה רק שלא יהיה גלוי. אם בנוסף הבית נעול (למשל : בלילה), ואפשר לדרוש גם שיהיה מוגן על ידי אזעקה, אפשר להחזיק את האקדח קרוב יותר להישג יד. כמובן באחריות מחזיק הרישיון שהילדים לא יקחו את האקדח לשחק וכו', כלומר לשיקול דעתו אם להחזיק את האקדח נעול גם כשהוא בבית

- כשהאקדח נמצא "לבד בבית", עליו להיות מאחורי 2 מנעולים. לדוגמה : דלת כניסה מפלדה (בקומה גבוהה שבה לא ניתן לעקוף את הדלת דרך החלון) + כספת, או אם אין ביטחון משמעותי מפני כניסה לבית (קומת קרקע - אפשר להיכנס לחלון), אז כספת בתוך ארון חיצוני שגם הוא נעול / קשירת האקדח בשרשרת בתוך הכספת

לדעתי זהו איזון סביר בין אבטחה על האקדח vs זמינות שלו במהירות כשצריך להשתמש בו (למשל, לא להתחיל למצוא מפתחות ולפתוח מנעולים בלילה כשמתעוררים מרעש של פורץ ששובר חלון)

4.מיומנות. מה תהיה מידת המיומנות של האזרח ?.

המצב האידיאלי לדעתי :

- קורס הכנה 5..10 מפגשים, על פני לא פחות מחודש. קורס יתחיל מהדרכה של החוקים הרלוונטיים, איך לירות/לא לירות ומבחן עיוני + מעשי (ללא אקדחים אלא רק המשתמש עושה צורה של אקדח בידיים)

- למי שעבר את המבחן, מטווח 50 כדורים כולל שליפה, כיוון, והחלטה נכונה לירות/לא לירות בקורס ההכנה. אם המשתמש יודע כבר איזה אקדח הוא רוצה לקנות, אז שלפחות 10 מהם יהיו מאקדח מאותו סוג. מטווח 30 כדורים אם המשתמש הוא חייל שהשתחרר מצה"ל לפני פחות משנה

- לאחר המטווח שוב אימון, הפעם אם אקדח טעון בכדורי סרק, האימון יכלול תפעול אירוע והתגוננות מפני חטיפת האקדח

- מטווח 30 כדורים כל 3 חודשים (לבחירת המשתמש), לפחות 1/5 מהם בהתאמה יהיו מהאקדח של המשתמש, היתר מותר שיהיו גם מאקדח מסוג אחר של המטווח. מותר למשתמש להגיע למטווח לעיתים קרובות יותר ולירות קצת בכל מפגש / לירות במטווחים שונים, נדרש רק שבסך הכול יעמוד בדרישות

(הייתי מעדיף שכל הירי יהיה מהאקדח האישי של המשתמש, אבל צריך להביא בחשבון שלאקדחים שניתן מעשית להשתמש בהם התחמושת יקרה)

- השתלמות אחת למשהוא כמו 1..3 שנים בשביל שהמשתמשים יהיו מקצועיים יותר אם הזמן. נושאים כמו המקרים אותם העלית

5.בתקופות שקטות, איך תמנע ירי בתוך המשפחה או בתוך האוכלוסייה, בכוונת זדון ?.

תפיסת הנשק הלא חוקי שנמצא בידי המגזר הערבי + ארגוני פשע

בהתחשב בכך שרוב אירועי הירי בישראל בוצעו על ידי אקדחי עבודה של מאבטחים, דרישה לחברות האבטחה לדאוג לאיכות החומר האנושי שהן מעסיקות + מבחנים מסובכים יותר לרישיון לנשק עבודה, הכל מהכיס של חברת האבטחה כמובן

אחרי 2 אלה - מה שלא ניתן למנוע לא ניתן למנוע, נקודה. אם מישהוא באמת רוצה לרצוח ואין לו אקדח הוא ירצח אם סכין. למה אנחנו לא לוקחים סכין והולכים לרצוח ?

6.לחץ. איך תדע מה יהיה מצבו הנפשי של האזרח בעת הירי ?. לירות במטווח לעומת לירות באדם חי במצב מלחיץ מראשיתו הוא שונה כמו חושך ואור.

שליפה במטווח סגור מלחיצה אנשים שיורים שנים, אתה חושב ששליפה בארוע שבו יורים עלייך היא לא מלחיצה ?. צא מהסרט. זה לא BF3.

אנשים נלחצים כשמתבצע פשע או אירוע טרור והם בסכנה, כשהם צריכים להחליט אם לירות ולהרוג, וכן הלאה. זה נורמלי לחלוטין. האם לדעתך יכולת השיפוט שלהם במצב זה כל כך גרועה שהם סכנה לסביבה שלהם (יותר מהמחבל ?)

7.פיננסית. מי יממן את הכל ?. מי יגן על האזרח אם הוא יעשה טעות בהבחנה ?.

עבודה בירוקרטית - המדינה תממן, או שהאזרח יממן אם המחיר יהיה רק מה שבאמת נדרש לכיסוי העלויות (מחיר סמלי)

קורס הדרכה - יינתן בצה"ל לכלל החיילים בטירונות, ויישאר בתוקף למי שמוציא רישיון עד שנה אחרי השחרור מצה"ל. מי שבא להוציא רישיון מאוחר יותר - יממן בעצמו, אבל שהמחירים יהיו הוגנים

מחיר האקדח, התחמושת והמטווחים - האזרח יממן, אבל שהמחירים יהיו הוגנים

ארה"ב היא חתיכת דומא מפגרת. אנשים יורים שם אחד בשני בטעות כל יום כמעט. תקריות ירי בתוך המשפחה/החברים על בסיס יומי, אם לא שעתי.

אנשים חוטפים כדורים ממרחקים של מיילים. ממש השוואה מצחיקה.

פליטות כדורים מתרחשות כשאנשים שאין להם שמץ איך הנשק עובד, איך משתמשים בו/מחזיקים אותו בצורה בטוחה, עושים איתו שטויות. את זה אנחנו יכולים למנוע כי אצלהם כל אחד יכול לקבל נשק, אצלנו רק מי שיעבור הדרכה מתאימה

ךםך, אתה מתכוון לארה"ב שבה רק מתחילת השנה הנוכחית ארעו יותר מ-20 מקרי ירי בבתי ספר?

עשיתי השוואה כזאת בדיון אחר לפני שנה, אם נתונים מאתר http://www.stoptheshootings.org/ שעכשו כבר לא עובד... בפעם ההיא פתחתי את כל הטאבים של כל אירוע וסיכמתי את כמות ההרוגים מכל הארועים ב 5 השנים האחרונות (2009..2014)

כמות הרוגים כוללת : 64

מתוכם היורים עצמם : 12

סך הכל הרוגים שכן היה צריך למנוע : 52

אוכלוסיית ארה"ב : 318 מיליון איש, 52 הרוגים ב 5 שנים

אוכלוסיית : 8.14 מיליון איש, 1.33 הרוגים ב 5 שנים (חישוב פשוט)

אם בישראל לא היה קורה אף אירוע ירי מאז פיגוע מעלות ב 1974 (!), אלה 31 ילדים הרוגים ב 41 שנים (1974..2015) או 3.78 ילדים הרוגים ב 5 שנים. זה כמעט פי 3 ממה ש "מקומיים" היו הורגים אם אנחנו מנסים להשוות את עצמנו לארה"ב....

ואם כבר העלינו את פיגוע מעלות, לפני שהמחבלים הגיעו לבית הספר הם פרצו לבית והרגו את האנשים בו. אם לאנשים בבית הזה היה , היה סיכוי שהמחבלים לא יגיעו לבית הספר. בידי האוכלוסיה בישראל יכול למנוע הרבה יותר מ 1.33 ילדים הרוגים ב 5 שנים

הטיעון שלו רחוק מלהיות מגוחך, ואם היית רואה כמה טעויות זיהוי יש באימוני הכשרה של מאבטחים מרמת הקניון עד רמת מאבטחי רכבת/משרדי ממשלה אז לא היית מדבר ככה. אני ראיתי כמה קל להיכנס ללחץ עם אקדח ולהתחיל לירות (כדורי סרק כמובן) גם על חברים שאתה עובד ומתאמן איתם שבועות/חודשים.

לגמרי! אנשים כןא חיים בסרט. בתור מאבטח לשעבר אני יכול להגיד שממש קשה לפגוע במטרה במיוחד אם היא חיה ונושמת ומאיימת להרוג אותך.

להכניס לכל אזרח אקדח זאת פשוט טעות

הייתם מעדיפים כדור מהמחבל ?

למה זו בעיה בישראל, אבל אף אחד בכלל לא חושב שיש בעיה כזו בארה"ב (כולל מי שרוצה להוריד את כמות הנשק אצל אזרחים ?)

אני גם בטוח שכל הערסים מהפייסבוק שמחפשים להרוג את כל הערבים ברגע האמת ישתינו במכנסיים מרוב פחד. קיצר - עדיף שלא.

כיום המצב הוא בדיוק הפוך, המגזר הערבי מחזיק חצי מיליון נשקים וזה לא רק אקדחים אלא גם רוס"ר/רוס"קים ותמ"קים, והם רק מחכים לקבל "הודעה מוקלטת" לעשות בהם שימוש נגד האוכלוסיה היהודית

מספיק הייתה חטיפת לחייל ובמזל אל היה כדורים

רק תנסו לבוא לחייל בתחנת רכבת ולחטוף לו את הנשק. אתם תגיעו לבית חולים אם פציעות מהנשק עצמו (ללא ירי). זה שחייל אחד, או כמה בודדים, לא יודעים לשמור על הנשק אומר שיש מקום לשיפור בהדרכה והסינון שניתנים על ידי צה"ל. מה אם כל אותם חיילים _שלא_ חטפו להם את הנשק, למרות שתמיד מנסים ? ככל הנראה רובם יודעים לשמור עליו כראוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אתה מעודכן, היום בית משפט בארה"ב, זאת עם "כללי ההתנהגות המתאימים לכל אירוע שאתה יכול לתאר (אותם מתדרכים לכל שוטר למשל), מפותחים מאוד בארה"ב שם ואותם אנחנו בהחלט יכולים לאמץ", פסק פיצוי של 6.5 מיליון $ בגלל ששוטר ירה בגב על חף מפשע וגם טרח לוודא הריגה, כמו שראוי בסיטואציה כזו כמובן... NOT!

ועוד משהו, מצד אחד מדברים על הפיכת הצבא לקטן יותר כדי למקצע אותו, מצד שני אתה רוצה שלכל אזרח כמעט יהיה ומיומנות גבוהה להתשמש בו. אתה לא מזהה איזה סתירה פה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צוחק ?.

קצת נתונים :

50 כדורים, זה בערך 2 דקות של ירי בסבבה שלי .. מילים אחרות : זה כלום.

העלות של הנשק+תחמושת+כספת+אימונים היא יותר מ 10,000.

יכולת שיפוט במצב לחץ שכזה, כמעט ולא קיים. מפנה אותך לסרטון של החיילת עם הארטיק ביד והמחסנית שנפלה.

נ.ב : היא הולכת אחורה במקום קדימה. נ.ב 2 : היא מכוונת על חברים שלה. מזכיר לך שמדובר פה במישהי שתרגלה וירתה מאות כדורים.

נשיאת נשק היא בדר"כ לא מוסלקת. זה ממש לא נוח ולא יעיל. חטיפת נשק ושחרור 3 כדורים לוקח בסביבות ה5 שניות לפעמים פחות.

מפנה אותך לסרטון :

https://youtu.be/Kqr4AnMw454

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד האירועים היום הייתה איזה "מחבלת" בעפולה נדמה לי תחנה מרכזית היה בטלויזיה לבושה ירוק

זה די ברור שכל מה שהיה שם זה התאבדות מתוכננת

לפי עדיות היא צעקה "אני מחבלת" החזיקה סכין ביד בלי לעשות כלום ובלי לדקור בכלל

מחבל לא צועק אני מחבל ובטח לא בעברית ובנוסף להצהרה הזאת בכלל לא דוקר ונוסף העובדה שהיא אישה

אחרי זה ראו בוידאו איך איזה שמונה חיילים עם נשקים שלופים עומדים 2 מטר ממנה וקוטלים אותה בזמן שהיא סתם עומדת שם כמו איזה פוצה מחזיקה את הסכין בקושי יודעת מה לעשות עם עצמה

כל מה שהיה צריך זה לקחת לה את הסכין מהיד והיא הייתה מאפשרת מקרה ברור שבכלל מישהי לא קשורה לכלום וחיפשה להתאבד כנראה

כוחות יותר רגישים לא היו יורים בה ככה עשרה אנשים היה אפשר עם טייזר אפילו לנטרל אותה סתם מקרה מצער

באינטרנט הסתכלתי עכשיו עוד יותר עצוב בסוף היא עוד חיה על הרצפה מרימה יד

גם אפשר לשמוע מישהו אומר אחרי הירי "למה למה" כאילו לא היה נדרש לירות

מעבר לזה היא סטודנטית תואר שני זה לא רקע של מחבל יותר מתאים להתאבדות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיפור סוחט דמעות על הטראגדיה של מוות לחינם של אנשים שמעמידים פני מחבלים...

רק בשביל המקרה הזה צריך לאבחן פסיכולוגית כל מחבל שמבצע פיגוע לפני שהורגים אותו, עם אישור מיוחד מבג"ץ בכלל לבצע את הבדיקה הפסיכולוגית.

אנחנו חיים במדינה שיש בקרבנו אנשים שרוצים לכלות אותנו וזה מה שעושה אותך עצוב? לא המתנחלים שנרצחו מול ילדיהם, אלא המטומטמת הזו שלכאורה רצתה להתאבד.

מי שמרחם על האכזריים סופו להתאכזר אל הרחמניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איליה

מקרה כזה (השוטר שירה) סביר להניח שיהיה תוצאה של 1. אזרח שמבצע פעולה שמאיימת על השוטר (ומכיוון שהשוטר אינו יודע אם הוא מחזיק או לא, תגובת השוטר יכולה להיות מוצדקת), או 2. שוטר שעובר על הכללים בצורה בוטה

המשמעות של 1 :

מובן לך שיש פעולות שלא עושים נגד שוטר, כמו לרסס עליו פלפל. במדינה בה יש נשיאת חופשית וכל אחד נושא פוטנציאלי, יש פעולות נוספות שלא עושים נגד שוטר, כמו פעולות אותן הוא יכול לפרש כמו נכונות לירות עליו

לדעתי ? אם בישראל שוטר אינו מצפה לכך שכל אחד מחזיק , השוטר נמצא בסכנת חיים כשהוא בתפקיד, וזאת מכיוון שיש בארץ יותר נשק לא חוקי מנשק חוקי + נשק משטרתי ביחד..... המשטרה לא נכנסת לכפרים ערביים בדיוק בגלל זה (אני לא אוהב את זה אבל אני לא מעלה את זה לדיון כרגע), אבל מה קורה כששוטר רוצה לעצור מישהוא שמתפרע מחוץ לכפר ?

אני רוצה מצב שבו מי ששירת בצה"ל וסיים את השירות בצורה ראויה מקבל אפשרות להחזיק נשק. התמקצעות הצבא תשפיע בהתאם על כמות האנשים שעונים לתנאי הזה

בכך יהיו יתרונות :

- סינון ראשוני טוב של מי לא יכול לקבל נשק : מי שלא שירת בצה"ל, משתמטים למיניהם (אם הבעיות הנפשיות שיש לכמה מהם)

- סינון משני טוב של מי לא יכול לקבל נשק : מי שעשה בעיות בזמן השירות בצה"ל. מדד הרבה יותר אמין מכל ה "מבחנים" של המאבטחים, בהם מעריכים את הכשירות שלך לנשק לפי העדפות הסקס שלך.....

- מניעת נשק מערבים על פי קריטריון פשוט של שירות בצה"ל ולא על פי קריטריון "עצמאי" כלשהוא שעוד יואשם ב "לאומנות" ויצית אש מהכיוון הזה....

- רקע טוב לכל מי שבא לקבל רישיון נשק אישי, בשביל לא להתחיל מ 0

- חיסכון בעלויות לקורס בשביל חיילים משתחררים (הקורס והאימונים הצה"ליים נשארים בתוקף לתקופה אחרי השחרור)

- עידוד צה"ל לתת מהתחלה קורס איכותי, מושקע וקשה יותר, מה שישפר את הרמה של החיילים בצה"ל. מי ישמע ולא יהיו יותר מקרים של חטיפות נשק, או שנוכל לשחרר את כלל החיילים הביתה לא רק אם ה M16 הריק אלא גם אם תחמושת, כי נגיע לרמה בה זה רק משפר את הביטחון

מי שלא הולך לשמור על מיומנות, אני לא רואה סיבה שהוא ירצה להחזיק נשק או לעמוד בכל הדרישות..... מישהוא מחייב אותו ?

ליאור

אם 50 כדורים ב 2 דקות זה בסבבה שלך, למה לא ? זה רק אומר שבסך הכול רמת המוכנות שלך סבירה

אני רוצה להציב סטנדרט מינימום כלשהוא, שמתחתיו אני חד וחלק לא רוצה שלאנשים יהיה נשק. מצד שני בוא נישאר ריאליים כי מישהוא חייב לשלם על כל התחמושת הזאת... אם אתה רוצה להציע מספרים אחרים - אין לי בעיה אם זה

אני לא אומר שיהיה זול. אבל אני רוצה שיהיה הוגן :

אקדח - לפתוח את השוק לאקדחי יד שניה, כולל יבוא מארה"ב. פרוצדורת הייבוא תהיה : קנייה של האקדח כמו כל מוצר אחר, עצירת האקדח במכס, שחרור מהמכס על ידי הרישיון בהגעה אישית למשרדים, או על ידיי חברת שילוח ומסירה אישית לידיים

תחמושת - נכון שיש שם הרבה מתכת אבל זאת עדיין לא סיבה שהיא תהיה במחיר מופקע....

רישוי - כמה כבר הוא צריך לעלות בצורה הוגנת (כלומר רק באמת כיסוי העלויות) ?

התנהלות החיילת בסרטון מצוינת. המחסנית שנפלה - זאת הבעיה מבחינתך ? בשביל לירות יש מחסנית שניה, והמחסנית שנפלה בהחלט חסרת חשיבות מול תפעול האירוע בכללי

אבל אני רוצה להפנות את תושמת הלב שלך לצורת נשיאת האקדח על ידי מי שהאקדח נחטף ממנו..... זאת הסיבה למה כלי נשק נחטפים. אין כל מקום להשוואה בינו לאנשים ששומרים על הנשק שלהם בצורה ראויה

האירוע בעפולה

אם היא שולפת סכין ומתחילה לאיים, מה נראה לה שיקרה ???? מבחינתי מה שצריך לראות מסתיים כאן ולא צריך בכלל להמשיך לחכות לניסיון דקירה או אי הישמעות לשוטרים....

אני מסכים לחלוטין אם הקביעה של ליאור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים שאנחנו נראים כל כך רע בעולם. המקרה בעפולה פורסם כמובן בחדשות ערביות ורשום ששוטרים ישראלים הרגו ערבייה תמימה

פשוט כך.

איפה ההסברה הישראלית? למה השרת לא מוצפת בפיגועי דקירות שעושים כאן?

פשוט עצוב שהפלסטינים עושים לנו בית ספר בכל מה שקשור להסברה. אנחנו פשוט נראים רע.

איפה משרד החוץ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הספציפי של המחבלת מעפולה, לפי שפת הגוף שלה כפי שנראת בסרטון היא פסיבית לחלוטין, מבולבלת ומבוהלת. לפי מה שראיתי בסרטון לא צורך לירות בה. לדעתי זה מקרה של חייל עם M-16 שהתלהב יותר מידי ופשוט רצח בן אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטענות האלה, אתה פותח פתח למחבלת הבאה לשדר בשפת גוף שהיא מבולבלת ומבוהלת ואז כשמתקרבים אליה לדקור בכל הכוח. זו טקטיקה שהם מנצלים כל הזמן בשטחי הרשות - חיילים באים לבצע מעצר בבית, האישה "מקבלת התקף" ונופלת, פרמדיק מגיע להרים אותה ומקבל דקירה

חוצמזה שהיא לא נרצחה, ירו בה ברגליים ולא במרכז המסה

עוד משהוא, אם במדינה שלנו היו חוקי מתירניים יותר לשימוש בנשק (שוב, על פי הדוגמה האמריקאית), היה אפשר פשוט לבצע מעצר שלה מול הקנה בלי לירות אף כדור בכלל, פשוט על בסיס הידע שאם היא תעשה תנועה אחת שלא במקום היא כן תקבל כדור על מנת להרוג

העובדה שאצלנו בארץ פשוט אי אפשר לירות בנשק (אפילו כשיש אותו), נותנת למחבלות האלה "אומץ". וכנל גם לכל המחבלים/"מפגינים שקטים"/וכו' האחרים שמרימים את הראש מול צה"ל/משטרה ויודעים שלא יכולים לעשות להם כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...