מחשב נייד ללימודים ושימוש כללי - האם Macbook air/ pro retina יהיה בחירה טובה? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד ללימודים ושימוש כללי - האם Macbook air/ pro retina יהיה בחירה טובה?

Charybdis

Recommended Posts

תקציב: במידה ומדובר במחשב שאינו מקבוק 2.5 / 3K.

מקבוק, 3.5/4K.

המחשב ישמש בעיקרו ללימודי תכנות, לכן חשובה לי רזולוציה גבוהה ומסך נורמלי.

מכוון ל 1080P ומעלה. (יש עם QHD)?

אני לא הולך לשחק עליו, או להריץ עליו תוכנות כבדות. בשביל זה יש נייח.

גודל המסך לדעתי בסביבות 13'' פלוס מינוס יהיה בסדר. (15 הם כבר גדולים מדי לדעתי, למרות שלא אתנגד).

אני שונא Touch pad. לפחות במחשבים שיצא לי לנסות (Lenovo ו מהסדרות הזולות).

אז אעבוד רוב הזמן עם עכבר חיצוני.

למרות שהבנתי שבמקבוק הטאצ' פאד שונה מהעדר, טוב יותר (לא יצא לי לנסות עדיין).

חשובה גם מקלדת נוחה עם פריסה דומה כמה שיותר לשולחנית (אין לי תיאור טוב יותר לעניין, אבל בלפטופים שיצא לי להשתמש בהם היא הייתה שונה, מציקה).

משקל לא רלוונטי. רוב הזמן יהיה על אותו שולחן ולא יזוז ממנו.

מניח ש 6-8GB בתור התחלה יהיה מצויין. (אפשרות הרחבה בעתיד תהיה מבורכת אף היא).

כמו כן, מחשב שיגיע עם , יהיה מעולה (256GB ומעלה). אך אם לא, אין לי בעיה להחליף בעצמי.

אין לי צורך בשום יציאה מיוחדת למעט USB3. (למרות שזה כבר סטנדרטי בניידים של היום).

חשוב לציין, אין לי בעיה עם מחשבים מחודשים / יד שניה או רכישה מחו"ל) אם המחיר משתלם.

זמן טוב מבחינתי יהיה 4-6 שעות בעבודה לא אינטנסיבית והגדרות חשמל חסכוניות.

נ.ב:

לא מעוניין במחשבים מבית .

* יכול להיות שהתקציב אינו ריאלי. אם זה כך, אשקול לשנותו.

תודה :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציב: במידה ומדובר במחשב שאינו מקבוק 2.5 / 3K.

מקבוק, 3.5/4K.

המחשב ישמש בעיקרו ללימודי תכנות, לכן חשובה לי רזולוציה גבוהה ומסך נורמלי.

מכוון ל 1080P ומעלה. (יש ניידים עם QHD)?

יש הכל, אבל התקציב די לא ריאלי. גבולי לFHD, לא אפשרי לQHD ומעלה.
חשובה גם מקלדת נוחה עם פריסה דומה כמה שיותר לשולחנית (אין לי תיאור טוב יותר לעניין, אבל בלפטופים שיצא לי להשתמש בהם היא הייתה שונה, מציקה).
כרגע אין מה לעשות. מאז שלנובו נכנעו לעדר והפסיקו עם זה גם בסדרת הThinkpad, אין יותר מחשבים עם פריסת מקלדת נורמלית. יש דיבורים על איזה פרויקט מיוחד של לנובו שבו יחזירו את זה, אבל זה עוד לא מובטח ובכל מקרה לא יצא לפועל בעתיד הקרוב.
חשוב לציין, אין לי בעיה עם מחשבים מחודשים / יד שניה או רכישה מחו"ל) אם המחיר משתלם.
זה כמובן פותח את מגוון האפשרויות בצורה משמעותית, אבל מצד שני גם אי-אפשר להמליץ על משהו ספציפי כי יש יותר מידי אפשרויות.

נראה שיש לך עוד לא מעט עבודת הכנה לעשות. אני מציע שתתחיל לקרוא קצת סקירות וביקורות. אני במיוחד אוהב את Notebookcheck - הם לרוב מאוד מקיפים, יסודיים, ומקדישים זמן גם ל"דברים הקטנים" שנעלמים מעיני רוב הסוקרים השטחיים שיודעים רק לחזור כמו תוכי על המפרט ומקסימום להריץ בנצ'מארק או שניים. כמו כן, תיקח אתרי מכירות שיאפשרו לך לעשות פילוח לפי הקריטריונים שאתה מעוניין בהם ותראה פחות או יותר כמה דברים כאלה עולים, ואז תדע להתאים את התקציב. בישראל יש את RET וZAP, בארה"ב טובים מבחינה זו (למרות שבפועל אולי לא תוכל לרכוש מהם כי הם לא מוכרים מחוץ לצפון אמריקה, תקבל תמונה די טובה של כמה זה עולה שם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שיש לך עוד לא מעט עבודת הכנה לעשות. אני מציע שתתחיל לקרוא קצת סקירות וביקורות. אני במיוחד אוהב את Notebookcheck - הם לרוב מאוד מקיפים, יסודיים, ומקדישים זמן גם ל"דברים הקטנים" שנעלמים מעיני רוב הסוקרים השטחיים שיודעים רק לחזור כמו תוכי על המפרט ומקסימום להריץ בנצ'מארק או שניים. כמו כן, תיקח אתרי מכירות שיאפשרו לך לעשות פילוח לפי הקריטריונים שאתה מעוניין בהם ותראה פחות או יותר כמה דברים כאלה עולים, ואז תדע להתאים את התקציב. בישראל יש את RET וZAP, בארה"ב טובים מבחינה זו (למרות שבפועל אולי לא תוכל לרכוש מהם כי הם לא מוכרים מחוץ לצפון אמריקה, תקבל תמונה די טובה של כמה זה עולה שם).

תודה על ההמלצות, רק שלא מצאתי אפשרות פילוח ב וב Zap ן Ret אין אפשרות פילוח לפי הפרמטר שחשוב לי (רז').

בכל מקרה, מהמעט שראיתי, ניידי Full HD חדשים מתחילים ב 3K+.

ושוק היד השניה בארץ למחשבים לא מספיק מפותח.

קורא כרגע את Notebookcheck. תודה.

בכל מקרה, תוכל בכל זאת למקד אותי על כמה דגמים רלונטיים? אני אבוד בכל ההיצע הזה.

(אני די מכוון למקבוק, אבל איו לי מושג איך הוא כמחשב, יש כאן מישהו עם נסיון)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההמלצות, רק שלא מצאתי אפשרות פילוח ב וב Zap ן Ret אין אפשרות פילוח לפי הפרמטר שחשוב לי (רז').
פשוט לא חיפשת מספיק טוב. יש את זה בשלושתם. בNewegg תלחץ על All laptops/notebooks ואז תראה את זה ברשימה למטה. בRET/ZAP תלחץ על "בחירת מאפיין" וזה יהיה בין המאפיינים האפשריים.
בכל מקרה, מהמעט שראיתי, ניידי Full HD חדשים מתחילים ב 3K+.
בגדול כן. יש כמה דגמים די נחותים בפחות מ3K.
ושוק היד השניה בארץ למחשבים ניידים לא מספיק מפותח.
למה אתה מתכוון "לא מספיק מפותח"? אין מספיק היצע? אני מניח שבאופן יחסי לגודל השוק הכללי, יש בערך אותו היצע כמו בכל מקום. בכל מקרה אני יכול לומר לך שאת 2 הניידים האחרונים שהיו אצלי על תקן "מחשב נייד עיקרי" קניתי יד-שנייה, בארץ.
בכל מקרה, תוכל בכל זאת למקד אותי על כמה דגמים רלונטיים? אני אבוד בכל ההיצע הזה.
וואלה, אני אבוד בדיוק כמוך. אז אל תתעצל, תלמד איך עושים את הפילוח שאתה צריך, ותמצא בעצמך את הדגמים הרלוונטיים. :)
(אני די מכוון למקבוק, אבל איו לי מושג איך הוא כמחשב, יש כאן מישהו עם נסיון)?
לי אין נסיון, אבל אני לא ממש מבין את השאלה "איך הוא כמחשב". האם הוא טוב? כן. מבחינת איכות, אמינות, גימור - אחד הטובים ביותר. עד כמה נוח להשתמש בו? ובכן, הטאצ'פאד כנראה באמת הטוב ביותר בליגה (למרות שגם אני חושב שטאצ'פאד בעקרון זה די מחורבן). המקלדת - כנראה תמצא אותה עוד יותר מוזרה מבחינת הפריסה מכל מקלדת אחרת של נייד, והאיכות שלה לא משהו.

אם אתה חושב שתרצה להשתמש בMacOS במקום , ושואל איך זה - זה כבר לא אליי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט לא חיפשת מספיק טוב. יש את זה בשלושתם. בNewegg תלחץ על All laptops/notebooks ואז תראה את זה ברשימה למטה. בRET/ZAP תלחץ על "בחירת מאפיין" וזה יהיה בין המאפיינים האפשריים.

משום מה לא שמתי לב לזה בהתחלה.

תודה.

למה אתה מתכוון "לא מספיק מפותח"? אין מספיק היצע? אני מניח שבאופן יחסי לגודל השוק הכללי, יש בערך אותו היצע כמו בכל מקום. בכל מקרה אני יכול לומר לך שאת 2 הניידים האחרונים שהיו אצלי על תקן "מחשב נייד עיקרי" קניתי יד-שנייה, בארץ.

האמת שדי קשה לענות על זה.

כי אני נמצא מול אדם ודי תלוי בגמישות הספציפית שלו.

בכל מקרה גם ההיצע של המחשבים כאן שהם לא הבסיס של הבסיס, לא כל כך גדול כאן.

לי אין נסיון, אבל אני לא ממש מבין את השאלה "איך הוא כמחשב". האם הוא טוב? כן. מבחינת איכות, אמינות, גימור - אחד הטובים ביותר. עד כמה נוח להשתמש בו? ובכן, הטאצ'פאד כנראה באמת הטוב ביותר בליגה (למרות שגם אני חושב שטאצ'פאד בעקרון זה די מחורבן). המקלדת - כנראה תמצא אותה עוד יותר מוזרה מבחינת הפריסה מכל מקלדת אחרת של נייד, והאיכות שלה לא משהו.

ענית לי על כל מה שחשבתי.

זה די מסתדר עם הסקירה ב Notebookcheck שם הם משווים אותו לעוד מחשב שחשבתי עליו. (Dell xps 13).

קראתי עליו סקירה עכשיו. נראה מאוד מתאים לדרישותי, הם משבחים שם את התצוגה מאוד.

הרז' מדהימה והבהירות גבוהה, כיסוי RGB גבוה, נראה מדהים.

גם הביצועים שלו נראים לי יותר ממספקים, והם משבחים שם את איכות הבניה שלו.

ה SSD הוא נתיק ומחובר ב M.2 מה שמעניק ביצועים טובים יותר על פני Sata סטנדרטי, ולפי הסינטטי, נראה שזה עובד מצוין.

הדבר היחיד שמציק לי בו העובדה שה ניתן ל"הרחבה" רק עד 8GB והעובדה שהוא מולחם ללוח. מה שיחסום אותי משדרוגים עתידיים ויעלה את מחיר הרכישה ההתחלתי.

הם בדקו שם אפילו את הספיקרים ואת ההולכה הטרמית שלו. הכל נראה שם כמו שצריך, ללא ריג'קטים משמעותיים.

אמרו על המקלדת שהיא נוחה, אבל שוב, נוחות זה לא משהו שאני אמצא בניידים. (אולי צריך להתרגל).

אהבתי גם את החיבורים שמגיעים איתו. בדיוק מה שצריך.

הבעיה היא שהוא יקר.

הזמנה מאמאזון UK לא תהיה זולה בהרבה מקנייה בארץ. הגיוני?

אני יודע שזה שונה מאוד ממה שאמרתי בהתחלה ושזה כפול מהתקציב אותו הגדרתי.

אולי אני קופץ גבוה מדי?

מצד אחד, אני רוצה מחשב שישרת אותי 4-5 שנים לפני ההחלפה, מצד שני, יכול להיות שהוא Overkill לדרישות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ממש דבר כזה "אוברקיל" כשמדובר על מחשב ל4-5 שנים. העניין עם מקבוק הוא לא שהוא אוברקיל, אלא שהוא פשוט שונה משאר הניידים, וזה לא מתאים לכולם. אם כי הפער נסגר משמעותית בעשור האחרון, כשאין כבר שום בעיה להריץ Windows על מחשבי וגם החומרה יותר סטנדרטית והדרייברים משופרים. עדיין לא כל מה שמקבוק מציע בMacOS הוא מציע כשמריצים עליו , כי אין אותה רמת אינטגרציה. לכן, כנראה, עדיף להריץ עליו MacOS כמערכת ראשית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שקראתי את הפוסט בשנית, הבנתי שזה לא היה כל כך ברור.

הפסקה האחרונה היתה מכוונת ל XPS, לא למקבוק.

וכשאמרתי אוברקיל הכוונתי אליו.

הסקירה של המקבוק משום מה לא הייתה כזו מקיפה.

אחפש אולי אחרת.

צוינו מספר נקודות בהן ה XPS עולה על המקבוק. התצוגה הייתה אחד מהם.

לגבי os, בכל מקרה תכננתי להשתמש בה בלעדית.

היא סקרנה אותי מאז ומתמיד, אבל לא מספיק על מנת לרכוש .

עכשיו מדגדג לי מאוד.

[אני יודע שאני די טוחן מים פה, ולא בדיוק מחדש או נסגר על כיוון מסויים, אבל זה לפטופ ראשון שעתיד להחליף שולחני כמעט באופן מלא].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל ששטח עבודה יהיה שימושי, האלמנטים גם צריכים להיות גדולים מספיק לעין.

אבל במקרה הגרוע, רזולוציה גבוהה תאפשר פשוט לראות הכל יותר חד בגודל אלמנטים נתון. זאת אומרת שאחרי קצת משחקים עם DPI, יהיה לך שטח עבודה שלא נופל מזה שברזולוציה הנמוכה יותר, אבל הכל יותר חלק וחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך.

עכשיו רק נותר לי לברר כמה אני באמת מוכן להוציא על מחשב ולהסגר על .

נ.ב, בהנחה ואלך על אופציית היד"ש, ישנם דברים שצריך לשים אליהם לב במיוחד בקניה של מחשב כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק אוסיף קצת לגבי OS X ומקבוקים:

OS X שונה מווינדוס בהרבה דברים, ולטעמי זו מערכת טובה אבל לא הייתי יוצא מגדרי ומספר כמה היא הרבה יותר טובה, נוחה או יציבה מווינדוס או לינוקס. לטעמי כל שלושת מערכות ההפעלה האלה מספיק טובות היום למשתמש.

אני חושב שהיתרון המרכזי של מקבוקים הוא מספר מצומצם של רכיבי חומרה נתמכים המובילים לתאימות גדולה יותר, ביצועים טובים וחיי סוללה ארוכים יותר.

החסרון המרכזי הוא שהרבה מהפיצ'רים החזקים של המערכת הזאת קשורים בלעדית לאפל ותוכל להנות מהם רק אם אתה משתמש . כמו כן ניתן להרגיש שרוב ההתמקדות של היא על פיצ'רים ושיפורים הקשורים למובייל.

אם יש לך טיפה סבלנות לתקופת הסתגלות, תוכל לעבוד איתה בלי בעיות. העניין היחיד שאתה צריך לשקול זה את כל נושא התאימות של תוכנות מהלימודים שלך. קח בחשבון שOffice למק עדין לא מסתדר עם עברית ברמה מספיק טובה. ויכול להיות שיש תוכנות שיכולות לרוץ על על . יש לכך מספר פתרונות: dual boot או להריץ את במקביל ע"י וירטואליזציה כגון Paralles. השאלה אם אתה מוכן לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שתהיה לי בעיה עם אופיס. כמעט ואין לי שימוש בה. גם לא על ווינדוס.

ובמקרים שכן, גוגל דוקס הוא פתרון טוב מספיק.

הסיבה שאני עדיין חושב על מקבוק ולא פוסל אותו על הסף הוא המסך שלו והביצועים שלו כפי שהשתקפו בסקירה שקראתי + העובדה שלפי מה שראיתי, תכנות ב Xcode דורש מק.

הרז' שלו היא קצת מעל 1080P, אבל לא גבוהה כמו 4K. (אאל"ט גבוהה במעט מ QHD).

השאלה איך זה נראה על 13''.

לגבי המכונות הוירטואליות, אין לי בעיה עם זה. אני אפילו די נהנה מההתעסקות הזו.

למה אתה מתכוון כשאתה אומר תכונות בלעדיות רק לאייפון?

(אני עובד עם אנדרואיד).

נ.ב, איך ההיצע של סביבות הפיתוח במק?

(מניח שתהיה C ו C# בתור התחלה).

@Access Denied אני מניח שאתה מדבר מנסיון. כמה זה קשה לעבוד על רז' גבוהה מ 1080P בזמן תכנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם רטינה 13" האחרון מהעבודה ויש לי את הלא רטינה 13" הקודם (2010), ולדעתי מדובר במסך מעולה ושיפור נפלא. החסרון היחיד הוא ההשתקפות המפגרת הזאת שבאפל כ"כ אוהבים. כנס לאידיגיטל ותציץ.

בלעדיות לאיפון - אז כל נושא iCloud אינו קיים לאנדרויד בצורה רשמית (אנשי קשר, תזכורות, לוח שנה, קבצים ושות'). Facetime hand over רק עם . iTunes... טוב חרא של דבר גם ככה לא הפסד גדול.

לי אישית זה לא מפריע, אני אישית משתמש אנדרויד, אבל זה בהחלט פוגע בחלק מהחוויה.

לגבי C/C# - אם אתה מחפש משהו ברמה של VS אז כנראה שתרצה ללכת במסלול הוירטואליזציה.

לגבי סביבות אחרות - יש את XCode אם אתה צריך לכתוב דברים לosx/ios. אבל אין ide שאפשר להגיד שהוא ה-דבר. אצלי מהעבודה יש רישיון לintellij והוא לא רע (multiplatform). במקום notepad++ משתמשים בSublimeText3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...