עוד פיגוע והפעם בעיר העתיקה בירושלים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד פיגוע והפעם בעיר העתיקה בירושלים

רמי אשכנזי

Recommended Posts

מה בני המשפחות שלהם והחברים שלהם עשו?

אם מחר אחד החברים שלך ירצח מישהו אז אפשר לשלוח גם אותך למאסר עולם?

מכיר את הביטוי "אמור לי מי חבריך"?

וחוץ מזה, אחת הסיבות לכך שהטרור הערבי משגשג היא חברה תומכת. הדרך היחידה להאבק בכך היא ליצור אינטרס ברור לכל אחד לנתק כל קשר ממי שמגלה כוונות חבלניות, ואולי אפילו להלשין עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מכיר את הביטוי "אמור לי מי חבריך"?

וחוץ מזה, אחת הסיבות לכך שהטרור הערבי משגשג היא חברה תומכת. הדרך היחידה להאבק בכך היא ליצור אינטרס ברור לכל אחד לנתק כל קשר ממי שמגלה כוונות חבלניות, ואולי אפילו להלשין עליו.

לא יותר פשוט להוציא את האיסלם מחוץ לחוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט, כן, יעיל, לא - נו, האסלאם יהיה "מחוץ לחוק", אז מה? מה יקרה למי שיעבור על החוק הזה? מה יקרה למי שמסייע לו?

דווקא הרעיון הזה נראה לך לא פרקטי ולא ישים? חחח

טוב נחזור לתוכנית המקורית שלך, הרבה יותר הגיוני להתחיל להרוג אנשים לפי מעגל החברים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי. נגיד והוצאת את האיסלאם אל מחוץ לחוק - איך תאכוף את החוק הזה (הרי אמונה זה עניין פרטי - אינך יכול לדעת במה אני מאמין), ואילו עונשים תציע להטיל על העוברים על החוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי חצי בצחוק, מאוד קשה להוציא אמונה מחוץ לחוק, במיוחד בארץ. יחד עם זאת אני מאמין שמתישהו נשמע על מדינה שהחליטה לאסור הגירת מוסלמים לתוכה,תאסור קיום של מסגדים בתוכה ותאסור על לימוד האיסלם במסגרת הגבולות שלה (כל הילדים באותה מערכת חינוך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי חצי בצחוק, מאוד קשה להוציא אמונה מחוץ לחוק, במיוחד בארץ. יחד עם זאת אני מאמין שמתישהו נשמע על מדינה שהחליטה לאסור הגירת מוסלמים לתוכה,תאסור קיום של מסגדים בתוכה ותאסור על לימוד האיסלם במסגרת הגבולות שלה (כל הילדים באותה מערכת חינוך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פייגלין מתאר טוב את הבעיה - אנחנו איבדנו את הדרך.

חלק מרכזי בבעיה הוא הטעות הפטלית שעשינו - הכרה/השלמה עם קיומו של ה"עם הפלסטיני". היום ילדים בישראל נולדים למציאות שעם כזה אכן קיים והוא ישב כאן לפנינו ולכן מגיעה לו חזקה על ארץ . תחילתו של פתרון הבעיה חייב להתחיל מאיתנו. כל עוד העם מפולג ודעות שגויות נצרבות במוחות הדור הבא - לא תקום ממשלה מספיק אחידה שתקבל את המנדט לפעול כראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גריפין כבר ענה לך - הכל מתחיל מהתודעה, שנצרבת באמצעות מערכת החינוך והתקשורת. הייתי בחטיבת הביניים בתקופה שמיד אחרי אוסלו (תקופת הפיגועים הגדולים), ואני זוכר שהמנהל שלנו, בכל נאום שהוא נשא בפני התלמידים, היה מפמפם לנו תעמולת שמאל קיצוני. כשהגעתי לצבא, אפשר להגיד שהייתי שמאלני בדעותי - לא שמאלני מהסוג של "הערבים מסכנים והיהודים רעים", אבל בהחלט מהסוג של "שלום עם הערבים אפשרי והוא רק שאלה של רצון מצידנו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמאל במקרים רבים שואף למצב האידיאלי והאוטופי - המצב היפה - וזו סיבה הגיונית שרבים מתחילים מהשמאל. אלא שתפיסה זו, אני חושב, צפויה להשתנות אצל כל אדם בר-דעת שנחשףדי זמן לכלל הציבור הערבי. השמאל כיום נכשל בהבנת ההיסטוריה והמציאות הקיימת ובהסקת מסקנות לעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גריפין כבר ענה לך - הכל מתחיל מהתודעה, שנצרבת באמצעות מערכת החינוך והתקשורת. הייתי בחטיבת הביניים בתקופה שמיד אחרי אוסלו (תקופת הפיגועים הגדולים), ואני זוכר שהמנהל שלנו, בכל נאום שהוא נשא בפני התלמידים, היה מפמפם לנו תעמולת שמאל קיצוני. כשהגעתי לצבא, אפשר להגיד שהייתי שמאלני בדעותי - לא שמאלני מהסוג של "הערבים מסכנים והיהודים רעים", אבל בהחלט מהסוג של "שלום עם הערבים אפשרי והוא רק שאלה של רצון מצידנו".

אתה יודע מה לימדו אותי בחטיבת הביניים? שהערבים מתוסכלים מהמצב שאליו נקלעו ומתוך ייאוש הם פיגועי התאבדות בבתי קפה.

אבל באותה התקופה הייתי מאזין קבוע לתוכנית של אראל סג"ל, אז בעצם ידעתי שהמורה הזאת הייתה מטומטמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...